Профилактика в Time Studio

Теми свързани с търговците - къде сте ходили на часовникар, колко пари Ви е взел, как е свършил работата. Търсите часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

Профилактика в Time Studio

Мнениеот Scandinavian » 09 01 2016, 23:12

Здравейте колеги,
Стария ми поодраскан Victorinox Divemaster 500 стана на 5 години и започна шеста, та затова реших да го дам за профилактика. Преди няколко месеца минах през официалния сервиз Ремко и подпитах момчето колко пари ще ми иска, отговора беше към 250 BGN в което се включва смяна на уплътнение и коронка, профилактика на механизма и забележете, смяна на елементи по навиващия механизъм на ЕТА 2892-А2, последното ми се видя ненужно и оскъпяващо излишно процедурата.
Реших да се обърна към тайм студио на Хр. Белчев, дадох часовника на майстора (мисля шефа), който за да определи цената на профилактиката, го отвори и разгледа, обясни ми културно, че лагера на ротора бил ОК, което било чест проблем при удари и определи цена 160 BGN, оставих му го без да се замислям.
След около седмица ми се обадиха, че е готов, като го вземах питах дали са му правили тест за водоустойчивост, показаха ми даже бележка от някаква тест машина, срещу двата теста пише ОК, освен това дадоха гаранция за профилактиката 2 години. След 24 часа не дава и секунда отклонение. Този механизъм/часовник ми е най-точния, но тези направо са направили чудо. Мисля, че имам нов любим сервиз за профилактика. ::thumb::
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Re: Профилактика в Time Studio

Мнениеот senna » 09 03 2016, 16:13

Оригиналната батерия на Сейкото "хвърли кърпата" миналата седмица след шест години работа. ::huh:: Можеше да изкара още една две, все пак не ползвам хронографа редовно. :twisted: Ще пиша до Сейкоша да вземат мерки. ::cool::
:lol: :lol: :lol:
Сега извън шегата, посетих въпросното студио за смяна на батерия и съм много доволен от качеството на манипулацията, която имах възможността да наблюдавам през цялото време. Всичко бе направено професионално и акуратно чрез използването на специализирани часовникарски инструменти и оборудване. Часовника бе внимателно почистен преди да го затворят в почти стерилна среда. Уплътнението на капака бе също така внимателно огледано и преценено. Направи ми впечатление, че се работи изключително чисто и подредено с латексови напръстници и похлупаци за извадените механизми. Направиха и тест за водоустойчивост в мини баро камера и си получих бележката с резултата от теста. По часовника няма и следичка от интервенцията. Изрично го прегледах с въоръжено око в къщи. Единственият минус, който мога да отбележа е, че направиха сверяването без да настроят нулирането на хронографа чиято секундна стрелка избяга с една секунда назад при смяната. Предвид, че изглеждаха доста заети това не е проблем, настроих си го и сам.
Определено тези хора пипат професионално и ме спечелиха, като клиент. А с маанджия, като мен това не е лесно. :)
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот seymor » 11 03 2016, 15:14

Здравейте,
януари месец тази година посетих това студио с цел да погледнат часовник с ЕТА 2824-2 . Диагнозата - ниска амплитуда и подмяна на автоматно колело.Предложението - подмяна на въпросния детайл плюс пълна профилактика и тестове с гаранция две години, цената 160лв. и срок за изпълнения 4-5 дни.Впечатлението- добро посрещане и внимание,нагласено и добре оборудвано ателие.Съгласих се и всичко беше изпълнено според уговорката.След един месец часовника спря на ръката ми.Естествено отидох. Веднага казаха, че ще направят ревизия на механизъма и проблема ще бъде отстранен.На третия ден се обадиха че е готов и че всичко вече и ок.При взимането се поинтересувах какво се случва . Беше ми обяснено че е имало по- голям луфт но всичко вече е както трябва, да не се притеснявам и ако има някакъв проблем да се обадя.За сега часовника работи добре. Споделям тази история защото си зададох въпроса дали може човек от една профилактика или от една смяна на батерия да изкаже конкретно мнение. Ако е така в този случай аз реших за себе си, че съм повече доволен отколкото не .
seymor
Напредващ

Мнениеот senna » 11 03 2016, 16:52

seymor написа:Споделям тази история защото си зададох въпроса дали може човек от една профилактика или от една смяна на батерия да изкаже конкретно мнение. Ако е така в този случай аз реших за себе си, че съм повече доволен отколкото не .

