моля препоръчайте съвестен часовникар

Теми свързани с търговците - къде сте ходили на часовникар, колко пари Ви е взел, как е свършил работата. Търсите часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

Re: моля препоръчайте съвестен часовникар

Мнениеот cenzor » 27 03 2016, 16:45

@ marind , паднал човек лесно се рита. И тук така.
Слонът в стаята някак стана очевиден последната една година, преди това не съм виждал много оплаквания ит Божидар . Явно в този момент каквото е имало като качество съвсем е деградирало.
В темата съм писал какви часовници преди време съм давал на Божидар и какво е било качеството (точно такова за каквото си плащаш). И съм бил достатъчно доволен от свършената работа, а не е като да съм особено непретенциозен.

Всеки един от часовникарите има своите кусури, нека не се лъжем и да си затваряме очите. :wink:
От препоръчваните по темите майстори съм получавал: часовник с незакрепена верига (монтиран само единия пин, другията стърчащ навън); бавни ремонти без каквото и да е спазване на срокове и обещания; без документ за ремонта (освен мъжка дума - на мен ми е достатъчна, но в някой момент съм сигурен , че ще изскочи някой потребител да се оплаче и от това) , без касови бележки ; и т.н.
Отделно като ремонтираш при единият и после по някаква причина отидеш при друг , той намира нередености - повече масло на някое място, спестено на друго.
Всичко това е поправимо и съм го приемал като част от особеностите на майсторлъка..
Та, слонове да искаш по магазините.

:wink:
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот marind » 27 03 2016, 16:50

kokokoz написа:тези които са го величали, са от тези потребители които има няма са влезли във форума 5-10 пъти!
от тези които в момента директно казват истината никога не са го хвалили,да не говорим за величание!

Прочети темата, после пак го напиши това :wink: Понякога мълчанието е злато, не съм го казвал аз :wink: ::drinks::
kokokoz написа:...другото е,че покрай форума божидар придоби незаслужена популярност,увеличи си многократно клиентите,доста се замогна,че чак и секретарка си има....... :lol: :lol: понеже няма как да смогне започна част от часовниците да ги дава не един друг "часовникар" (който е и той точно толкова зле като него) да му помага! :(( :(( :((
от цялата работа единствено божидар печели а реално форума губи реноме!

Това е другият ни национален спорт - гледане в паничката на другия :) И всичко това ти го разбра точно днес, предполагам? :))
cenzor написа:@ marind , паднал човек лесно се рита. И тук така.

Точно това имам предвид, нищо повече! ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот penmark » 27 03 2016, 16:58

Става въпрос за измама. :) Хората влизат във форума, гледат реклама. "А дай да го пробвам да ми направи профилактика на часовника, щом го рекламират тук, значи е добър". Носят го, изгарят и после какво ще ги накара да влязат отново във форума. Остават измамени от форума. Нали искаме да привличаме нови хора. Така няма да стане. :) Пууу, че ме сетихте как ми прееба Seiko-то преди 5г .... :((
Изображение
Аватар
penmark
Master User

Мнениеот marind » 27 03 2016, 17:01

penmark написа:Става въпрос за измама. :) Хората влизат във форума, гледат реклама. "А дай да го пробвам да ми направи профилактика на часовника, щом го рекламират тук, значи е добър". Носят го, изгарят и после какво ще ги накара да влязат отново във форума. Остават измамени от форума. Нали искаме да привличаме нови хора. Така няма да стане. :) Пууу, че ме сетихте как ми прееба Seiko-то преди 5г .... :((

Ами да махнем и на ПетърН банера /този, който е отдясно на Божидар/? Неотдавна и той беше публично обявен за измамник :wink: Ако нещата са се променили, моля за извинение ... :wink: ::drinks::

п.п. Нови хора с подобен негативизъм трудно могат да се привлекат! Лично мен подобни неща ме отблъскват! ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот stdenev » 27 03 2016, 17:05

Марин може би има предвид мен, не знам.
Сега видях, че 2013 съм писал положително мнение.
Все си мисля, че всеки може да се подведе и в последствие да осъзнае истината...или нямаме право на второ мнение?!? :)

Времето минава, трупа се опит, променят се възгледи...
Освен това мога да дам няколко примера за съсипани часовници, за които после са давани още средства за последващ ремонт и т.н.

