Часовникар - срещу Mall of sofia

Теми свързани с търговците - къде сте ходили на часовникар, колко пари Ви е взел, как е свършил работата. Търсите часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

Часовникар - срещу Mall of sofia

Мнениеот Liubitel » 12 09 2014, 22:10

Добър ден,наскоро научих за форума и имам 1 въпрос:Някой ползвал ли е услугите на ателието срещу мола на опълченска и с какви впечатления е останал ? Препоръчаха ми го приятели ,но ако някой е ползвал услугите му бих желал да сподели :) ?
Liubitel
Новобранец

Re: Часовникар - срещу Mall of sofia

Мнениеот Torro » 13 09 2014, 22:15

Аз съм ходил там. Човекът е точен, но не съм го ползвал за сериозни ремонти и в това отношение не мога да ти помогна. За дребните неща, за които съм го ползвал съм доволен.
Torro
Маниак

Мнениеот stdenev » 13 09 2014, 22:25

Часовникарят там се казва Иван и мисля, че е читав майстор, поне от дребните неща които съм му давал да прави.
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот guderian » 14 09 2014, 00:30

И аз съм ползвам услугите на Иван. От едно регулиране на Амфибия останах много доволен. От полиране на каса на друг часовник бях разочарован. И последно - от профилактика на 2824-ка съм по-скоро доволен.
"Само движението води до победа"
Аватар
guderian
Маниак

Мнениеот taipan » 14 09 2014, 09:09

Аз също съм го ползвал и съм доволен!
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот Liubitel » 18 09 2014, 22:32

Благодаря,за информацията.Днес си взех ориента от там(полирани капаци + верига и основен ремонт) и останах доволен поне засега.Надявам се ,че няма да има и занапред проблеми
Liubitel
Новобранец

Мнениеот dr.tgti » 13 09 2015, 21:35

Да се изкажа и аз.Горещо препоръчвам Иван Тотоманов.След родилни мъки по смяната на пластините на хронографа/ЕТА супер кварц/ по препоръка на приятел се отзовах при Иван.Оказа се че за да се сменят тези пластини часовника се разглобява като за профилактика което обясни 3 те ремонта в сервиза на вносителя.Точен усмихнат и много подредено ателие не че има поне за мен значение.След 4 години пак се скапа бутона и в понеделник ще ходя да си го взема и ще се отбележа.
dr.tgti
Напредващ

Мнениеот Vesire » 22 06 2016, 14:16

Как се казва ателието ? Нещо не се сещам, а района ми е познат.
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот zax5bg » 12 12 2017, 15:04

Не ми се искаше да пиша негативен пост,но вие сами преценете....

Ако става въпрос за ателието на Скобелев и Стамболийски ето моят опит:
След препоръка от познат, занесох Sector - чето на съпругата ми за смяна на батерията и полиране на стъклото ( имаше кофти деруга, която премахнах сам до степен мат и нужда от финно полиране). Говорихме с човека да финишира започнатото от мен. Имах опция ново 35-лв или полиране 45-лв(даже човека ме убеждаваше, че е по - добре да си остане оригиналното защото е минерално).След седмица отивам да го взема и резултат - стъклото от сферично станало абсолютно плоско със две леко видими точки (при тази дебелина на стъклото, след толкова "дълбоко" полиране...). Стана ми криво,взех часовника и си тръгнах.По пътя реших да повъртя безела понеже отчетливото цъкане ми действа успокояващо на нервите и да ама не - безела не помръдва.От там кръгом и обратно.Човека вика проблем ли има? Отговарям че искам да раздвижи безела защото е заял.Часовникаря ме поглежда в очите и казва - ами да,той по-принцип не се върти, фабрично е залепен и аз също съм го залепил.
::huh:: ,аз точно заради безела съм го избрал този модел и до преди да го донеса се въртеше.Отговорът - ще трябва да ти монтирам една пружина ела да го вземеш утре. Взех го, безела се върти както си беше но сега има доста голяма подбитост на стоманата която неможах да залича ::crap:: .Вечерта съпругата изми чиниите и часовника заприлича на руска подводница ( пък видиш ли е маркиран за 200 метра и до сега никога не е имал ядове).Единственото положително което мога да кажа е че успя да ми намери пластмасова кутия от модела (моята изчезна след женско пролеттно почистване).Занесох часовника в оторизиран сервз (k&k time studio), където след оглед беше установено - сменено и накриво залепено неоригинално стъкло,недозавит капак,леко изкривяване на коронката( това може и да е от жената - така и не разбра,че часовника се сваля преди сверяване),уплътнения за смяна.Ремонта беше извършен за 30 минути с тест в барокамера и двугодишна гаранция на скромната сума 20 лв.
Ами както казах вие си преценявайте....
zax5bg
Новобранец

Мнениеот awesome » 17 01 2018, 12:01

Ще се радвам и на други мнения по темата.
awesome
Новобранец

Мнениеот Trimud » 21 01 2018, 22:10

Носил съм часовници за смяна на батерията при него и нямаше проблеми. Затова реших да му занеса Longines-a за смяна на стъклото, тъй като не може да бъде полирано. След седмица отидох, взимам го и се оказва, че било много трудно за правене (не ги прави той, а някой с когото работи), тъй като сферично. Съответно новото стъкло беше залепено с доста отчетлива дупка в долния десен край. Сега влиза прах в часовника, а аз търся кой да ми направи ново стъкло :(
Trimud
Новобранец

Назад към Часовникари, магазини, сервизи