Смяна от PC към Mac

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: Смяна от PC към Mac

Мнениеот ayl » 09 08 2017, 21:17

Какво да ти кажа, ще хвърлиш много пари, ще купиш вещ, която ще ти харесва визуално, рано или късно ще си кажеш, че покупката не си е заслужавала и че компютрите на епъл и особено OS X-а лежат на стари лаври, че ти липсват програмите, вървящи под уиндоус...
Пробвай де, на теория и на практика е доказано, че човек предпочита сам да търси истината вместо да се уповава на опита на другите.
Аватар
ayl
Активен

Мнениеот wheezy » 11 08 2017, 01:55

Аз пък си купих Dell XPS9560, с 32 гб рам, i7700 четириядрен, 4к тъч дисплей /15-ка/, 1тб SSD и тн и тн. На цената на половин Mac Pro. Алуминиев корпус, тънък безел, хубав звук и тн и тн. Не че ми трябва толкова мощен компютър, ама просто реших да си направя кефа.
Ползвал съм МАК еър преди 2-3 години за няколко месеца. Аутокад не работи нормално. Ако работиш с такава CAD програма, не става (поне преди де, не знам, може вече да е супер). Екселът също не ме кефеше как функционираше, модерната им мишка за мен е гадна и неудобна. Файл експлоръра който го е правил трябва да го застрелят. Търсих сигурно 2 часа защо гардът ми беше пълен и тн и тн.

Та, аз не мога да ползвам Мак. Освен това са двойно по-скъпи. Просто мисля че не си попадал на качествен лаптоп с уин, затова така си разочарован.
Before:
Oris Artelier Small Seconds Pointer Day; Montblanc Meisterstuck PL-7034; Zenith Pilot Big Date; Omega Seamaster Planet Ocean; Romain Jerome Moon Dust DNA; Breitling Colt Chronograph II; Tudor Fastrider Chronograph; Ulysse Nardin Maxi Marine Diver; Zenith El Primero 36000 vph; Fortis Aviatis B-42 Aeromaster Dawn; Panerai PAM 112; Hamilton Pan Europ; Omega Seamaster PO 8500;
wheezy
Маниак

Мнениеот mitadoc » 11 08 2017, 12:23

wheezy написа:Аз пък си купих Dell XPS9560, с 32 гб рам, i7700 четириядрен, 4к тъч дисплей /15-ка/, 1тб SSD и тн и тн. На цената на половин Mac Pro. Алуминиев корпус, тънък безел, хубав звук и тн и тн. Не че ми трябва толкова мощен компютър, ама просто реших да си направя кефа.
Ползвал съм МАК еър преди 2-3 години за няколко месеца. Аутокад не работи нормално. Ако работиш с такава CAD програма, не става (поне преди де, не знам, може вече да е супер). Екселът също не ме кефеше как функционираше, модерната им мишка за мен е гадна и неудобна. Файл експлоръра който го е правил трябва да го застрелят. Търсих сигурно 2 часа защо гардът ми беше пълен и тн и тн.

Та, аз не мога да ползвам Мак. Освен това са двойно по-скъпи. Просто мисля че не си попадал на качествен лаптоп с уин, затова така си разочарован.

За колко го взе и защо да е на половин цена от Мак про?
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот acronym » 11 08 2017, 15:02

Никаква половин цена.
Цената му е колкото на МакБуук Про.

И пак казвам, ако на някой нещо му липсва от Windows - Boot Camp и мята една десятка, върви си прекрасно. Всички драйвери си ги слага автоматично.
Така хем може да се пробва OS X, хем ако на някой не му допада много, може да си ползва Windows. ::yahoo::
Аватар
acronym
Маниак

Предишна

Назад към Всичко останало