Автомобили - кой с какво се движи?

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот phil05 » 11 01 2018, 01:49

И аз веднаж взех една на 7 години 70 000 км. та си виках тая сигурно е от онези църковните, дето отеца е ходил само до църквата и обратно... ::angel:: :)) . Ама после като изпитаха ключа, вярно на 70 000...На ключа на БМВ - тата връщат ли информацията, казаха че не може? Или всичко връщат...Да не е като върнат на колата и той да се "актуализира" :lol:
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот mitadoc » 11 01 2018, 02:32

По -скоро е казуистика да намериш кола на малко км. Виж, тук в Англия купих бензиново Митсубиши на 12 години и 65 000 км реални,със сервизна книжка и всички печати в нея от оторизиран сервиз. Но беше една от малкото такива коли изобщо.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот ivanovnov » 11 01 2018, 08:00

Моите наблюдения показват, че се намират всякакви коли, само трябва търпение и търсене и то основно извън страната. В България пазара, обаче доста се цивилизова и дори и тук има хубави екземпляри с истински документи и реални километри. Друг е въпросът, че относно колите хората май обичат да ги лъжат. Чували ли сте приказката, че ако си вземеш 10+ г. кола над 130 000 км., съседите ще ти се смеят. :) :) :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот thebest1978 » 11 01 2018, 09:51

Изображение

Изображение

Моя дизел е на 310000км,па нека ми се смеят съседите :))
В линка отдолу са коментарите от сделки с мен:

viewtopic.php?f=56&t=24964
Аватар
thebest1978
Маниак

Мнениеот george2502 » 11 01 2018, 10:15

phil05 написа:И аз веднаж взех една на 7 години 70 000 км. та си виках тая сигурно е от онези църковните, дето отеца е ходил само до църквата и обратно... ::angel:: :)) . Ама после като изпитаха ключа, вярно на 70 000...На ключа на БМВ - тата връщат ли информацията, казаха че не може? Или всичко връщат...Да не е като върнат на колата и той да се "актуализира" :lol:
Може да се хакнат и данните в ключа. По сложно е и лъсва при сравнение на сервизните данни ако ги има.
Иначе семейния Хюндай сега става на 6 години и е на 60806 км (тази сутрин). Купих си го от магазина и единствено тази година си смених накладки извън фирмения сервиз.

Историята, обаче е че за тези 6 години смених 3 служебни коли (86хил км общо, командировки летя обикновено), имахме 2-ра кола (35000 км с нея), 2014 не ходихме на почивка, че се роди детето, а 2016 пък ходихме само 2 пъти до Хисаря, защото сменяхме апартамента...

Sent from my G8341 using Tapatalk
Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот dimoyanushev » 11 01 2018, 10:42

Колата я купих от първи собственик, другите ми 2 коли са купени нови едната минава 20 000 на година другата 8/10 000 на година. Не се случва често кола на малко километри но не е невъзможно да се намери.
dimoyanushev
Маниак

Мнениеот saniti » 11 01 2018, 11:04

На жена ми й взех Поло, новичко, за 6 месеца има 2000км. Случва се да има коли с малък пробег.
Аватар
saniti
Маниак

Мнениеот darkmoon » 11 01 2018, 11:19

mitadoc написа:По -скоро е казуистика да намериш кола на малко км. Виж, тук в Англия купих бензиново Митсубиши на 12 години и 65 000 км реални,със сервизна книжка и всички печати в нея от оторизиран сервиз. Но беше една от малкото такива коли изобщо.

Супер попадение ::drinks:: хубавото на Английските коли е че веднага може да и провериш MOT историята за 10-сетина години назад и там си пише на колко мили е минавала всяка година преглед....лятото си смених колата с Лагуна беше на почти 10 години и беше навъртяла 56 хиляди мили.
Аватар
darkmoon
Почитател

Мнениеот mitadoc » 11 01 2018, 11:41

darkmoon написа:
mitadoc написа:По -скоро е казуистика да намериш кола на малко км. Виж, тук в Англия купих бензиново Митсубиши на 12 години и 65 000 км реални,със сервизна книжка и всички печати в нея от оторизиран сервиз. Но беше една от малкото такива коли изобщо.

Супер попадение ::drinks:: хубавото на Английските коли е че веднага може да и провериш MOT историята за 10-сетина години назад и там си пише на колко мили е минавала всяка година преглед....лятото си смених колата с Лагуна беше на почти 10 години и беше навъртяла 56 хиляди мили.