Освен това наскоро разбрах (ей сега ще ви стане интересно), от първа ръка, че понеже не смогва, Божидар дава част от часовниците на друг човек да ги прави, без дори да го споменава.

Мълчах досега заради добрия тон, но след като купих часовник, правен от Божидар ( много скъп часовник с инхауз механизъм) и сега ще платя сума ти пари да му оправят бакиите - съсипани стрелки, боклуци в механиката, неправилно сглобяване и ред други).

Това е. Който иска да иронизира, живи и здрави.
:)
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот guderian » 27 03 2016, 17:11

Според мен тази дискусия трябва да се води (и евентуално да бъде преместена) именно в темата за работата на Божидар. Така ще бъде и полезна за всеки потребител, който в бъдеще се колебае да ползва или не услугиге му. В края на крайщата и банера води към темата. И да падне банерът, темата вероятно ще остане. :)
"Само движението води до победа"
Аватар
guderian
Маниак

Мнениеот marind » 27 03 2016, 17:12

stdenev написа:Марин може би има предвид мен, не знам.
Сега видях, че 2013 съм писал положително мнение.
Все си мисля, че всеки може да се подведе и в последствие да осъзнае истината...или нямаме право на второ мнение?!? :)

Времето минава, трупа се опит, променят се възгледи...
Освен това мога да дам няколко примера за съсипани часовници, за които после са давани още средства за последващ ремонт и т.н.

Освен това наскоро разбрах (ей сега ще ви стане интересно), от първа ръка, че понеже не смогва, Божидар дава част от часовниците на друг човек да ги прави, без дори да го споменава.

Мълчат досега заради добрия тон, но след като купих часовник, правен от Божидар ( много скъп часовник с инхауз механизъм) и сега ще платя сума ти пари да му оправят бакиите - съсипани стрелки, боклуци в механиката, неправилно сглобяване и ред други).

Това е. Който иска да иронизира, живи и здрави.
:)

Приятелю, нямам предвид само теб, а всички, затова написах да се чете темата преди да се пише ::drinks:: Просто ми стана кофти, че изведнъж всички му скачат на Божидар с бутонките и се поставих на негово място. Всеки може да сбърка, затова народа го е казал: има ли грешка - има и прошка! Точно затова е хубаво нещата да се казват в очите! ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот triple_dogs » 27 03 2016, 17:14

Ейййй направо ми се насълзиха очите от тази снимка ама какво мнение да изказвам че аз съм човек [ който е влизал във форума има няма 10 15 пъти]
triple_dogs
Новобранец

Мнениеот kokokoz » 27 03 2016, 17:16

кой както иска да го приема! аз си казвам мнението!а и човека сам се е спънал,сам е и паднал защото вместо напред е решил назад да върви!
марине с поста си няма смисъл за опит да ми намекваш че съм го хвалил!! това че съм употребил думите ДОБРОТО ИМЕ НА БОЖИДАР няма нищо общо с хвалба! а и според тогавашната фактология на случката коментара ми няма нищо общо с качествата му на часовникар!
знам,че ти си активен само в такива теми и нека не преобръщаме фактите! това е свободен форум и всеки има право да си изложи тезата и мнението си спрямо дадената ситуация!в случая начина на качество на работата на божидар!
и още нещо много важно! както съм писал по горе заради явор изключително голяма част от отрицателните мнения са спестени!дори и аз също съм си затварял очите и само съм ги коментирал сред близки колеги от фурума!
но нали знаеш,че една лавина в началото е просто малко сняг!
и още нещо! не наблягай на паничката му! ама хич не ме интересува!факта е единствено,че покрай паничката му пропорционално трябваше и качествата му да се развият!но уви! това имах предвид!
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот marind » 27 03 2016, 17:42

kokokoz написа:....

