Молба за помощ!!

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Молба за помощ!!

Мнениеот ISDP » 14 06 2017, 13:00

Здравейте колеги!

За жалост съм изпаднал в дезизходица и вече незнам каде да ходя и с кой да се разправям. ::crap:: ::crap:: ::crap::
Ситуацията е такава:

В жилището в което живея (моя собственост) има регистрирани около 14 човека. Всички те са с постоянен адрес в апартамента и са регистрирани можеби преди 10-15 години . Сега на мен ми се налага да регистрирам моята благоверна за да може и детето ми когато се роди да се води на моя адрес.. съответно и след някоя и друга година като стане време за детска градина да мого да го запиша ( най-малкото).
Но законът е такъв, че в момента аз немога да го направя, защото няма "свободни места" (лимитът за квадратурата на апартамента е 10 човека).

Ходих да пускам жалби, молби и каквото друго се сетите, каде ли не без успех :(( :(( :(( . От общината ми казаха, че немогат да направят нищо, и от полицията в общи линий ме пратика да ходя на майната ми ... и те така :(( :(( :((

Сега съм твърдо решен да си пробвам късмета и в родното сидилище... еле най-накрая успея да запиша жена ми и будещото ми дете на мястото кадето живея, а именно в МОЕТО СОБСТВЕНО ЖИЛИЩЕ.

Та молбата ми е, ако някои знае читав адвокат който има успех в борбата с общината .. МОЛЯ ВИ нека ми сподели неговото име.

Благодаря ви предварително за проявеното разбиране и указаната помощ
ISDP
Активен

Re: Молба за помощ!!

Мнениеот mitadoc » 14 06 2017, 13:21

Казваш,че предишните живущи не са се отписали ли? Свържи се с тях и им кажи да се отпишат от там и да си актуализират адресите в ЛК иначе ще им сложат глоби за неверни адреси. Това дали ще проработи?
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот ISDP » 14 06 2017, 14:28

mitadoc написа:Казваш,че предишните живущи не са се отписали ли? Свържи се с тях и им кажи да се отпишат от там и да си актуализират адресите в ЛК иначе ще им сложат глоби за неверни адреси. Това дали ще проработи?

Ами и така не става, защотото са 14 човека, и повечето ги издирват всякакви ( ЧСИ-та, полиция, прокуратура). Повечето дори и да ги издиря трябва да използвам по "настоятел" подход.

Единствено ми остана варянта с адвоката.. Вече дори не искам да ги отписвам искам само да запиша жената :((

От ГРАО ми казват - ами нищо неможем да направим.. ако запишем някой трябва да платим глоба. Същевременно аз имам чуството, че моите "гости" се множат и това най-вероятно се дължи на факта, че се плодят и чеветата се записват автоматично на моя адрес

ПС Забравих да кажа, че става вапрос за София
ISDP
Активен

Мнениеот mitadoc » 14 06 2017, 14:30

Това е някакъв абсурд.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот ISDP » 14 06 2017, 14:31

мм да точно такова е

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
ISDP
Активен

Мнениеот ISDP » 14 06 2017, 14:37

вече 2 години се мъча и на всякаде срещам стена. ама ножа опря до кокал вече. и за това искам да се пробвам с някой добър адвокат.
Съжалявам за спама, ама вече разпитвам наред... кадето и както мога. А тук има не един и двама адвокати, които поне може да ме опътят към техен колега

ISDP
Активен

Мнениеот vilden » 14 06 2017, 14:52

Глобата е еднократна-20лв и кого може да стресне? Към Общината би трябвало да има комисия, която извършва така наречената дерегистрация по постоянен адрес-
Аватар
vilden
Активен

Мнениеот ISDP » 14 06 2017, 14:59

vilden написа:Глобата е еднократна-20лв и кого може да стресне? Към Общината би трябвало да има комисия, която извършва така наречената дерегистрация по постоянен адрес-

И там опитах с такава комисия :)
Отговора беше нещо от сорта, че хората са били регистрирани към датата на закупуване на жилището и ми пожеха приятен път докато отивам на майната си :)

ISDP
Активен

Мнениеот vilden » 14 06 2017, 20:22

Това си е от компетентността на Общината. Ако не искат да помогнат : Мая Манолова или Гоподарите. Проблема не е само при Вас. Неуредица...
Аватар
vilden
Активен

Мнениеот ISDP » 14 06 2017, 20:33

vilden написа:Това си е от компетентността на Общината. Ако не искат да помогнат : Мая Манолова или Гоподарите. Проблема не е само при Вас. Неуредица...

И това си го мислих.... и вероятно и до тях, ще стигна, но и те немогат да ми помогнат. Според членовете и алинеите в отговора на общината ми остава или да чакам полицията да ги намери и да ги помоли да се отрегистрират( а аз не вярвам, че това ще стане) или съд.
За Мая Манолова също го мисля и започнах да си мисля жалба.. за жалост докато поправят дупките в закона дъщеря ми, ще завъшва гимназия( за справка едни от първите случаи които намерих са от преди 4- 5 години, ако си спомням правилно).

И те така.. ако някой има някакви идей ще съм много благодарен.

