МНЕНИЯ ЗА МАГАЗИНИ ГЮЛИЯН

Теми свързани с търговците - къде сте ходили на часовникар, колко пари Ви е взел, как е свършил работата. Търсите часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

МНЕНИЯ ЗА МАГАЗИНИ ГЮЛИЯН

Мнениеот stdenev » 19 02 2013, 23:20

Здравейте колеги,

Не открих тема специално за Гюлиян и ако вече има се извинявам за повторението.

Като цяло съм много доволен от отношението във веригата от магазини в София - на Раковска, в The Mall , обслужването е префектно, консултантите (предполагам това е правилното наименование) са изключително любезни (с повечето от тях вече се познаваме и лично, но това е друга тема :)) ) и най-вече са в час със стоката, която продават.

Както се досещате има едно голямо, НО...

Не ми се иска да се проявявам като Хейтър Петър, но два-три пъти през последните месеци влизам в магазина, който се намира на Витошка и съм изключително подразнен от отношението и абсолютната некомпетентност на новите служители там.
Тотално непознаване на, това което продават... Питам една изключително надменна "девойка" може ли да видя този Planet Ocean Co-axial, а тя ме премерва от главата до петите и тържествено ми казва "CO-AXIAL Е ВИД МЕХАНИЗЪМ" :crazy: . Казвам й ок знам какво е, искам да видя часовника. Следва пренебрежителен поглед и след мнооооого пъшкане часовника се изважда от витрината. Задавам умишлено следващ въпрос "Това механизмът с двата барабана ли е?" - следва минута мълчание и отговор "Ами не знам какво е това". :wtf:

Мой познат пък влиза за втори път със сериозното намерение да купи часовник и моли пак някоя от служителките да му покаже отново въпросния модел, за да може да вземе решение дали да го купи, а тя му отговаря "Е, нали ви я показвах вече миналия път!!!" :lol: :lol:
В крайна сметка това не е торба картофи и ако трябва преди да го купи човек ще го погледне и десет пъти ако трябва. Или греша...
Има десетки подобни примери спеиално за този магазин и неговите нови служители, но не искам да оттегчавам никого с безкрайни разкази.
Идеята да напиша това мнение е, че се надявам някой от ръководството на фирмата да хвърля по едно око тук и да вземе някакви мерки по въпроса.

Та така.
Лека вечер на всички. ::drinks::
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Re: МНЕНИЯ ЗА МАГАЗИНИ ГЮЛИЯН

Мнениеот IlianC » 19 02 2013, 23:28

Offtopic: покажи
Стояне, това е като в една тема в TRF. Влиза един от потребителите в известен мултибрад магазин в Щатите, да разгледа ролексите. Приятна девойка зад щанда се заглежда в часовника му, който е AP ROO, и го пита каква марка е. Той й обяснява на дълго и широко и накрая я пита няма ли да почнат да продават AP в магазина, при което тя отговаря: Надали, ние продаваме само high end брандове! :lol: :lol: :lol:
IlianC
Активен

Мнениеот stdenev » 19 02 2013, 23:43

IlianC написа:
Стояне, това е като в една тема в TRF. Влиза един от потребителите в известен мултибрад магазин в Щатите, да разгледа ролексите. Приятна девойка зад щанда се заглежда в часовника му, който е AP ROO, и го пита каква марка е. Той й обяснява на дълго и широко и накрая я пита няма ли да почнат да продават AP в магазина, при което тя отговаря: Надали, ние продаваме само high end брандове! :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот kokokoz » 20 02 2013, 00:05

ми дай другия път заедно да отидем там! :))
и се сещаш какво стане като си развържа арогантния език! :lol: :lol:
като цяло няколко пъти съм контактувал с една девойка и младеж които явно заедно работят на смяна и съм с отлични впечатления от тях!достатъчно са на ТИ с това което предлагат,не са досадни,приятно любезни и лесно се комуникира с тях! ::up::
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот stdenev » 20 02 2013, 00:11

Тези на които аз попадам са нови физиономии от няколко месеца...
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 20 02 2013, 00:26

Разбирам за какво говориш. В Букурещки магазин видях един клиент, да избира Вашерон и К. бяха му сипали вода, донесли огледало, а той си беше сложил часовника, стоеше си с него и се разхождаше от време на време пак сядаше, аз през това време огледах всичко в магазина излязох. Чудно ми е такъв клиент как ще го приемат :lol: у нас
Наскоро и аз влизах в магазина на Витоша - гледах Зенит и Омега viewtopic.php?f=63&t=4605&start=40 но случих на любезната продавачка, другата само се моткаше. Вече съм свикнал с некомпетентността на продавачите, но нелюбезност не мога да търпя.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 20 02 2013, 00:35