Петре, аз съм съгласен с почти всичко, казано от теб и останалите по темата "Божидар", да е ясно! Не съм съгласен единствено с НАЧИНА, по който се прави! Кой както иска да ме разбира! От мен - толкова! ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот kokokoz » 27 03 2016, 18:03

marind написа:
kokokoz написа:....

Петре, аз съм съгласен с почти всичко, казано от теб и останалите по темата "Божидар", да е ясно! Не съм съгласен единствено с НАЧИНА, по който се прави! Кой както иска да ме разбира! От мен - толкова! ::drinks::

в такива моменти и случаи никога няма правилния или подходящ начин! знаеш,че не пита а просто се случва! ::drinks::
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот monopola » 27 03 2016, 18:17

Аз самият съм ходил при Божидар още когато се регистрирах във форума. Хал хабер си нямах, някакви евтини часовници, струваше ми се, че Божидар е страшна работа. След време стигнах до други часовникари и започнах да си давам сметка, че разликата е от Лондон до Лом, Божо е ужасно далеч от добрите часовникари. С добър подход към рекламата обаче :)

В темата му е пълно с негативни отзиви и то изцяло заслужени. Божо реално е от нивото на кой да е квартален/пазарски часовникар и наистина е немарлив - мръсотия, боклуци в часовниците, отпечатъци от пръсти, абе ужас :(
Божидар може и да бил с някакъв особен статут, но не забравяйте, че форума е от много години, тогава историята е била съвсем друга и е бил важен за Явор. Аз самият в началото мислех, че е добър. Оттогава съм научил много, явно Божидар точно обратното.

Божидар не е свързан по никакъв начин с форума. Не е форумен часовникар, нищо подобно. Проблема е, че най-добрите майстори не искат да са публични, защото си имат достатъчно работа. Реално само Божидар хем осъзнава гигантският поток от клиенти които идва чрез форума хем ги иска тия клиенти.

Не мога да заставя никой часовникар да се рекламира или да има тема ако не иска.
Сериозен проблем е, че няма читави, евтини часовникари. Има много читави, много заети и не евтини.

Банерите са място за реклама, точно за реклама. На Божидар банера води към тема за коментари, автентична, съставена от потребители.

Ще помисля за банера, принципно аргументите до сега имат право, но и не съвсем, а форума има нужда от приходи, не че е фатално, но все пак :)

Просто банер тук може да вдигне работата на часовникар в София до небето. И до ден днешен само Божидар си дава сметка за това :)
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот marind » 27 03 2016, 18:25

monopola написа:Аз самият съм ходил при Божидар още когато се регистрирах във форума. Хал хабер си нямах, някакви евтини часовници, струваше ми се, че Божидар е страшна работа. След време стигнах до други часовникари и започнах да си давам сметка, че разликата е от Лондон до Лом, Божо е ужасно далеч от добрите часовникари. С добър подход към рекламата обаче :)

В темата му е пълно с негативни отзиви и то изцяло заслужени. Божо реално е от нивото на кой да е квартален/пазарски часовникар и наистина е немарлив - мръсотия, боклуци в часовниците, отпечатъци от пръсти, абе ужас :(
Божидар може и да бил с някакъв особен статут, но не забравяйте, че форума е от много години, тогава историята е била съвсем друга и е бил важен за Явор. Аз самият в началото мислех, че е добър. Оттогава съм научил много, явно Божидар точно обратното.

Божидар не е свързан по никакъв начин с форума. Не е форумен часовникар, нищо подобно. Проблема е, че най-добрите майстори не искат да са публични, защото си имат достатъчно работа. Реално само Божидар хем осъзнава гигантският поток от клиенти които идва чрез форума хем ги иска тия клиенти.

Не мога да заставя никой часовникар да се рекламира или да има тема ако не иска.
Сериозен проблем е, че няма читави, евтини часовникари. Има много читави, много заети и не евтини.

Банерите са място за реклама, точно за реклама. На Божидар банера води към тема за коментари, автентична, съставена от потребители.

