Аудиофили

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Аудиофили

Мнениеот Groot » 29 01 2013, 17:24

Преди време ви се похвалих, че си взех колони за вкъщи: viewtopic.php?f=16&t=7630&p=71761 .. все още съм много доволен от тях и всичко е наред. После си взех и олдскул ФМ тунер: viewtopic.php?f=26&t=9772&hilit=%D1%82%D1%83%D0%BD%D0%B5%D1%80 ... и от него съм много доволен. Но има един проблем с който ще ми се налага да се справам от тук насетне - започна всеки некачествен звук адски много да ме дразни. А това дразнение струва пари... а аз нямам пари :). Та започнах да търся портативно аудио, било то GSM или mp3, което да има приличен звук и да не струва много пари.

Аз не съм никакъв хах фай разбирач, но когато един звук ме дразни, аз знам, че ме дразни и това си е. Често не знам защо, но знам, че нещо там не е наред.

1 седмица търсене доведе и до логичния избор Sansa Clip+. За тези, който се интересуват от технологичните подробности, тук има едно прекрасно ревю с няколко интересни теста: http://nwavguy.blogspot.com/2011/02/san ... sured.html

Защо точно този модел:
Попаднах на ето тази статия: http://advancedmp3players.co.uk/blog/?page_id=5362 , което ме насочи към този модел. След няколко сърча и няколко ревюта, които могат да се обобщят с "ебаси якия звук от ебаси евтиния плеър" реших барабар петко в мъжете и аз да мина към този вариант. Допълнителен плюс, е че поддържа rockbox firmware: http://www.rockbox.org/ което го отваря много от към възможности.

Лични плюсове и минуси след 1 ден ползване:
Плюсове
01. Уникално чист и ясен звук. Никакви шумове, никакви проблеми, максималния volume стига далеч след останалите телефони и плеъри, които съм пробвал, включително ipod.
02. Всичко е побратно в малък лек корпус със щипка - идеялен за всякакви дейности.
03. Възможност за инсталация на rockbox, което беше направено в първата минута, от къде се отпушиха истинските възможности на плеъра и нещо на което много държа - читав еквалаизер. Отделно този фърмуер идва с много апликации игри и т.н.
04. В комбинация с големите колони се чуваше МНОГО добре. По-добре от тестовете ми с ipod.

Минуси:
01. Тракат му копчетата при натискане, което за мен е малък проблем, защото мога да събудя жената нощно време с потракване :)
02. Радио-то му не хваща кой знае колко добре, ако си на лошо място, както съм аз, бъгаво е с Rockbox софтуера.

Та това е за сега. Ако нямате нужда да гледате филми, клипчета, да четете книги, да снимате или нещо друго не свойствено за mp3 player, а просто искате да чувате хубав звук, без да инвестирате много - този плеър е за вас.
Аватар
Groot
Маниак

Re: Да си поговорим за портативно Аудио - Sansa Clip+

Мнениеот cenzor » 29 01 2013, 17:33

::thumb:: A ако имаш нужда от портативна колонка за плеъра: виж това!
Изображение

За размерите си вади уникален звук. :thumbup:
„Всеки човек носи радост. Някои, когато идват, а други, когато си отиват“
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот Groot » 29 01 2013, 17:37

Аз имам едни Nokia колони и един boombox, който е доста интересна джаджа - контактни колони, които се закачат за каквото решиш. Иначе тие x-mini съм ги виждал на много места :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот dilaz » 29 01 2013, 19:27

Въпросният плеър сигурно е много добър, но... все пак е MP3 плеър. А MP3 си е компресиран аудиоформат, който не позволява голяма вярност при възпроизвеждане независимо от качествата на плеъра. Ако искаш да използваш максимално тонколоните си, те съветвам да си купиш един добър ресивър и да си теглиш lossless музика от нета или да си вземеш ресивър с интернет тунер. Между другото, как подключваш плеъра към колоните си?
P.S. Какви други аудиоформати може да чете този плеър? Да не би да може да възпроизвежда и некомпресирана музика?
Аватар
dilaz
Активен

Мнениеот Groot » 29 01 2013, 19:46

Едно, че конкретния mp3 плеър безгрижно възпроизвежда FLAC и още една камара losless кодеци, второ, че все пак искам да го ползвам и като мобилно устройство на слушалки. Съвсем съм наясно, че не съм успял да "прецакам системата" и да докарам върхово качество към колоните си с 10 грамова джаджа, но за толкова пари това е :).

За да придобиеш представа какво поддържа виж колонката със Sansa тук:
http://www.rockbox.org/wiki/SoundCodecs
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот best_seller » 29 01 2013, 23:00

От къде да си го купя?!
Virtus junxit mors non separabit
best_seller
Напредващ

Мнениеот mitadoc » 29 01 2013, 23:05

Какви пари е?
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот fivegood » 29 01 2013, 23:41

Яворе,

Като цяло съм фен на портативното аудио на Sony. Смятам, че хората, които са измислили думата walkman, знаят как се правят нещата. Вярно, че I- манията им позагуби от позициите, но след като модата позаглъхна Sony пак са на гребена на вълната. Малко са фирмите с толкова сериозно портфолио на преносимо аудио от нисък до най-висок клас. Sony бяха и от последните, които развиваха касетъчните walkman-и и последно постигнаха ненадминати висоти в тези последни механични техники. С една АА батерия правеха плейбек от над 35 часа, и всичко това събрано в корпус почти колкото касетката, изцяло сензорни управления, дистанционни, търсене начало на песни, ауторивърс и т.н. Пазя си един касетъчен техен Walkman и един Diskman от доброто ставо време. Отплеснах се. :)

От 2години слушам това Sony S616F:

Изображение

Много съм доволен от звука. Имам и още едно Sony от най-евтинките, и действително има разлика с по-виокия клас.

