Поръчка през chrono24

Теми свързани с търговците - къде сте ходили на часовникар, колко пари Ви е взел, как е свършил работата. Търсите часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

Поръчка през chrono24

Мнениеот Kuonyy » 06 04 2017, 16:44

Следващите дни ще правя поръчка през познатия на всички ни сайт. Търговецът е упоменат като "Trusted Seller" от 2015г. и има продадни около 70 часовника през "Trusted Checkout"
Дотук всичко изглежда чудесно, цената ми допада, но питането ми е следното - ако поръчам от там мога ли да платя с PayPal?
Trusted Checkout функцията може ли да се ползва успоредно с PayPal?
Когато ми казва, че за 100€ ми е включена експресната доставка + застраховка, това ще повиши ли цената със 100€ или ще трябва да правя 2 транзакции?
Аватар
Kuonyy
Маниак

Re: Поръчка през chrono24

Мнениеот kickimora » 06 04 2017, 16:49

Когато поръчвах от там преди около 6-7 месеца не можеше да се използва PayPal, плащането се извършва чрез превод към chrono24, а те след това превеждат сумата към продавача. За това е по-добре първо да има връзка с продавача за да се разбере ако той приема плащане чрез PP.

Sent from my iPhone using Tapatalk
kickimora
Активен

Мнениеот Kuonyy » 06 04 2017, 17:38

A плащането към Chrono24 става ли прeз PayPal?
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот kickimora » 06 04 2017, 18:24

Не, банков превод или кредитна карта.

You can pay with a credit card (VISA or MasterCard) or via bank transfer. The available payment methods are listed on the offer page.
kickimora
Активен

Мнениеот DrFrancky » 06 04 2017, 18:50

Chrono24 е платформа която свързва продавача с купувача. Също така предлага и опцията "Trusted Checkout" но тя не е задължителна. Ако я ползвате обаче дължите и такса на Chrono24 - 3.5% от сумата, като плащането става с кредитна карта (не paypal) или банков трансфер и плащате на Chrono24 а те освобождават парите чак когато получите часовника. Ако състоянието не отговаря на описаното то можете да го върнете на продавача а Chrono24 ще ви върнат парите. Ако изберете да не я ползвате тази опция то плащането е договорка вече между вас и продавача. Ако продавача приема Paypal то можете да му платите така, ако не иска то той ще избере метода на плащане. В повечето пъти продавачите предпочитат да е банков трансфер защото така те не плащат такси. Можете да помолите продавача да му платите през paypal но най-вероятно той ще иска да покриете и таксите им.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот stefanov_s » 06 04 2017, 21:22

Не съм запознат с Chrono24, само да вметна: Ако предпочиташ Paypal поради buyer протекшъна им и възможността да подвигнеш диспут, ако те прецакат, същото можеш да направиш с кредитна карта при издателя ти, не дебитна - кредитна. Успех!
stefanov_s
Активен

Мнениеот KDelchev » 06 04 2017, 21:33

Не знам, какво е положението в момента, ама преди около две-три години имах интерес към един часовник от Хроното, за който продавача държеше плащането да е с банков трансфер, на основание издадена от него фактура. Та, отидох до моята банка,.....и добре че бях седнал на стола, като почнаха да ми изчисляват сбора на комисионната. Отказах се на момента! Помня, че изумен, питах, какви са тия такси за превод в EU, на една и съща банка, а те ми обясняваха, че въпреки членството ни в съюза, нямали спогодба тези преводи да се таксуват като вътрешно-банкови..., абе нещо подобно, наистина не помня точно вече, ама пък помня, че секирата беше голяма и много бързо им пожелах приятна работа...
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот cenzor » 06 04 2017, 21:47

Е, 20€ e банковия трансфер към чужбина, чак такава секира да е.. не е.
Повечето банки са с нещо такова за SWIFT: трансфер към чужбина : 0.20%, мин. 20€.
Онлайн банкирането е мин. 15 €, тоест по-евтино.
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Pfote2 » 06 04 2017, 21:58

Имали спогодба, нямали спогодба. Българите все имат/нямат нещо.
В рамките на ЕС преводите от Евро-сметка на Евро-сметка струват 1 Евро, като получателят не плаща нищо. Така е даже в Румъния. Превеждам постоянно пари от някъде за някъде. В България е, както винаги, друго. Говоря за онлайн банкиране, че то друго май и не остана.
Pfote2
Маниак

Мнениеот nibaru » 06 04 2017, 22:07

Така е. Казва се SEPA (Single Euro Payments Area) - някъде от 2014 по спомен е споразумението. Само "нашите" се дърпат и се правят на ощипани. Не пропускам да им го напомням, ама е като в поговорката "Кучето си лае, а керванът си върви".

Изпратено с помощта на Tapatalk
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот KDelchev » 06 04 2017, 22:13

cenzor написа:Е, 20€ e банковия трансфер към чужбина, чак такава секира да е.. не е.
Повечето банки са с нещо такова за SWIFT: трансфер към чужбина : 0.20%, мин. 20€.
Онлайн банкирането е мин. 15 €, тоест по-евтино.

