Душ със Seiko 3bar-a?

Имате проблем с часовник или просто въпрос и няма кого да попитате?
Попитайте разбирачите!

Re: Душ със Seiko 3bar-a?

Мнениеот phil05 » 31 12 2017, 13:05

blr написа:...
В Укипедия всеки може да напише всичко. Генералният проблем е как да се обозначи херметичността на часовника върху циферблата и/или задния капак възможно най-просто и с минимум символи. Повечето производители са избрали да го правят в единици за налягане, които ти (и много други) неправилно разбираш метри под вода. Съгласен съм, че е малко подвеждащо, но затова имаме глави на раменете си, има и указания от производителите кое обозначение какво точно ти гарантира.

Темата отдавна се изчерпа, весело посрещане...

Добре, че поне въздушното налягане отпадна :) та темата да се поизчерпи.

Метрите не ги пише в Укипедия, а по циферблатите на известни "подводни" часовници, там примерно Омега, Ролекс, ИВЦ, е при Бланпен са фатоми :wink:. А, и там имало метри, 300 m/1000 ft :) И Сейко дайвър съм виждал с метри, кой беше. И са по -разбираеми в метри и най вече по - истински, за разлика от "повечето производители" с баровете и атм. Да пишат бар и атм, каквото искат, ама поне да са по - истински, какво толкова.

Опитах се да кажа кога и за кои часовници пишат метри и кога барове, че има два стандарта, единия за баровете ептен фалшив и това не от Уикипедия, ама нищо. Преди години мернах нещо за решение на областния съд във Франкфурт германските производители да не пишат метри, а само атмосфери и да ги обясняват допълнително, ако не тестват като хората по DIN 8306.

Да, за съжаление е тъпо, абсурдно и обидно за часовниците, да се пишат по циферблатите фалшиви барове и атмосфери и после да ни ги обясняват в книжките и по таблици как 3 бара значело пръски вода :) И това защото стандарта за не-подводните обикновените часовници е на ужким и го позволява. А ние да четем щури указания без логика и да не мислим. Нали да имаме глави на раменете? Ами да си сложат символи каквито искат и да ги махнат тия барове. Или ако ги слагат, да ги тестват по някой свестен стандарт, или по същия стандарт като дайвъри, дето пишат метрите и толкоз. Да го сложат там часовника за 1 час на 3 бара като хората и толкова, а не една минута. И тогава да ги пишат, няма какво да ги превеждаме в пръски и душове. Истински барове или метри воден стълб е от ясно по ясно, можеш ли да взимаш душ или да плуваш.Това исках да кажа.

Тези фалшиви барове дето ги обясняват са ми били винаги някак болка и трън в очите, нали споменах и малко обидно и за нас, и за часовниците. Стигат им другите рекламни трикове и подобни дертове.

Днеска вярно има по-сериозни теми, чакай, че не можем да се разберем тук с едни непочтителни към часовиците люде, кое вино ще пием довечера :)

Мислех, че темите се изчерпват, когато темите кажат, или хайде поне автора, а не някой друг да отсече. Както и да е, поне аз няма какво повече да кажа. Весело посрещане довечера! ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот blr » 31 12 2017, 15:19

Не са фалшиви обявите по часовниците, за който има мозък да разбере какво означават.

със стена не се спори, за мен темата е приключена, наздраве!
blr
Почитател

Мнениеот otof » 31 12 2017, 15:59

Наздраве ::drinks:: ::drinks::
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот phil05 » 31 12 2017, 16:59

Наздраве ::drinks:: ::drinks::

Ай стига, да не си говорим баш днеска къде са стените и за мозъци :). А аз понеже като гледам нямам мозък :(, сега се чудя, да вляза ли под душа, какво да правя, с едно APRO 15300, дето си играя с него тия дни. Нищо не написали ни отпред, ни отзад... Няма ни барове, ни метри... Производителя дава в книгите и в сайта 50 м. и толкоз. Нищо не казва и не тълкува. Защо ли го дава в метри...Къде да го търся, в табличката ли? Там пише при 5 бара, в другата 5 бара 50 м може душ, ура ! :) Ама утре не мога да вляза в басейна, че не може да се плува с него ::angel::. Коскоджамити АП и то РО, дето в основата на дизайна и конструкцията е, че е водоустойчив, с тези уплътнения и винтове през целия корпус и корона на винт.

Изображение

https://www.audemarspiguet.com/en/watch ... 1220ST.02/

Сега малко по сериозно, защо ми се струва, че така е по - коректно, ясно, честно, скромно и сигурно да се дава водоустойчивост, че тия скромни 50 м.са ясни и по-реални и нищо друго не му трябва на един часовник да се пише и тълкува. Вместо да му напишат 20 бара и да ходиш го търсиш в таблиците какво може и че не било 200 м. Може и тези 50 м. на АПРО то да не са толкова в динамика и няма какво да прави на 50 м, стана въпрос за това. Но в сравнение с другото и с тия много атмосфери, дето няма реално и една за по дълго време...Това казвам през цялото време и не знам коя е стената, да си четем тълкуванията и преводите на подвеждащите барове по циферблатите и това е.

Хайде стига, не се ядосвайте повече, всеки има мнение, естествено има логика в това което казва и blr и така е прието, въпреки че не ми допада и не знам защо им е това усукване и спекулиране с тези барове, дето не били толкова.

Хайде пак наздраве, приятели и весело посрещане! ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот omegaqq » 01 01 2018, 12:50

Темата отдавна се изчерпа и мисля, че е крайно време чесането на клавиатурите да спре!
Аватар
omegaqq
МОДЕРАТОР

Предишна

Назад към Проблеми и въпроси