Ами свърши си работата тази кола. След 1 година и половина беше с 40 000 км отгоре и я оставих в Мерцедес магазина като взимах сегашната.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот wheezy » 11 01 2018, 12:29

Разбира се, че се случва да има коли с малко пробег.. Майка ми кара един Хюндай, мисля че няма 40 000 км, май е 2003-та :D
Before:
Oris Artelier Small Seconds Pointer Day; Montblanc Meisterstuck PL-7034; Zenith Pilot Big Date; Omega Seamaster Planet Ocean; Romain Jerome Moon Dust DNA; Breitling Colt Chronograph II; Tudor Fastrider Chronograph; Ulysse Nardin Maxi Marine Diver; Zenith El Primero 36000 vph; Fortis Aviatis B-42 Aeromaster Dawn; Panerai PAM 112; Hamilton Pan Europ; Omega Seamaster PO 8500;
wheezy
Маниак

Мнениеот V&G » 13 01 2018, 14:19

Хонда Акорд
Имам е от доста време може би 10 години и е в топ форма. Никога не ме е предавала до сега. Ползвам е вече за втори автомобил.
Изображение
И няма да се разделям с нея!
Аватар
V&G
Почитател

Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот bbo » 21 01 2018, 09:54

nautylus написа:https://news.bg/business/luksozen-shveytsarski-chasovnik-vtora-raka-tova-e-badeshteto.html
Е , крайно време беше и за тази новина . Интересно ми е как ще реагират другите брандове?!

Това е много добра новина и много добро стратегическо решение за потребителите. Същото трябв ада се случи и в други брашнове, но те нехаят... Осъзнах го като си купувах последната кола през 2013. Нехаят какво и кой предага на старо и такак си бламират марката. А ние купувачите нямаме сигурност. И после пак се въртят мантрите "Новите коли са мики маус, развалиха ги, и т.н. Истинските коли са до 1996 г...."
Електронните часовници нямат душа!
Military/Pilot: Seiko 5 7S26c SNK809K1
Sports: Casio EF-300-7AV
Racing: Seiko 5 7S26-SNKK31K1 "Speed Racer"
Vintage: Doxa Anti-magnetic, Poljot AU 20, Ракета
Dress: Citizen Automatic NH2362-52PE, Festina F 16202, Junghans 41/72 17 5 12
Восток Престиж 030725
Аватар
bbo
Активен

Re: НОВИНИ

Мнениеот mitadoc » 21 01 2018, 12:00

bbo написа:
nautylus написа:https://news.bg/business/luksozen-shveytsarski-chasovnik-vtora-raka-tova-e-badeshteto.html
Е , крайно време беше и за тази новина . Интересно ми е как ще реагират другите брандове?!

Това е много добра новина и много добро стратегическо решение за потребителите. Същото трябв ада се случи и в други брашнове, но те нехаят... Осъзнах го като си купувах последната кола през 2013. Нехаят какво и кой предага на старо и такак си бламират марката. А ние купувачите нямаме сигурност. И после пак се въртят мантрите "Новите коли са мики маус, развалиха ги, и т.н. Истинските коли са до 1996 г...."

Вие четете ли изобщо? В Англия от край време почти всяка марка коли си има официална секция за употребявани,с гаранция от 1 година или остатъка от оригиналната гаранция,което настъпи първо. :roll:
Същото е и с Ролекс, в други магазини не съм влизал,защото не ме е интересувало.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот nautylus » 21 01 2018, 13:31

mitadoc написа:
bbo написа:

Вие четете ли изобщо? В Англия от край време почти всяка марка коли си има официална секция за употребявани,с гаранция от 1 година или остатъка от оригиналната гаранция,което настъпи първо. :roll:
Същото е и с Ролекс, в други магазини не съм влизал,защото не ме е интересувало.

За колите съм съгласен - в БГ също всички вносители продават и върнати от лизинг и такива от оперативен лизинг , но Митак извинявай - преди нова година бях на гости на сина в Лондон , разходих се по всички часовникарски магазини по Риджънт стрийт и никъде не видях да продават употребявани . Преди две години сина ми купи от фирмен магазин на Сейко в Бирмингам една Ананта хронограф като употребявана , но фактически била витринен модел със следи от пробване ( следи по каишката,леки косъмчета ) и документите си бяха като за нов - фактура , реална пълна гаранция - цената която платил обаче си беше 50 % надолу ::yahoo::
nautylus
Активен

