Автомобили - кой с какво се движи?

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Re: Автомобили - кой с какво се движи?

Мнениеот saniti » 21 12 2016, 02:23

DrFrancky написа:
saniti написа:E-Gear е най-големия възможен чеп. Абсолютно тъпа кутия с много грозна смяна на предавки и почти неприложима в ежедневието (особено ако не я ползваш правилно). За такъв тип кутия e най-добре да е с двоен съединител - много по-бърза смяна и много по-малко износване на феродото и маховика - на Porsche PDK кутията (вече 109 000 км и 3 години) абсолютно никакви проблеми, включва перфектно, адекватно и когато е нужно е агресивна. Много добре е настроена, да не кажа брилянтна.

Сравняваш баби и жаби, дай да ги видими тия pdk-та и подобни от 2000 година? И Ферари и Ламборгини използват кутии с единичен съединител, защото за времето са били по-леки и по-добри. В момента и Пагани ползват такава. И кутията не е тъпа а скъпа, просто на две-три години градско каране плащаш 7К лева.

Година и 2 месеца карах първото Галардо спайдер, имахме една служебна Корола с ММТ кутия и се караше по-същия начин като Ламбото градско. Силата на e-gear кутията е в спортен режим - брутална и бърза смяна, чак те боли врата след 1 час каране. В градски условия е много мудна, не може да вземе решение, на баир тръгва назад, винаги трябва да лъжеш мозъка на кутията с оедала на газта, за да смени скорост...за това за мен е голям трън. За това време 4 пъти сменях съединител, като в 2 от тях се запали - 1 път след 3 launch-a на Серес, втория път на един баир. Струваше тогава 10к комплекта без труда. Да, прав си за спортен режим е ок, но за ежедневие е изнервяща и пълен боклук за мен. Евтина е кутията за направа, но скъпа за поддръжка. Съседа ми тогава караше RS6 със същия мотор, че и с две турбини и нямаше такива проблеми :)
Аватар
saniti
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 21 12 2016, 11:07

saniti написа:
DrFrancky написа:
saniti написа:E-Gear е най-големия възможен чеп. Абсолютно тъпа кутия с много грозна смяна на предавки и почти неприложима в ежедневието (особено ако не я ползваш правилно). За такъв тип кутия e най-добре да е с двоен съединител - много по-бърза смяна и много по-малко износване на феродото и маховика - на Porsche PDK кутията (вече 109 000 км и 3 години) абсолютно никакви проблеми, включва перфектно, адекватно и когато е нужно е агресивна. Много добре е настроена, да не кажа брилянтна.

Сравняваш баби и жаби, дай да ги видими тия pdk-та и подобни от 2000 година? И Ферари и Ламборгини използват кутии с единичен съединител, защото за времето са били по-леки и по-добри. В момента и Пагани ползват такава. И кутията не е тъпа а скъпа, просто на две-три години градско каране плащаш 7К лева.

Година и 2 месеца карах първото Галардо спайдер, имахме една служебна Корола с ММТ кутия и се караше по-същия начин като Ламбото градско. Силата на e-gear кутията е в спортен режим - брутална и бърза смяна, чак те боли врата след 1 час каране. В градски условия е много мудна, не може да вземе решение, на баир тръгва назад, винаги трябва да лъжеш мозъка на кутията с оедала на газта, за да смени скорост...за това за мен е голям трън. За това време 4 пъти сменях съединител, като в 2 от тях се запали - 1 път след 3 launch-a на Серес, втория път на един баир. Струваше тогава 10к комплекта без труда. Да, прав си за спортен режим е ок, но за ежедневие е изнервяща и пълен боклук за мен. Евтина е кутията за направа, но скъпа за поддръжка. Съседа ми тогава караше RS6 със същия мотор, че и с две турбини и нямаше такива проблеми :)

Карал си първия е-gear явно, на 520-ката пускат ъпдейт и вече няма подобни проблеми. Единствено че на баир тръгва назад и трябва да седиш на спирачка, ама аз на всички кутии така седя :)
Иначе точно това брутално сменяне най-ме кефи, Кутията за времето си е била много добра, по-лека и бърза. Просто в момента има много по-добри кутии с двоен съединител, за това и Хуракана е с такава. В момента e-gear няма проблем в града, просто е скъпо :) Най-големия ядяч на съединител е задната скорост и бавните пълзения и спирания в трафик. Иначе проблем с превключването няма.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот mitadoc » 21 12 2016, 11:15

DrFrancky написа:Някой с екзотики (суперкар) има ли във форума ?

Аз имам.

Моята е екзотика в България, затова се класира тук. Също е и супер кола за мен и моето семесйтво, следователно отговаря и на второто ти условие.

:wink:
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот ivanovnov » 21 12 2016, 13:39

DrFrancky написа: .........................

