Аудиофили

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Re: Аудиофили

Мнениеот rado » 04 09 2017, 19:24

Скоро ремонтирах ето това:
Изображение
phil05, завиждам ти за сетовете и двата са страхотни :crazy: .
Аватар
rado
Напредващ

Мнениеот diran » 10 09 2017, 22:44

Купих си.
Изображение

Изображение

Двуканален усилвател с три копчета, като за мен.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот Sisq0 » 11 09 2017, 01:24

Честито! Вече можеш да озвучаваш мола. :)) ::drinks::
Two things that are essential to life are WD-40 and duct tape.
If it moves and it isn't supposed to, use the duct tape.
If it doesn't move and it's supposed to use the WD-40.
Аватар
Sisq0
Почитател

Мнениеот CapMa_B_MpaKa » 11 09 2017, 15:39

diran написа:Купих си.
Изображение

Изображение

Двуканален усилвател с три копчета, като за мен.

Транзисторен ли е ?
CapMa_B_MpaKa
Активен

Мнениеот diran » 12 09 2017, 00:55

Нямам представа. Дали е транзисторен.
Понеже не можах да преценя кой от двата усилватели звучи по -добре, направих експеримент днес.
На едната колона закачих единия усилвател а на другата другия като ляв и десен канал, всякаъв вид музика свири играх си като правих най-различни проби с настройка на честоти и сила. Сменях и ляв с десен канал да не случайно да идва разлика заради стереото.
Определено по-добрият усилвател е Онкио(ако се чете така).
Маранца има много екстри какви ли не настройки и все нещо не достига.
Часовникарски услуги.
тел.0893-371-896
Диран Бояджиян
Аватар
diran
Маниак

Мнениеот phil05 » 13 10 2017, 00:04

Винила плочите отдавна умряха... :( Лентите и те :(. И касетите :(. И DAT. Даже и CD тата, и те... :(. И по бензиностанциите ги няма. Говори се, че винила се завръща, ужким проблясва някаква надежда. Не е хубаво да залъгват хората с такива слухове и фалшиви новини, че могат да докарат някого до кой знае какво състояние...

Ето, от 2 дни сънувам сън, спрял съм на бензиностанция и вътре...плочи! Цепелин, Пинк Флойд, страхотия. И си купувам Цепелин 3, Атлантик Рекордс, оригиналната обложка, етикета на плочата, с въртележката и прозорчетата на обложката. И то...българска!!!

Мъча се да се събудя, щипя се, отивам и гледам...плочата си стои на масата и не ще да се махне оттам ::angry:: Ето я, вижда ли се, или само аз я виждам?

Изображение
Изображение

Колкото и да се успокоявам, че даже и да е истина, това толкова е и винил, да метнеш дигитален ремастеринг обратно върху аналогов носител и то плоча...явлението си е жестоко и явно е сън в будно състояние.

Не знам какво да правя вече... ::drinks::
ПП. Бензиностанцията беше Еко на магистрала Тракия преди Вакарел посока Пловдив, ако някой минава все пак да погледне да потвърди, че не е истина, мене вече ме е страх да вляза да не се повтори това.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот george2502 » 13 10 2017, 06:47

phil05 написа:Винила плочите отдавна умряха... :( Лентите и те :(. И касетите :(. И DAT. Даже и CD тата, и те... :(. И по бензиностанциите ги няма. Говори се, че винила се завръща, ужким проблясва някаква надежда. Не е хубаво да залъгват хората с такива слухове и фалшиви новини, че могат да докарат някого до кой знае какво състояние...

Ето, от 2 дни сънувам сън, спрял съм на бензиностанция и вътре...плочи! Цепелин, Пинк Флойд, страхотия. И си купувам Цепелин 3, Атлантик Рекордс, оригиналната обложка, етикета на плочата, с въртележката и прозорчетата на обложката. И то...българска!!!

Мъча се да се събудя, щипя се, отивам и гледам...плочата си стои на масата и не ще да се махне оттам ::angry:: Ето я, вижда ли се, или само аз я виждам?

Изображение
Изображение

Колкото и да се успокоявам, че даже и да е истина, това толкова е и винил, да метнеш дигитален ремастеринг обратно върху аналогов носител и то плоча...явлението си е жестоко и явно е сън в будно състояние.

Не знам какво да правя вече... ::drinks::
ПП. Бензиностанцията беше Еко на магистрала Тракия преди Вакарел посока Пловдив, ако някой минава все пак да погледне да потвърди, че не е истина, мене вече ме е страх да вляза да не се повтори това.
Влизай спокойно. Вчера спирах да посетя туйльетната.
Няма плочи. Има залежали ЦД-та с най-добрите хитове на PinkTV и Северозападна музикална компания.
Сипи си читаво гориво, вземи си щогоде кафе, качи се в колата, пусни си Black Dog на Spotify premium или Apple music през блутут и си продължавай по пътя.

Sent from my G8341 using Tapatalk
Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот phil05 » 13 10 2017, 10:21

Няма ами, как ще има... Само че тук нещата се влошават. Бил съм си купил и Final Cut на Флойд... от Орфей Мюзик...Ей го, с найлончето :( . Намерих и бележката в задния джоб на дънките, Еко Ихтиман, 11.10, 2 бр. Орфей Мюзик и 1 кафе. Брей, Цепелин 3 доста по евтина била, браво...

Изображение
Изображение

Остави това, ами сега звъннах там и девойката от бензионостанцията ми прати снимка дали има още плочи, да идя пак да си купя...

Изображение

Предста'аш ли си...Така е, като гледам Туин Пийкс новите :)
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот george2502 » 14 10 2017, 11:47

Хахаха хахахаа, е остави ме безмълвно захилен....

