vip-watches.net -продадоха ми употребяван часовник за НОВ

Теми свързани с търговците - къде сте ходили на часовникар, колко пари Ви е взел, как е свършил работата. Търсите часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

vip-watches.net -продадоха ми употребяван часовник за НОВ

Мнениеот forski » 04 05 2017, 20:29

Здравейте на всички, вчера си поръчах SEIKO 5 Sport Automatic SNZH55K1 от vip watches и днес часовника ми беше доставен!
До тук всичко е ОК, часовника беше намален от 485лв. на 429лв. https://www.vip-watches.net/mujki-chasovnici/seiko-5-sport-automatic-snzh55k1 и го поръчах от там.
Часовника е през TBI с първоначална вноска, и разсрочено изплащане, до тук също всичко е наред.
Часовника дойде сутринта, огледах го на бързо че работния ден вече беше започнал, подписах документите и платих първоначалната вноска.
Сложих го на ръка, раздвижих го за да тръгне механизма, сверих датата, и всичко изглеждаше наред.
Първото което ми направи впечатление, още като дойде куриера че часовника беше сложен в найлонова торбичка и беше пуснат свободно в кутията, а не беше поставен на стойката в нея. Но реших че това е защото ги помолих да стеснят верижката до 19см. и този който го е правил го е домързяло да го постави обратно на стойката.
След това видях че защитното фолио на верижката липсва, но пак предположих че е в следствие на това че са я стеснявали, въпреки че то ясно се вижда на една от снимките на часовника в сайта.
Но драскотината на стъклото вече ми дойде в повече ... часовника има малка драскотина в горната част на стъклото, много е тънка и се забелязва под определен ъгъл на слънчева светлина, но я има. И това което вече тотално преля чашата е че от вътрешната страна на стъклото има някаква прашинка която се разхожда и се лепи на различни места по-него!
Според вас възможно ли е чисто нов часовник да има драскотина на стъклото, утре ще ги потърся за обяснение и ще го върна с искане да го сменят с друга чисто нова бройка или ще разваля договора.
Това според вас коректно отношение ли е, все пак купувам чисто нов часовник, макар и намален никаде не е упоменато че той е мостра от витрина. Дори и да не е такъв, не вярвам да е излязъл с надраскано стъкло от завода.И от къде се взе тази прашинка от вътрешната част на стъклото, която е ясно забележима, когато часовника е на пряка слънчева светлина.
Vip watches са официален дилър на SEIKO BG за това си купих часовника от там, в мрежата също са с добро име на търговец ... какво им става на тези хора?
Дори и да е мостра или разопакован продукт, е редно да е упоменато, говорих три пъти с техен служител и никой не спомена нищо такова.
В момента съм малко афектиран, може пък утре след разговора с тях всичко да си дойде на мястото, но се чувствам прецакан...и то много!
Последна промяна forski на 05 05 2017, 13:04, променена общо 4 пъти
Seiko 5 Sports
Аватар
forski
Напредващ

Re: vip watches - мостра ли ми продадоха

Мнениеот stefanov_s » 04 05 2017, 20:35

По закона за електронната търговия можеш да върнеш стока с ненарушен търговски вид до 14 дена и не могат да ти кажат нищо, като се чувстваш прецакан връщаш го и не се чувстваш така. Освен това тази цена е безумна, виж кои колеги пускат често seiko/orient в раздела нови и ги питай дали може да ти го намерят, според мен за едно 150лв надолу тоя модел може да се намери и двете страни да са доволни, нов говоря, не го мисли много като не си доволен според мен.
Amazon uk - 360 лева https://www.amazon.co.uk/Seiko-Mens-Aut ... B0045D6570
В САЩ retail-ва по 130-140 долара - http://www.ebay.com/itm/Seiko-5-Sports- ... 2386828906
stefanov_s
Активен

Мнениеот forski » 04 05 2017, 20:55

Това и мисля да направя утре, да им го върна. Н е епроблема в разликата от 60 - 70лева в цената, проблема е че исках чисто нов часовник а те ми продадоха употребявана мостра, която е със видими забележки и нарушен търговски вид!
Това не е коректно отношение, дори и да е мостра нека да пише че е такъв и за това е намален, за всеки влак си има пътници!
Seiko 5 Sports
Аватар
forski
Напредващ

Мнениеот popayo » 04 05 2017, 21:02

скоро видях същия черен за 200лв с гаранция в БГ сайт, не помня точно кой.
във форума скоро се продаде модела, но мисля син циферблат за под 250лв пак в гаранция.
И в двата случая втора ръка,
връщай го след като имаш повече от една забележка и потърси другаде.

