китайски Holuns не се навива

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!

китайски Holuns не се навива

Мнениеот ajovev » 04 12 2017, 13:17

Получих вчера този китайски Holuns автоматичен с дата и ден. Механизма изглежда като копие на ситизен miyota 8200. Роторчето се движи страшно лесно и по мое мнение трябваше да зарежда часовника, но очевидно не. Носих го от 9ам до 11пм, като бях дооооста активен през деня и часовника спря през нощта в 1ам - 2 часа след като стоя на масата. Иначе, както е напълно развита пружината, разклатя го за половин-една минута и го нося си върви, но очевидно не навива достатъчно.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Имам друг Guanqin часовник с много подобен, ако не и същия механизъм, неговия ротор се движи точно като този, същия звук издава и се навива дори само от 8 часа на ден носене, без да съм активен.

Та този холунс какъв може да му е точно проблема, чисто нов е, някакви предположения - механизма на ротора да не е смазан ли или някое друго колелце вътре да не е смазано или направо дефектна част?
ajovev
Напредващ

Re: китайски Holuns не се навива

Мнениеот Torro » 04 12 2017, 14:08

Имам часовник с такава марка и е със същия механизъм. При мен няма такъв проблем и явно твоят часовник има някаква повреда. По -запознатите да пишат за възможните причини.
Torro
Маниак

Мнениеот ajovev » 04 12 2017, 17:26

Да, мерси за мнението, видях, че имаш и ти тема за подобен. Иначе как се държи твоят, предполагам всичко е точно с работата му? Имам други 2 Холунса с "open heart" с някакъв хубав техен механизъм и са страхотни като работа и от всякъде.
ajovev
Напредващ

Мнениеот Torro » 04 12 2017, 18:09

Моят представител на тази марка се държи много добре. Работи точно и коректно, но го нося доста рядко, защото е типичен дрес, а и кристалите, които са положени вместо часови маркери изискват доста стилно облекло. По принцип се нося по-спортно и много рядко съм с костюм.
Torro
Маниак

Мнениеот strong » 04 12 2017, 19:33

Според мен,часовника е леко пресъхнал....Промивка и смазване мисля че ще му се отразят добре.
strong
Маниак

Мнениеот ajovev » 14 12 2017, 21:57

Наистина беше за смазване, дадох го миналата седмица на часовникар и го смаза. Сега е перфектен, за 2 часа носене преди лягане изкарва до сутринта. Явно тия китайци не винаги ги смазват добре. Мисля да взема вече сам да си ги смазвам, някакво полезно клипче как се прави това може ли да кажете? Поръчал съм си някакви непрофесионални инструменти като отвертчици, стяга, масло, лупа, няколко вида пинсети.

Следя Марк на Watch Repair Channel и напоследък доста интересни неща пуска :)
ajovev
Напредващ

Мнениеот Torro » 15 12 2017, 12:40

Имам китайски хоби-часовникарски комплект с инструменти, човъркам нещо с тях, но трябва да си призная за нищо не стават. Е, почти за нищо , де. Нямам смелост да бърничкам в механизма, свалям само стрелки, циферблати, вадил съм механизми , за да почистя касата,а най-сложната операция , която съм правил е подмяна на баланс, разбира се, с целият мост. Ако ти стиска, чети , питай, гледай и първо се пробвай на някои стари руски механизми. Дано се получи и напреднеш. Иначе профилактиката на часовников механизъм не е просто дело и не е за всеки. Поне не е за мен. Успех!
Torro
Маниак

Мнениеот ajovev » 15 12 2017, 15:43

Да, разбира се, че не е просто, но пък имам желание. Като остава време ще бърничкам един стар малък будилник руски, който и без това не работи и ми го подариха. Само дето ще е малко по-трудно защото има и звънец. Имам и един стар мъжки ЗИМ, който пък работи донякъде, изоставаше по спомен с около минута - две на ден. Вярно изглеждат доста здрави и прости механизми като за старт :) А иначе отвертчиците ми мисля, че ще вършат някаква работа, наточил съм ги с фини шкурки и са добре засега.

Стрелките как ги махаш най-лесно и как ги слагаш после, някакъв специален инструмент?
ajovev
Напредващ

Мнениеот Torro » 15 12 2017, 19:00

В хоби-комплекта има инструмент за сваляне на стрелки, но задължително слагай хартийка /целофанче/ на циферблата, за да не го нараниш.
Torro
Маниак

Мнениеот ajovev » 16 12 2017, 15:31

Да, този номер с хартийката съм го гледал. Имаш предвид инструмента, който прилича малко на пергел ли, за вертикално издърпване? За него се чудя дали изобщо става за нормален мъжки часовник например като тоя холунс, защото края му ми се струва доста дебел и не знам дали ще влезе изобщо под стрелките. Поръчал съм си ама май се е загубила пратката и се чудя има ли смисъл да поръчвам, дали ще върши работа.
ajovev
Напредващ

Мнениеот Torro » 16 12 2017, 17:39

Да, такъв е инструмента. Доста некачествен е /този от хоби-комплекта/, но върши някаква работа. С търпение, внимание и внимателно поставяне и контролиране през лупата върши работа.
Torro
Маниак

Назад към Проблеми и въпроси