Моля за мнение!Оригинален ли е?

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!

Моля за мнение!Оригинален ли е?

Мнениеот sokol » 12 05 2017, 10:39

Изображение

Изображение

Изображение
sokol
Новобранец

Re: Моля за мнение!Оригинален ли е?

Мнениеот otof » 12 05 2017, 10:48

Да
Offtopic: покажи
за първи път отговарям положително на този въпрос ::yahoo::
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот sokol » 12 05 2017, 10:56

Е благодаря!Къде ли нерових търсих никъде не можах да открия същият!
sokol
Новобранец

Мнениеот otof » 12 05 2017, 10:59

В най-общи линии,
Коронката е подменяна...
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот sokol » 12 05 2017, 11:05

Ясно!Нищо пак ще отиде за продажба!Имали каталог за този модел някъде?
sokol
Новобранец

Мнениеот otof » 12 05 2017, 11:46

Под баланса e номера на механизма
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот Seikosha » 13 05 2017, 19:13

Опссс, сега я видях тази тема. Колега otof да не вземе да излезе ,че си се израдвал за първото си "да" бадева :) Щот за мен, този часовник си е един макар и добре направен франкенщайн :)) Италианска ,или Еспанска примадона.
Сигур ще искате и аргументи :) Ще ви дам малко такива за размисъл, пък ,ако щете преместете темата и в "Загадки" Първо: Някой от вас да е чувал за такъв Зенит модел 3100 ? щот аз не бях чувал досега. В нета излизат само един- два такива, единият в Еспана и един в Аржентина, а всичко друго с тоя номер е някакви машини и стари радиоапарати :))
Второ: не знам дали снимката на задният капак е кофти, ма на мене ми се вижда бяла, ако е така за кви карати става дума не знам, а и без да съм сигурен,мисля ,че трябва да има номер някакъв. В еспанският форум, часовникът е същият но с някакви смешни маркировки за 20 микрона позлата.

Изображение

Изображение

Изображение

Лично не знам швейцарски часовник да маркира позлатата не Gold plated или Gold plaque, С Gold filled маркировка съм виждал поне досега,само американски часовници (допускам и да бъркам) Това bezel 20 microns също ми е чудно, защо не е base или case ,а bezel? Самите маркировки ,ако се гледат увеличени ,търпят доста критика като прецизност.
Трето: Да отидем вече и към същественото, което ми направи първо впечатлени и за това се загледах в темата.
Механизма. Тука вече енигмата става пълна :wtf: Под баланса се вижда със сигурност Х310 като се вижда отпред и подобие на 2.

Изображение

Зенит нямат друг калибър завършваш на 310 ,освен доста известният Мовадо - Зенит 2310 и 2320 който е двустрелочник какъвто е показаният по-горе Зенит, но изглежда така

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Разликите са очевадни нали? А този в часовника горе го познах тутакси, защото имам един и то инхаус красавец Election кал. 625(645)

Изображение

Изображение

И макар да няма място за съмнение, защото Елекшъна има само няколко конструирани механизми и този е един от най-популярните, все пак да видим и доктора

Изображение

Згадката е,че Елекшъна е с малка секундна стрелка, а Зенита горе е двустрелочник ;) на платината пише калибър на мовадо - зенит ,а пък мостовете и всичко друго от елекшън с премахната секундна ос :))
Така ,че не вярвам тва нещо да е направено баш от Жоржи, а по-скоро от някой от онези иначе талантливи фокустници - инженери, работещи в тъмната част на луната. :) ::drinks::

П.П. Авторът на тази сравнителна геометрия, изразява личното си мнение.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот otof » 13 05 2017, 20:42

Още вчера малко ме съмни че някой може би е работил на тъмно :))
Хич не ми заприлича на 2310, ама те и ментетата не са от вчера,
Учудва ме високото качество за реплика от онези години,още по-ми е трудно да повярвам че е новодел
Но първата ми преценка определено е грешна,
И отговора ми май трябвше да е
...ДА ,ама не...
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот Seikosha » 13 05 2017, 22:04