Ще помисля за банера, принципно аргументите до сега имат право, но и не съвсем, а форума има нужда от приходи, не че е фатално, но все пак :)

Просто банер тук може да вдигне работата на часовникар в София до небето. И до ден днешен само Божидар си дава сметка за това :)

Ето с това мисля, че темата трябва да приключи! Друг е въпросът, как ще се направи така, че хората да могат да имат достъп до тази информация след време, когато темата е забравена ::drinks::
Аватар
marind
Маниак

Мнениеот Anthony » 27 03 2016, 18:30

Аз също мисля, че тези мнения трябва да се преместят в неговата тема. Така и той ще може да ги види и ако реши ще може и да се защити. Не знам дали чете други теми.И аз мога да разкажа една негова ужасяваща немарливост при елементарна операция върху часовник за много хиляди лв, но не ми се иска да хвърлям камък. Може би поради нарасналия му обем работа, за което и форумът най-вероятно е "виновен", претупва нещата, а и както казват по-горе, дори ги аутсорсва на друг човек.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот Vesire » 18 04 2016, 11:06

Да не отварям нова тема, но скоро докато минавах по Патриарха видях на входа на сградата срещу началото на пешеходна Втитошка откъм НДК - луксозна малка метална табелка с телефон и пишеше часовникар.
Някой има ли представа кой, как , защо..

Изображение
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот stdenev » 18 04 2016, 13:47

Я. ::huh::
Това е някой нов, мисля.
Да видим.
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот MDv » 11 05 2016, 06:46

Здравейте на всички!В отговор на triple_dogs "Колеги някой правил ли е реноти при часовникаря на жп гарата в бургас моля дайте отзив" Бих искал да споделя че,въпросният часовникар,Вичко Гаров ми опропасти напълно един часовник TIMEX Expedition Intelligent Quartz.Занесох го евентуално за първа смяна на батерийката,и ако има нужда от почистване,защото взе да изостава с около 2-3 мн. на седмица.На следващият ден,минах да си го взема и се оказа че,нищо друго по-него не работи освен дата и час.Даже човека нямаше и намерение да ме информира че го е повредил.Добре че,на място реших да проверя дали всичко е наред и установих че,бутоните не функционират,и същевременно нито една функция.На въпроса ми какво се случва даже се опита да ме убеди че,така го бил получил.На което,направо се изумих.Явно г-н Гаров напълно си осъзнаваше ситуацията но просто беше решил да не поема отговорност.В последствие ми заяви че,мислел бутоните на часовника за имитация,и още куп небивалици.Човек който,има уж репутация в тоя бранш.На следващият ден,просто ми заяви че,той не бил отварял такъв вид системи.Това последното мисля трябваше да ми го каже още преди да приеме поръчката.Но все пак има и положителна част.Човекът ми предложи да си го закарам някъде другаде,(забележете) ако могат да ми го от-ремонтират и той щял да поеме част от ремонта. За мене вече е ясно,сбогом репутация за този човек.Сега искам да попитам.Бихте ли ме посъветвали,къде мога да го дам да го погледнат,и да се пробвам да го спася часовничето?Благодаря предварително!
MDv
Новобранец

Мнениеот alexandrov » 25 05 2016, 14:32

Здравейте, имам проблем с един часовник със Sellita sw200-1. Спира да работи.
Препоръчайте ми часовникар в София, освен "форумния", с когото имам кофти опит.
Благодаря предварително! ::drinks::
Аватар
alexandrov
Маниак

Мнениеот kokokoz » 25 05 2016, 18:14

Позитано-3
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот Torro » 25 05 2016, 22:32