в Пловдив в Мола беше 440 на витрина, с пазарене и под 400 ще стигне
popayo
Маниак

Re: vip-watches - мостра ли ми продадоха

Мнениеот Anthony » 04 05 2017, 21:43

Най-вероятно стъклото го е надраскал този, който ти е стеснявал веригата.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот forski » 04 05 2017, 21:52

Аз за това поисках те да го стеснят, защото стоката и интереса от това да я продадът е техен.
Абе развалиха ми кефа от цялата покупка ....още като го видях в тази найлонова кесия трябваше да го върна, ама викам айде, случва се, може да е бързал човека да си хваща рейса, и за това да го е пуснал така в кутията.
Seiko 5 Sports
Аватар
forski
Напредващ

Мнениеот Scandinavian » 04 05 2017, 22:45

На мен ми звучи като да са ти пробутали върнат часовник, някой го е поносил малко и го е върнал поради някаква причина.
Връщай го и си вземи парите, такова отношение е доста некоректно.
PS. колегата galliano продава сейковци, питай го дали може да ти достави.
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот forski » 04 05 2017, 22:57

И на мен вече точно така ми звучи, малко носен и върнат, намален и айде на следващия будала ... и дано да не забележи :thumbdown:
Seiko 5 Sports
Аватар
forski
Напредващ

Мнениеот acronym » 05 05 2017, 09:32

Не им е за сефте.

Виж за какво става въпрос тук:

viewtopic.php?f=36&t=21031&hilit=doxa&start=20#p183900

Направо си е като дежавю ...
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот forski » 05 05 2017, 10:05

Току що говорих с търговеца, казах му че искам да върна часовника защото според мен е носен и не е нов, и той ме попита защо така съм преценил.
Изброих:
липсват защитните фолиа
има драскотини по-верижката
има драскотина по-стъклото
И човека ми отговори : Вие това не го ли видяхте когато куриера ви го достави, без да отрича че продукта е ползван?
Продаваш употребявана стока ЗА НОВА
Знаеш че стоката НЕ Е НОВА, и въпреки това когато ти се обадят за рекламация, питаш ама вие защо така решихте?
Никъде в обявата за продажба не пише: разопакован, използван или върнат продукт
Отделно часовника сигурно е и отварян, защото има прашинка от вътрешната страна на стъклото.
VIP-WATCHES уж търговец с добро име, а в момента се държи като типичен бг мошенник, който шета по-форуми и продавалници.
Официален дилър на СЕЙКО ... пак ме ядосаха!
Имайте 1 на ум с тях, даже 2
Seiko 5 Sports
Аватар
forski
Напредващ

Re: vip-watches -продадоха ми употребяван часовник за НОВ

Мнениеот DrFrancky » 05 05 2017, 10:38

В крайна сметка върна ли им часовника?
Аватар
DrFrancky
Маниак

Re: vip-watches -продадоха ми употребяван часовник за НОВ

Мнениеот forski » 05 05 2017, 10:46

Да, днес го изпратих ...
Seiko 5 Sports
Аватар
forski
Напредващ

Re: vip-watches.net -продадоха ми употребяван часовник за НО

Мнениеот donpeev » 05 05 2017, 13:18

Свържи се с колегата galiano. Миналата година исках Сейко 5 спорт, харесах модела. В БГ магазините струваше по 530-560 лв. От щатите беше 150$, а от ЕС 150-160Е. Поръчах го чрез колегата за 320 лв. Супер доволен останах. Нали се сещате, че и той си слага надценка и го продава за 320, а тия в магазините искат почти двойно. Това да ти изпрати използван часовник пък е върхът на наглостта!
donpeev
Напредващ

Мнениеот forski » 05 05 2017, 13:30

Днес им го изпратих, казаха че първо трябва да го получат обратно и тогава ще кажат дали ще го сменят или нещо друго.
В крайна сметка аз съм им дал 150лв. за които ми е все тая, все някак ще си ги върна, въпроса е принципен!
След като им го върнах, дори ходих до TBI да прекратявам договора, но реших все пак да изчакам да го получат и да кажат каквото има да казват. Като много добре знаят какво са ми изпратили!
Накрая ще се свържа с въпросния колега, да ми го поръча от където там ги поръчва, и повече няма да направя и една стотинка оборот на нито един подобен БГ магазин!
Seiko 5 Sports
Аватар
forski
Напредващ

Мнениеот ZeroReverse » 05 05 2017, 14:19

ще кажат дали ще го сменят или нещо друго.

Няма такова нещо колега - ТИ казваш дали искаш да ти го сменят или да ти върнат парите, не те! Стига да им върнеш продукта в същия вид в който са ти го пратили, нямат право да ти откажат!
Аватар
ZeroReverse
Активен

Мнениеот acronym » 05 05 2017, 16:06

Лошото е, че могат да се заядат. Той го е приел от куриерите без забележка, следователно драскотини, махнати фолиа и т.н. може да ги е направил той. За това се притеснявах аз когато правих рекламация, защото наистина не гледах обстойно като взимах Докса-та. Погледнах дали ми изпращат същия модел и толкова, дори не забелязах че няма защитно фолио.
Все пак купуваме нещо ново от магазин, а не втора употреба та да го гледаме под лупа или при часовникар. Още повече купуваме от уж доверен търговец. И като отдал се на някаква мания, човек отива с нетърпение да получи това което е закупил и за което е събирал пари, желае час по-скоро да го вземе в ръцете си и да му се порадва.

