циферблат на сейко 5

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!

циферблат на сейко 5

Мнениеот acero » 26 11 2017, 11:20

Здравейте, интересувам се какви са тези пъпки по цифера на часовника до 2 и 8 часа? Виждал съм го и при друг сейко на същите места. Опит за някакъв ремонт ли е или нещо друго?

Изображение
acero
Новобранец

Re: циферблат на сейко 5

Мнениеот otof » 26 11 2017, 11:28

пирончета на подкован циферблат
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот Puzo » 26 11 2017, 15:43

И моята "Петица" има пъпки.. Личат на светлина. Некадърник ми беше лепил циферблата, ковал... не го знам. После го оправиха що годе, но и сега личат пъпките.
Когато мъж разговаря с красива жена в продължение на час, му се струва, че е минала секунда. Но ако постави пръста си на горещ котлон, секундата му изглежда като час. Това е относителността. ;)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот phil05 » 26 11 2017, 19:16

Защо пък чак са го подковали, стана ми интересно ...

@Puzo, според мен като ще пишеш, дай нещо конкретно, или реален съвет :), Как ти го оправиха, къде ти го оправиха, някоя снимка как е станало, дето още се виждат "пъпките", такива ли са били, или нещо друго... Същия ли е бил проблема, че между лепили, ковали, и конкретния въпрос на колегата в темата може да има голяма разлика... Предполага се, че колегата очаква нещо конкретно и смислено по въпроса.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Puzo » 26 11 2017, 19:34

Колега, нямам снимка, на които са хванати тия "пъпки". В момента личат бегло, под определен ъгъл и светлина...
Не един път съм споменавал, че това вече мое Сейко, за 25 години е сваляно сигурно 5 пъти.. Носено е нон стоп.
Извършвана му е профилактика няколко пъти. Но думата профилактика е силно казано... Учил се е на него тоя уж майстор на Сейко и Ориент... Но часовникът си работеше, баща ми никога не е имал оплаквания.
Миналата година по това време обаче, му подарих Супериъра Уорлд Тайм, че много го хареса, а на мен ми е голям.
Старият Сейко отиде при моите, но касата и верижката бяха зле. Реших да го пратя в София, да го освежат външно и да му се направи читава профилактика. Майсторът каза, че е доста износен механизма - 7009 и ще е нужна смяна на някои части. Ок, нормално е. Та баща ми е бил и на събрания, и в офиси с него, но и под двигателя на Москвича. ;) Смени ми и стъклото и каза, че имало някаква деформация на циферблата и бил лепен... ::huh::
Аз се учудих естествено, никой не знае габровския "гуру" к'ви ги е търкалял.
Майсторът каза: "Ще го оправя!" Върна ми го, перфектен, но под определен ъгъл две мънички пъпчици на 2 и 8 часа се виждат. Това е. Нищо друго не знам. Явно вместо да го лепи го е подковал или занитил. ;)
Когато мъж разговаря с красива жена в продължение на час, му се струва, че е минала секунда. Но ако постави пръста си на горещ котлон, секундата му изглежда като час. Това е относителността. ;)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот Puzo » 26 11 2017, 19:48

Така, при Сейкото пъпките са от вътрешна страна и както казах почти незабележими. Оправено е, но пак не ми е ясно преди защо и как е лепено.
При Ориента обаче личат явно. Пардон, личаха! ;) Същият този "гуру" преди 2 години ми сложи циферблата от 3 звезди и го занитва. Виждат се нитчетата и бият на очи. Явно като е от друг модел циферблата и се е наложило да се кове. Сега с оригиналния цифер не се е наложило това.
Та и тук освен да е сменян циферблата или да е бил лепен, някой да е правил експерименти и в последствие майстор да го е оправял ;) Ето ги моите как бяха.
Изображение

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот acero » 27 11 2017, 08:27

Благодаря за отговорите. Ситуацията ми се изясни. Некадърен ремонт, както и предполагах.
acero
Новобранец

Назад към Проблеми и въпроси