Paypal проблем с конвертиране на валута

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: Paypal проблем с конвертиране на валута

Мнениеот george2502 » 04 01 2017, 23:00

Както се казва "Пегаси"... И Амазон се подпичкват с курсовете и то много редовно. След някакво мислене по темата стигнах до един много странен извод. На 10К (Т.е. финансовия отчет за борсата в Ню Йорк) за 2015 формата на PayPal са отразени печалби и загуби от курсови разлики в проценти и изглеждат на печалба. Реалните суми в USD са някъде след 70-та страница на отчета, където само тия на амфетамини ще ги четат. И не впечатляват дори българин. Или някой много хитър мениджър в трежърито им е сметнал някой забавен KBI или верно са бастуни...
Ще го видя пак утре на по ведра глава.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Аватар
george2502
Активен

Мнениеот monopola » 05 01 2017, 11:46

Още повече съмнения в мен :)

Днес трябваше да плащам разни неща за не малко пари и естествено не работеше. Тоест опцията я има, ама не работи. И хем си мисля, че може да е бъг, защото когато кликна на use card issuer conversion нищо не се случва, но и освен това се губи примерно валутата и съобщението което съм добавил. Тоест ако съм избрал да пратя долари и съм написал в съобщението за какво са, това се нулира по подразбиране, връща ме към евро и съобщението изчезва и пак остава на пейпал курса. Изглежда като бъг :)

Ама им се изнервих и им се обадих да ги псувам, щото чакането с мейли при тях е много тегаво. Говорих с някаква дама, която поне английският и беше ОК, бях нервен клиенти, които се чувства измамен, тя ме успокой, обясни ми че е технически проблем и работят по остраняването и изведнъж магически го оправи :) Всичко си беше както трябва, можех да избера банката да конвертира, не се нулираха данните. Някак си баси техническият проблем, дето е много сложен и не могат да го оправят, а тази за една скунда го реши.

Така, че продължавам да си мисля, че се пробват да видят дали ще мине номера. Един вид - звънете им е се оплквайте, че доколкото смятах аз загубата от техният курс е около 4-5 процента. Един вид всичко през пейпал излиза с 4-5 процента по скъпо, което не е никак, ама никак малко ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот Vesire » 05 01 2017, 12:54

Тъй като аз зададох въпроса в друга тема, сега взех нещо дребно и ми даде парите да се конвертират от банката ми, смисъл опцията си сработи, без да дава грешка. Дано наистина да е технически проблем.
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 05 01 2017, 13:33

Довечера и аз ще пробвам да купя нещо и ще видя как е.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 06 01 2017, 00:21

Току що купих нещо от ebay и всичко си работи както трябва. Явно проблема е оправен.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот Anthony » 06 01 2017, 00:22

Брех. А дано не е само в ибей.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 07 01 2017, 23:54

Днес пак пазарувах от ебай и опцията си работи, само дразнещото е че всеки път трябва да я избирам.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот marind » 08 01 2017, 00:35

DrFrancky написа:Днес пак пазарувах от ебай и опцията си работи, само дразнещото е че всеки път трябва да я избирам.

И аз преди малко купих от Ибей нещо, същата работа :thumbup:
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот vvgospodinov » 08 01 2017, 19:40

Днес пробвах и в ибей, и в друг сайт, работи.
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.
Аватар
vvgospodinov
Маниак

Мнениеот vvgospodinov » 09 01 2017, 22:04

Само че при избиране на опцията да е от банката, издала картата, в мейла за извършеното плащане не се отбелязва заплатената сума в лева. Когато е по техния курс, се появява.
Аватар
vvgospodinov
Маниак

Мнениеот monopola » 09 01 2017, 22:07

Ами да, защото те няма как да знаят курса на банката ти. А и при определени плащания същинското плащане е малко по-късно, примерно продавача ти блокира сума за няколко дни, докато обработи поръчката и чак след това ти взима парите, курса е към момента в който ги взима. Така или иначе пейпал курса е мноооого по-лош от на банката или на издателя на картата всъщност. Днес за един часовник разликата ми беше над 300 лева. Добре, че работи пак опцията :)
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот bodlio » 11 01 2017, 13:27

PetarN написа:Под-долу продължение на комуникацията ми с тях, на който му се четат глупостите им. Вчера забелязах, че въпреки че картата ми е в евро, "пичовете" от Пейпал се опитаха да ме превалутират през лева (по курс 2.05) и то за плащане, което беше е евро. Не знаели, разбирате ли, в каква валута ми била картата и то при условие, че точно тази карта вече 4 години е регистрирана при тях. Баси сладурите...

