Регулиране на часовник Ракета

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!

Регулиране на часовник Ракета

Мнениеот Martin36 » 22 11 2017, 23:27

Здравейте колеги. Имам един стар часовник Ракета който не нося, но си го навивам всяка вечер и му се радвам. Та въпросния часовник избързва с около 40 секунди на денонощие и ми се иска да го пипна малко. Искам да се уверя, че това което правя е правилно. Според мен трябва да бутна малко надясно тънкото лостче. Така ли е? И колко точно е възможно да работи този механизъм?
Изображение
Martin36
Напредващ

Re: Регулиране на часовник Ракета

Мнениеот Seikosha » 23 11 2017, 02:13

А мислиш ли ,че той ти се радва :) Механизма е потънал в мръсотия и му трябва баня. Как искаш да работи добре? И той иска малко уважение и внимание ,макар и да не е скъп,макар да не е шик,така се мъчи хайванчето,ма не го чуваш. Само да го ръчкаш с пръчката/ръчката , няма да стане ,това не е естественият начин да заработи по-добре.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот Martin36 » 23 11 2017, 09:43

Някак си не взимам на сериозно идеята да инвестирам в този часовник. По-скоро се замислям за нов часовник с ръчно навиване, който става за носене, защото намирам някакъв чар в този тип механизми. Но може и да се вслушам в съвета ти. Колко би излязла една профилактика?
Martin36
Напредващ

Мнениеот Kostabo » 23 11 2017, 13:03

Много зависи от мястото, където преживяваш и часовникарското ателие, в което ще бъде извършена манипулацията. Общо взето между 7 и 40 лв.
Тука е така...
Kostabo
Почитател

Назад към Проблеми и въпроси