Значи, да ти кажа има една смяна в мола на Цариградско, които се отнасят точно така.
Последния път влязохме с жена ми да вземем един G-Shock, че отдван й бях обещал и ни поканиха на масата, донесоха ми кафе и вода, а на нея само водичка. Трудно е за вярване, но е факт.
Там има една служителка, Силвия, с която е просто удоволствие да се работи. Влизаш и се чувстваш като бял човек.
И в същото време онази ::angry:: ::angry:: ::angry:: да не казвам каква, се държи все едно ми е работодател.
Направо беснея. ::crap::
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Bartek » 20 02 2013, 01:03

Може би, всеки е изпитвал това чувство. Много е кофти, когато някоя тъпа кифла се мисли за кроасан.По-принцип е по-удачно да си замълчиш и отминеш, но както каза колегата по горе в Бг няма да се оправим и затова много често падам на тяхното ниво и ставам нервен потребител. Не съм пазарувал от Гюлиан, но май отрицателните мнения които съм чувал са повече от положителните.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот stdenev » 20 02 2013, 01:22

Много пъти съм си мислил, че това е много "удачна стратегия" на БГ турговците - намекваш, на някого, че не може да си позволи някаква стока или се държиш пренебрежително и вероятността на него да му се "вдигне кръвното" и да купи въпросната стока само, за да ти натрие носа и да ти покаже, че грешиш е голяма. ::bad::
Ужасно е!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот Bartek » 20 02 2013, 01:34

Това не е свързано с Гюлиан, но е в този ред на мисли и понеже ми се случи скоро ще споделя: Разхождаме се с един приятел, който живее в Германия и се прибира от време на време да види близките тук. Та на една ветрина на "измислен" марков магазин мисля, че Пиер Карден беше вижда кафяво велурено сако с кръпки на лактите и споделя, че отдавна иска да си купи такова и как в Германия били цифра и влизаме. Продавач-консултанта беше червенокоса кифла с червено червило, силен грим, абе фокл певачка. А приятеля ми е приел манталитета и начина на живот, маниерите на немците, облечен с бяла тениска с якичка, запасана в кафяво панталонче и бели маратонки от онези с дунапренените подметки, любезно си пожела да пробва сакото. Ейй онази такъв поглед извади по време на вдигането на задника си от тоз стол и изваждането на подходящия номер от стилажа, че си помислих, че ще ни изгони всеки момент, а аз трябва да и откъсна главата. Та моя човек мери, огледа се, казах му, че му стои добре и попита колко струва, а тя, еми то има етикет. Той го погледна и й казва 350лв., а тя "да". Ами вземам го, заяви той. Еййй последвалия поглед беше уникален, отвори очи все едно някой и бръкна отзад, не издържах и започнах да се смея с глас. Продавачката стои и не знае какво да прави гледа и не мърда в продължение на 20-30сек. и с любезен глас, да ви го опаковам ли. Страхотна гледка беше запечатала ми се е в главата. Та така, има ги тези момент по Българските магазини. Подценяването на хора и ситуации води до грешки.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот marind » 20 02 2013, 02:05

stdenev написа:Много пъти съм си мислил, че това е много "удачна стратегия" на БГ турговците - намекваш, на някого, че не може да си позволи някаква стока или се държиш пренебрежително и вероятността на него да му се "вдигне кръвното" и да купи въпросната стока само, за да ти натрие носа и да ти покаже, че грешиш е голяма. ::bad::
Ужасно е!!!

В такъв случай правиш като Прити уоман - купуваш въпросната стока от друг магазин, връщаш се и в присъствието на шефа на кифлата лееееко запряташ ръкава и казваш многозначително - найс, а? :))
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот sci » 20 02 2013, 04:25

del
Последна промяна sci на 20 02 2013, 09:33, променена общо 1 път
sci
Маниак

Мнениеот nikif1 » 20 02 2013, 08:29

В мола са много готини...... ::up::
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
nikif1
МОДЕРАТОР

Мнениеот marind » 10 01 2015, 04:06

За втори и последен път се пробвах да си поръчам каишка в Гюлиян. Писах им на 27.12.2014, до ден днешен нямам хабер от тях! :thumbdown:
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот alex_slav » 10 01 2015, 10:02

stdenev написа:Много пъти съм си мислил, че това е много "удачна стратегия" на БГ турговците - намекваш, на някого, че не може да си позволи някаква стока или се държиш пренебрежително и вероятността на него да му се "вдигне кръвното" и да купи въпросната стока само, за да ти натрие носа и да ти покаже, че грешиш е голяма. ::bad::
Ужасно е!!!

