Закупуване на нов, оригинален, руски "Восток Командирские"

Теми, които не са свързани с часовници, или такива, които не се вписват в никой друг подфорум.

Закупуване на нов, оригинален, руски "Восток Командирские"

Мнениеот Vostok2432 » 28 02 2012, 03:54

Здравейте на аудиторията!

Голям фен съм на руските часовници. Искам да си закупя следния оригинален, военен, механичен, руски Восток Командирски, ще ви дам линк, за да го видите:
http://vostok-inc.com/index.php?do=col& ... 25&start=1
Линкът е от официалния сайт на руския производител на часовници - Восток. Това е уникално здрав часовник, водо- и удароустойчив и изключително надежден. Това е най-добрия механичен, ръчен часовник на планетата.
Отправих запитване в сайта им, дали мога да поръчам директно от България часовника, който е на линка по-горе и колко би ми излязло всичко с доставката, но още не са ми отговорили. Възможно е да правят доставки само на територията на Русия.
Искам да ви питам, евентуално ако няма възможност директно да поръчам от Русия, тука в България да знаете официален дистрибутор на тези часовници? Само да не са някои ментета, защото ментета има под път и над път и човек много трябва да внимава за какво си дава парите. Лично аз като ходя по големите вериги магазини не съм срещал официални представители на "Восток" за нашата страна. Магазините са бъкани с всякакви западни, скъпи ментета, за които не бих дал и 20 лева, рядко може да срещнеш оригинален продукт.
И искам да уточня, че търся само и единствено часовник, произведен в Чистополския завод за часовници "Восток", град Татарстан, Русия, защото има и такива произвеждани в Европа, които са по лиценз и които не ми вършат работа.
Лично аз оригинален, руски "Восток Командирски" не бих заменил за нищо друго.
Аватар
Vostok2432
Новобранец

Re: Закупуване на нов, оригинален, руски "Восток Командирски

Мнениеот SHARKY » 28 02 2012, 08:37

Здравей колега и добре дошъл. За съжаление в България представителство за руски часовници няма е никъде не се продават в магазин. В същото време обаче има възможност за покупка от интернет - http://www.vostok-europe.com/, които има най-близко представителство до нас в Румъния - http://www.russianshop.ro/.
Нека колегите, които са купували да се включат.
Аватар
SHARKY
Маниак

Мнениеот iztodorov » 28 02 2012, 10:09

Здравей, аз също исках да осъществя комуникация с Восток, но за 2-3 месеца не успях (я писах поне 7-8 писма и на руски и на английски). Явно не искат да си комуникират. Съшото важи и за няколко руски сайта, между които и http://www.smirs.com/ - никакъв отговор!
Един от най-популярните продавачи на Восток в ebay е ето този (с ник zenitar):
http://stores.ebay.com/zenitar-store/Vostok-watches-/_i.html?_fsub=15&_sid=26233363&_trksid=p4634.c0.m322
Друг е leon1965jazz:
http://stores.ebay.com/leonphotocameras.
Не забравяй обаче че към цената на часовника трябва да прибавиш 1 евро мито и 20 % ДДС (които принципно се плащат при получаване на стоката в митницата).
Успех!
iztodorov
Напредващ

Мнениеот sci » 28 02 2012, 10:59

Точно посочение модел Командирские е междинен между класическите Командирские от 80-те (които се правят и до днес) и следващите К-34. Ако искаш съвеременен Командирские, защо не погледнеш К-34 на продавачи от ЕС. Оторизирани от Восток са www.vostok-watches.com и www.m-watches.com - и двата магазина са в Германия. Цената е по-висока отколкото в Русия, защото вече има ДДС и мито. Надежден продавач от Русия е meranom.com - всъщност това е фирмения магазин на завода.
sci
Маниак

Мнениеот kolaksazov » 28 02 2012, 12:14

Имате лично съобщение!
Аватар
kolaksazov
Маниак

Мнениеот Vostok2432 » 28 02 2012, 16:31

sci написа:Точно посочение модел Командирские е междинен между класическите Командирские от 80-те (които се правят и до днес) и следващите К-34. Ако искаш съвеременен Командирские, защо не погледнеш К-34 на продавачи от ЕС. Оторизирани от Восток са http://www.vostok-watches.com и http://www.m-watches.com - и двата магазина са в Германия. Цената е по-висока отколкото в Русия, защото вече има ДДС и мито. Надежден продавач от Русия е meranom.com - всъщност това е фирмения магазин на завода.