Изображение

Не по-малко важни в цялата картинка са слушалките. Да не кажа, че са най-важните. Минали са ми доста през ръцете и мога да кажа, че най-доволен съм от Sony, Philips и Panasonic. За Shure за сега само си мечатая и често плакна очи тук: http://www.earphonesolutions.com/eabybr.html

Този плеар, който си пуснал изглежда доста интересен и ме заинтригува. Като му се нарадваш може да ги завъртим и да направим сравнение.
Да ти е честит! Поздрав:

Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Мнениеот Groot » 30 01 2013, 00:20

Сони много ги уважавам, но понякога сеизлагат.В технополис имат едни слушалки да ги тестваш... ами по,-жалък звук чух само от бийт :). Иначе в момента съм с тапи на сони и за тапи се чуват страхотно. Преди време чух техенwalkman телефон и беше зле. Иначе са безпорен лидер в портативното аудио. Виждал съм чудесни техни плеъри.

За 50лв го взех от ибей, рециклиран.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот zaharyg » 30 01 2013, 09:55

Аз слушам с Beats by Dr DRE и два телефона на HTC с Beats Audio и съм много доволен от звука особено при HTC One X+.
zaharyg
Маниак

Мнениеот Groot » 30 01 2013, 10:00

Аз бях в Лондон и влязох в един голям епълски магазин да пипам слушалки. Освен, че персонала беше хипер неадекватен и не позволява да чуеш слушалки за по 300 паунда, бяха изкарали някакви 2-3 модела, beats, но това, което чух буквално ме шокира. Много бас... и нищо повече. Средните едни глухи и криви, високи липсват. Нямам представа какъв е самия модел, може той да е такъв, може да се прецакали нещо източника, нямам представа. След това прочетох няколко ревюта, които съмнително се припокриваха с личните ми впечатления. Разбира се приятния звук няма точна дефиниция и различните хора си имат и различни предпочитания. Аз примерно ако чуя съвсем коректен звук, му добавям мааалко бас, защото съм свикнал да е леко увеличен. Крайния ефект, не е правилен звук, но мен си ме кефи и това е :)

На работа съм с едни големи JVC, на които баса им е усилен (тоест хай-фай манияците не им се радват особено ), което мен много ме устройва, защото не ми трябва да пипам еквалаизери с тях :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот fivegood » 30 01 2013, 10:41

Може би тук е мястото да засегнем и една друга тема - USB DAC-овете. Така и така повечето слушаме от компютър. Ето едни: http://www.mikrotik-bg.net/topic/4033-% ... %B8%D1%8F/
Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Мнениеот Groot » 30 01 2013, 10:52

Много интересна тема. Мерси. Яка идея.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот mitadoc » 30 01 2013, 11:11

fivegood написа:Може би тук е мястото да засегнем и една друга тема - USB DAC-овете. Така и така повечето слушаме от компютър. Ето едни: http://www.mikrotik-bg.net/topic/4033-% ... %B8%D1%8F/

След тази джаджа може ли да се включи система с колони за компютър тип 2+1? :)
Понеже самата система има вграден усилвател.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот fivegood » 30 01 2013, 11:36

Може. :)
Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 30 01 2013, 11:42

Но моята система е тип 3,5мм жак.Т.е. я включвам в изхода за слушалки ли?
Съжалявам за въпросите,но съм бос с токовете и платките.
Как става захранването на тази система?Купувам си някакво трансформаторче ли?
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот fivegood » 30 01 2013, 12:10

Нееее, не Митко. Така трябваше да попиташ:
"Ама как бе, младеж, как да го свържа? :))

Включваш ги в жака за слушалки.
Моделите са два. Единият може да ползва захранване и от USB и от външно захранване 5V и има ключе за превключването им. Другият модел ползва само USB за захранване. То винаги имаш ток през USB-то, но идеята на външното захранване е за подобряване на параметрите.
Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Мнениеот mitadoc » 30 01 2013, 12:27

fivegood написа:Нееее, не Митко. Така трябваше да попиташ:
"Ама как бе, младеж, как да го свържа? :))

Включваш ги в жака за слушалки.
Моделите са два. Единият може да ползва захранване и от USB и от външно захранване 5V и има ключе за превключването им. Другият модел ползва само USB за захранване. То винаги имаш ток през USB-то, но идеята на външното захранване е за подобряване на параметрите.

::drinks:: :clap:

Кои параметри се подобряват?Звукът променя ли се при двата модела?
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Groot » 30 01 2013, 17:21

fivegood , имаш ли такава звукова карта вкъщи?
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот fivegood » 30 01 2013, 17:29

Явор написа:fivegood , имаш ли такава звукова карта вкъщи?

Ами днес си поръчах. Каня се от една година и сега пак ми пламна искрата. :) Но ще ми изпратят чак в началото на февруари. На мен идеята ми е да я ползвам на работа на слушалки. Ако искаш, като дойде ще ти дам да я тестваш.

mitadoc написа:Кои параметри се подобряват?Звукът променя ли се при двата модела?

Параметрите на звука. Но предполагам, че разликата е малка и може да се хване само от по-чувствителен слух.
Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Следваща

Назад към Други хобита