Фирма ЗА или ПРОТИВ

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Фирма ЗА или ПРОТИВ

Мнениеот Defoto » 08 01 2018, 11:54

Здравейте! На борсата съм последен месец и мисля да направя фирма за строително-ремонтни дейности. Какви са плюсовете и минусите в сравнение с това, да започна работа в фирмата на познат. Има ли някакви субсидии за закупуването на машини и инструменти и въобще заслужава ли си? ::drinks::
Defoto
Напредващ

Re: Фирма ЗА или ПРОТИВ

Мнениеот marind » 08 01 2018, 12:48

Според мен не си заслужава. В момента има бум на строителството, но личната ми прогноза е, че това ще продължи максимум още три-четири години, после тоя балон /и не само той/ ще гръмне със страшна сила. Дано не съм лош пророк ...
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Toshiro » 08 01 2018, 12:55

Има опасност, а не вероятност, разходите ти да надвишават приходите. Освен ако няма да участваш в обществени поръчки, не си заслужава.
Toshiro
Маниак

Мнениеот Defoto » 08 01 2018, 14:05

Аз и сега си работя в строителството. Просто свърши ли борсата трябва или да започвам някъде работа или на направя фирма, знам ли....
Defoto
Напредващ

Мнениеот marind » 08 01 2018, 15:13

Defoto написа:Аз и сега си работя в строителството. Просто свърши ли борсата трябва или да започвам някъде работа или на направя фирма, знам ли....

Ако ти самия не си убеден в собствените си възможности, значи не е за теб :) ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Defoto » 08 01 2018, 16:38

marind написа:
Defoto написа:Аз и сега си работя в строителството. Просто свърши ли борсата трябва или да започвам някъде работа или на направя фирма, знам ли....

Ако ти самия не си убеден в собствените си възможности, значи не е за теб :) ::drinks::

Ами не съм, бая сложно ми се вижда...
Defoto
Напредващ

Мнениеот phil05 » 08 01 2018, 18:47

Ако ще правиш фирма и то в строителството, трябва да си готов да скочиш в блатото и после да се извадиш сам за косата като Барон Мюнхаузен. Но става, не е толкова трудно. Ако си готов за това, просто скачаш и после известно време не спиш и подскачаш всеки ден, час и минута. И се оправяш и намираш решения, къде ще идеш. След това всичко си идва на място и става доста по лесно. Просто трябва да се решиш да скочиш. Предимството е, че като скочиш, няма връщане назад и после така или иначе ще се оправиш и ще тръгнеш напред :) ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот disco_volante » 08 01 2018, 19:08

phil05 е прав. А и е факт, че няма да си готов, докато не решиш да бъдеш готов. Каквото не знаеш - трябва да се потрудиш, за да го научиш. За останалото - има хора. Конкуренцията навсякъде е голяма, но ако работиш качествено и съвестно - в един момент ще се получи.
disco_volante
Напредващ

Мнениеот phil05 » 08 01 2018, 19:26

disco_volante написа:...
Конкуренцията навсякъде е голяма, но ако работиш качествено и съвестно - в един момент ще се получи.

Ето това е разковничето ! ::up:: И слабото място на "конкуренцията" у нас. Ако успееш да го използуваш и да намериш кой да го оцени.

ПП. Нямаш представа от какъв прехвален хотел 5 звезди на едно място у нас се връщам преди малко. Ама сигурно имаш ;). Не знам кой е "малко сбъркал", архитект, конструктор или строителят, но стъпалата на стълбите различно високи, най долното по - ниско, най горното по - високо. Явно някой не е взел предвид височината на замазката и там подово покритие по етажите и нивата, или не са го направили същото и по стъпалата. И дечицата и възрастни хора се препъват в най горните стъпала на поразия. Да не продължавам за тоя хотел... Че поради същата причина в едно "ремонтирано" предприятие...леле...водя една шефка на фирма, клиент от от чужбина и като се просна на горния етаж, защото се препъна на най - горното стъпало...
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Defoto » 08 01 2018, 20:56

phil05 написа:
disco_volante написа:...
Конкуренцията навсякъде е голяма, но ако работиш качествено и съвестно - в един момент ще се получи.

Ето това е разковничето ! ::up:: И слабото място на "конкуренцията" у нас. Ако успееш да го използуваш и да намериш кой да го оцени.

ПП. Нямаш представа от какъв прехвален хотел 5 звезди на едно място у нас се връщам преди малко. Ама сигурно имаш ;). Не знам кой е "малко сбъркал", архитект, конструктор или строителят, но стъпалата на стълбите различно високи, най долното по - ниско, най горното по - високо. Явно някой не е взел предвид височината на замазката и там подово покритие по етажите и нивата, или не са го направили същото и по стъпалата. И дечицата и възрастни хора се препъват в най горните стъпала на поразия. Да не продължавам за тоя хотел... Че поради същата причина в едно "ремонтирано" предприятие...леле...водя една шефка на фирма, клиент от от чужбина и като се просна на горния етаж, защото се препъна на най - горното стъпало...

