Vostok Limousine или Tissot

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!

Vostok Limousine или Tissot

Мнениеот vostok fan » 18 10 2017, 17:17

Здравейте, предстои ми закупуване на часовник, повече от месец обикалям и гледам.Сведох избора си до :

Tissot
Vostok

За момента клоня повече към Тисо-то, защото нося часовник само когато съм навън, т.е. събота и неделя ако не излизам Восток-ът ще си спира.Знам че мненията са твърде субективни, но изкажете своето, наистина ми е трудно да направя избор.

Искам също да попитам при кварцовите(дори и сегашният ми касио) на някои бройки стрелката за секундите не се движи точно по деленията на секундите а между тях, защо се получава това.

ПП: Това ми е първото мнение във форума, поздрави на всички, дори и да избера кварцов сега, в бъдеще със сигурност ще имам и механика.
vostok fan
Новобранец

Re: Vostok Limousine или Tissot

Мнениеот otof » 18 10 2017, 17:48

Съвсем различни са за коректно сравнение :)
Може би модела на Тисо наистина ще ти и е удобен точно заради кварцовия механизъм,
но вероятноста секундната стрелка да не налучква маркерите я има,не че е някакъв дефект,даже често се среща и при доста часовници от по-висок ценови клас
Сапфир кристал,и по-компактният размер също да за предпочитане :thumbup:
Ще трябва да мериш преди покупка
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот sci » 18 10 2017, 19:06

При часовник с такъв режим на носене, кварцът е по-добрият избор. Още по-хубавото е, че в този ценови диапазон има доста повече опции за избор (което го прави и по-труден). Ако ти харесва Тисото (защото точно това ми е малко "бозаво" на мен) - вземи го и му се радвай :)
И добре дошъл във форума!
sci
Маниак

Мнениеот Kuonyy » 18 10 2017, 21:04

Имай предвид, че тези Востоци са водомери, огромни са. Аз не бих ги купил. Има и по-хубави модели на Tissot. Разгледай и Certina - особено моделите PreciDrive. Виж тези.
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот vostok fan » 18 10 2017, 21:23

Здравейте и благодаря за мненията.Двата модела наистина са коренно различни, пробвал съм ги и двата, заедно с още около 20 модела от различни марки, гледах също и няколко сейкота, които пак ми идват малко големи и претрупани.
На востока ми харесва как ми стои на ръката нищо че е "компас", също ми харесва и прозрачния капак с баланса, но това че не ми е удобно и в къщи да си стоя с часовника ме спира.

Забравих да спомена че бюджета ми е до около 500лв.
Най-вероятно ще се спра на Тисо-то, но ще гледам като си го купувам стрелката за секундите да си съвпада че малко ми е трън в очите ако не е точно на маркера :-D
vostok fan
Новобранец

Мнениеот Martin36 » 18 10 2017, 22:27

Имал съм няколко кварцови часовника, включително и швейцарски, които имат луфт в секундата стрелка. Има полужение в което стрелката върви точно по деленията, но като завъртиш часовника наопаки и започва да върви между деленията. Не знам дали при тисо-то е така, но му обърни внимание. В момента се радвам на едно касио(висок клас), първият ми кварцов часовник без никакъв луфт в секундната стрелка.
Martin36
Напредващ

Мнениеот Scandinavian » 19 10 2017, 00:19

Здравей колега,
В случая наистина сравняваш ябълки с круши. Тисото въпреки швейцарец и със сапфирен джам е доста малък, като бирена капачка и с най-нисък клас механизъм.
Востока изглежда супер големината му е ок, но като се има предвид, че е руска механика, сигурно ще си спазва толеранса от +/- 20 сек в смисъл единия ден +20 другия -20. Въпрос на това как са го "сделали" братушките
Поизчакай попрочети из форума, според мен за този бюджет може да се насочиш към Сейко или Ориент, виж търговския отдел тук понякога има готини предложения.
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот sci » 19 10 2017, 00:21

Tissot скоро пуснаха една серия - Everytime, която има автомат и кварц. Кварцът е с приемлив механизъм - ЕТА 902. Любимата ми швейцарска марка за кварцови часовници е Candino - от опит съм супер доволен от тях - качеството и финишът са невероятни за цената си, имат модели със страхотен дизайн.
sci
Маниак

Мнениеот vostok fan » 16 11 2017, 18:29

Здравейте, колеги,
Взех си тисо-то, но защо ми се струва че много тик-так-а, направо като е малко по-тихо в стаята все едно стенен часовник имам на ръката, нормално ли е :-D
vostok fan
Новобранец

Мнениеот Ivansmash » 16 11 2017, 18:53

Нормално е, за този механизъм...

Честито, важното е да ти харесва и да сме живи и здрави :)
Ivansmash
Новобранец

Назад към Проблеми и въпроси