Часовникар Божидар Тодоров - София

Теми свързани с търговците - къде сте ходили на часовникар, колко пари Ви е взел, как е свършил работата. Търсите часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

Re: Часовникар Божидар Тодоров - София

Мнениеот Георг Отс » 25 07 2016, 16:02

Здравейте,
интересува ме дали бихте могли на ремонтирате Ролекс Милгаус (реплика), на който короната не може да се завие докрай поради износване на резбата на самата корона или на вала. Иначе часовникът работи и може да се сверява часа. При необходимост разполагам с Ролекс Субмаринер (реплика), който може да се използва за резервни части.
Георг Отс
Новобранец

Мнениеот Drakula777 » 29 12 2016, 14:02

Мой много добър приятел /нищо не разбиращ от часовници/ получава подарък часовник Breitling Cocpit /цена около 10 000лв./, купен от български мол. След около година и половина се налага да смени кожената кайшка и разбира, че това може да стане само в Джулиани. Те му обявяват цена от 380лв. за кайшката без катарамата и му казват, че часовникът трябва да бъде профилактиран. Приятелят ми се съгласява и след сддмица отива да си го вземе като заплаща общо 1080лв. Очевидно цената на профилактиката е 700лв. Важно е да се отбележи, че часовникът не е имал никакви проблеми. Както и да е. Осем месеца по-късно въпросният часовник започва да спира. По мой съет го носиме при Божидар, който остановява следната ситуация: развит болт на спирачката, паднала и крива спирачка липса на профилактиката, а само пръскне с масло.
След около 6ч. Часовникът беше като нов на многократно по-ниска цена.

Благодаря, Божидаре!!!

Весели празници на всички!
Drakula777
Напредващ

Мнениеот cenzor » 29 12 2016, 14:57

Ако първата част от разказа е верен, са ви пуснали по пързалката.
Часовникът е в гаранция минимум 2 години, съответно ако е имало проблем - следва да се отстрани гаранционно и безплатно.
А профилактика обикновено се прави на 3-4 години. :wink:
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот ivanovnov » 29 12 2016, 15:10

Освен това официален представител и съответно сервиз на Брайтлинг за България е Гюлиан, а не Джулиани. Странно е да имаш такъв часовник, да си дал 1080 лв. за профилактика и каишка и в крайна сметка да не си разбрал на кой си ги дал, все пак нали?!
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот Anthony » 29 12 2016, 16:12

А и след профилактика в официален сервиз, получаваш удължена гаранция.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот Bartek » 29 12 2016, 16:38

cenzor написа:Ако първата част от разказа е верен, са ви пуснали по пързалката.
Часовникът е в гаранция минимум 2 години, съответно ако е имало проблем - следва да се отстрани гаранционно и безплатно.
А профилактика обикновено се прави на 3-4 години. :wink:

Я вземем се чудим, шо за ора си купуат теа Бретлинги, бре!! Он за каиш оди, па профилатике прави, па от триста лее, па стана иляде и он плате, при официале сервизее.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот Drakula777 » 29 12 2016, 20:55

Господа, приятелят ми не знаеше колко му струва часовника, нито какво е автоматичен часовник, нито какво е профилактика. Просто Ви разказвам случаката. Това, че са го извозили е повече от ясно и той го разбра, въпросът е, че той недоумяваше как може така да се отнесат с часовника и с него. А когато аз разбрах за случката и за това, че часовникът не работеше отидох при Божидар и той реши проблемите за един ден.
Весели празници!
Drakula777
Напредващ

Мнениеот Lubaka » 04 04 2017, 15:00

Здравейте,
Имам автоматично Сейко, което след изпускане, вече не се "навива", от време на време "захапва" и работи час, два. Каква е приблизителната цена за ремонт?
Това е часовникът.

Изображение
Последна промяна Lubaka на 12 04 2017, 11:06, променена общо 1 път
Lubaka
Новобранец

Мнениеот pm03 » 04 04 2017, 15:04

Lubaka написа:Здравейте,
Имам автоматично Сейко, което след изпускане, вече не се "навива", от време на време "захапва" и работи час, два. Каква е приблизителната цена за ремонт?
Това е часовникът.
Изображение

И?
Честито!
Аватар
pm03
Маниак

Мнениеот kokokoz » 04 04 2017, 22:29

младежа не влиза във форума!!моля спрете да ъпвате тази безсмислена тема!!
до новобранеца със въпроса!! има раздел за часовникари!намираш адреса им и го носиш да го прегледат!те са часовникари а не гадатели!
Аватар
kokokoz
Маниак

Предишна

Назад към Часовникари, магазини, сервизи