моля препоръчайте съвестен часовникар

Теми свързани с търговците - къде сте ходили на часовникар, колко пари Ви е взел, как е свършил работата. Търсите часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

моля препоръчайте съвестен часовникар

Мнениеот triple_dogs » 27 03 2016, 09:38

Става въпрос за часовник сейко 5 автомат 17 камъка
от Бургас съм и мисля че тук няма голям избор на часовникари не давайте за пример гн. Енгибаров той е много зает
също и часовникара срещу старата поща така ми окипази един цитизен че само като се сетя кръвното ми се вдига.
Часовника работеше перфектно(като имам предвид перфектно-3секунди за 24 часа изоставане много хора не ми вярват , но аз вярвам на себе си) преди половин година започна леко да изостава ,реших че е време за профилактика.
от четене във форума се насочих към гн.Божидар Тодоров изпратих часовника с куриер за ремонт , който включваше : смяна на стъкло, профилактика ,и настроване на резерв и точност ::crap::
След три седмици чакане часмника доиде при мен , първи впечатления: прашинки под стъклото::angry:: ,
силикон между касата и фланеца на стъклото ::angry:: , махалото за навиването стържи (преди това тизи шум го нямаше нося часовника от 15 години и съм на ясно как е работил) изчаках около месец уж смазката нова да се понагласи малко механиката :(
резултат резерв 10 часа при условие че го нося денонощно
и супер изоставане от 3 минути за 24 часа
вие ми кажете какво е свършил гн. Божидар Тодоров за пояснение : ремнонта го прави той имам снимки на разглобения ми часовник и разговор по телефона как вървят нещата. Сейкото има сантиментална стойност за мен ако може са съвет къде да го пратя нода свършат работата КАЧЕСТВЕНО а не да вземе 55 лев и аиде :thumbdown:
искам часовника да се нагласи на виброграф или там както му казвате защото това изоставане ме побърква на седмица да изостава с 21 минути не си е работа при условие че е взет от сериозен ремот правен от не толкова сериозен часовникар . знам ,че повечето съфорумци ще кажат ти знаеш ли този човек какви часовници е поправял .................. не не змам видях как поправи моя това ми стига да си създам мнение което го запазвам за себе си . И все пак за ремонта искам да се изчисти този силикон , да се постави фланеца който държи стъклото добре прилепнал към касата(сега стои наклонен) да се настрои точността и да се махнат прашинките от циферблата . Ако предложите някой който може да се справи с тези сложни операции и няма да се остави ръцете моля дайте съвет БЛАГОДАРЯ :)
triple_dogs
Новобранец

Re: моля препоръчайте съвестен часовникар

Мнениеот Anthony » 27 03 2016, 10:24

Методи на ул. Позитано 3. Със сигурност ще останеш доволен, но пак е в София.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот monopola » 27 03 2016, 10:39

Кофти история колега :( Истината е много проста - истиснки добрите часовникари са много малко, имат много работа и на практика цените са такива, че за по-евтини часовници просто хората се отказват.
Това е хроничен проблем. Аз самия не знам евтин часовникар, които да работи дорбе. И се получава парадокса, че за истинско, професионално сервизиране на евтин часовник ценате е по-висока от тази на часовника. За стари сейковци и руски часовници не знам кой може да препоръчам. Божидар е евтин или е бил, не съм ходил от години, но качеството на работата е наникъде.
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот kokokoz » 27 03 2016, 11:48

чета,чета и пак чета и се замислям,че вече този божидар въобще не трябва да се споменава като часовникар!да не говорим за ФОРУМЕН! та това е направо обида за индустрията! въобще този банер горе трябва да се махне!ако трябва аз ще плащам двойно само и само да не да не стои във форума! дори и на най големият си враг не бих препоръчал да му ползва услугите!
на този младеж ръцете са му вързани от некадърност,не професионализъм и некомпетентност!
от както разбрах,че и на касио е станал официален сервиз вече не смея да си купя,че току виж ако ми се наложи за нещо ще трябва да се сблъскам с неговата некадърност!
както казват доста колеги ,че само при вида на помещението(за справка вижте снимките му в темата за часовникар..........) в което работи би трябвало да се бяга далеч от него!само като му видиш неопрятния вид,като му видиш мръсните нокти,като му видиш отношението към часовника
трябва да ти светне лампичката,че от такъв човек няма как да получиш качествена услуга!
от него може да бъде доволен тотален лаик,който е занесъл тотално починал часовник и след тук,там пипване той да започва да помръдва!
до сега той се крепеше най вече на позицията си пред явор за това,че все пак имат някаква дружба а и в началото на форума просто за идеята е наречен ФОРУМЕН ЧАСОВНИКАР!тъй като явор и представа си няма от начин,качество и прецизност на часовникарски услуги! защото не му се е налагало да се сблъсква с такива.
КОЛЕГИ! НИКОГА ПО КАКВАТО И ДА Е ПРИЧИНА НЕ ПОЛЗВАЙТЕ УСЛУГИТЕ НА ТОЗИ ИНДИВИД!
много хора ще приемат изказването ми за доста крайно! но истината и фактите са винаги крайни и в доста случаи болезнени!а и е редно истината да се казва директно!
за пояснение ще кажа,че също имам опит от неговата некадърност!в началото на регистрирането ми стана интересно като видях доста снимки на неговата работа и реших да видя дали това не е някой скрит талант! но уви!поредния некадърен самозванец!ей така просто за идеята му занесох няколко стари часовника без никаква стойност да видя как би се справил!положението беше трагично! доста хора не не предполагат кой ми е от най добрите приятели от има,няма 20 години,че точно аз съм началото и причината на изключително голямата част от болшинството колеги тук да научат и разберат какво означава реален перфекционизъм и истинска профилактика и отношение към часовника,та и за това мога да давам мнения относно начин и качество на работа!
иначе относно проблема на колегата ще му кажа да се насочи към град стара загора тъй като там ще му е най близо,а и часовникара си знае работата!
успех колега! ::up:: ::drinks::
http://www.christowatches.com/bg/remont ... vnici.html
Последна промяна kokokoz на 27 03 2016, 13:14, променена общо 2 пъти
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот triple_dogs » 27 03 2016, 11:54

