Искам да продавам часовници на дропшип принцип?

Теми свързани с търговците - къде сте ходили на часовникар, колко пари Ви е взел, как е свършил работата. Търсите часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

Искам да продавам часовници на дропшип принцип?

Мнениеот ivan87 » 16 12 2016, 12:35

Здравейте, някой да предлага нещо подобно или да знае къде да потърся, мисля директно да пиша на всички онлайн сайтове, които предлагат различни марки в ценови клас 100-1000 лв., но не знам дали имат достъп до такива цени, че да може да ми дават комисионна и за мен. Как мислите, откъде да намеря някакъв контакт? Мога да си харесам 2-3 марки, но след това какво правя, къде да търся? Знам, че всички тук са много запознати с часовниците и сигурно могат да ми дадат някакъв съвет или направо да почвам да звъня по всякакви сайтове и да питам по магазините?
П.П. При дропшипинга не се купуват часовниците на склад, а се закупуват и препращат на клиента едва след като той е направил поръчка от теб. Практикува се основно онлайн.
ivan87
Новобранец

Re: Искам да продавам часовници на дропшип принцип?

Мнениеот DrFrancky » 16 12 2016, 12:42

Ако те разбирам правилно, искаш да вдигнеш уеб магазин и да продаваш часовници в него? Часовниците ще вземаш от партньори с които си договорил отстъпки. Също така искаш и не ти да пращаш часовника на клиента а партньора ти от който го вземаш директно да го праща на клиента?
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот ivan87 » 16 12 2016, 12:55

Точно така, имам добре класиран сайт в Гугъл по определени ключови думи и искам да опитам да продавам такива часовници, аз не знам дали и по физическите магазини не са на подобен принцип тъй като уж всички марки си имат официални представители и не съм сигурен дали се купуват и държат на склад или са на консигнация по 2-3 бройки от модел. Защото реално ако сметнеш 1000 броя часовника примерно по 1000 лева, ако им е доставната цена, то става 1 000 000 лв. Едва ли всеки отворил магазин е вкарал по 1 милион за стока нали?
До момента съм продавал и продавам все още стока на склад, но никога не съм пробвал на такъв принцип, за това не ми е ясна схемата, но съм сигурен че не ги купуват тези часовници. По-скоро особено по-скъпите модели са изложени на витрината и след продажбата си вземат комисионната колкото е там.
Искам да разбера как става и откъде да започна, ясно ми е , че няма да получа толкова лесно отговор и всичко на готово. Но искам да имам някаква насока къде да търся, а както казах това е форумът в България, където определено са събрани най-много хора, които разбират от часовници.
ivan87
Новобранец

Мнениеот DrFrancky » 16 12 2016, 13:51

Ми системата е почти така както я описваш.
В началото ти предлагам да поговориш с няколко представителя дали ще ти продават с отстъпка. Лично на теб а не на твои клиенти. Слагаш ги на сайта и когато някой купи отиваш при доставчика, плащаш и пращаш ти. Като натрупаш (ако) оборот вече можеш да говориш за по-голяма отстъпка и те директно да ги пращат. В началото ще ти трябват малко оборотни пари защото българина е свикнал да плаща при доставка а не онлаин при покупка.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот ivan87 » 13 02 2017, 16:39

Добре, а да ме насочите към някоя марка по-евтини механични часовници, до към 400 лв. примерно и евнтуално, ако някой има контакт с вносител или представител, да помогне с информация?
Изумен съм как е поне 10 пъти по-лесно да внесеш часовници сам от чужбина и да почнеш да продаваш, вместо да се свържеш по някакъв начин с представители или вносители и да започнете съвместна работа. Доколкото виждам всички марки са заети още от 92-ра година и въобще на никого не му се занимава с онлайн магазини...
ivan87
Новобранец

Мнениеот ivanovnov » 13 02 2017, 17:01

нямам представа докъде си стигнал с проучванията си в материята и в пазара, но в момента на мен ми излизат банери на три различни доста известни онлайн магазини за часовници в БГ нет пространството.

Не те разбирам. ;) какво искаш да кажеш с това, че на никого не му се занимава с онлайн магазини, като в последните 4 години са в разцвета си :) :) :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот stefanov_s » 13 02 2017, 22:59

Те почти всичките физически са така....Давам пример: Във Варна имат големи физически магазини Classic, Dimov и др. Имат 20-30 модела по витрините, като питаш за друг цвят циферблат или модел и продавачката пред теб влиза в сайта на Juliany и ти казва имаме го цитирайки ти същите пари, които пише там. :D
stefanov_s
Активен

Мнениеот Kuonyy » 13 02 2017, 23:12

stefanov_s написа:Те почти всичките физически са така....Давам пример: Във Варна имат големи физически магазини Classic, Dimov и др. Имат 20-30 модела по витрините, като питаш за друг цвят циферблат или модел и продавачката пред теб влиза в сайта на Juliany и ти казва имаме го цитирайки ти същите пари, които пише там. :D

Което е нормално, имайки предвид, че официалните вносители са две-три фирми в България. Всички онлайн магазини, които продават марки, внасяни от Juliany, ползват тяхната стока и цени. Не мога да твърдя със сигурност, тъй като не пазарувам от български онлайн магазини, но съм чувал, че при поръчка от тях, гаранцията ти идва с печат на Джулияни.
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 14 02 2017, 07:34

това съм го виждал с Докса купена от онлайн търговец, гаранционната карта беше подпечатана от Гюлиян, който е официалният представител на марката, а не от самият сайт.
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот М.Тончев » 14 02 2017, 17:49

В интерес на истината, дропшипинга е точно това, което описа, че не е :-D Има сайтове в БГ, които работят на този принцип и ще ти е трудно да пробиеш в на родния пазар.
Успех все пак :thumbup:
You can have results or excuses... not both !
Аватар
М.Тончев
Маниак

Назад към Часовникари, магазини, сервизи