Моля за мнение!Оригинален ли е?

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!

Re: Моля за мнение!Оригинален ли е?

Мнениеот sony » 10 06 2017, 17:20

Offtopic: покажи
Не съм писал, че неговият тон е най-остър, но той е пред погледа на форума от известно време. Колкото до твоя случай, ако не можете да се разберете на лични, може да отвориш тема в дискусии и да привлечеш повече внимание. Или по-добре да игнорираш коментарите, които не ти харесват и да комуникираш с потребителите, с които ти е приятно.
sony
Маниак

Мнениеот KDelchev » 10 06 2017, 17:45

Puzo написа:
sony написа:
Ще си позволя да направя съвет на Seikosha относно по-острия тон, защото между него и използването на жаргон и квалификации в обръщенията към потребителите има голяма разлика. Сигурен съм, че това няма да ти бъде позволено само с оправданието, че пишеш дълги постове и имаш характерен нрав. Никой не е длъжен да търпи провокативно писане и да научква едно от многото значения на написаното от теб, което е вярното и си имал предвид. Ако останеш с впечатлението, че всичко е наред, рано или късно ще получиш бан. Пожелавам ти да избегнеш това ::thumb::

Дали на Сейкоша е най-остър тона?! Може би аз специално съм с други впечатления!
Има друг колега, към когото съм показвал уважение и съм го защитавал в постове, а той си ме обижда и мен и други потребители, които си набележи, и се прави буквално на недосегаем! На Сейкоша тона и изказа е къде, къде мек.
Но явно всеки е с различни впечатления, пак казвам. Просто аз спречквания с него съм нямал и даже ми е бил полезен на няколко пъти.

Най се кефя, като само се намеква :) . Кажете бе хора, тук сме уж свободна общност, кой, кого обижда и то публично, и кои са тия "недосегаемите", или може да ги наречем непобедимите от едноименната трилогия? Мен никой досега не ми е оказвал натиск, /друг е въпроса, че няма да позволя кавато и да е репресия/, и не ми е налагал друго мнение и т.н и т.н....Дайте да ги видим тия хегемони на статуквото, защо само с намеци говорите. "Puzo", знаем се с теб, давай бе човече!

А пропо, за тона на Сейкоша, ами аз специално, не го разбирам тоя човек, няма лошо да имаш мнение, ама с тия квалификации към колеги и този остър тон, няма как да ми бъде симпатичен или приятел, ама това е друга тема? Не искам да ми е приятел, имам си достатъчно тук /има страхотни хора във форума/ имам и бол такива в реалния живот. Тук сме една общност, всеки е индивидуален, и това му е хубавото, уважавам чуждото мнение, всеки има право на гледна точка, и ме кефи, като стават стойностни дискусии. Ама колкото и да се опитвам да "съжителствам" във форума с него, и да го разбера, ами...не ми се получава.

Има си модератори, те да преценят кой прав и кой крив?

Ама бил македонче, кипи му кръвчицата на човека, бил импулсивен, и ние трябва да сме толерантни, щото палел на четвърт, а после бързо забравял и му минавало, ..да ама на някои от нас, може и да не им минава тая драма от театър "Сълза и смях". Нашият, днес изписал един роман в два тома, дипломна работа направо, вчовек да си вземе отпуск, та да го изчете, за да се опита да се реабилитира пред аудиторията, модераторите, Наско, и най-вече Вальо, който явно си обиди. И тъкмо си викам, добре, че нямам вземане-даване с този човек и чукам на дърво под масата и той отново се меси с определения и квалификации:

viewtopic.php?f=36&t=34479
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот KDelchev » 10 06 2017, 18:13

KDelchev написа:
Puzo написа:
sony написа:
Ще си позволя да направя съвет на Seikosha относно по-острия тон, защото между него и използването на жаргон и квалификации в обръщенията към потребителите има голяма разлика. Сигурен съм, че това няма да ти бъде позволено само с оправданието, че пишеш дълги постове и имаш характерен нрав. Никой не е длъжен да търпи провокативно писане и да научква едно от многото значения на написаното от теб, което е вярното и си имал предвид. Ако останеш с впечатлението, че всичко е наред, рано или късно ще получиш бан. Пожелавам ти да избегнеш това ::thumb::

Дали на Сейкоша е най-остър тона?! Може би аз специално съм с други впечатления!
Има друг колега, към когото съм показвал уважение и съм го защитавал в постове, а той си ме обижда и мен и други потребители, които си набележи, и се прави буквално на недосегаем! На Сейкоша тона и изказа е къде, къде мек.
Но явно всеки е с различни впечатления, пак казвам. Просто аз спречквания с него съм нямал и даже ми е бил полезен на няколко пъти.

Най се кефя, като само се намеква :) . Кажете бе хора, тук сме уж свободна общност, кой, кого обижда и то публично, и кои са тия "недосегаемите", или може да ги наречем непобедимите от едноименната трилогия? Мен никой досега не ми е оказвал натиск, /друг е въпроса, че няма да позволя кавато и да е репресия/, и не ми е налагал друго мнение и т.н и т.н....Дайте да ги видим тия хегемони на статуквото, защо само с намеци говорите. "Puzo", знаем се с теб, давай бе човече!