Мнениеот mitadoc » 21 01 2018, 13:50

nautylus написа:За колите съм съгласен - в БГ също всички вносители продават и върнати от лизинг и такива от оперативен лизинг , но Митак извинявай - преди нова година бях на гости на сина в Лондон , разходих се по всички часовникарски магазини по Риджънт стрийт и никъде не видях да продават употребявани . Преди две години сина ми купи от фирмен магазин на Сейко в Бирмингам една Ананта хронограф като употребявана , но фактически била витринен модел със следи от пробване ( следи по каишката,леки косъмчета ) и документите си бяха като за нов - фактура , реална пълна гаранция - цената която платил обаче си беше 50 % надолу ::yahoo::

::drinks::

http://www.goldsmiths.co.uk/c/Pre-Owned-Watches/
http://www.watches-of-switzerland.co.uk/c/Pre-Owned-Watches/

Нищо де,вече знаеш :))
Това са официални представители. Имат магазини на целия Остров. Не всички бутици го правят, да купуват и продават употребявани,но като цяло навсякъде почти е взъможно. Рядко ги държат на витрина,обикновено са на сайта им и ти ги доставят да ги пробваш в най-близкия до теб магазин. :thumbup:
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот nautylus » 21 01 2018, 14:28

mitadoc написа:
nautylus написа:За колите съм съгласен - в БГ също всички вносители продават и върнати от лизинг и такива от оперативен лизинг , но Митак извинявай - преди нова година бях на гости на сина в Лондон , разходих се по всички часовникарски магазини по Риджънт стрийт и никъде не видях да продават употребявани . Преди две години сина ми купи от фирмен магазин на Сейко в Бирмингам една Ананта хронограф като употребявана , но фактически била витринен модел със следи от пробване ( следи по каишката,леки косъмчета ) и документите си бяха като за нов - фактура , реална пълна гаранция - цената която платил обаче си беше 50 % надолу ::yahoo::

Това са официални представители. Имат магазини на целия Остров. Не всички бутици го правят, да купуват и продават употребявани,но като цяло навсякъде почти е взъможно. Рядко ги държат на витрина,обикновено са на сайта им и ти ги доставят да ги пробваш в най-близкия до теб магазин. :thumbup:

Даааам , тука си прав - тия сайтове съм ги разглеждал без да ги свързвам с представителни магазини . Само дето при тях се поражда следващия въпрос - цената ?! Ако погледнеш сравнение на следващите предложения : http://www.watches-of-switzerland.co.uk ... 500201517/ и https://www.jomashop.com/breitling-watc ... 563ss.html , то къде е смисъла . Също като в БГ с колите - отивам в магазина на Пежо да търся пикап на малко километри и години и цената на офертата беше точно същата като в Пежо - Германия,Бон за нов същия само без климатик ::angry::
nautylus
Активен

Мнениеот mitadoc » 21 01 2018, 14:48

nautylus написа:
mitadoc написа:

Даааам , тука си прав - тия сайтове съм ги разглеждал без да ги свързвам с представителни магазини . Само дето при тях се поражда следващия въпрос - цената ?! Ако погледнеш сравнение на следващите предложения : http://www.watches-of-switzerland.co.uk ... 500201517/ и https://www.jomashop.com/breitling-watc ... 563ss.html , то къде е смисъла . Също като в БГ с колите - отивам в магазина на Пежо да търся пикап на малко километри и години и цената на офертата беше точно същата като в Пежо - Германия,Бон за нов същия само без климатик ::angry::

Смисълът тук е голям - 6 години чакане за стоманена Дейтона, 3 години за стоманен Съб, 1 година за Експлорър 1/ 2.
Отгоре на всичкото,англичаните са големи традиционалисти,трудно смилат нови дизайни,навсякъде виждам стари модели,но в прекрасно състояние. Цените са високи,защото няма чакане,но пък има добро клиентско обслужване и официална гаранция 2 години за механиката и 7 години до следващото обслужване. ::drinks::

Зависи какво търсиш. Лизно на мен новите модели ми се видяха много лъсави,с много остри ръбове на корпуси и вериги ,да не говорим,че Експлорър 2,който ми е от любимите, сега е на 42 мм,което за мен е лудост и безумие да няма 40мм от същия,при положение,че има 3 вида Ойстър перпечуъл и 2 вида Дейтджъст. ::drinks::

И дават 12 месеца лизинг без оскъпяване на старите , а 24 м без оскъпяване на новите. За всички останали марки е 48 месеца без оскъпяване. ::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот bbo » 21 01 2018, 15:18