Много ти благодаря за линка meranom.com , който наистина се явява фирмения магазин на завода. Ще се опитам с тях да направя директна връзка - директно Русия-България, без други посредници, които да надуват цената.
Още един път много ти благодаря, свърши ми много добра работа!
Благодаря на всички, които се включиха в темата и помогнаха с каквото могат!
Последна промяна Vostok2432 на 28 02 2012, 17:20, променена общо 1 път
Аватар
Vostok2432
Новобранец

Мнениеот monopola » 28 02 2012, 16:35

пич виж все пак какво има Колаксазов. Освен това Зенитар е човек на който може да имаш доверие. Надали цената ще е по висока.
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот iztodorov » 28 02 2012, 19:13

iztodorov
Напредващ

Мнениеот Vostok2432 » 28 02 2012, 19:33

iztodorov написа:Здравей, аз също исках да осъществя комуникация с Восток, но за 2-3 месеца не успях (я писах поне 7-8 писма и на руски и на английски). Явно не искат да си комуникират. Съшото важи и за няколко руски сайта, между които и http://www.smirs.com/ - никакъв отговор!
Един от най-популярните продавачи на Восток в ebay е ето този (с ник zenitar):
http://stores.ebay.com/zenitar-store/Vostok-watches-/_i.html?_fsub=15&_sid=26233363&_trksid=p4634.c0.m322
Друг е leon1965jazz:
http://stores.ebay.com/leonphotocameras.
Не забравяй обаче че към цената на часовника трябва да прибавиш 1 евро мито и 20 % ДДС (които принципно се плащат при получаване на стоката в митницата).
Успех!

Пич, отговориха ми. Вече получих отговор от meranom.com, а преди малко получих писмо и от другия официален сайт, на който бях писал вчера или оня ден. И от двете места ми казват, че няма да имам проблем с поръчката, тоест поръчвам и ми доставят часовника директно от завода или от фирмения магазин - все тая. Какво по-хубаво и сигурно от това? Не знам защо на тебе толкова дълго не са ти отговаряли, но при мене стана и то много бързо и съм много доволен. Доставката(абсолютно всичко) на единия часовник, който ми харесва е около 22 долара, всичко останало си е на заводска цена. Каква по-хубава от тая оферта? По-хубава оферта от тази няма!
Затова винаги търсете завода производител, намирайте начин да питате и да намерете директно производителя, не се занимавайте с никакви посредници, които в повечето случаи са мошеници-часовникари, разполагат с инструменти, поръчват чисто новия ви часовник, след това го отварят, взимат му новите части, слагат стари и часовника не е това, което очаквате да бъде. Като се развали, иди се оправяй с гаранцията после и иди доказвай от кого си го взел, просто няма начин да докажеш! Ако е официален легален представител и има магазин - няма проблеми, но след като в България няма такива официални представители, всичко останало е под въпрос и много ме съмнява! Както тоя последния monopola дето ми пише, дето ме умолява да видя часовниците на zenitar и kolaksazov(може да работят в комбина, а даже може да са едно и също лице), ама много настоятелно ме умолява и ми досажда, че и на личните съобщения са много настоятелни...това какво говори? Че даже твърди, че цената от тях едва ли ще е по-висока, отколкото иначе. Ами може и така да е, ама като ми вземете оригиналните части и като сложите стари, пак вие ще сте на сметка, а не аз! А kolaksazov даже се изцепи, че само той работел с официалните представители и заводите не правели единични поръчки, та чак прихнах от смях. Кои са тези представители бе, я кажи, посочи ги, дай документи да видя, искам документи да видя ве! Много мразя да ме лъжат ей така. Никога няма да купя от такива като вас!
Много добре съм запознат какви измами стават по интернет и явно и тука няма изключения, но не на мене тия, просто не на мене!
Затова на тези, които търсят оригинален продукт пак казвам, свързвайте се директно със завода производител! Винаги има начин! При мене стана, няма да има проблем с поръчката, няма значение колко бройки са, дори и само един да е!
Последна промяна Vostok2432 на 28 02 2012, 20:18, променена общо 1 път
Аватар
Vostok2432
Новобранец