Обаче аз се подведох втори път, преди коледа реших да си направя подарък с дълго събирани средства за нещо по-така. Поръчах го от Джулиани и го взех от Спиди. Отново не обърнах внимание и записах - приемам без забележки. В случая часовника нямаше предпазно фолио на стъклото и още като видях трябваше да ми "светне лампа в главата" и да го огледам повече. Но си викам карай, може да е постоял на някоя витрина. Когато се прибрах, сложих го на китката и се захванах с търсене на подходяща светлина за снимка за фен раздела. Веднага ми се набиха на очи две малки косъмчета по единия лъг (явно от не особено внимателна смяна на каишка). Онази буца в гърлото и разочарованието от направената покупка както предния път се върнаха отново.
Как да докажа, че тези косъмчета не съм ги направил аз? :wtf: Отказах се от рекламация. Няколко дена след това ми мина и вече 5-ти месец се радвам на тоя часовник дори нося само него а другите си седят изоставени. :)

Така, че независимо от това кой е търговеца при покупка трябва да оглеждаме най-обстойно. Все пак се намираме в България (колкото и банално да звучи).
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот forski » 05 05 2017, 16:41

Аз съм дал всичко на всичко 150лв. ако екипа на vip-watches официалния дилър на SEIKO BG струва 150лв. няма никакъв проблем, и типично за български търговец може да ми каже би си майката.
За 150лв. няма да легна и да умра, хората от магазина ги има на снимки във фейса насам-ната млади, засмени ала-бала.
Ако те всичките са за 150лв. халал да са им, да седнат и да се почерпят в чест на моето прецакване!
Дори вече не искам да ми подменят нищо, във вторник ще отида и ще прекратя договора с TBI, и ще чакам да ми се обадят, за да уточним как ще си получа парите обратно.
Ако кажат че аз съм им повредил часовника, да си го вземат и да продължават да мамят хората с него. Аз ще си пусна една жалба към комисията на потребителя ей така да не съм капо, и ще ги орисувам във всички форуми в които имам регистрация.
А те с тези мои 150лв. могат да си направят фирмено парти или каквото там правят с парите които са спечелили от прецаканите си клиенти!
Пак казвам:
-липсват предпазните фолиа на верижката
-видими малки драскотини по верижката
-малка драскотина в горния край на стъклото
-прашинка от вътрешната страна на стъклото
На снимките в нета часовника е сложен на малка възглавничка в кутията, моя дойде в найлонова кесия пусната в кутията!

VIP-WATCHES.NET ОФИЦИАЛНИЯ ДИЛЪР НА СЕЙКО ЗА БЪЛГАРИЯ :thumbdown:
Seiko 5 Sports
Аватар
forski
Напредващ

Мнениеот Spitfir3 » 05 05 2017, 18:28

forski написа:Аз съм дал всичко на всичко 150лв...

Здравей, колега! Не съм убеден, че си дал 150лв. Сключил си договор за лизинг и независимо колко си дал в брой, мисли така, все едно си дал 429 лв.

forski написа:Дори вече не искам да ми подменят нищо, във вторник ще отида и ще прекратя договора с TBI, и ще чакам да ми се обадят, за да уточним как ще си получа парите обратно.

Прекратяването на договора с ТиБиАй може да стане само със съгласието на търговеца, не единствено при заявяване на желание от твоя страна. Там е и тънкият момент. Трябва рекламацията ти да бъде уважена, иначе освен 150лв. ще дължиш и сумите по договора, независимо какво смяташ ти.

Стискам палци нещата да се развият в твоя полза(както най-вероятно ще се случи), но е добре да не реагираш прекалено емоционално, понеже при отказ да си обслужваш кредита, следват съд, съдия-изпълнител, запори, ЦКР и т.н. все неща които не са хубави. Познавам от първо лице хора изпадали в подобни ситуации и затова си позволявам да дам съвет.
Най-правилно е превантивно, както сам казваш, да подадеш една жалба в КЗП, понеже това със сигурност ще ускори вземането на решение от страна на търговеца, който по закон, е длъжен да се произнесе по казуса в 30 дневен срок. Предполагам само колко ще ти е накипяло до тогава. Дано съм бил полезен, поне малко. Очаквам с нетърпение развитието на ситуацията.
Vulnerant omnes, ultima necat !
Аватар
Spitfir3
Почитател

Мнениеот forski » 05 05 2017, 19:15

Днес ходих в офиса на ТБИ, след това говорих с централният им офис по-телефона, и от там ми казаха че в 14 дневния срок мога да върна стоката без обяснения и причина, и да прекратя договора без никакви неустойки, и задължения към тях!
Дори ги попитах въпросните 150лв. от кого трябва да си ги търся, и те казаха от търговеца.
От датата на покупката е минал 1 ден.
Даже съжелявам че не пуснах искането за прекратяване още днес като бях в офиса им!
Seiko 5 Sports
Аватар
forski
Напредващ

Мнениеот DrFrancky » 05 05 2017, 22:53

Щом е купен по интернет то може да прекрати договора без тънга-мънга в 14 дневен срок. Закон.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Следваща

Назад към Часовникари, магазини, сервизи