За парфюмите

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Re: За парфюмите

Мнениеот penchod » 19 12 2017, 02:37

Изобщо марката Лалик ме впечатли много, след запознанство с четири техни мъжки аромата, всичко останало в магазина бледнееше и дилемата беше не кой парфюм, а кой от тази марка да взема. В крайна сметка се спрях на L'INSOUMIS, но с усещането, че и другите ги искам. Благодаря ви, защото благодарение на тази тема обърнах внимание на тази марка.
penchod
Активен

Мнениеот otof » 19 12 2017, 08:02

Мъжките предложения на Lalique се приемат лесно,добре балансирани,без провокативни пикове,разпознаваеми,
тазиг одишния LINSOUMIS предполагам не е изключение :thumbup:
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот petarstoil » 19 12 2017, 17:54

Днес се сдобих с това:

Изображение

Поръчката ми беше леко импулсивна и инспирирана най-вече от прочетеното за наличие в ароматната композиция на тютюн ::cool:: . Любопитно ми беше дали и доколко осезаемо ще е това присъствие и как ще се съчетае с останалите нотки - бергамот, розов и черен пипер, хвойна, лавандула, пчелен восък, мускатов орех, кардамон, ветивер, амбра и бензоин (който се оказа, че бил с аромат на ванилия и карамел, които не са ми от най-любимите :wink: )... еми получило им се е на франсетата :thumbup: ! В началото преобладава пчелният восък (въпреки, че го дават като средна нотка), но съвсем ненатрапчиво, а после бавно и прогресивно си пробива път табакът, оставайки все по-трайно и преобладаващо над останалите (не че ги "улавям" всички изброени де ;) ) - за моя най-голяма радост ::yahoo:: ! Съжалявам единствено за това, че имаше наличност само на миниатюрните (30 мл.) флакони, а и май вече бил спрян... :( ?!
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот otof » 20 12 2017, 17:57

Удобна,туристическа опаковка :thumbup:
30 ml наистина са малко малко ,но пък тези класики са си изключително за егоистична употреба
Докторе, :)
JOOP! HOMМE може да ти хареса,тютюн,карамфил,канела..мускус..
Old School от всякаде ::yahoo::
От мен един профил в стил Twin Peaks
Изображение
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот petarstoil » 20 12 2017, 20:48

Е т`ва ако не е профилът на "Кокорико"... :) ?! За JOOP-а имам някакъв бегъл спомен, че е малко по-силен, но може и да греша.
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот otof » 21 12 2017, 11:55

Готие,
Абсолютно КУКУРИГУ,
най-шашавата бутилка след Тялото,
Offtopic: покажи
и Мадонените Изображение

а уханието не е никак лошо
Изображение
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот petarstoil » 22 12 2017, 21:33

Щурав чиляк с щурави, ама и пинизчийски дизайни :ugeek: . А парфюмчето наистина си го бива. Ползвам го в момента и съм много доволен - и като аромат, и като трайност, която е завидна :thumbup: !
Аватар
petarstoil
Маниак

Мнениеот vspiridonov » 27 12 2017, 19:04

Ами да.

Отидох до the circle, за да разреша един проблем - да си купя есензата и да мирясам.
Обаче сега съм с 3 проблема :((
- разбрах, че съществува creed aventus
- набутаха ми душ гел и афтършейв балсам на ди парма
- 7-8 тестера с вариации на ди парма колония + още некви чудесни миризми

Не е добре тая работа.
Тоя креед така ми го описаха, че още идния месец съм в олфактив, за да видя за какво иде реч.
За пръв път пробвам козметика на ди парма и лерболарио ще ходят на почивка ми се струва.
Страх ме е от тестери на ди парма вече, защото винаги ми остава по една дебела муха в главата след тях.

За есензата - разказаха ми, че е направена на базата на колония, а колонията е първия парфюм на ди парма, който е непроменен до ден днешен.
Самия аромат носи свежест и чистота посредством остри нотки. Няма тежест, само лекота. Началото е все едно излизаш от градската баня преди 40 години. След около час ароматът започва да се разгръща като много джентълменски преминава от лекотата и чистотата към едва доловима сладка нотка. Въпросната нотка се разгръща много спокойно и ненатрапчиво през идните часове.... около 5 часа съм с този парфюм и още не съм усетил финала. Очаквам го сладък, но не натрапчив.

Като цяло - ароматът е препоръчителен за офис, работа, море, хубав дневен бар с леки напитки. Неангажиращ определено, но и не е възможно да пропуснеш това присъствие.

Изображение

Изображение
vspiridonov
Почитател

Мнениеот george2502 » 27 12 2017, 21:08

vspiridonov написа:Ами да.

Отидох до the circle, за да разреша един проблем - да си купя есензата и да мирясам.
Обаче сега съм с 3 проблема :((
- разбрах, че съществува creed aventus
- набутаха ми душ гел и афтършейв балсам на ди парма
- 7-8 тестера с вариации на ди парма колония + още некви чудесни миризми

Не е добре тая работа.
Тоя креед така ми го описаха, че още идния месец съм в олфактив, за да видя за какво иде реч.
За пръв път пробвам козметика на ди парма и лерболарио ще ходят на почивка ми се струва.
Страх ме е от тестери на ди парма вече, защото винаги ми остава по една дебела муха в главата след тях.

За есензата - разказаха ми, че е направена на базата на колония, а колонията е първия парфюм на ди парма, който е непроменен до ден днешен.
Самия аромат носи свежест и чистота посредством остри нотки. Няма тежест, само лекота. Началото е все едно излизаш от градската баня преди 40 години. След около час ароматът започва да се разгръща като много джентълменски преминава от лекотата и чистотата към едва доловима сладка нотка. Въпросната нотка се разгръща много спокойно и ненатрапчиво през идните часове.... около 5 часа съм с този парфюм и още не съм усетил финала. Очаквам го сладък, но не натрапчив.

Като цяло - ароматът е препоръчителен за офис, работа, море, хубав дневен бар с леки напитки. Неангажиращ определено, но и не е възможно да пропуснеш това присъствие.

Изображение

Изображение
Да си дойдем на думата.... както казах като Ролекс Съб е дагаева, за навсякъде става. Душгела да ти кажа е много кинти за това, което ще получиш. Не се запалвай, виж комплект за бръснене, пяна за четка и афтършейв са мани мани.

Мен в момента ме блазни Black tourmaline на Olivier Durbano. Не съм го виждал в България, докараха ми тестер от Щатите.
Не мога да го опиша. Много тамян, много земя, много нещо, много кеф...

Sent from my G8341 using Tapatalk
Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот gordanz » 16 01 2018, 19:27

Креед авентъс е уау но и цената си е такава :)
Амоаж рефлекшън ман ми харесва много.

В момента пробвам едно тестерче на Ди Парма Колония интересен е но ми е някак едновремешен, в първите 15 минути поне .. тъкво го пръснах. 2 часа след пръскането ми допада но не е моя... :)

Имам още колония абсолута и колония клуб. Абсолюта не съм го пръскал още. А колония клуб е горе доло интересен, ментата ми харесва свежо е.

Наскоро си взех Есентрик молекулс есентрик 03 и е много добър... Аз съм фен на фетивер, този е синтетичен но доста ми допада. Ще пусна снимки или ревю скоро :)
Omega Speedmaster Japan Special
Rolex Air king
Zenith Elite
Girard Perregaux Sea Hawk II Няма го вече :(
Tag heuer
Tag heuer Monza
Аватар
gordanz
Почитател

Предишна

Назад към Всичко останало