Мнениеот Vostok2432 » 28 02 2012, 19:37

iztodorov написа:Между впрочем на meranom.com накои цени са с 30% по-високи от тези на зенитара:
http://www.meranom.com/amfibia-39/reef-42/vostok-watch-amphibia-reef-2416b-080517.html

http://www.ebay.com/itm/RUSSIAN-VOSTOK-AUTO-AMFIBIA-REEF-WATCH-8424-NEW-/190641857550?pt=Wristwatches&hash=item2c6323e40e#ht_3986wt_1185

Поздрави.

И ти същото мекере ей, недей да лъжеш хората! Няма по-ниски цени от заводските цени!!! Всичко останало е измама!
Аватар
Vostok2432
Новобранец

Мнениеот atanweb » 28 02 2012, 20:26

Много прибързани изводи, жалко. Добре дошъл във форума и тук ценим всяко мнение. Жалко е, че след време когато станете част от нас и опознаете хората които оплюхте в постовете си... та жалко, че няма как да им се извините за сприхавия си характер и за това, че не цените мнението на хората които се опитаха да Ви помогнат защото, въпросът беше зададен именно от вас. Жалко е, че още с първите постове направихте лошо впечатление. 100% от хората в този форум, ще застанат зад предложенията на колегите monopola, iztodorov и kolaksazov
Все пак информацията която сте успели да намерите за доставка до БГ директно от завода производител е много полезна, но пак бих казал, жалко е, че я научихме по този начин.
Изказването ми е в приятелски тон и не цели заяждане или влизане в конфликт. Желая Ви успехи!
Изображение
Аватар
atanweb
Активен

Мнениеот monopola » 28 02 2012, 20:30

Момче, съмнявам се нелепия ти патос да остане без последствия. Много ми се ще да ти отговоря както трябва ама няма че не ми се ще и аз да съм нахален. Мнението в което цитираш моя ник те моля учтиво да го промениш. Колаксазов го познавам само като продавач, Зенитар същo (Зенитар има 15 000 продажби в ебеи). Та кой беше ти че да ни обясняваш такива неща!
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 28 02 2012, 21:06

Колегата,автор на тази тема,получава едноседмична почивка за обиди и нападки.Да му е честита!
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот alex70 » 28 02 2012, 21:38

Няма друг случай досега във форума да ми е вдигнал толкова кръвното. Тоя успя от темата за едни от най-любимите ми часовници да напише такива глупости, че не ми е понятно как успя да ги измисли за толкова кратко време.
Аватар
alex70
Почитател

Мнениеот kokokoz » 28 02 2012, 22:03

тоя пич даде старта на хитовете за тази година! ::yahoo:: ::yahoo:: ::yahoo:: до като четях постовете му и си го представях като смесица от сталин и хитлер !!мале,мале къв хъс извади това момче!по едно време мислех че ще изкокне от монитора! :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот stdenev » 28 02 2012, 22:15

mitadoc написа:Колегата,автор на тази тема,получава едноседмична почивка за обиди и нападки.Да му е честита!

Митко, ще бъда прям - този човек заслужава много повече от едноседмична почивка...
Ако питаш мен....... FOREVER!!!
Между другото много ми прилича на Мел Гибсън в "Теория на конспирацията" :)) :)) :))
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот SHARKY » 28 02 2012, 22:36