Тъй си е. Надписите яко подвеждат в първият момент и ако не познавах механизма, хич нямаше и да обърна внимание. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот Scandinavian » 13 05 2017, 22:15

Seikosha написа:Опссс, сега я видях тази тема. Колега otof да не вземе да излезе ,че си се израдвал за първото си "да" бадева :) Щот за мен, този часовник си е един макар и добре направен франкенщайн :)) Италианска ,или Еспанска примадона.
Сигур ще искате и аргументи :) Ще ви дам малко такива за размисъл, пък ,ако щете преместете темата и в "Загадки" Първо: Някой от вас да е чувал за такъв Зенит модел 3100 ? щот аз не бях чувал досега. В нета излизат само един- два такива, единият в Еспана и един в Аржентина, а всичко друго с тоя номер е някакви машини и стари радиоапарати :))
Второ: не знам дали снимката на задният капак е кофти, ма на мене ми се вижда бяла, ако е така за кви карати става дума не знам, а и без да съм сигурен,мисля ,че трябва да има номер някакъв. В еспанският форум, часовникът е същият но с някакви смешни маркировки за 20 микрона позлата.

Изображение

Изображение

Изображение

Лично не знам швейцарски часовник да маркира позлатата не Gold plated или Gold plaque, С Gold filled маркировка съм виждал поне досега,само американски часовници (допускам и да бъркам) Това bezel 20 microns също ми е чудно, защо не е base или case ,а bezel? Самите маркировки ,ако се гледат увеличени ,търпят доста критика като прецизност.
Трето: Да отидем вече и към същественото, което ми направи първо впечатлени и за това се загледах в темата.
Механизма. Тука вече енигмата става пълна :wtf: Под баланса се вижда със сигурност Х310 като се вижда отпред и подобие на 2.

Изображение

Зенит нямат друг калибър завършваш на 310 ,освен доста известният Мовадо - Зенит 2310 и 2320 който е двустрелочник какъвто е показаният по-горе Зенит, но изглежда така

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Разликите са очевадни нали? А този в часовника горе го познах тутакси, защото имам един и то инхаус красавец Election кал. 625(645)

Изображение

Изображение

И макар да няма място за съмнение, защото Елекшъна има само няколко конструирани механизми и този е един от най-популярните, все пак да видим и доктора

Изображение

Згадката е,че Елекшъна е с малка секундна стрелка, а Зенита горе е двустрелочник ;) на платината пише калибър на мовадо - зенит ,а пък мостовете и всичко друго от елекшън с премахната секундна ос :))
Така ,че не вярвам тва нещо да е направено баш от Жоржи, а по-скоро от някой от онези иначе талантливи фокустници - инженери, работещи в тъмната част на луната. :) ::drinks::

П.П. Авторът на тази сравнителна геометрия, изразява личното си мнение.

Адмирации за завидните познания!!! :clap:
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот sokol » 16 05 2017, 15:07

Благодаря за мнението ви!Странното е че го занесох на часовникар!?Човека беше озадачен!Не ми каза нищо ново!Не е сигурен!каза че ако е реплика е нещо много добра!Но се съмнявал!А че е 18 к е така!коронката е дйствително сменена.Ще потърся и друго мнение!Можеби ви е ясно че аз ще го продам!Независимо какъв е !И парите отиват за благотворителни дела!
sokol
Новобранец

Мнениеот nevenbekriev » 17 05 2017, 08:30

Вярно е, че калибърът е точно като Елекшън, но финишът е на ниво, има накладен камък на анкерното колело с достойна пружинка ... А ако часовникът е златен, едва ли някой се е мъчил да направи реплика... Чудя се, дали в някакъв момент Зенит не е купил Елекшън???
nevenbekriev
Маниак