Dear Petar ,

Thank you for contacting PayPal regarding conversion applied to your transaction.
My name is Valentina and I’m glad to assist you today.
I regret for the inconvenience you have experienced in this matter so far however I will do my best to resolve this issue for you.
'Bill me in sellers currency' is not available at the moment due to technical issue. We are working really hard to bring this back to our customers and our team of engineers are working non-stop to resolve this issue.

Here’s how to change your conversion rate when you’re making a payment:

1.On the checkout page (‘Review your payment and send’ page), select PayPal as payment option
2.Click ‘change” link under the exchange rate information
3.Select the card you wish to use to complete the payment
4.Click on the Exchange rate information i.e. EUR 1.00= $ 1.03
5.A window will specify the date and time of exchange rate calculate.
6.Click on “View conversion rate option”
7.Choose “Your card issuer’s rate” and click “Agree”
8.Click on “Confirm and Pay”

If you choose “Your card issuer’s rate”, your card issuer determines the foreign exchange rate that applies to this payment. We will not be able to advise you of the rate at the time of payment but you will be able to find it on your credit card statement next to the purchase.

If that doesn't work may I kindly ask you to try method below.

1.Login to your PayPal account.

2.Go to 'Settings'

3.Go to 'Payments'

4.Then 'Preapproved Payments'

5.Then 'Funding Sources'

6.Choose in 'Conversion Options' how you would like to be billed.

When you add a credit card to your PayPal account, it is automatically registered as denominated in your local currency. This is our standard procedure as your card issuer does not inform us what the actual currency is.

I have received your request to change the currency of your credit card ending xxхх to EUR. This is now complete and the currency of your card has been updated in your PayPal account.

We are unable to refund the currency conversion losses you incurred with your past transactions but all your future payments for that card will be charged in the correct currency.

Please remember to notify us if you add any other cards denominated in a foreign currency in the future.

I hope that I have been able to resolve your inquiry and the information I provided has been of use.

Please let us know if you require any further assistance.

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.

Yours sincerely,
Valentina
PayPal

Това в иБей сработи, да не повярва човек.
За £ 15.89 искаше да ми вземе 37.40 BGN, смених опцията да ми тегли направо в £ и гледам, че е дръпнало 35.97 лв. от картата.
Това са 3.97% повече... добра комисионна...
Иначе като кликнах на exchange options, ме препрати в друг прозорец в Пейпал, където не беше зададено правилно и изглеждаше по-различно от другото в pre approved card payments. Ще видим на следващото плащане дали пак ще ме пита или е запомнило последната опция
bodlio
Новобранец

Мнениеот marind » 11 01 2017, 13:34

Всеки път ще те пита.
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Null » 17 01 2017, 02:45

eдин леко страничен въпрос - според сегашните правила на Paypal, колко дни след плащането може да се повдигне диспут ?
"Success. It's got enemies."
Аватар
Null
Активен

Мнениеот marind » 17 01 2017, 02:56

Null написа:eдин леко страничен въпрос - според сегашните правила на Paypal, колко дни след плащането може да се повдигне диспут ?

Май последно го направиха 180 дни ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Null » 17 01 2017, 03:24

и аз така прочетох преди 2 часа, когато щях да отварям диспут и дадох Cancel, преди беше 45 дни..
"Success. It's got enemies."
Аватар
Null
Активен

Мнениеот Anthony » 17 01 2017, 12:10

Това би следвало да краен срок за отваряне на диспут, а не начален
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 17 01 2017, 13:09

Anthony написа:Това би следвало да краен срок за отваряне на диспут, а не начален

Колегата най-вероятно не е искал да изпусне срока за диспут и за това е тръгнал до го пуска, след това е видял че има още време и е решил да изчака. Най-вероятно стоката му закъснява и за това иска да пусне диспут. Тия 45 дена понякой път не стигаха като поръчваш от Китай.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот Anthony » 17 01 2017, 13:50

И аз така предположих, но въпросът е зададен различно.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот vvgospodinov » 18 01 2017, 14:23

А за стоки по1-2 паунда отказва да конвертира по курса на издателя на картата.
Аватар
vvgospodinov
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко останало