Offtopic: покажи
Хм, явно не ме разбрахте, но пък не мислех, че ще стане толкова горещо изказване.
Накратко: Аз говорех за сивия пазар, за същия сив пазар, който се споменава в статията (само че там говорят за часовници). Иначе имам набюдения за пазарите на коли и в България, и извън нея и прекрасно занм, че и в България и в чужбина се предлагат и коли на старо в ОФИЦИАЛНИТЕ представителства. Но идеята ми бе за сивия пазар и манипулциите на него, срещу които не се лобира занконово от Асоциацията на вносителите на нови автомобили, тъй като това удря по имиджа ми.
Подробното ми обяснение: Покупката на автомобил от автокъща с всичките му хвалебствия колко е запазен и че е от СЕВРНА Италия и т.н. А се оказва в повечето случаи, че километражът е върнат с 200к или 300 к (виждал съм и такива, поседното бе преди месец една запазена на пръв поглед бмв 5ица, върната с 300 к, но понеже шофьорът бе сливенски гъзар, не му пукаше, ДПФ-а бе свършил, защото самата тя бе сумарно на 500 к и дори и принудително не можеше да се регенрира. Но той е гъзар и не му пука, че изолирал ДФП-а и ЕГР-а и след него дим и трясък. ;) ). Аз неслучайно заговорих за имиджа на марките на автомобили, защото в България често се стига до следната ситуация: Отиваш в автокъща да си купишп кола на 5-6 години, пише 160 к км, викаш си - реалистично е, вземаш я. Оказва се, че след покупката й се почват смени на съединител по 2000 лв, смяна на дюзи по 1000 лв бройката, защото не могат да се регенрират и тн. И се почват едни приказки от съседи, а и ти стигаш до извода: Развалиха ги тези новите коли. Новите мазди/тойоти/мерцедеси не са като едновремешните мазди/.../... Истинксите коли са до 1998 г. и т.н. Приказки, в които аз не вярвам. Но след като километражът е върнат, няма нищо лошо, кола на реални 500 к да почва да издиша тук и там. Спасението е да правиш справка по ВИН кода. Но аз точно това исках да намекна в моя пост: Никой не ти дава справка по него, защото били сензитивни данни, интересно какво му е сензитивното. Звънял съм и до Германия за такива данни. И ако щете ми вярвайте, един германец от Мазда германия ми се обади в извънработното си време (за да не го хванат колегите), за да ми продиктува датите и километрите на влизанията в сервиза. Т.е. идеята ми бе още тогава следната: Защо представителите на отделните марки не помагат на купувачите на коли втора ръка, като сами им предлагат справка по ВИН и дори безплатно. Така спасяват имиджа на марката си. А давайки истинската информация, самият този пазар ще се прочсити и ще почнат да се продават по качествени (т.е. теоретично по-качествени, понеже неманипулирани) коли. А този, който иска да купи кола за 10 к, (а тази на 10 к вече ще е 15 к, ако неманипулирана, но няма да удря имиджа на самата марка) няма да даде 50 к за нова, ако искате да кажете, че целта им е да продават нови коли. Няма да стане. Най-много да купи нещо, от което ще се разочарова и ще почне да им плюе марката. Та идеята, която едва сега се подема от вносителите на автомобили за инкриминиране на манипулирането на километража е, меко казано, закъсняла, защото стандартът ни се вдига...
Както и да е, аз с прекалената си настойчивост и ровичкане нямах тези проблеми,защото купих кола с върнати само 60 к км. Така че още е в някакви поносими граяници.
Електронните часовници нямат душа!
Military/Pilot: Seiko 5 7S26c SNK809K1
Sports: Casio EF-300-7AV
Racing: Seiko 5 7S26-SNKK31K1 "Speed Racer"
Vintage: Doxa Anti-magnetic, Poljot AU 20, Ракета
Dress: Citizen Automatic NH2362-52PE, Festina F 16202, Junghans 41/72 17 5 12
Восток Престиж 030725
Аватар
bbo
Активен

Мнениеот phil05 » 21 01 2018, 15:58

В Швейцария също не малко бутици предлагат и 2-ра ръка часовници, на витрината, или като попиташ. И всичките все хубави и интересни, направени, с гаранция, такива взимат, не какво да е. Като на Митко Експлоръра, отива някой с такъв да си купува нов Експлорър 2 няма да го върнат я. Естествено ще го вземат, печелят и от новия, и от 2-рата ръка, кой знае какви цени им забиват ма клиентите, като ги прихващат. Не всички като нас ги продават по обяви и чакат да им вземат максимално висока цена.