Споделих личен опит от преди около 3 години...
По спомен оскъпяваше ми се с околко 10-15%, което беше просто безумие. Както казах, приключих с това на момента!
Ако сега нещата са се променили /помня, казаха, че било въпрос на време да се унифицират/, ще е добре, ама да не забравяме къде живеем хора???
Сега, като писа за този SWIFT, помня че и него ми споменаха, и там имаше някаква сума, ама за издаването му ли, за какво..., не се сещам вече?
Не съм финансист, ама се отказах на момента от този вариант.
Писах на продавача, минахме го през ПейПал, и така ::drinks::
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот KDelchev » 06 04 2017, 22:47

nibaru написа:Така е. Казва се SEPA (Single Euro Payments Area) - някъде от 2014 по спомен е споразумението. Само "нашите" се дърпат и се правят на ощипани. Не пропускам да им го напомням, ама е като в поговорката "Кучето си лае, а керванът си върви".

Изпратено с помощта на Tapatalk

Точно, сега спомените ми се възвръщат лека-полека, та и на мен тогава ми се оправдаваха с тая SEPA. То беше, ама да съм изчакал малко, преговорите били в доста напреднал етап, било на финала, за да влезе в сила, ама прав сте господине и т.н и т.н, .... бяха като наср@ни.
Ники, ако написаното от теб е актуално /защото моето инфо е от около почти 3 години/, е много жалко и поредния фарс за държава членка от толкова години в съюза.
Ама, както казваш, нашите се дърпат.
Еми ще се дърпат, щото имат интерес да не стане това, защото и там лапаница си има. Вече не бума на заемите, сигурно всеки втори си има такъв, та хората трябва да се възползват максимално дълго и от други канали....
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот stepona555 » 06 04 2017, 23:21

лятото пробвах с един познат в софия който имаше сметка в евро в Райфайзен , не съм сигурен и не и правя реклама , но за по малко от 24 часа парите бяха в сметката му при 0 евро комисионни ( в моята еспанска банка са си толкова), по принцип не помня от колко години , всики покупки в съюза са ми били с 0 комисионни и такси.
Затова хората предпочитат банков превод
stepona555
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 06 04 2017, 23:28

stepona555 написа:лятото пробвах с един познат в софия който имаше сметка в евро в Райфайзен , не съм сигурен и не и правя реклама , но за по малко от 24 часа парите бяха в сметката му при 0 евро комисионни ( в моята еспанска банка са си толкова), по принцип не помня от колко години , всики покупки в съюза са ми били с 0 комисионни и такси.

От Европа към БГ сметка таксата е семки. От БГ сметка към Европа таксата е бъбрек.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот KDelchev » 07 04 2017, 00:17

DrFrancky написа:
stepona555 написа:лятото пробвах с един познат в софия който имаше сметка в евро в Райфайзен , не съм сигурен и не и правя реклама , но за по малко от 24 часа парите бяха в сметката му при 0 евро комисионни ( в моята еспанска банка са си толкова), по принцип не помня от колко години , всики покупки в съюза са ми били с 0 комисионни и такси.

От Европа към БГ сметка таксата е семки. От БГ сметка към Европа таксата е бъбрек.

Много точно казано от Франки, и аз това се опитвах да кажа по-горе. Жалко, че мина доста време, и вече не помня. Иначе, ако можех да ви цитирам конкретните цифри от тогава, си беше адската цифромания и якото дране на кожи!
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот Anthony » 07 04 2017, 01:36

Имаш и такса като получаваш пари, при това също сериозна, защото е процент от сумата. Наскоро ме одраха сериозно.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 07 04 2017, 09:02

Anthony написа:Имаш и такса като получаваш пари, при това също сериозна, защото е процент от сумата. Наскоро ме одраха сериозно.

Таксите за превод са три типа - от изпращача, от получателя или споделени.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот stepona555 » 07 04 2017, 11:21

Точно ,аз затова винаги маркирам да са за моя сметка , понеже всички комисионни са ми нула, но понякога ако бг сметката е в лева , банките слагат първо дървен курс , и после такса за обмяна , все едно че не искат евро и ги е много гнус да пипат чужда валута.
Но това постепенно ще отмине и тук преди 10 год имаше банки дето те гледаха като просяк и се отнасяха така ако откриеш сметка само с 15 20к евро , лихви се договаряха минимални ама над 100к , сега същите всеки ми звънят да предлагат всякакви бонуси и др , само за да те задържат като клиент.
stepona555
Маниак

Мнениеот Kuonyy » 07 04 2017, 20:07

Оказва се, че не мога да платя "стоката", защото през PayPal не става. Също се появи и друг проблем - часовник, който е available за незабавно изпращане, трябва да го чакам 10-12 дни, което няма да стане. В момента издирвам други оферти и попаднах на една от Германия, където продавачът предлага и плащане с PayPal. В процес на споразумение сме.
Може би ще се похваля скоро.
Благодаря на всички Ви за поясненията и коментарите. ::drinks::
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 07 04 2017, 22:49

Ако ти се занимава и наистина часовника е листнат за изпращане веднага то можеш да го репортнеш на Chrono24.
Според мен това е правилно, така се поддържа нивото на сайта.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Назад към Часовникари, магазини, сервизи