РЕСТАВРАЦИЯ И РЕМОНТИ НА РЪЧНИ И ДЖОБНИ ЧАСОВНИЦИ

Теми свързани с търговците - къде сте ходили на часовникар, колко пари Ви е взел, как е свършил работата. Търсите часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

Re: РЕСТАВРАЦИЯ И РЕМОНТИ НА РЪЧНИ И ДЖОБНИ ЧАСОВНИЦИ

Мнениеот DoctorPhill » 02 09 2017, 20:17

Чудесно !!! Браво !!! ::up:: ::up:: :clap: :clap:
May the bridges I burn light the way .
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот cenzor » 02 09 2017, 20:42

hemingway написа:Малко занемарих темата си, но все по-малко свободно време ми остава, а и нали ни изкараха семейство идиоти :) -
аз не съм пишел, синът ми пишел, аз не съм знаел какво ми пишат и т.н.

Познаваме се лично и с двама ви, не очаквах пост като този горе.

Явно сега пише Георги, така ли да разбирам?

Тъй като това е мое твърдение, мога да го подкрепя с доказателства. Да направя няколко скрийншота от кореспонденцията ми с Пепи (Петър) на лични съобщения , през акаунта с име hemingway? Всъщност всичката ми комуникация на лични съобщения с този акаунт е с Петър, с Вас не сме комуникирали.
Има и доста други постове, очевидно правени от различни хора (баща и син) през акаунта. Моето разбиране беше, че пише предимно Петър, явно го правите и двамата. Не смятам, че това ви прави "семейство идиоти" , не съм влагал подобен смисъл в поста си. За огромна част от потребителите обаче писането на двама души от един акаунт, без да познават "вътрешнозаводската " ситуация, е объркващо, това беше и смисълът на коментара ми...

Offtopic: покажи
П.С. ето и тук, отпреди известно време

hemingway написа:"Postby dimoyanushev » 15 02 2015, 01:19

За Бащата на hemingway просто не знам какво да кажа. Невероятен човек и професионалист в това което прави. hemingway не го познавам, казват че "крушата не пада далеч от дървото" Поздрави и на двамата .Аз лично съм до тук с пробите на часовникари. Само една молба към hemingway да актуализира темата за реставрации по често. Огромен ++++++++++++"

RE: Благодаря сърдечно на dimoyanushev, за добрите думи и поредното гласувано доверие! За мен е удоволствие да доставям радост със свършената работа. Извинявам се, че и Senior и Junior, не сме активни във форума последните месеци, но за съжаление все по-малко свободно време остава.
И честно казано, ми е малко неудобно сам да показвам вече работата си, идва ми малко хвалебствено, а сега думите ми може би звучат прекалено скромно. Както и да е, ето малко снимки от въпросната реставрация - ремонт, пълна профилактика и реставрация на корпус Omega Speedmaster:

Със здраве.
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Puzo » 02 09 2017, 20:56

Аз също се бях убедил в това, че не ползвате форума.
Що се отнася до стария ми сантиментален часовник стана като нов, не мога да отрека! ;)
Но няколко пъти писах на лично и не получавах отговор. К'во ли си вика сина Ви: "Тоз кви глупости пише да занимава баща ми, а не му звъни..." Е, ако можех да звънна нямаше да пиша толкова съобщения като гламав, вЕрвайте ми! ;)
Иначе относно работата Ви нямам забележки. Часовник от 40-те по-добре не би станал, пак да кажа :) Исках импровизирана дори, но някаква писмена гаранция, но няма смисъл, може би. Часовникът не го нося и си стои главно в кутията. Е, с малки изключения де.
И накрая да питам за едно малко уточнение. Още зимата се зачудих дали не комуникирам с друг човек...
В регистрите на Еконт е вписан Гошо Петров Атанасов. Аз дори се запънах тогава, че не сте Вие! ::huh::
Ваша милост ли е това?
Когато мъж разговаря с красива жена в продължение на час, му се струва, че е минала секунда. Но ако постави пръста си на горещ котлон, секундата му изглежда като час. Това е относителността. ;)

Albert Einstein
Аватар
Puzo
Маниак

Мнениеот maildaemon » 07 12 2017, 15:33

Още една успешна реставрация от @hemingway старши. Нямам снимки от преди, но по спомен - часовника беше в окаяно състояние и с неработещ механизъм, касата имаше редица дълбоки драскотини и др. Събирането му беше голямо приключение - издирвахме спиралата на няколко континента и имахме редица перипетии и несполуки при намирането и. В крайна сметка имаме страхотен резултат, разбира се благодарение майсторството на Георги Атанасов. Линиите на касата се запазиха страхотно, механизма тиктака потчи безупречно и часовника е определено един стар чаровник! ::yahoo::
Отново благодаря за поредния успешен проект и напред към събирането на следващия - отново cal. 332 но този път с linen dial ::yahoo::

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение
Аватар
maildaemon
Активен

Предишна

Назад към Часовникари, магазини, сервизи