А пропо, за тона на Сейкоша, ами аз специално, не го разбирам тоя човек, няма лошо да имаш мнение, ама с тия квалификации към колеги и този остър тон, няма как да ми бъде симпатичен или приятел, ама това е друга тема? Не искам да ми е приятел, имам си достатъчно тук /има страхотни хора във форума/ имам и бол такива в реалния живот. Тук сме една общност, всеки е индивидуален, и това му е хубавото, уважавам чуждото мнение, всеки има право на гледна точка, и ме кефи, като стават стойностни дискусии. Ама колкото и да се опитвам да "съжителствам" във форума с него, и да го разбера, ами...не ми се получава.

Има си модератори, те да преценят кой прав и кой крив?

Ама бил македонче, кипи му кръвчицата на човека, бил импулсивен, и ние трябва да сме толерантни, щото палел на четвърт, а после бързо забравял и му минавало, ..да ама на някои от нас, може и да не им минава тая драма от театър "Сълза и смях". Нашият, днес изписал един роман в два тома /дипломна работа или по-скоро дисертация по психология, чак човек да си изкуши да си вземе отпуск, та да го изчете докрай/, за да се опита да се реабилитира пред аудиторията, модераторите, и най-вече Вальо, който явно си го обиди лично, ами айде думите и времето назад не се връщат... И тъкмо си викам, добре, че нямам вземане-даване с този човек и чукам на дърво под масата и той отново се меси с определения и квалификации:

viewtopic.php?f=36&t=34479
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот phil05 » 10 06 2017, 19:26

Хайде стига де, нали ужким се разбрахме, к'во стаа сега :shock: :( ::drinks::

По добре да видим какво още интересно има около Зенита и механизма му в темата, нали ужким форум за часовници...

Ето едно Мовадо със същия Зенит 2310, може да е и -20, де да знам, варианта с другите мостове. И нямаше да го има и да е това тънко Мовадо, ако не беше толкова тънък тоя механизъм 2.7 мм.

Изображение
Изображение
Изображение

Затова ми мина мисълта, че тоя Елекшън 695 при мен, дето нали е "оригинала" на Зенита също може да е е интересен механизъм. Даже още по добре, а и поне изглежда в перфектно състояние като нов. Дали за проект, или само ей така, няма значение. Може да си направи някой тънък механичен часовник като някой Piaget ::angel::. Или добре, нещо като Мовадо -то, примерно без цифри и индекси. Или пък аз да си го поръчам някъде, защо не, не мога да го направя. А с по голям диаметър на касата - още по тънък изглежда :) Нищо, че ще е наистина малко Франкен.

Ето го още веднъж Елекшъна 695, в дъното на толкова страсти и дивотии по темата.

Изображение
Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Seikosha » 10 06 2017, 22:04

Колега Делчев, ма що ми четеш двутомника като таквизи чувства напират в дълбочините ти :)) Ами аз не влизам във форума някоя булка да ме хареса, че да се женя. Така ,че любовните ти излияния въобще не ме засягат. Колкото по темата за дамският часовник, съм ти отговорил http://strelki.info/viewtopic.php?f=36&p=316264#p316264
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот Seikosha » 11 06 2017, 02:38

phil05 написа:Хайде стига де, нали ужким се разбрахме, к'во стаа сега :shock: :( ::drinks::

По добре да видим какво още интересно има около Зенита и механизма му в темата, нали ужким форум за часовници...

Ето едно Мовадо със същия Зенит 2310, може да е и -20, де да знам, варианта с другите мостове. И нямаше да го има и да е това тънко Мовадо, ако не беше толкова тънък тоя механизъм 2.7 мм.

Изображение
Изображение
Изображение

Затова ми мина мисълта, че тоя Елекшън 695 при мен, дето нали е "оригинала" на Зенита също може да е е интересен механизъм. Даже още по добре, а и поне изглежда в перфектно състояние като нов. Дали за проект, или само ей така, няма значение. Може да си направи някой тънък механичен часовник като някой Piaget ::angel::. Или добре, нещо като Мовадо -то, примерно без цифри и индекси. Или пък аз да си го поръчам някъде, защо не, не мога да го направя. А с по голям диаметър на касата - още по тънък изглежда :) Нищо, че ще е наистина малко Франкен.

Ето го още веднъж Елекшъна 695, в дъното на толкова страсти и дивотии по темата.