ISDP
Активен

Мнениеот ISDP » 20 06 2017, 20:20

Моля ви се бе хора... някой не е ли съдил общината и да е останал доволен от адвоката си.

Днес пак идва ЧСИ да търси "гостите" ми

ISDP
Активен

Мнениеот stepona555 » 20 06 2017, 21:49

МОга само да ти съчувствам , аз така и не мога да отпиша от данъчното стар автомобил , който не съм прехвърлил преди 15 г и има само спомен на последен купувач , че го дал на едни римляни и те го качили на каруцата.
В кат искат номерата все едно че има диаманти в тях (тук се продават по 10 евро в магазини за резервни части и можеш да си напълниш багажника с номера за колата си) и не я отписват , не дават и да я обявя за открадната , а данъчното иска документ че е бракувана , а най смешното че всички те се надяват аз да се върна в България и да почна да плащам измислени данъци глоби и т.н .
Та в тоя ред на мисли на теб поне дългове не ти се трупат , от това че малата уж живее у вас
stepona555
Маниак

Мнениеот BorisDimitrov » 20 06 2017, 23:00

stepona555 написа:МОга само да ти съчувствам , аз така и не мога да отпиша от данъчното стар автомобил , който не съм прехвърлил преди 15 г и има само спомен на последен купувач , че го дал на едни римляни и те го качили на каруцата.
В кат искат номерата все едно че има диаманти в тях (тук се продават по 10 евро в магазини за резервни части и можеш да си напълниш багажника с номера за колата си) и не я отписват , не дават и да я обявя за открадната , а данъчното иска документ че е бракувана , а най смешното че всички те се надяват аз да се върна в България и да почна да плащам измислени данъци глоби и т.н .
Та в тоя ред на мисли на теб поне дългове не ти се трупат , от това че малата уж живее у вас

Един приятел имаше подобен проблем, обеви си номерата за откраднати и се оправи сагата, ако искаш мога да го питам и да ти кажа
Аватар
BorisDimitrov
Маниак

Мнениеот Scandinavian » 21 06 2017, 08:20

И аз имам подобен казус, но по-лек. По-предните собственици на апартамента ми в София (от10г го имам) още се водят на този адрес. От време на време получавам от фирми за събиране на задължения, че дължат по 200-300лв, веднъж даже получих честитка от съдия изпълнител, че ще ми описват имуществото. Свързах се с тях да не стане грешка и сега от време на време ги търсят на моя телефон. Върха беше като получавах от данъчното честитка на мое име и още една на името на предната собственичка за един и същ адрес. Тука е така братчета.
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот Sharabov » 21 06 2017, 15:12

Колега ISDP, може би аз ще мога да Ви помогна!
Ако имате все още интерес, моля да ми напишете ЛС!
Поздрави! :)
Аватар
Sharabov
Напредващ

Мнениеот klon » 21 06 2017, 16:26

Още нещо , знам че не за това е темата , но може да ти бъде полезно.

"като стане време за детска градина да мого да го запиша ( най-малкото). "

Не е нужно детето да е записано на този адрес а е достатъчно един родител - примерно ти .
Аватар
klon
МОДЕРАТОР

Мнениеот ISDP » 21 06 2017, 16:58

klon написа:Още нещо , знам че не за това е темата , но може да ти бъде полезно.

Не е нужно детето да е записано на този адрес а е достатъчно един родител - примерно ти .

Ммм... да вероятно си прав. И все пак ще се боря до края.. все пак си плащам данаците чинно( както всички разбирасе) и ми се ще да мога да си запиша детето на моя адрес :)

.. мисля, че ме разбираш :)

ISDP
Активен

Мнениеот ivanovnov » 21 06 2017, 17:09

Offtopic: покажи
klon написа:Още нещо , знам че не за това е темата , но може да ти бъде полезно.

ако са двамата родители, точките са повече и е важно :(( :(( :((
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот phil05 » 21 06 2017, 19:42

Този абсурд е достоен за някой от шедьоврите на Илф и Петров за ранния СССР :) ::crap::

Но там има подсказани и варианти как да се отървеш от някакви там тяхни страшни абсурди и бюрокрация, примерно този, много ми харесва как е описано. Нещо такова:

"На вратата на учреждението стоеше униформен портиер, който със строг вид искаше на всички пропуски. Но ако не му показваха, ги пускаше и така" :)

А, имаше и един служител в същото учреждение, дето никой никога не го е виждал и не го познава, защото е много зает и винаги току-що е излязъл, за да иде другаде. Ама това хептен извън темата :wink: .
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот ISDP » 21 06 2017, 19:54

Това истински ме разсмя :) :D

Аз имам и други истории с общината.

Примерно 3 години не си получавах съобщенията за данъци.. и аз разбирасе много се дразнех. Но след като през цялото време се карах с тях и с пощата(защото от общината ме пратиха при тях :) ). Постигнах своето и си получих известията за данъци.

В България, е машко като - Астерикс и Обеликс и кулата на бюрокрацията. Всеки ти казва това не е за мен отиди в 56-та стая на 4-тия етаж и тн. :)

ISDP
Активен

Следваща

Назад към Всичко останало