Съвет за Sony PlayStation?

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Съвет за Sony PlayStation?

Мнениеот marind » 01 11 2017, 21:44

Пичове, наближават Новогодишните празници, а децата /момичета на 11г./ си поръчаха на Дядо Коледа Плейстейшън. Това е материя, в която съм абсолютен индианец и имам нужда от Вашата помощ! Въпросите са следните:

- Какъв модел да взема? Предполагам, че 4-ката е най-добра, тъй като е последния към днешна дата модел.
- Гледам, че има 500GB и 1ТВ, но нямам представа доколко е важно това?
- При всички положения ще купя игра с два джойстика, за да могат да си играят двете. Трябва ли да предвидя допълнителни денги за нещо, което не е включено в цената, а го пише някъде с дребен шрифт? :)
- Колко струва приблизително една игра /диск ли е, дискета ли, не знам/?

Всякакви съвети са добре дошли! Благодаря предварително на отзовалите се! ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Re: Съвет за Sony PlayStation?

Мнениеот Barking Dog » 01 11 2017, 22:20

Ха-ха-ха! Сещам се за моят пакостник, който ми казва: аз на Дядо Коледа ще поръчам Плейстейшън, а пък вие с мама за да не давате много пари ще ми купите друг подарък. 1Т в по-добре, принципа на мечо пух. Игрите след това са 60-120 лева. В различни варианти и комплектовка цената е 600-800 лева. Има комплекти с игра или две подарък, или пък с втори контролер,зависи къде каква промоция ще се появи. В понеделник ще проверя какво ще има при нас и ще ти пиша на лични. Само контролер е 100-120 лева. Зависи какви игри ще харесат децата, но има карти за месечен абонамент с достъп до огромно съдържание на сони-филми, музика,игри и други.
Животът е силно заразна болест, която се предава по полов път и винаги завършва със смърт.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот marind » 01 11 2017, 23:34

Barking Dog написа:Ха-ха-ха! Сещам се за моят пакостник, който ми казва: аз на Дядо Коледа ще поръчам Плейстейшън, а пък вие с мама за да не давате много пари ще ми купите друг подарък. 1Т в по-добре, принципа на мечо пух. Игрите след това са 60-120 лева. В различни варианти и комплектовка цената е 600-800 лева. Има комплекти с игра или две подарък, или пък с втори контролер,зависи къде каква промоция ще се появи. В понеделник ще проверя какво ще има при нас и ще ти пиша на лични. Само контролер е 100-120 лева. Зависи какви игри ще харесат децата, но има карти за месечен абонамент с достъп до огромно съдържание на сони-филми, музика,игри и други.

Децата ще харесат каквото хареса тате :)) Мортал Комбат-и и подобни няма да се играят! Футбол, нещо от сорта, става. Полудяли са на тема МайКрафт или нещо такова беше, ако има такова ще е супер. Или Миньони, абе такива неща ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 01 11 2017, 23:37

игрите по лего филмите са много забавни също, има LEGO The movie i LEGO Ninjago
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот marind » 01 11 2017, 23:42

ivanovnov написа:игрите по лего филмите са много забавни също, има LEGO The movie i LEGO Ninjago

Това игри за плейстейшън ли са? Определено ще им харесат ::up::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 01 11 2017, 23:50

marind написа:
ivanovnov написа:игрите по лего филмите са много забавни също, има LEGO The movie i LEGO Ninjago

Това игри за плейстейшън ли са? Определено ще им харесат ::up::

Да мой приятел ги е взел за децата за Плейстейшън 4, когато сме му на гости и аз се възползвам да поиграя, наистина са забавни, точно по филмчетата. Идеята за подарък е страхотна, в момента, ако ти кажа съм на същата вълна, дали това да е Коледния подарък или не :)) хубавото на този подарък е, че ако си фен ще е развлечение и за теб :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот pepopepo » 02 11 2017, 00:25

Аз да кажа от опит.
И моите калпазани получиха същият подарък. Играят общо 2-3 игри (трансформърс, лего и нещо такова)
После ме изнудиха и за камера и just dance игра. Нищо особенно, даже и на тях май им писна. Според мен X-box с кинетик и многото интерактивни игри ще е по-добре. В къщи този play station pro само хваща прах и постоянно търсим игри за камерата ама такива нещо не намираме.
pepopepo
Почитател

Мнениеот marind » 02 11 2017, 00:38

pepopepo написа:Според мен X-box с кинетик и многото интерактивни игри ще е по-добре. В къщи този play station pro само хваща прах и постоянно търсим игри за камерата ама такива нещо не намираме.

