Часовникар – Къде?

Теми свързани с търговците - къде сте ходили на часовникар, колко пари Ви е взел, как е свършил работата. Търсите часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

Часовникар – Къде?

Мнениеот fivegood » 01 11 2009, 11:33

Тук може да споделите всякакви лични впечатления за часовникар, който сте ползвали. Моля опишете подробно какво е правено по часовника – ремонт, промивка, калибриране, подмяна на батерия, регулиране/подмяна на верижка/кайшка, др. В кой град се намира часовникаря, адрес. Отношение към клиента, бързина за решаване на проблема, цена за услугата.

И в тази връзка да споделя опит. Часовникът, който ми се наложи да нося на часовникар е кварцов, намокрян е и спираше, когато си поиска. Отремонтиран беше бързо и навреме, като вече 3-4 години след това работи безпроблемно. Цената не си спомням точно, но не беше много. Човекът беше любезен, мисля, че работеше със сина си. Ателието се намира в София на бул. Акад. Иван Евстатиев Гешов в блок в отсечката между бул. България и бул. Св. Георги Софийски (срещу Националния център по хигиена).
Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Re: Часовникар – Къде?

Мнениеот ivanov_id » 29 12 2009, 17:04

Аз съм доволен от часовникаря на автобусната спирка пред Централна жп-гара - смени ми батерията на Касиото за 8 лв. - малко множко ми се видяха, ама с часовник за 300 лв. е така иначе ако бях с някое Кю-и-Кю за 18 лв. сигурно 1-2 лв. щеше да ми струва смяната. Много ми хареса, че ми издаде "гаранция" - една хартийка малко по-голяма от автобусно билетче, с печат, подпис и дата на смяната, и уверение, че ако батерията се изтощи за по-малко от 12 мес., ще ми я смени безплатно.
Аватар
ivanov_id
Новобранец

Мнениеот Groot » 29 12 2009, 19:04

Ми то пък понякога е по-добре да ти гарантират, защото съм сигурен, че на места слагат изветрели батерии.
за мен 5 лева е психологическата граница за смяна на батерия - независимо от часовника :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот mospec » 29 12 2009, 22:47

Изображение
Аватар
mospec
Master User

Мнениеот kokoca » 19 01 2010, 16:07

часовникар-Божидар Тодоров
kokoca
Великия Часовникар

Мнениеот Stormbringer » 29 01 2010, 13:39

А в Пловдив някой да знае?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".
Аватар
Stormbringer
Напредващ

Мнениеот Muertte » 11 03 2010, 22:55

Здравейте , попаднах случайно във форума като си търсех часовникар за ремонт на някалко часовника.
При Божидар Тодоров оставих чосовниците и съм ИЗКЛЮЧИТЕЛНО благодарен, че попаднах на него ... свърши ми перфектна работа,а и му оставих скъпи часовници.
Регистрирах се за да мога да Ви благодаря ... и преди всичко да го препоръчам на хора който като мен ще попаднат тук и ДЪРЖАТ на часовниците си !!!
От София е ... ,а адреса го взех от сайта ви. Ремонтирал ми е поне 6 часовника
Muertte
Новобранец

Мнениеот Groot » 11 03 2010, 23:19

:). Muertte, сподели повече за часовниците си.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот Miky » 12 03 2010, 00:41

Божидар наистина е страхотен часовникар и много бърз.
Харесва работата си и я прави с любов. Снима и прави видео на някои от ремоните/профилактиките, което влудява хората от този форум :!:
Пожелавам му успех и скоро ще го засипя със стари руски часовници :lol: и швейцарски такива де
Всичко е въпрос на баланс ...
Аватар
Miky
Master User

Назад към Часовникари, магазини, сервизи