Търсят се звена за верижка на Амфибия...

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!

Търсят се звена за верижка на Амфибия...

Мнениеот Никола_Дорев » 15 11 2017, 10:07

Здравейте, колеги!
Един проблем отмина и ред на следващ (не искам да изглеждам постоянно оплакваш се).
Някои от Вас знаят, че имах проблем с ремонтоарната коронка на една Амфибия, който вече се разреши и часовникът изглежда така:

Изображение

Който се е интересувал знае, че този модел на Восток е окомплектован с интегрирана верижка. Имам още такъв модел (като този на снимката по-горе), от чиято верижка липсват две звена от тези, които граничат със закопчалката. По тази причина часовникът в по-малка или по-голяма степен ми стяга, когато го сложа на ръката си.
Сега на въпроса: Може ли някой колега да ми намери поне 2 звена от такива верижка, за да мога да удължа дължината на моята? Бих приел и оферта (по принцип) за подмяната на оригиналната верижка с друга, чието закрепване трябва да е като на оригиналната и дължината да не е по-малка от 19,5-20 см.
Очаквам Вашите мнения, предложения и препоръки.
Хубав ден!
"Panta rei, panta kineitai kai ouden menei" Heraclitus
Аватар
Никола_Дорев
Напредващ

Re: Търсят се звена за верижка на Амфибия...

Мнениеот Seikosha » 15 11 2017, 10:30

Този другият същи модел нещо резервен ли ти е? Все пак ще носиш единият от тях,или и двата ти стягат. Покажи и снимка на самата верига ,а не разчитай ,че всички тука са запознати с интегрираната и версия.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот Никола_Дорев » 15 11 2017, 12:10

Здравей, Сейкоша!
Нито този, нито другият часовник са за части.
Този, който виждаш на снимките в тази тема е с пълната дължина на верижката си и ми е добре.
Другият, който е напълно еднакъв с него (различават се само по цветът на циферблата), е а по-къса верижка.

Изображение

Под "интегрирана" верижка имам предвид, че закрепването между верижката и корпуса на часовника е специфично и е по-трудно да се замени с друга.
На мен ми трябват поне две звена (за другият часовник) като тези в двата края на верижката.
Независимо, че ще нося само единият от двата часовника, искам всичко по тях да е "на шест". Лично аз не съм от тези хора, които ще събират неработещи часовници, колкото и редки да са те. Може да имам 3, 5 или малко повече на брой, но искам да работят подобаващо. Това е...
Аватар
Никола_Дорев
Напредващ

Мнениеот Seikosha » 15 11 2017, 18:26

Така е по-добре и вече се виждат фалангите и може някой да има някакви остатъци, за да ти свършат работа, аз също ще проверя,но нямам спомен за такава. В краен случай ,може да замениш временно с подобни звена,особено щом са до и под катарамата.
Seikosha
Маниак

Мнениеот Никола_Дорев » 16 11 2017, 09:58

Здравейте, колеги, и в частност Сейкоша!
Качвам снимки на другият часовник, абсолютно същият визуално (дори малко по-лъскав), но с цвят охра (светла глина) на циферблата...

Изображение

Изображение

Ако обърнете внимание, най-вече на "разгънатите" снимки на двата модела, ще видите, че моделът с охра (светлият) циферблат е в "пълната" (с две звена по-къса) си дължина, докато синият, който нося в момента, има две звена под капака на закопчалката.
Двете звена, които търся, са за часовника с по-светлия циферблат. Ако можете, помогнете.
Хубав ден!
Изображение

П.П.
Последната снимка трябваше да се появи под горните две, но се появи тук. Моля за извинение!
Аватар
Никола_Дорев
Напредващ

Мнениеот Seikosha » 17 11 2017, 02:13

Стар човек,стара къща,я виж бе чоджум дъл няма да ти свърши работа ей тва?

Изображение

Изображение

Изображение
Seikosha
Маниак

Мнениеот Никола_Дорев » 19 11 2017, 04:00

Здравей, Сейкоша!
Верижката на третата снимка, най-отдолу, изглежда почти същата като тази на Амфибията, за която я търся. Колко е широка в по-тесния край? Ако е 16 мм., ще свърши работа макар, че само предполагам по снимката... Ако широчината на звената е същата, кажи колко ще й искаш и да пробваме да сме си взаимно полезни?
Хубав ден от мен засега!
Аватар
Никола_Дорев
Напредващ

Мнениеот Seikosha » 19 11 2017, 04:54

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Трябва да стане,само да не е по-тънка, но как ще вадиш звената, ти ще му мислиш.
Пари не ми трябват,аз мойто богатство с друго го сбирам. Ако ти е на тумбак,пиши адрес на Л.С. ,като ходя до Еконт,да ти я пратя. :)
Seikosha
Маниак

Мнениеот Никола_Дорев » 25 11 2017, 17:10

Колеги,
Още един проблем намери своето разрешение, благодарение на помощта на Seikosha.
За онагледяване ще ползвам две снимки на часовника на различен фон. Верижката е удължена от дясната страна на снимката. Не знам дали ще се види добре, но има малка разлика... Ако не се види добре, значи има две причини: добра и лоша. Лошата ще се дължи на качеството на снимките, а добрата на факта, че двете верижки са много близки като визия.
Seikosha, още веднъж: БЛАГОДАРЯ!!! ::yahoo::
Много ми помогна! Оценявам го! ::drinks::

Изображение

Изображение
Аватар
Никола_Дорев
Напредващ

Мнениеот Seikosha » 25 11 2017, 17:20

За нищо. Радвам се,че все още има хора,които да се радват на дребните неща И аз бях такъв и все още съм, да си я носиш със здраве,потрудил си се. ::thumb::
Seikosha
Маниак

Мнениеот Никола_Дорев » 25 11 2017, 17:23

Благодаря за пожеланието!
Дори да не я нося всеки ден, ще помня оказаната помощ и подкрепа! ::drinks::
Аватар
Никола_Дорев
Напредващ

Назад към Проблеми и въпроси