Сега, искам да кажа и нещо положително за Божидар.Не съм от хората , които ще го величая, но често съм бил доволен от него. Признавам, че е имало моменти, в които съм бил недоволен, но положителното преобладава. Дори веднъж при него профилактирах и полирах една Омега Хронограф, която за кратко време беше моя. Всичко изписано за него предполагам е вярно, и хубавото, и лошото. Да, условията в ателието са доста мизерни и няма нищо общо с ателието на Методи. Все пак, всичко това е съобразено с цените, които се обявяват. А Божидар има опит и знания. Всеки сам си определя къде да занесе часовника си. Разбира се скъпите часовници, на колеги , любители на часовниците и да си кажем честно маниаци, ателието на Божидар не е тяхното ателие. Тук Методи е фаворит. Но за обикновени часовници от нисък и среден клас, и ако собственикът не е тотално вманиачен по чистотата, то Божидар е подходящ часовникар.
Един от основните проблеми е, че при него идват повече клиенти, от колкото може да поеме, а и се е захванал с гаранционно обслужване на Касио, което е много времеобвързващо.
Ще разкажа и една история:
Моят началник има Белл и Росс Хронограф BR02. Бях убеден, че е реплика, още повече, че веднъж часовникът беше с як конденз, а това произведение е с WR500m. Толкова бях убеден, че часовникът е реплика, че посях съмнение у началника ми за автентичността на неговия часовник. Да кажа само, че часовникът е с черно ПВД-покритие и беше изключително очукан. На външен вид отговаряше на оригинала, но си мислех, че вътре има монтирано китайско Валжу и нищо, че копието беше добро, то все пак си беше копие. Часовникът , преди години, е бил подарък на началника ми и за това той се подаде на съмнението, тъй като не го е купувал лично. Знаейки, че съм фен на часовниците ме помоли да го проверя за автентичност. Аз го разгледах доста обстойно и наистина не открих никакво различие от снимките на оригинални такива часовници в нета, за това му казах, че ако вътре е монтирана швейцарска ETA 2894 то със сигурност е оригинал, но ако е китайско Валжу да се прости с надеждите си за оригинал. За да му докажа твърдението си отворих часовника и ... о, ужас, вътре си имаше прекрасна швейцарска ETA 2894. И тук дойде неприятния проблем. В следствие на конденза беше леко набъбнала и отделила боята на стрелката на хронографа. Като затварях часовника и като го обърнах видях, че лентичката бяла боя беше паднала от стрелката и се беше "залепила" за стъклото. И тук дойдоха думите на началника ми "Това не беше така, трябва да го оправиш, ти си причината да падне тази боя". Разбирайки, че това е наистина скъп часовник веднага отидох при Методи и той ме прие много любезно. Обясних му ситуацията и той провери със сух тест водоустойчивостта на часовника и ми каза, че е истинска лейка. В следствие на изпускане беше се подбил единият бутон на хронографа и от там най-вероятно е причината за конденза и пропускането на вода. Методи потвърди автентичността на часовника и провери работата на механизма на виброграф. Каза, че може да реставрира стрелката и съответно да направи профилактика на часовниковия механизъм. Обяви ми съответната цена, която обаче не се понрави на началника ми, а аз останах в див ужас. Тогава се сетих за Божидар. Отидох при него и му обясних всичко. Божидар правеше някакъв ремонт на друг часовник , но след като ме изслуша веднага реши да ми помогне. Отвори часовника, почисти секундната стрелка и и нанесе нова бяла боя, почисти стъклото, по което имаше остатъчни следи от конденза, също провери работата на механизма на виброграф и леко го донастрои, защото закъсняваше. Явно от падането на часовника бяха прескочили зъби на някое от зъбните колелета, защото имаше леко разминаване на часовата и минутната стрелка и несъответствие с коректното положение. Божидар оправи и това. Всичко го направи на момента и пред мен. За тази работа ми взе сума, която аз можех спокойно да си позволя и вече с поправената стрелка върнах часовника на началника ми, който остана доволен.
С този си пост искам да изкажа почитанията си и към двамата часовникари, и към Методи , и към Божидар. Аз съм с ограничени финансови възможности и мога да твърдя, че Божидар е най-добрият от "евтините" часовникари, които познавам. Методи е много прецизен майстор, но аз не мога да си позволя услугите му. Всеки сам определя приоритетите си в хобито си, а те са свързани с много условности, а понякога и с компромиси.
Torro
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Часовникари, магазини, сервизи