Vostok2432 написа:Пич, отговориха ми. Вече получих отговор от meranom.com, а преди малко получих писмо и от другия официален сайт, на който бях писал вчера или оня ден. И от двете места ми казват, че няма да имам проблем с поръчката, тоест поръчвам и ми доставят часовника директно от завода или от фирмения магазин - все тая. Какво по-хубаво и сигурно от това? Не знам защо на тебе толкова дълго не са ти отговаряли, но при мене стана и то много бързо и съм много доволен. Доставката(абсолютно всичко) на единия часовник, който ми харесва е около 22 долара, всичко останало си е на заводска цена. Каква по-хубава от тая оферта? По-хубава оферта от тази няма!
Затова винаги търсете завода производител, намирайте начин да питате и да намерете директно производителя, не се занимавайте с никакви посредници, които в повечето случаи са мошеници-часовникари, разполагат с инструменти, поръчват чисто новия ви часовник, след това го отварят, взимат му новите части, слагат стари и часовника не е това, което очаквате да бъде. Като се развали, иди се оправяй с гаранцията после и иди доказвай от кого си го взел, просто няма начин да докажеш! Ако е официален легален представител и има магазин - няма проблеми, но след като в България няма такива официални представители, всичко останало е под въпрос и много ме съмнява! Както тоя последния monopola дето ми пише, дето ме умолява да видя часовниците на zenitar и kolaksazov(може да работят в комбина, а даже може да са едно и също лице), ама много настоятелно ме умолява и ми досажда, че и на личните съобщения са много настоятелни...това какво говори? Че даже твърди, че цената от тях едва ли ще е по-висока, отколкото иначе. Ами може и така да е, ама като ми вземете оригиналните части и като сложите стари, пак вие ще сте на сметка, а не аз! А kolaksazov даже се изцепи, че само той работел с официалните представители и заводите не правели единични поръчки, та чак прихнах от смях. Кои са тези представители бе, я кажи, посочи ги, дай документи да видя, искам документи да видя ве! Много мразя да ме лъжат ей така. Никога няма да купя от такива като вас!
Много добре съм запознат какви измами стават по интернет и явно и тука няма изключения, но не на мене тия, просто не на мене!
Затова на тези, които търсят оригинален продукт пак казвам, свързвайте се директно със завода производител! Винаги има начин! При мене стана, няма да има проблем с поръчката, няма значение колко бройки са, дори и само един да е!

Трябва да се създаде една тема Evergreens /или Изцепки, Бисери и т.н./ та да можем този пост да го турнем в рамка там ::yahoo::
Аватар
SHARKY
Маниак

Мнениеот miroman » 28 02 2012, 23:28

SHARKY написа: Трябва да се създаде една тема Evergreens /или Изцепки, Бисери и т.н./ та да можем този пост да го турнем в рамка там ::yahoo::

То май имаше подобна, ама форумът стана много скучен и тя западна...
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Master User

Мнениеот zillius » 28 02 2012, 23:43

Да ви кажа честно,това момче успя да ме развесели.Смях се с глас пред монитора,така както не съм се смял в този форум.Просто не мога да си представя ,откъде тоя патос и тази еуфория за тоя Командирски.И то точно за този модел,дето няма нищо общо като издражливост и надеждност със стария модел.А тона му наистина беше като на обсебен,все едно са му направили магия .И то да кажеш,че говорим за Ролекс или Бреге примерно,а то за Командирские.Представяте ли си как Божо разглабя часовниците на Колаксъзов и им взема оригиналните руски части и ги подменя с китайски и после Колаксъзов ни ги предлага на нас :)) :)) :)) :)) :)) :)) Голям майтап!!!
Raymond Weil Nabucco SS Mens Watch - 3900-ST-05207
JACQUES LEMANS Men's Geneve/Tornado Timer Automatic GU218B
Sector Ocean Master Watch 3253966035
CASIO Edifice EFA-102
CASIO G-SHOCK G-304RL
POLJOT23jewels automatic;SLAVA27 jewels automatic
ORIENT SK Crystal CEM5H001K 21 jewels
ORIENT MAKO automatic-FORUMEN 19/27
RAKETA Kopernik-cal.2609 HA
SEA-GULL M171S-cal.ST2504
Аватар
zillius
Активен

Мнениеот mitadoc » 29 02 2012, 00:43

stdenev написа:
mitadoc написа:Колегата,автор на тази тема,получава едноседмична почивка за обиди и нападки.Да му е честита!

Митко, ще бъда прям - този човек заслужава много повече от едноседмична почивка...
Ако питаш мен....... FOREVER!!!
Между другото много ми прилича на Мел Гибсън в "Теория на конспирацията" :)) :)) :))

Вярвайки в доброто начало у хората,мисля да му дадем шанс да поправи лошото първо впечатление. ::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Следваща

Назад към Всичко останало