Изображение
Изображение

Абе Вальо (вече ще те наричам с партизанското ти име :) ) откъде я изрови тази църна легенда, ми това си е museum watch голямата пушилка, ма не е на Movado-Zenit ,проектиран е от един руски евреин емигрант в САЩ Първото му име беше нещо като Натан,или Натанаил,трябва да го има в нета, промишлен дизайнер и знаеш ли в коя година :) през 1947 ::huh:: , а през 1948г. Мовадо му гепят дизайна и завалията води после 27г. дела ,като накрая му плащат нещо в порядъка на под 30,000$ просто смешни пари. Има три прототипа,като единият е останал в автора , единият е в музея на модерното изкуство в НюЙорк и третият е пак музей в САщ ма не помня кой,Хюстън ли беше.. :roll: Горе кръгчето символизира слънцето и в оригинала е в злато. М/у другото ,касата му не е много тънка и едва ли ще се разбере какви механизми са използвани в прототипите , а после вътре през годините са слагали какви ли не калибри,повечето на Мовадо,но има и на Зенит,практически за първи път виждам да е с 2310/20 има разбира се след 70 -та където касите вече са тънкаж,щото слагат вътре кварц, а при някои модели слънцето става на датник :lol: Аз ако съм не бих го използвал за проект, прекалено много е дъвкан и популярен и много репликиран, Иначе за подобен - да! Има една легенда за него,като го направили прототипа и автора го показал на близък приятел,който го погледнал и му казал " Аааа ,много е идеен, ама би ли ми казал колко е часа?" :))
А иначе Елекшъна/Марвин си е много харен механизъм и идеята за форумно кюфте :)) си я бива ::thumb:: Гледам,че или нарезите на оста,или на коронката са заминали и по стар часовникарски тертип му е навито лико, а може и размерите да са различни.Тов не е голяма беля, важното е ремонтуарната ос да има някаква здрава резба,щото гледам ,че е ръждясала. Има удължители за оси,така ,че ако се слага по-голяма каса,да може да се удължи, а коронки бол. Касата ще е проблем, ако трябва да е тънка и особено за стоманена. В крайна сметка може и да не е съвсем тънка, стига да се найде нещо елегантно, на мене ми се намират някакви и бих могъл да се включа в една бъдеща задруга, та да го направим. Франки например може да избичи един циферблат, на мен не ми е проблем да го профилактирам, ма да се лашка до морето и обратно, не виждам смисъл,майстори в София -бол,иначе би ми направило кеф, само да няма дефектирали части, че си е мъка после да се търси по сайтовете. Стрелките също може да са проблем, имам някакви нови, но да паснат по отвор ,ще си е жив късмет, но туй накрая.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот phil05 » 11 06 2017, 11:27

Те днеска всичките Мовадо станаха такива, че и хронограф има такъв :) явно са решили че това им е разпознаваемия дизайн, въпреки че казваш не е техен. Музеум-а класик си стои. На мен той ми харесва като идея и дизайн, но как да си го тури човек сутрин на излизане ::angel::

http://www.movado.com/en/shop-watches/collections/

Това вътре в тоя Мовадо- Зенит гледам е вече поопростен 2310, 20 ли е, няма я защитата на анкерното колело на моста, финиша нещо...и кантовете без полирани фаски. И е с другите мостове "стил Мовадо", казвам "стил" щото явно натам бият с типичните за Мовадо - Зенит едни такива завъртяни кантове на мостовете около лагерите, дето са и на по старите Мовадо механизми.

Ранфт ги дава 2310 и 2320 такива и без фаски и без инкаблок на анкерното колело на моста. Само че в книгата на Зенит, дето го има 2310 с този вариант мостове, си ги има и фаските и инкаблока и на тоя вариант. Сложих снимката в моя пост нагоре. И в твоя линк по нагоре е такъв, с един разтурен 2310, дето се прави. А сега де? Май са го "модифицирали" после :wink:

Та в този смисъл казах че тоя 695 е нещо като "оригинала" на тея 2310/20 механизми, все пак така е отишъл в Зенит, не като 515 с другите ъгловатите Марвин мостове. Нищо че пишат Марвин 515, то Марвин е шапката по това време. Където го дават 2310 с тези Елекшън мостове си е същия, с полирани фаски, с инкаблока. И на спецификациите 2310 които сложи Сена. И този по темата, нали по темата :). Та интересно какво представлява сам по себе си, още преди Зенит след 10 - 15 години.

Ще ти го пратя с удоволствие механизма с циферблата и стрелките, дано да няма проблеми вътре. За какво да го давам за профилактика тук в София, де ще чуем после такива коментари и за доброто и за лошото по механизма ;), както се надявам , то това е интересното. А и не знам кой друг може да му измисли нещо, или намери или препоръча подходяща каса. Циферблат - може да стане интересно без секунда, а и на този му трябват само някакви хубави индекси, нищо че малко поиздраскан. Стрелките май са добре. Короната си е с логото на Елекшън, струва ми се поизтрита. Но така няма да стане пак часовник Елекшън, та по добре нещо различно? Не знам.

Драсни на лични адрес къде и как да го пратя ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот sokol » 20 06 2017, 15:54

?
Последна промяна sokol на 24 06 2017, 04:36, променена общо 1 път
sokol
Новобранец

Мнениеот stepona555 » 20 06 2017, 18:16

viewforum.php?f=86
Oтговор най лесно тук след 1 седмица или по малко сам решаваш , не очаквай чудеса , времето загубено от колегите да търсят и спорят дали е оригинален е 100 пъти поне по скъпо (приравнено към часовото им заплащане) от стойноста на все пак съмнителен часовник в не много добро състояние
stepona555
Маниак

Предишна

Назад към Проблеми и въпроси