А защо да не може? :roll: Колкото и елементарно да изглежда една подмяна на батерия, на мърльовщини съм се нагледал. Нека попитам риторично, ако ти надерат капака или стъклото, или скъсат уплътнение, или поставят батерията без да почистят гнездото, или я пипат с мазни пръсти след разопаковането... или паяжините в ъглите на ателието са десетгодишни и прахта е бърсана последно преди 10 ноември, какво правиш? Носиш им още десет часовника за да си изградиш конкретно мнение за изказване може би? :)
Самият срок на гаранцията, която сте получили е красноречив. Разбира се неприятно е, че се е наложило да се възползвате от нея. Пожелавам часовника да Ви радва дълги години без повече проблеми. ::drinks::
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот Vesire » 11 03 2016, 17:15

Някой знае ли работно време на сервиза, в сайта не е упоменато.
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот guderian » 11 03 2016, 17:22

Vesire написа:Някой знае ли работно време на сервиза, в сайта не е упоменато.

От 10 до 18ч. ::drinks::
"Само движението води до победа"
Аватар
guderian
Маниак

Мнениеот seymor » 11 03 2016, 19:33

senna написа:... Разбира се неприятно е, че се е наложило да се възползвате от нея. Пожелавам часовника да Ви радва дълги години без повече проблеми.

Благодаря Ви за пожеланията @senna.
Извинявам се но бих искал да Ви задам следния въпрос:
Според Вас работено ли е първия път по часовника прецизно ...?
Когато часовника ми спря се почуствах гадно защото съм свикнал с него от години.Тогава си зададох въпроса дали тези хора си вършат работата както трябва и може ли аз да съм и съдник от един конкретен случай .
В крайна сметка изказах личното си мнение.

Благодаря
seymor
Напредващ

Мнениеот senna » 11 03 2016, 20:22

Е, едва ли точно аз съм "специалиста", който е в състояние да заключи дали е работено прецизно и въобще каква е причината часовника Ви да спре след профилактиката. Очевидно проблем е имало. Каквато и да е, по-важното е, че е отстранена в рамките на поетата гаранция. И друго е важно също, как се държи часовника след това гаранционно сервизиране. Какво отклонение и резерв поддържа, постоянно ли е отклонението? Поне месец след сервизирането. По тези показатели си личи както трябва ли е извършен сервиза или не. Защо да сте съдник..., Вие изразявате мнението си основано на конкретен случай и то е важно за всички ни като потребители. :) ::drinks::
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот tanatsi » 12 04 2016, 06:50

Използвайки информацията от тази тема посетих студиото,предоставих часовника/Citizen-Promaster-Sky JY0080-62E/
заедно с нов акумулатор за подмяна/стария работи,но имам някои съмнения/,след консултация между двамата часовникари ми беше заявено:
Не се наемаме дa сменим акумулатора защото Citizen имат тази особеност да не тръгвт след тази операция.
Останах учуден,но поне си извадих извода,че Citizen е еднодневка. ::crap::
Не ми оставаше друга опция и посетих кварталния часовникар,часовника бе обслужен професионално със съответните инструменти и тестван за водонепропускливост.
Та толкоз за това студио.
tanatsi
Маниак

Мнениеот kokokoz » 12 04 2016, 11:58

tanatsi написа:Използвайки информацията от тази тема посетих студиото,предоставих часовника/Citizen-Promaster-Sky JY0080-62E/
заедно с нов акумулатор за подмяна/стария работи,но имам някои съмнения/,след консултация между двамата часовникари ми беше заявено:
Не се наемаме дa сменим акумулатора защото Citizen имат тази особеност да не тръгвт след тази операция.
Останах учуден,но поне си извадих извода,че Citizen е еднодневка. ::crap::
Не ми оставаше друга опция и посетих кварталния часовникар,часовника бе обслужен професионално със съответните инструменти и тестван за водонепропускливост.
Та толкоз за това студио.

впечатлих се от теста за водонепропускливост от квартален часовникар! би ли споделил къде се намира?
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот acronym » 12 04 2016, 14:08

seymor написа:Извинявам се но бих искал да Ви задам следния въпрос:
Според Вас работено ли е първия път по часовника прецизно ...?
Когато часовника ми спря се почуствах гадно защото съм свикнал с него от години.Тогава си зададох въпроса дали тези хора си вършат работата както трябва и може ли аз да съм и съдник от един конкретен случай .
В крайна сметка изказах личното си мнение.