Sent from my G8341 using Tapatalk
Аватар
george2502
Маниак

Мнениеот phil05 » 14 10 2017, 15:05

:)) Te тия двете плочи не са за мене, аз си имам оригиналите от едно време и дет' са вика без пари, ама съчетанието на правилно време и място в Екото е уникално. Ако някой се интересува, плочите са си супер, обложките са добре, самите плочи са made in Germany, записа е като на повечето нови винили малко сплескан :wink:
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот franka » 14 10 2017, 21:21

Остана ми да добавя и грамофон. Дайте съвет за нещо добро. И какво е RIIA за грамофон?

Изпратено от моят Lenovo Z2 с помощта на Tapatalk
STEINHART Apollon ETA 2824-2 elabore
HELBERG CH7 Miyota 9015
PRAETORIAN Signifer Miyota 8215
Vostok-Europe Caspian Sea Monster Ekranoplan Quartz
Аватар
franka
Маниак

Мнениеот nibaru » 14 10 2017, 21:47

Вероятно говориш за RIAA - това е една наложителна корекция на честотата (ниските честоти), които постъпват от дозата към предусилвателя. Ниските честоти са записани на плочата подтиснати и след това се налага корекция.

Sent from my Mobile
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот nibaru » 14 10 2017, 21:50

Да съм по-изчерпателен:
"При записа на грамофонните плочи ниските честоти са потиснати и за да се получи равномерна (линейна)честотна характеристика при възпроизвеждане,е необходимо те отново да се повдигнат. Това налага след грамофонната доза да се включи предусилвател, с които да се коригира честотната характеристика.

Подтискането на ниските честоти при записа се налага и от изискването да се получи информация на единица площ. Ако не се ограничи амплитудата за ниски честоти, широчината на браздата ще се получи части от милиметъра, а разстоянието между браздите –около милиметър. Ще се увеличат и нелинейните изкривявяния, а за високите честоти ще се влоши и отношението сигнал/шум.

Запис с използуването на корегирана честотна характеристика за първи е направен през 1955 г.от RIAA ( Record Industry Association of America ). Дотогава повечето фирми за производство на грамофонни плочи(например - Columbia, DECCA)правеха записите си по най-различни най-често собствени стандарти за честотната характеристика. Това налагаше в усилвателите да се предвиждат по няколко вида корекции за грамофонни записи или да се използуват плавни регулатори на тона. През 1958 г. корекцията RIAA беше приета като рекомендация от Международната електротехническа комисия (МЕК) и влезе в стандартите на повечето страни. Честотната характеристика на възпроизвеждащия предусилвател трявба да бъде огледална (инверсна) на характеристиката на записа. Стремежът е да се постигне максимално точно съвпадение на реалната честотна характеристика на грамофонния предусилвател с предписанията от стандарта на RIAA .

"

Sent from my Mobile
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот phil05 » 14 10 2017, 22:01

Малко допълнение, и за високите честоти, в целия честотен обхват. Но при ниските честоти наистина е важно, ако ги запишат с реалната амплитуда, няма да им стигне и плоча с 1 метър диаметър, а и дозата ще излети нанякъде, ако не се строши иглата :)

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот franka » 14 10 2017, 22:33

nibaru написа:Вероятно говориш за RIAA - това е една наложителна корекция на честотата (ниските честоти), които постъпват от дозата към предусилвателя. Ниските честоти са записани на плочата подтиснати и след това се налага корекция.

Sent from my Mobile
Какво представлява на живо?
HELBERG CH7 Miyota 9015
Аватар
franka
Маниак

Мнениеот nibaru » 15 10 2017, 07:08

Как изглежда платката ли? То е платка - често комбинирана в предусилвателя. Зависи колко стар ще е грамофона

Sent from my Mobile
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот franka » 18 11 2017, 23:15

Някой да иска да се раздели с плочите си? Или с някой от тях?
HELBERG CH7 Miyota 9015
Аватар
franka
Маниак

Мнениеот ivaylo stamenov » 22 11 2017, 21:10

Много хубава тема. Да се включа и аз с настоящия сет...
Изображение

Изображение

Denon PMA 2000R - 21-22 кг. ::yahoo::
Denon DCD 1560
Denon TU 215RD
Тонколони - Canton CT 2000 - всяка по 40кг. Уникални немски класики
ivaylo stamenov
Новобранец

Мнениеот Lamer » 28 11 2017, 19:29

Килограмите, килограмите ::yahoo::
Това е едно, упорито насаждано клише, в аудиофилските форуми. Ако нещо, видиш ли, не тежи поне 10 кг., изобщо не свири. От личен опит, хилавият Creek 4330 MKII, има няма 5-6 кила, "свири" далеч по-приятно от 20 кг. Onkyo Integra 8690 или, примерно NAD 3100 и той...доста над 10 кг. Същото се отнася и за Naim 5si, Myryad Z240 и т.н. При озвучителните тела, картината е подобна. Leema Xone, Proac Response D 28, Epos M 15.2, Epos M 22 ми харесват повече от доста 40 кг. ОТ. Клишетата са голяма сила, особено когато се повтарят непрекъснато, като мантра.
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот ivaylo stamenov » 29 11 2017, 00:39

Съгласен съм, но само за озвучителните тела не съм съгласен. Няма как да са леки и да са особено добри. Зависи от размера, разбира се.
Теглото на усилвателя не съм го писал като критерии за "свирене"
Полупроводниците и платките не тежат и това е ясно...
Но солидната изработка и вложените материали в корпуса, панелите и тн. тежат, а това прави кеф.
Не като тънки ламарини и пластмасови копченца.
ivaylo stamenov
Новобранец

ПредишнаСледваща

Назад към Други хобита