Карал си първия е-gear явно, на 520-ката пускат ъпдейт и вече няма подобни проблеми. Единствено че на баир тръгва назад и трябва да седиш на спирачка, ама аз на всички кутии така седя :)
Иначе точно това брутално сменяне най-ме кефи, Кутията за времето си е била много добра, по-лека и бърза. Просто в момента има много по-добри кутии с двоен съединител, за това и Хуракана е с такава. В момента e-gear няма проблем в града, просто е скъпо :) Най-големия ядяч на съединител е задната скорост и бавните пълзения и спирания в трафик. Иначе проблем с превключването няма.[/quote]

за пръв път прочитам адекватно звучаща дискусия на подобна тема, за подобен клас автомобили ::drinks:: благородно Ви завиждам, повечето подобни дикусии, които съм чувал са от сорта еди къде си, пише еди какво си или какво са казали по Топ Гиър :crazy: явно имате досег до страхотни автомобили ::up::
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 21 12 2016, 14:52

ivanovnov написа:
за пръв път прочитам адекватно звучаща дискусия на подобна тема, за подобен клас автомобили ::drinks:: благородно Ви завиждам, повечето подобни дикусии, които съм чувал са от сорта еди къде си, пише еди какво си или какво са казали по Топ Гиър :crazy: явно имате досег до страхотни автомобили ::up::

На мен Ламборгини ми е страст :) Всичките ми аксесуари за пури са Ламборгини, имам часовник Ламборгини, дрехи ....
Мога дълго да говоря на тази тема :) Честно казано карал съм какво ли не, просто те най ми допадат като стил. Не са най-бързите но мен си ме кефят.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот senna » 21 12 2016, 15:19

Твоето, барем изми ли го? ;)
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот mitadoc » 21 12 2016, 15:25

DrFrancky написа: На мен Ламборгини ми е страст :) Всичките ми аксесуари за пури са Ламборгини, имам часовник Ламборгини, дрехи ....

Изображение

То и Джоуи така... :)
Но с Porsche.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот DrFrancky » 21 12 2016, 15:46

senna написа:Твоето, барем изми ли го? ;)

Бе аз го мием, а то все ръждиво седи... :)
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот DoctorPhill » 21 12 2016, 19:38

Едно време "Aero"беше топ версията на бензина /тогава повечето бензинови бяха с турбина/ ,после взеха да го слагат и на дизелите ....
May the bridges I burn light the way .
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот mitadoc » 21 12 2016, 19:44

DoctorPhill написа:Едно време "Aero"беше топ версията на бензина /тогава повечето бензинови бяха с турбина/ ,после взеха да го слагат и на дизелите ....

95 2,3 Turbo Aero ми беше мечта като тийнейджър :)

Изображение
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот DoctorPhill » 21 12 2016, 23:19

Имах един и много си играех ,сега карам втори-автомат, с мотора на първия на 600000км... .Няма кола на планетата с по-добро съотношение цена/качество/мощност...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот phil05 » 21 12 2016, 23:30

Е т'ва е Сааб и цвят, стига. За съжаление, няма го вече.

Изображение
Изображение

И внимавайте с тези е-гиър, Ламбота и Поршета по завоите, да не съм случайно зад някой ъгъл, че тая броня е 10 мм дебела... ::angel:: ::drinks::

Изображение
Последна промяна phil05 на 21 12 2016, 23:38, променена общо 1 път
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 21 12 2016, 23:38

Да му мислят застрахивателите, аз имам каско :)
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот phil05 » 21 12 2016, 23:43

Имах предвид да не тръгнете да ме гоните, няма смисъл, този има овърдрайв повишаваща предавка, вие нямате... :) ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот DoctorPhill » 22 12 2016, 00:16

Този и по дърветата се катери ::up:: .
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот DrFrancky » 22 12 2016, 00:50

Изображение

Изображение
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот dimoyanushev » 22 12 2016, 01:15

DrFrancky написа:Изображение

Изображение

И да няма скорости, и грам да не върви. Е много красива кола, браво. Къде е правена боята ?
dimoyanushev
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 22 12 2016, 01:24

dimoyanushev написа:И да няма скорости, и грам да не върви. Е много красива кола, браво. Къде е правена боята ?

Не е боя а е принтирано върху фолио, правено е в България. Това са хората които го направиха: http://rebrand.bg/index.html
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот phil05 » 22 12 2016, 02:05

Много красиво, ама тия се излагат, не могат да правят мотори...Т'ва не може да работи на малки обороти, дави се, прекъсва... ;)

И да се паркира като хората не може, внимателно лекичко и бавничко ... Я колко място му трябва... :))
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот george2502 » 22 12 2016, 03:06

Да ви имам проблемите... От 4 дни карам този автопарк и съм си екстра...
Изображение

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Аватар
george2502
Активен

ПредишнаСледваща

Назад към Други хобита