Колеги някой правил ли е реноти при часовникаря на жп гарата в бургас моля дайте отзив
triple_dogs
Новобранец

Мнениеот triple_dogs » 27 03 2016, 12:21

Колега много се радвам ,че ме подкрепяш .Честно да се кажа когато пуснах темата си мислех че доста хора ще кажат абе само на тебе ти се е случило , знаеш ли какви часовници е ремонтирал ..........а ти с твоето сейко за 50 лева .
Явно има и други недоволни като мен и това е добре да се каже . Доста е заблуждаваща тази реклама на Божидар изтупосана на страниците на форума. Никога не ми е минавало през акъла да си правя сметки от сорта: часовника ми струва 50 лева не мога да дам за ремонт повече от това , напротив само че ремонта да е качествен а не пародия и подигравка Ако има други недоволни нека и те да споделят не за да става джънгър а да се знае истината . Ако си създал някакво име и имаш претеции за такова трябва да си вършиш работата на 100% и да защитаваш доверието на хората към тебе . леко се отплеснах . имаш ли някакъв телефон на този човек в Стара Загора
triple_dogs
Новобранец

Мнениеот cenzor » 27 03 2016, 12:22

@ kokokoz , откровено прекаляваш.
Професионалните качества да се обсъждат - както и да е, но с лични нападки - недей, грозно е.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Rotaryan » 27 03 2016, 12:27

triple_dogs написа:...имаш ли някакъв телефон на този човек в Стара Загора

http://www.christowatches.com/bg/chasovnikar-remont-chasovnici-kontakti.html

Адрес : Стара Загора, ул."Ген. Гурко" №84 ( Парчевич №37 Б). Магазина се намира на ъгъла на "Гурко" и "Парчевич"
Тел.: 0888 777 942 Email: clocksrestoration@gmail.com
Doctrina est fructus dulcis, radicis amarae.

Gadgets addicted
Аватар
Rotaryan
Напредващ

Мнениеот fivegood » 27 03 2016, 12:30

triple_dogs написа:Колеги някой правил ли е реноти при часовникаря на жп гарата в бургас моля дайте отзив

Ето ти отзив: viewtopic.php?f=93&t=26470
Не ходи там!
Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Мнениеот stdenev » 27 03 2016, 12:35

Най-после някой се осмели да заговори за слона в стаята!!! :clap:
Браво, Петре, уважения!
И като е тръгнал влака, да се кача и аз. :)
Колеги, да си кажем истината - от дългите години опит и проби мога да кажа, че тук има не повече от 2-3 специалисти, които могат да се нарекат часовникари и Божидар НЕ Е ОТ ТЯХ.
Както каза един колега наскоро - не съм сигурен даже, че спорта, в който участват е същият.
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот penmark » 27 03 2016, 13:15

stdenev написа:Най-после някой се осмели да заговори за слона в стаята!!! :clap:
Браво, Петре, уважения!

Жалко само, че доста часовници изгоряха покрай форумния часовникар...

долу банера, че разваля имиджа на форума :thumbdown:
Изображение
Аватар
penmark
Master User

Мнениеот kokokoz » 27 03 2016, 13:25

cenzor написа:@ kokokoz , откровено прекаляваш.
Професионалните качества да се обсъждат - както и да е, но с лични нападки - недей, грозно е.

личните ми нападки са породени от личния ми опит от професионалните му качества,което пък е от обществено значение за обществения форум!
и на мен ми е неприятно,че тази истина е грозна! :(
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот triple_dogs » 27 03 2016, 14:03

Подкрепям колегата да свалим банера защито този човек няма клиети а жертви нека да не рекламираме тази несръчност
triple_dogs
Новобранец

Мнениеот ivanovnov » 27 03 2016, 14:11

penmark написа:
stdenev написа:Най-после някой се осмели да заговори за слона в стаята!!! :clap:
Браво, Петре, уважения!

