vip-watches.net -продадоха ми употребяван часовник за НОВ

Теми свързани с търговците - къде сте ходили на часовникар, колко пари Ви е взел, как е свършил работата. Търсите часовникар, сервиз или магазин - пишете тук.

Re: vip-watches.net -продадоха ми употребяван часовник за НО

Мнениеот donpeev » 08 05 2017, 08:45

Колега, като мине сагата, би ли дал отзив как се развиха нещата?
Поздрави!
donpeev
Напредващ

Мнениеот forski » 08 05 2017, 10:03

Разбира се, утре първата ми работа е да отида до ТБИ и да пусна искане за прекратяване на договора.
И ще ги чакам да видя кога ще ми се обадят, часовника вече е при тях, аз искам да ми възстановят сумата, и след това ще реша дали да пусна и една жалба до комисията на потребителя защото:

-има намалена стока, с атрактивна цена и никъде не е отбелязано че НЕ Е НОВА и има дефекти
-цената е примамлива на фона на останалите оферти от БГ търговците
-в следствие на това аз се вързах и на всичкото отгоре се обвързах и с кредит
-в сайта на магазина пише че предлагат само нова и оригинална стока
-наложи ми се два пъти да излизам от работа за да ходя по-офиси и куриери заради тях
-платих транспорта на пратката до София
-излъгаха ме
-и т.н т.н. абсолютно подвеждаща тип-ако някой се върже оферта от реален търговец
Kaкъв им е проблема на тези хора, хвана ли се с някакъв бизнес, и вместо да си пазят доброто име се излагат като лъжат хората, и то за някакви 50-100лв. чиста печалба от този часовник.
Предишния часовник си го купих от друг сайт, и понеже останах доволен от отношение и обслужване първата ми работа беше да проверя там. Там обаче не продават Сейко и за това се надянах на тези.
Е... до година ако реша пак да си сменям часовника, и всичко беше минало както трябва, дали нямаше да си купя часовник пак от тях ???
Последна промяна forski на 08 05 2017, 10:26, променена общо 1 път
Seiko 5 Sports
Аватар
forski
Напредващ

Мнениеот george2502 » 08 05 2017, 10:16

Колега, в комуникацията си с КЗП се съсредоточи върху подточка 1. Иначе както те посъветва Spiritfir3, ти имаш всички права, споменати от DrFranky, но никое няма да се приложи автоматично. Трябва да си гониш интереса или да се примириш.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот Anthony » 08 05 2017, 12:50

След като си върнал часовника, жалбата до КЗП се обезмисля, освен ако откажат да ти върнат парите. КЗП е посредник между търговеца и клиента и когато казуса е разршен, те няма какво да направят.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот Toshiro » 08 05 2017, 13:25

forski написа:...
и то за някакви 50-100лв. чиста печалба от този часовник.
...

Едва ли.
Toshiro
Маниак

Мнениеот donpeev » 08 05 2017, 19:19

Въпросът е, дали от сайтът ще изплатят дължимото или ще откажат под предтекст, че са изпратили НОВ часовник, приет без забележка и в последствие им връщат същия със надрано стъкло и верижка. За това ми е интересно, защото човекът е приел стоката без забележка, а я връща с такава.. Казусът е много интересен и актуален за всички...
donpeev
Напредващ

Мнениеот forski » 08 05 2017, 20:12

Утре ще разберем, аз го връщам както съм го получил. Търговеца ако реши, след като го получи може да го удари в земята, и да каже че аз съм го счупил и пак да не уважи рекламацията.
За мен е по-важно да се оправя безпроблемно с TBI както самите те ме увериха, а името на търговеца ако струва 150лв. може спокойно да ги задържи. Аз каквото мога ще направя за да му наруша комфорта, и да го разнеса навсякъде!
Пак да припомня че в телефонния разговор с търговеца той нито отрече нито потвърди че часовника е носен и не е нов!
Единственото което ме попита, и побърза да приключи разговора беше, защо съм го приел от куриера, и защо не съм видял въпросните забележки при доставката?
Ами...защото платих и очаквах чисто нов часовник, и нали търговеца не очаква че щом избирам неговата оферта пред такива с по 100-150лв. по-евтини, и се връзвам с кредит, съм някой келеш който поръчва и връща стоки по-нета само защото няма какво друго да прави.