Интересното е, че има хора, които се хващат. Доста българи ги е срам от комшията, от продавачката, от това какво ще кажат приятелите, за всяко едно нещо и т.н. Явно тази стратегия на продавачите работи точно поради тази причина.
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот kaloyannn » 10 01 2015, 16:26

marind написа:За втори и последен път се пробвах да си поръчам каишка в Гюлиян. Писах им на 27.12.2014, до ден днешен нямам хабер от тях! :thumbdown:

В края на лятото и аз имах желание да си купя един Хирш и се обадих по телефона да питам в "Гюлиян", дали може да си поръчам от тях или да си купя, от някъде в нашия региона. Казаха, че директно от тях не става. Във Варна имали предствител - часовникара на ул. "Битоля", да отида да си купя от него. Когато отидох, човека ми каза, че няма никакви Хирш и че отдавна не е зареждал такива. И до там ... остана варианта онлайн от чужбината.
Mia San Mia
Аватар
kaloyannn
Почитател

Мнениеот trk2 » 10 01 2015, 19:31

На всякъде хората са еднакви, нищо човешко не ни е чуждо. Наистина има такива продавачи, противни до степен, че отказват хората да влизат в техните магазини. Любопитен съм обаче да видя как ще се „справят“ с Кокозов. :)
От Гюлияни имам нормални впечатления. В централния магазин са много любезни и винаги ме посрещат добре, от там си купувам хиршовете. В офиса на Витоша има една жена, която ми лази по нервите точно в насоката, която коментирате.
Наистина е вярно, че няма да купя нищо и влизам само да оплакна окото, обаче онази въпросната дама наистина прекалява. Когато я помолих да се обади на Раковска да попита дали имат Хирш, за да не разкарвам напразно, тя ми се тросна – Ако има ще си купите ли?!
Купих си две, но не заради нея просто часовникаря беше любезен и интересен събеседник и ми предложи отстъпка за две.
Според мен не правилно така да ни третират. Например преди време моя приятел и колега Митадок харесал една Омега на Витоша и той като мен не може да си я позволи, но чух че я похвалил на друг колега от форума, който си я купил и те така.
Аз понякога съм търпелив и позволявам да ми се качат на главата. Вчера например чаках почти един час пред вратата на трима провинциални служители, просто бях решил да дам малко време на шофьора да свърши някой неща и можех да си позволя този лукс. Когато търпението ми се изчерпа влязох и установих че въобще не са имали намерение да ме обслужат. Натрапих присъствието си докато не ми свършиха работата, което се оказа лесна задача, просто трябва желание на служителя, който забравя защо е СЛУЖИтел. В случая желанието у служителя се породи от необходимостта да разкара един справедливо търсещ правата си гражданин.
Всъщност нелюбезните могат да вършат работа и без да са длъжни но това е друга тема.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот marind » 10 01 2015, 20:59

trk2 написа:В централния магазин са много любезни и винаги ме посрещат добре, от там си купувам хиршовете.

Ами аз миналата година си говорих два дни с някакъв много любезен пич, но пак си останах без каишка :) Затова този път им писах директно на офисния имейл в сайта, предполагам не го чете всеки във фирмата им :)
Ама май и него няма кой да го чете :))

Изображение
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот trk2 » 10 01 2015, 23:08

Тука си прав и аз така след като любезно ме изпратиха от офиса с обещание да ми пишат по въпрос на който не можах да на мерят отговор в магазина, никой не ми отговори на писмата. Подозирам, че не могат да пишат. Което не им пречи да се изразяват любезно с думи. :)
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 10 01 2015, 23:42

:) Да, случва се така с каишките от разстояние :), даже и там. Най добре на място на Раковска.

Аз веднаж търсех една оригинална каишка на Таг Хоер, по - рядка като вид и размер за един по стар модел. И все се сещах или като минавах на Витошка покрай магазина, или покрай мола Парадайз.

На Витошка - много любезни, познаваме се донякъде: Как стои въпроса с такава и такава каишка? Сега ще звъннем на Раковска да видим, но надали ще има, трябва с поръчка, минутка, ще проверят ще кажат. След минутка - не няма, трябва поръчка, трябва да отидете там за цена и срок. Чао благодаря.

В Парадайз център се мотая след време - чакай да питам пак и тук. Много любезна госпожа - записва всичко - дайте телефон господине, ще ви звънна да кажа. След няма и час - звъни - няма я, само с поръчка, минете да уредим всичко при нас.

След няколко дни си викам - бе я да звънна аз на Раковска... Може ли да говоря със сервиза? - и попадам на Светльо, с когото се познаваме. Ама не му казвам име, не бях съвсем сигурен по гласа, че е той и какво да го занимавам, просто питам за каишката. Той - ей сега да видя - ами има я, даже и още един цвят я има. Ама наистина ли, такава и такава, този и този размер? И оригиналната отдолу Таг Хоер пише? За закопчалка пеперуда? Той - да бе, заповядайте да я вземете!

Отивам, а Светльо - ооо, ти ли се обади, що не каза - а каишката приготвена чака... :) ::thumb::
Аватар
phil05
Маниак

Следваща

Назад към Часовникари, магазини, сервизи