Някъде имаше експеримент на стълбище, на което едно от стъпалата беше един сантиметър по високо....нямаше някой,който да не се спъне хахаха
Defoto
Напредващ

Мнениеот Defoto » 08 01 2018, 21:00

Ние с колегата работим двамата гипсокартон.за 11 години мога да твърдя че сме от малкото ,които имат съвест и работят качествено и то на най-ниските цени на пазара. Но хванем ли обект имаме човек за шпакловки, плочки, декоративни мазилки и работим само с тях ,защото всички сме бивши колеги от една строителна фирма в София . Работа имаме много , но работим главно на познати ,на познат, на приятел на баща му хаха така че ,незнам с фирмата как ще се оправя ама ич! А чета много нещо се нахъсах сега ,след като борсата приключва а детето расте .
Defoto
Напредващ

Мнениеот Defoto » 08 01 2018, 21:05

Например ние правим ресторантите Банковия. Собственика смени много хора но нас не. Правим му и апартаменти и други обекти , но материали копуваш на неговия бустат , така че и тези неща не са ми много ясни Ама ще чета... Бюрото по труда давали безвъзмездно 20000лв. За започване на бизнес ама такива дадени пари нещо ...не ми се струва много истина.
Defoto
Напредващ

Мнениеот disco_volante » 08 01 2018, 21:18

Ако мога да си позволя да дам някоя друга груба насока:

Фокусирай се над това, което можеш/те. Чети това, което е необходимо за старт, но недей да пестиш от счетоводител и/или адвокат. Първият ще бъде гръбнак на целия паричен поток, вторият - знае другите детайли. Има много особености, които могат да се превърнат във възможности, ако разполагаш с правилните хора. Законно.

Слушай, ако някой дава съвети (което се случва рядко), но не слушай песимистите. Всеки има място под небето, въпросът е как ще го извоюва.

Името ви ще ви продава. Зад името е качеството. От уста на уста, социални мрежи... Реклама и изпълнителност му е майката.

Срещал съм много провалени идеи/бизнеси заради издънка в някое от горе изброените. Включително и от моя страна.

Играта остава същата, но отиваш на следващото ниво. Не спирай!
disco_volante
Напредващ

Мнениеот marind » 08 01 2018, 21:20

phil05 написа:...Нямаш представа от какъв прехвален хотел 5 звезди на едно място у нас се връщам преди малко... Не знам кой е "малко сбъркал", архитект, конструктор или строителят, но стъпалата на стълбите различно високи, най долното по - ниско, най горното по - високо. Явно някой не е взел предвид височината на замазката и там подово покритие по етажите и нивата, или не са го направили същото и по стъпалата. И дечицата и възрастни хора се препъват в най горните стъпала на поразия...

:lol: Още ли има такива бре :lol: Ама като се замисля, каквито инвеститорите, такива и изпълнителите :) С пръдня боя не става! :) То и затова се нароиха сума ти фирми, от професионалист нагоре ::angry::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот phil05 » 08 01 2018, 23:46

Навсякъде ги има, наред с тези, които работят свястно. Един стига по веригата да се оплеска накрая всичко и да се обезсмислят усилията на тези, които искат и могат да свършат нещо добре и качествено. И в нашия бранш е така. И после като мине... Но ето пък начин за помитане на "конкуренцията" по темата :)

ПП. Да не стане, че само кусури намираме. За сметка на стъпалата, в този хотел покрай една малко извънредна ситуация видях уникално и много човешко отношение на всички от хотела и лично от управителката. Нищо общо със задълженията им. Никъде по света не съм виждал такова нещо и не мога и да си го представя, ако ще и 15 звезди и супер качествено построен да е. Е това сме ние, въпреки стъпалата и в случая са маловажни. Е, по добре и те да са еднакви, цена няма да имаме :)
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Defoto » 09 01 2018, 07:10

Лошото е ,че има много неквалифицирани и жажда за работна ръка. Подбиват цените ,оакват се , и после ходиш след тях забез пари. Хората не разбраха, че евтиното често излиза по-скъпо.
Defoto
Напредващ

Мнениеот phil05 » 09 01 2018, 11:43

Остави това. Ще намериш решение, ако гледаш резултата и не допускаш компромиси без смисъл. Ако ще правиш фирма, още от начало обърни внимание на детайлите, много е важно. И ще има да ти се чудят :)). Веднага се вижда за какво става въпрос. В тоя хотел, дето споменах примера, бях за няма и 2 дни неделя и понеделник, ама то стига. Вечеря на блок маса с изсипани до където поглед стига 100 вида ястия, само салатите, бърканици и предястия бяха сигурно 50 вида. И то много добре приготвени. Защо толкова много бре... В същото време певица с яко изцепена уредба пее евъргрийни, беше невъзможно да се чуе приказка на масата. Столовете в ресторанта яки и тежки, специална изработка, то цели фотьойли, ама не можеш да ги помръднеш да ги преместиш. Краката едни широки големи, препънах се в един крак, столът не помръдна. Такива работи :)
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Defoto » 09 01 2018, 11:47

Викаш не е като в хотелите по лъвов мост хаха , скоро ремонтирахме LION ....грозна гледка ....
Defoto
Напредващ

Мнениеот phil05 » 09 01 2018, 12:12

Ама аз не ги хваля столовете, певицата и манджите, казвам че са недомислие и пречат, като стъпалата на стълбите :)
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Defoto » 09 01 2018, 12:14

phil05 написа:Ама аз не ги хваля столовете, певицата и манджите, казвам че са недомислие и пречат, като стъпалата на стълбите :)

Да и аз казвам,че не е толкова "хубаво " като на Лъвов мост. Ами не е домислено на много места ,ама кажат Еди кой си ходи там и бум- 5 звездички хаха
Defoto
Напредващ

Назад към Всичко останало