Мнениеот phil05 » 17 05 2017, 11:42

Елекшън 695 на снимката долу е вече същия, и с камъка и защитата на анкерното колело. Погледнах нещо в тази връзка, може да е интересно. Ранфт свързва 2310 с Мовадо, но самите Зенит там по разни книги го дават, че произлиза от Marvin 515. Нищо че формата на платините малко различна, май конструкцията подобна, или същата, и накладния камък със защитата на анкерното колело. Марвин имат и други механизми сходни с Election. А Election 695 наистина като че ли е правен на същото място като 2310, или обратното :) И накладния камък на анкерното колело там, като на Марвин 515 и на 2310.

Така приказват, не знам, поне на вид и има логика, сигурно има и други въпроси около това.

Изображение
Изображение
Изображение

2310 гледам освен във варианта в Ранфт се появява и в същия вид, като въпросния в темата, пак маркиран 2310. Та интересно наистина, кой го е правил, Зенит или Елекшън.

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 17 05 2017, 13:33

ПП. Ако това хвърля малко светлина, Ранфт пише за Елекшън 805 и 875 от същата фамилия, че са дадени на Марвин (700), откъдето пък се озовават при Лонжин (490), ето тук.

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... ection_875

Та вероятно има нещо такова и при Зенит, ама върви ги оправи, кой, кога и на кого и в каква последователност.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот miroman » 17 05 2017, 15:48

Интересно, преди десетина дена имаше подобна тема в един форум относно т.нар "аржентински" Ulysse Nardin. Беше обявен за продажба ето този часовник:

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение

После показаха как наистина трявба да изглежда гравировката на задната каса:

Изображение

и на самия механизъм:

Изображение

Твърдят, че в латинска Америка са организирали "създаването" на доста винтажни часовници с престижни марки - Омега, Брайтлинг, Перего и др. Металните части са гравирани с лазер, а циферблатите са възстановени, но често камъните не отговарят на поставения вътре механизъм (както в конкретния случай - на циферблата 25, на механизма 30).

Даже показаха още един "преработен":

Изображение

Така че внимавайте с моделите от 50-60-70-те години, проверявайте и питайте :)

Поздрави, Миро.
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Master User

Мнениеот senna » 17 05 2017, 17:33

Я още малко материал за размисъл...
Гравировките съвпадат, само дето не са от другата страна на капака.
http://www.sellingantiques.co.uk/208298 ... tch-c1960/
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот phil05 » 17 05 2017, 18:33

Според мен са си отвътре Асене, ама и тея снимки. И светлината така е паднала, че изглежда отвън изпъкналата част. А и кой ще ги слага отвън такива. Отвън май има само номер.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот senna » 17 05 2017, 18:43

От вътрешната страна са, вярно. ::thumb::
През 2008 Chronoswiss пускат много сходен калибър - C.111, който го дават базиран, както и ти писа, на Marvin Kaliber 700 (Election 875) + Regulator-Modul. Къде обаче е Zenith в цялата работа е истинска мистерия. :)
Изображение
Последна промяна senna на 17 05 2017, 18:54, променена общо 1 път
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот phil05 » 17 05 2017, 18:47

senna написа:От вътрешната страна са, вярно. ::thumb::
...

Тя и машината същата, но вярно голяма каша е било и тогава даже и при "оригиналните", та знае ли се...
Последна промяна phil05 на 17 05 2017, 19:54, променена общо 1 път
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 17 05 2017, 19:18

senna написа:...
Къде обаче е Zenith в цялата работа е истинска мистерия. :)
Изображение

Ми където е и Лонжин, за Хроносуис да не говорим.

Ето го на Лонжина 490.

Има очевидни разлики с този на Зенита, мястото на някой лагер, но нали си е различна машина друг калибър на Election/Marvin, нищо че е от тази фамилия.

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Следваща

Назад към Проблеми и въпроси