Да видим кой какъв телефон има...

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Re: Да видим кой какъв телефон има...

Мнениеот rumo71 » 10 10 2017, 21:54

Брех, то имало и тема за телефони и то хич не малка. Пък аз сега я виждам :)

В iOS 11 авто яркостта е в настройки - general- display accommodatiоns. Има и още една настройка в magnifer менюто
И е сложена там, за да не се пипа от обийкновенният юзер много. Затова и си има бутон за бърза ръчна настройка .

Не е от нея проблема. Моята седмица си се държи, както и преди - в стендбай на колкото я оставя. При ползване - нормално за капацитета на батерията - цял ден
rumo71
Маниак

Мнениеот Vesire » 10 10 2017, 22:10

в 11ката е махнат бутона за бърза ръчна настройка, който има проблем с батерията да махне автояркостта и пак да пробва, аз след като ъпнах и батерията почна дапада за минути...
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот vspiridonov » 10 10 2017, 23:27

6s+, колега. Купих го като излезе.
Сега виждам, че съм написал денонощие, а всъщност имах предвид нощ.

Адът дойде след ъпдейта, а автояркоста ми е необходима.... няма да се блещя на тъмно я.

Напоследък почнах да ровя в нета за НЯКАКЪВ телефон, който да ме грабне, ама уви пазарът е толкова скопен и такива боклуци се продават, че ми иде да ревна. Едни стъклени, други с нискобюджетни дисплеи да се кьориш, трети уж "корави момчета" па се разлепя, има и такива дето ти трябва отделна чанта, защото може гръбначно изкривяване да получиш ако го носиш в джоб.

Ама да, ако имаше по едно верту за всеки.... :lol: :lol:

phil05 написа:
vspiridonov написа:Колега, как се отнася ios 11 към батерията при iPhone 8?
Наскоро ъпдейтнах 6s+ и телефона почна да губи 30-40% на денонощие за standby. :wtf:
..

Колега колко време е ползувана 6-тицата? Провери за всеки случай батерията в някой от сервизите. Колко ъпдейти вече станаха, все пишат батерията падала след ъпдейта. Досега нищо да не е останало. Има и друго, след някой ъпдейт май си играем повече с телефона да видим какво е станало :wink: И четем какво пишат из нета за батерия и какво ли не.

И аз си мислех така след един ъпдейт с моята 6-тица и като и смениха батерията, да видиш как се оправи :)
vspiridonov
Почитател

Мнениеот Sir Tomaz » 10 10 2017, 23:57

Обикновено се оправя с хард-ресет ако е нещо от софтуера, ако е заминала батерия само със смяна. Аз лично бих го ресетнал като нов телефон, без да се качва бекъп от преди това и да се тества, ако е ок - ок, ако не е, значи е батерията. Аз имам познати с 6, 6ес и т.н., нямат проблем след ъпдейта. Аз на айпада също съм с 11, няма ядове.
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот rumo71 » 11 10 2017, 13:26

Айде да ми е честито. Днес дойде новият китайски дракон

Изображение

Пс: една почти чисто нова 7-ца ФО се овакантява, да не и пиша обявата тук ако някои има желание да драсне лс
rumo71
Маниак

Мнениеот oleg » 15 10 2017, 21:55

Леново А7000, но ще се сменя. Паметта му вече не стига, хвърлил съм око на Xiaomi Redmi Note 4X версията с 64гъби.
Междодругото събирам и мнения за модела :) Цена качество.
oleg
Активен

Мнениеот acronym » 17 10 2017, 08:35

И аз съм се замислил дали да не го поръчам, за приятелче на добрия стар iPhone 6. :)
Но освен, че дебна намаления, се чудя коя версия да е ..., с Qualcomm или MediaTek, единия е с по-добро видео, другия малко по-бърз заради 2-те ядра в повече. Първият ще щади батерията повече, другия не. MediaTek понеже е за китайския пазар, получава по-напред обновляния. Камерите им са различни. До колкото четох Qualcomm пък имат проблеми с gsm и gps модулите, макар и софтуерни.

Но решението май ще зависи от това какви промоцийки ще пуснат китайците. :))
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот CapMa_B_MpaKa » 17 10 2017, 09:56

Моят вечен бекъп :D
Изображение
CapMa_B_MpaKa
Активен

Предишна

Назад към Други хобита