Благодаря

Радвайте се, че имате такива сервизи/ателиета в София. Нещо на което ние тук не можем да се радваме, най-вероятно дори и в мечтите си. :)
Защото едно е, да се почувстваш гадно ако часовника ти спре, но пък след това да е обслужен в рамките на 2 (две ::huh:: ) годишната гаранция. А съвсем друго е, часовника да си го вземеш с изкривени и издрани стрелки, надупчен циферблат, изтрити части на дати от датника и прогизнал механизъм в масло пречещо на нормалната му работа. И тогава не е гадно ами направо не ти се поглежда към часовници дори.
Имам два такива ... ::crap::
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот seymor » 18 04 2016, 10:23

Колеги навярно съм голям карък но няма да коментирам нищо защото взе да ми идва в повече.Вчера часовника отнова СПРЯ на ръката ми.Днес го изпращам на въпросните "майстори" тъй като нямам възможност да ги посетя лично ... тук ще давам само информация какво правят в това "ателие" ...

Приятен ден
seymor
Напредващ

Мнениеот Vesire » 18 04 2016, 10:36

Колега много съжалявам, и аз имам 1-2 за профилактика и ме е страх от прехвалени майстори и сервизи. Затова спрях да купувам винтидж часовници, много хвалби много нещо и после шах и мат. Надявам се да се реши твоя проблем завинаги.
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот senna » 20 04 2016, 17:21

:(
Това е изключително неприятно... и очевидно се касае за нещо по-сериозно от обиране на луфтове. Ако това не Ви натоварва излишно, бихте ли споделили развитието на случая, и какво всъщност е обяснението на часовникаря за подобно спиране. Принципно, няма непоправими щети, но подобен рецидивиращ проблем навежда на часовникарска грешка и е хубаво да има информация.
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот seymor » 20 04 2016, 21:52

Часовника е приет като веднага е отворен и погледнат. Имало е коментар между двамата (не знам точно какъв , но все пак са е дочуло отново думите погледни луфта) в крайна сметка е поискано да бъде оставен за по-дълго време за да бъде наблюдаван как ще работи тъй като не било нормално да става така (то това и аз го знам)...това е за сега.
seymor
Напредващ

Мнениеот phil05 » 21 04 2016, 23:14

Не е толкова важно, но ми стана интересно... След като все става въпрос за някакъв луфт, не стана ли ясно за кой точно луфт говорят? Какво е това "луфта" ? Иначе случва се, някой път като се почне, не върви, без майсторите да са нещо причина. Ама накрая трябва да тръгне и то перфектно, нали?
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот seymor » 05 05 2016, 10:45

Здравейте,
И така вчера си получих часовника но не и отговор на проблема.Тоест получих оговор в стил колегата го е работил , но него в момента го няма, което си е класика в жанра.Надявам се поне този път да са уцелили "луфта" какъвто и да е той , за мен обаче от този момент си остава "луфта" в персонала на това студио за което съжалявам...Това е
seymor
Напредващ

Мнениеот Don_Diego » 05 05 2016, 15:44

Аз също съм доволен от услугите, цените и сроковете на работа. Сервизираха и отсраниха дребен проблем на моя 2824-2 за 5 дни и много разумна цена. Скоро ще им нося Longines-a за смяна на батерия ::drinks::
Collection:
Hamilton Jazzmaster Open heart Auto
MOVADO Classic Museum G1-1852
Longines Presence
CASIO Illuminator - работното магаре
Восток Амфибия Scuba Dude
Tissot PRC200 Chronograph
Don_Diego
Напредващ

Мнениеот senna » 09 05 2016, 21:23

seymor написа:Здравейте,
И така вчера си получих часовника но не и отговор на проблема.Тоест получих оговор в стил колегата го е работил , но него в момента го няма, което си е класика в жанра.Надявам се поне този път да са уцелили "луфта" какъвто и да е той , за мен обаче от този момент си остава "луфта" в персонала на това студио за което съжалявам...Това е

"Класиката" е най-малкият проблем. Големият остава, защо се е стигнало до малкият. Липсата на отговор също не е проблем. Не решаването на проблема е проблем. Две повторни рекламации след рутинно сервизиране на доказан, като добър в конструктивно отношение механизъм. И двете за едно и също несистемно спиране и някакъв тайнствен "луфт". Който си го е имало или нямало (не се разбира) още при първата рекламация. :shock: Луфтовете (аксиални и радиални) водещи до спиране от заклинване са в ангренажа. Би трябвало да са проверени дори и да не се прави профилактиката "по устав", а да се подменят само явно износените части. Май погрешно са преценени износванията първият, че и вторият път. Дано да няма трети.
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот seymor » 12 05 2016, 10:30

Не решаването на проблем само по себе си е проблем съгласен съм , а извършването на рутинна профилактика и след това две рекламации през месец говори за некомпетентност.
seymor
Напредващ

Следваща

Назад към Часовникари, магазини, сервизи