Тук ме прати в тъча, какво е това Х-box? И още един въпрос - каква е разликата между Плейстейшън Slim и Pro? ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Sisq0 » 02 11 2017, 03:22

- Вземи PS4 Pro. Слим е по-малък като размери, и като производителност (не много, но все пак...), а и има съвсем леки проблеми с охлаждането заради по-сбитите размери. Визията на голяма част от игрите е по-добра на Pro заради подобренията в графичния хардуер, има и поддръжка на HDR (по-наситени цветове, най-общо казано), стига телевизорът да го поддържа. Ако вече имаш нормален PS4 (като мен), надграждане до Pro не е оправдано, но ако тепърва купуваш конзола, Pro единственият смислен избор.
- Повече място винаги е по-добре, но децата ти едва ли ще станат хардкор геймъри, тъй че и 500гб биха били достатъчни. А и винаги можеш да бучнеш един външен хард в конзолата или да смениш вградения (не е философия). От друга страна аз бих взел 1тб с оглед на бъдещо препродаване (деца са, знаеш ли дали утре няма да им писне и да ти стои паметник у вас).
- Има допълнителен PS+ абонамент за мултиплеър, около 100 лв. годишно (има и месечни вноски, не е задължително да се купува за цяла година). При такъв абонамент получаваш по няколко игри безплатно всеки месец от Сони (дигитални от техният онлайн магазин), които можеш да играеш докато си с активен абонамент.
- Игрите са на блурей дискове, цените варират много, от 20 до 200 лв за хардкор издания, като в онлайн магазина на Сони винаги има промоции с много добри намаления. Работещи пиратски дискове с игри за PS4 няма!
- Има Майнкрафт за PS4, доста е евтина при това. Игрите за деца като цяло са на прилични цени, съдя по това племениците какво играят и колко струва.
- На конзолата могат да се гледат филми също, както и да се ползват Youtube, Netflix, Voyo, HBO GO, Spotify и един куп други приложения. Като цяло е мултимедийна платформа, не просто щайга за игра като игрите от нашето детство в зората на демокрацията. ;)

Конзолата е забавление за малки и големи, нищо чудно и татко им да влезе във филма. Аз релаксирам често с нея в свободното време, особено при мулти игра с приятели от цял свят. Хем разпускаш, хем лаф мохабет през слушалките с хора с които иначе няма как да се виждаш...

Успех! ;)

п.п.
XBox е конзолата на Майкрософт. Според мен Сонито е по-добър избор - по-разпрострснена е, а и Майкрософт наскоро официално погребаха Кинект и няма да разработват повече софтуер за него. Сони вече има очила за виртуална реалност и контролери, тъй че покриват и тези изисквания, но не мисля че в случая щерките на колегата ще са им в таргет групата. ;)
Two things that are essential to life are WD-40 and duct tape.
If it moves and it isn't supposed to, use the duct tape.
If it doesn't move and it's supposed to use the WD-40.
Аватар
Sisq0
Почитател

Мнениеот acronym » 02 11 2017, 09:37

Само да вметна, да не се плашиш от цените на игрите на дискови носители.
И аз в началото доста време отлагах покупка на конзолата заради това.
Има търговци от Европа в Ибей при които цените на нови фабрично опаковани игри са в пъти по-евтини от тукашните, че дори не се замислям за дигитални копия. Вече имам над 10 закупени заглавия. Онзи ден получих Resident Evil 7 Biohazard на цена от 46лв., а тук цената и е под 100 единствено на втора употреба в базар или олх.

Между другото, това е вярно

Конзолата е забавление за малки и големи, нищо чудно и татко им да влезе във филма.

:mrgreen:

Взех конзолата основно за сина ми, но той покрай училище няма толкова време, та аз често отпочивам на нея след работа. :))
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот BorisDimitrov » 02 11 2017, 13:42

Sony дали слим или PRO няма голямо значение според мен, все пак са момичета и няма да играят ТОП игрите, защото са за момчета а и са за възрастни, с много насилие и т.н. двата контролера са задължителни, но има малък проблем напоследък все по-малко игри излизат за игра на едно устройство от 2ма човека, с изключение на спортните : FIFA NBA UFC и прочие.
ПС : Ако искаш имам някаква отстъпка в ПУЛСАР, мисля че беше около 10 % , но не съм сигурен дали беше само за игри или става и за конзола но мога да проверя ................
Аватар
BorisDimitrov
Маниак

Мнениеот apexs » 03 11 2017, 21:21

Виваком пускат доста оферти за PS4 на добри цени. В момента даже има PRO модела + игра, но не обърнах внимание на парите . Миналата година си взех PS4 Slim за 400 лв кеш, което си беше топ оферта. Супер е и за плеър, както каза колегата , поне аз я ползвам 99% за това.
Аватар
apexs
Активен

Мнениеот marind » 14 12 2017, 22:40

Задачата е изпълнена! Специални благодарности на Оги (Barking Dog) за съветите и отзивчивостта! И на всички останали, разбира се ::drinks::

Изображение
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот apexs » 16 12 2017, 11:22

Честито :)
Аватар
apexs
Активен

Мнениеот waffenss » 05 01 2018, 00:38

Здравейте, за да не отварям нова тема ще питам тук, сигурно няма да се разсърди колегата.
Като се сложи игра на диск за първи път може ли да се играе директно или трябва да се свали първо на конзолата? Пробвам с втори диск и това чакане за даунлоуд на файловете е много досадно отнема няколко часа. Става въпрос за ps4
waffenss
Активен

Мнениеот Anthony » 05 01 2018, 01:40

Инсталира се, не се играе от диска.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот awesome » 05 02 2018, 09:00

И аз исках да купя Playstatio, благодаря ви за добрите мнения
awesome