Аз така си взех, по точно размених за нещо Дейтоната, в центъра на голям град, На вирината на магазина блести нахално 2-ра ръка, след 1 профилактика в Ролекс. Я, викам си, това тук ще минат и ще го отнесат до 2-3 минути, чакай да я прибера бързо :))
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот mitadoc » 21 01 2018, 16:10

bbo написа:
Offtopic: покажи
Хм, явно не ме разбрахте, но пък не мислех, че ще стане толкова горещо изказване.
Накратко: Аз говорех за сивия пазар, за същия сив пазар, който се споменава в статията (само че там говорят за часовници). Иначе имам набюдения за пазарите на коли и в България, и извън нея и прекрасно занм, че и в България и в чужбина се предлагат и коли на старо в ОФИЦИАЛНИТЕ представителства. Но идеята ми бе за сивия пазар и манипулциите на него, срещу които не се лобира занконово от Асоциацията на вносителите на нови автомобили, тъй като това удря по имиджа ми.
Подробното ми обяснение: Покупката на автомобил от автокъща с всичките му хвалебствия колко е запазен и че е от СЕВРНА Италия и т.н. А се оказва в повечето случаи, че километражът е върнат с 200к или 300 к (виждал съм и такива, поседното бе преди месец една запазена на пръв поглед бмв 5ица, върната с 300 к, но понеже шофьорът бе сливенски гъзар, не му пукаше, ДПФ-а бе свършил, защото самата тя бе сумарно на 500 к и дори и принудително не можеше да се регенрира. Но той е гъзар и не му пука, че изолирал ДФП-а и ЕГР-а и след него дим и трясък. ;) ). Аз неслучайно заговорих за имиджа на марките на автомобили, защото в България често се стига до следната ситуация: Отиваш в автокъща да си купишп кола на 5-6 години, пише 160 к км, викаш си - реалистично е, вземаш я. Оказва се, че след покупката й се почват смени на съединител по 2000 лв, смяна на дюзи по 1000 лв бройката, защото не могат да се регенрират и тн. И се почват едни приказки от съседи, а и ти стигаш до извода: Развалиха ги тези новите коли. Новите мазди/тойоти/мерцедеси не са като едновремешните мазди/.../... Истинксите коли са до 1998 г. и т.н. Приказки, в които аз не вярвам. Но след като километражът е върнат, няма нищо лошо, кола на реални 500 к да почва да издиша тук и там. Спасението е да правиш справка по ВИН кода. Но аз точно това исках да намекна в моя пост: Никой не ти дава справка по него, защото били сензитивни данни, интересно какво му е сензитивното. Звънял съм и до Германия за такива данни. И ако щете ми вярвайте, един германец от Мазда германия ми се обади в извънработното си време (за да не го хванат колегите), за да ми продиктува датите и километрите на влизанията в сервиза. Т.е. идеята ми бе още тогава следната: Защо представителите на отделните марки не помагат на купувачите на коли втора ръка, като сами им предлагат справка по ВИН и дори безплатно. Така спасяват имиджа на марката си. А давайки истинската информация, самият този пазар ще се прочсити и ще почнат да се продават по качествени (т.е. теоретично по-качествени, понеже неманипулирани) коли. А този, който иска да купи кола за 10 к, (а тази на 10 к вече ще е 15 к, ако неманипулирана, но няма да удря имиджа на самата марка) няма да даде 50 к за нова, ако искате да кажете, че целта им е да продават нови коли. Няма да стане. Най-много да купи нещо, от което ще се разочарова и ще почне да им плюе марката. Та идеята, която едва сега се подема от вносителите на автомобили за инкриминиране на манипулирането на километража е, меко казано, закъсняла, защото стандартът ни се вдига...
Както и да е, аз с прекалената си настойчивост и ровичкане нямах тези проблеми,защото купих кола с върнати само 60 к км. Така че още е в някакви поносими граяници.

Купи си кола от официален представител, като употребявана с гаранция, няма да имаш проблеми с реален пробег. Но ще си платиш едни 10-15 % отгоре поне,за да ти е мирна душата. Така е , като се тарикатиш да платиш по-малка цена и после играеш тото дали е здрава или не, дали километражът не е манипулиран,купуваш от Мехмед,читав германец ,който я продава на Кольо от Дупница,накрая идва при теб и се чудиш какво става. Ми какво да става - няколко човека вече са те изклатили,защото не си се хванал да си я избереш ти от официалния магазин.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

ПредишнаСледваща

Назад към Други хобита