п.п.В момента този часовник се продава нов във форума без гаранция за 285лв. аз го поръчвам от тях и бях готов да платя 430лв.
Ще пиша и на SEIKO BG защото:

За това SEIKO препоръчва да не купувате часовник SEIKО от уебсайт, освен ако не е оторизиран сайт за продажби с емблемата "SEIKO AUTHORIZED DEALER SITE", както се появявя тук в началната страница и търговецът собственик на сайта има собствени магазини, които можете да посетите.

Някои неоторизирани сайтове предлагат фалшиви или втора употреба часовниции поради това те не се покриват от гаранция на SEIKO. Други сайтове не предлагат оригинална SEIKO гаранция, нито какъвто и да е гранционен сервиз.
Seiko 5 Sports
Аватар
forski
Напредващ

Мнениеот forski » 09 05 2017, 13:18

Развръзката е следната:
Сутринта пуснах предизвестие за прекратяване на договора с ТБИ, хората бяха любезни и казаха че няма никакъв проблем да анулират договора, като по-него не се дължат никакви неустойки!
Попитах ги какво става ако търговеца откаже да приеме рекламацията, и при положение че аз не искам да изплащам въпросния продукт в това състояние, както и не желая замяна защото не съм доволен от отношението на търговеца към мен.
Отговора беше: Разберете се какво ще правите, и тогава ще го мислим :))
След това звъннах на комисията на потребителя, от там бяха категорични че търговеца няма право да откаже рекламация, и в моя случей възстановяване на сумата щом стоката е купена по-интернет и е спазен 14 дневния срок.
Както и щом е върната и към нея е приложен протокол за прекратяване на сделката. Въпросния протокол е в свободен текст и го има на сайта на търговеца.
От магазина ми се обадиха преди малко, и ми казаха че са получили часовника. Момичето с което говорих ме попита какво желая да направим? Каза че имат нова бройка и могат да ми я изпратят или да възстановят сумата.
Казах че предпочитам да си получа парите, тя се съгласи, дадох номер на банкова сметка и разговора приключи!
Искам да отбележа че въпреки всичко благодаря на търговеца за това че постъпи коректно, и прекратихме всичко по-нормален начин. Моето мнение относно самата сделка, и начина по-който се стекоха обстоятелствата вече съм го казал!
Ще очаквам до няколко дена да получа парите по-сметка и финално да се приключи въпроса.
Seiko 5 Sports
Аватар
forski
Напредващ

Мнениеот DrFrancky » 09 05 2017, 13:24

Грешки стават, важното е реакцията след констатирането на грешките. В случая търговеца е постъпил правилно, което е похвално.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот forski » 10 05 2017, 09:38

Грешки стават, къде умишлено къде не :)
Днес си получих парите, и дилемата приключи, същевременно се свързах с колегата galliano и си купих от него наистина чисто нов часовник със всички защитни фолиа, в оригинална кутия + два подаръка на добра цена ... абе купих си от форумен търговец това което очаквах да си купя от магазина и оторизиран дилър на СЕЙКО.
За разлика от магазина, колегата galliano в дългосрочен план си спечели още един клиент ::drinks::
http://www.strelki.info/viewtopic.php?f=72&t=33780
Seiko 5 Sports
Аватар
forski
Напредващ

Мнениеот Spitfir3 » 10 05 2017, 09:43

Ами, честито, чудесен избор ! ::drinks::
Сега ако не знаеш какво следва, да ти дам жокер :)) :
http://strelki.info/viewtopic.php?f=74&t=9801

forski написа:Грешки стават, къде умишлено къде не :)
Днес си получих парите, и дилемата приключи, същевременно се свързах с колегата galliano и си купих от него наистина чисто нов часовник със всички защитни фолиа, в оригинална кутия + два подаръка на добра цена ... абе купих си от форумен търговец това което очаквах да си купя от магазина и оторизиран дилър на СЕЙКО.
За разлика от магазина, колегата galliano в дългосрочен план си спечели още един клиент ::drinks::
http://www.strelki.info/viewtopic.php?f=72&t=33780
Vulnerant omnes, ultima necat !
Аватар
Spitfir3
Почитател

Мнениеот forski » 10 05 2017, 09:58

може, може ... :))
Seiko 5 Sports
Аватар
forski
Напредващ