Жалко само, че доста часовници изгоряха покрай форумния часовникар...

долу банера, че разваля имиджа на форума :thumbdown:

Банерът е много силен и лично познавам 4 човека, които са отишли при въпросния човек само заради банера и са останали много разочаровани, респективно и от форума. Те не четат и не пишат тук, но понеже знаят, че е известен форум за часовници, се доверяват на банерите, които са сложени. Лично аз съм ползвам услугите на Методи и то благодарение на една щастлива случайност, че в точния момент се запознах с точния човек, а именно колегата @kokokoz, който ме насочи към него. Благодаря, за което :P
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот vvgospodinov » 27 03 2016, 14:54

За Пловдив качествена работа може да ти свърши Георги Атанасов - бащата на колегата hemingway. Доволен е най-мекият израз, който мога да употребя по отношение на работата му.
Естествената тъпота побеждава изкуствения интелект. Винаги.
Аватар
vvgospodinov
Маниак

Мнениеот kokokoz » 27 03 2016, 15:50

аз също съм за премахване на банера! благодарение на явор като създател на форума,както и монопола,и още около 100 човека, които са реалните двигатели на форума,той придоби абсолютно статукво на вся и светих за часовниците в българия!та покрай това нещо много голям брой потребители вече са с пълно доверие към всичко написано и поместено тук! въз основа на това приемат банера на божидар като реклама на един изключително качествен и компетентен часовникар!но уви!абсолютно разминаване между реклама и качество! мои познати на основа на банера също са ползвали неговите услуги и са останали абсолютно недоволни!
за любителите на твърди доводи ще кажа,че и месец няма да ми стигне писането на конкретните примери!
както се казва всяка жаба да си знае гьола! като със сигурност това не е мястото на божидар като часовникар тук!
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот marind » 27 03 2016, 16:12

И какво излиза сега - всички знаели, че "Форумния часовникар" Божидар не бил никакъв часовникар, ама всеки си мълчал досега :) И сега изведнъж - Анатема! Да Ви кажа - не са хубави тези работи :wink: Аз мнението си за Божидар съм го казвал тук още преди две-три години, много други също са го правили, ама досега - нищо :) Сега казвате да се свалял банера? Мисля, знаете, че банера е платена реклама? В този ред на мисли, би трябвало Наско, като собственик на сайта, да взема подобни решения ::up::
Нищо лично към никой, ама е малко гадничко по подобен начин да му скачате на врата на Божидар, при условие, че до вчера сте го величали! Някак прекалено "по Български" се получава, ако ме разбирате ... :) ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот penmark » 27 03 2016, 16:28

Значи според теб е правилно да продавам реплики и да си платя да ми сложат банер, че моите часовници са оригинални? :)
Изображение
Аватар
penmark
Master User

Мнениеот kokokoz » 27 03 2016, 16:31

тези които са го величали, са от тези потребители които има няма са влезли във форума 5-10 пъти!
от тези които в момента директно казват истината никога не са го хвалили,да не говорим за величание! или може най много да са казали,че еди кое си полетче или ориентче е било направено!
и в случая е кофтито е,че почват да расъждават, че може да направи часовници от съвсем друга категория и вече положението става..................... :crazy: :crazy: :(( :((
няма нищо гадно!всяка истина рано или късно излиза наяве!
а за банера това естествено, че наско го решава! лично за мен по важно е влиянието на форума като институция за часовниците! от колкото някой лев даден от псевдо часовникар за реклама.
другото е,че покрай форума божидар придоби незаслужена популярност,увеличи си многократно клиентите,доста се замогна,че чак и секретарка си има....... :lol: :lol: понеже няма как да смогне започна част от часовниците да ги дава не един друг "часовникар" (който е и той точно толкова зле като него) да му помага! :(( :(( :((
от цялата работа единствено божидар печели а реално форума губи реноме!
Последна промяна kokokoz на 27 03 2016, 16:43, променена общо 1 път
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот marind » 27 03 2016, 16:39

penmark написа:Значи според теб е правилно да продавам реплики и да си платя да ми сложат банер, че моите часовници са оригинални? :)

Примера е неуместен :) Божидар реплики ли продава? Незаконна дейност ли рекламира? :roll:
Не ме разбирайте погрешно, дори не познавам Божидар и нямам никакво намерение да влизам в ролята на негов адвокат! Просто ми стана неприятно от посоката, в която рЕзко се насочи темата! Банера насочва към тази тема http://strelki.info/viewtopic.php?f=23&t=275&start=240 Добре е всеки, който реши да хвърля камък по Божидар сега, да я прегледа първо, току-виж си видял името там. Че да не стават конфузни ситуации ::drinks:: Абе не ми се иска да съм на мястото на Божидар в момента ... :wink:

Изображение
Аватар
marind
Маниак

Следваща

Назад към Часовникари, магазини, сервизи