Фотография

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Re: Фотография

Мнениеот taipan » 16 09 2014, 17:10

Кавазакито кефи. Но имам един приятел, може да ти направи на компютъра си същото, че и много други неща, без да има снимка. :))
Адаш, не че нещо, но на теб специално ти завиждам за уменията и със светкавицата. Майсторлък се изисква, знаеш, че сме си го коменирали. На черно бяла фотография мен шум ме кефи, според настройката. :)
The law is only thing capable of making people equal.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот Lamer » 16 09 2014, 19:15

Ти пък сега :oops: Изобщо няма за какво да ми завиждаш. В интерес на истината и аз доста късно открих топлата вода, пардон светкавицата. Има няма, около 6 години. До тогава и аз бях един яростен phil05/Явор. За това съм малко злорад :twisted: И през ум не ми минаваше да ползвам дори вградената светкавица. Иначе влизаш в http://www.strobisto.com/use/44-za-strobisti попрочиташ на две, на три. Взимаш два китаеца със странни имена и чупещи се глави , закачаш едната на тялото, другата да се пали по светлинен импулс и, това е :) В интерес на истината Никоня управлява светкавиците много по-адекватно от Канон. Ако вземеш някое от никонските SB-та работата става песен. Само време да имаш, за експерименти
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот mitadoc » 16 09 2014, 19:28

Викаш - да не се хваля,ама съм много велик...

Изображение
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Lamer » 16 09 2014, 19:39

mitadoc написа:Викаш - да не се хваля,ама съм много велик...

Щом така си го прочел-добре. Твоя си работа/интерпретация.
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот mitadoc » 16 09 2014, 20:11

Не бе - само злорадствам. ::drinks::
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Lamer » 16 09 2014, 21:51

А, по темата нещо имаш ли да кажеш? ::drinks::
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот mitadoc » 16 09 2014, 22:02

Не съм капацитет по фотография.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Lamer » 16 09 2014, 22:46

Т.е. спамър? Не е нужно да казваш, можеш да показваш :)
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот mitadoc » 16 09 2014, 23:09

Lamer написа:Т.е. спамър? Не е нужно да казваш, можеш да показваш :)

Е,не мога да се сравнявам с теб,няма какво да покажа. ;)
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 17 09 2014, 09:31

Lamer написа:...
P.S. Кавазакито не е снимка а 3Д модел :lol: Наистина е пипнат професионално, но няма нищо фотографско в него.

Lamer, няма нито грам 3Д в Кавазакито. Всичко е само фотография, собствени, а не заети снимки и фотошоп. Хем го написах някъде в следващ пост и че знам как е правено. Просто синът ми го е правил.

Това е дреболия и почти няма връзка с темата и тази дискусия. Но ето виж, само като пример , колко си категоричен понякога, а може да е различно.

То това, че не е 3D, май му е интересното. И иначе нямаше да го спомена тук в тази тема. С 3D също става, но няма да е това. И ще е хем по – лесно, хем по – трудно, но е това е съвсем друга тема.

Иначе всичко, което казваш, е вярно и много интересно, респект за майсторството, снимките и всичко останало. Но, според мен, понякога си прекалено категоричен и не знам доколко забелязваш различно мнение, като с Кавазакито. А всичко е толкова шарено, както и в тази тема - фотография.

Може и да не си видял какво съм написал, или малкият размер горе да няма достатъчно детайл, тогава извинявай.

Изображение

Изображение

Има и една статия за тази снимка, или каквото е там, във DOCMA Photoshop & Lightroom – надолу в линка страница 72/73

http://www.docma.info/magazin/docma-hef ... 6d02d02faf

И не си ме засегнал по никакъв начин, аз си знам стоката – мене си де...

А по отношение на моментите по тъмниците и сокаците – ето какво ми идва набързо на ум като аматьор.
Нищо против перфектно осветени мотиви и качество на снимката. Но това е необхватно и много различно, като понятие, да не говорим кой как го възприема субективно като личност и вкус. Иначе нямаше да има от ренесанса – до Гоген и Ван Гог до днешните майстори.

Фотографията вярно е светлина, но не предимно количество.

Виж повечето от картините на старите майстори, колко и каква е светлинатата, лицата, цветовете, сенките, всичко там. Защо ли ? Защото е нямало ток, а свещи? Защо не са се рисували само навън на слънце? Не говоря за летни пейзажи.

Може да се продължи доста на тази тема.

Аз хубави мои такива снимки нямам и няма да слагам, но ето примерно набързо какво имам предвид. На тези снимки не бих светил повече.

Китарата е с D700 ISO 6400 2.8 1/60

Иначе пак да кажа - това не значи че не ми харесват и други, като твоите например.

Изображение

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Lamer » 17 09 2014, 19:13

Добре ::thumb:: Показваш, доказваш, съгласявам се :) Така се води смислена дискусия. Обогатих се с нещо :)
Аватар
Lamer
Маниак

Мнениеот phil05 » 17 09 2014, 22:22

::thumb:: ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот monopola » 17 09 2014, 22:31

аз нищо не разбирам от снимане, ама чета с интерес темата :) това с този мотор ме разби, никога не бих предположил че не е рисувано ::huh::

А по темата все пак с най-простата логика на лаик :) Светлината е нещо с много аспекти и силна, слаба, идваща от нещо или от някъде, нали точно това е което прави гледките различни? Защо пък не и със снимките да е така, демек някой неща с много светлина, други с малко. Нали като виждам нещо, аз го виждам точно както е, не трябва ли и при снимките да е така? ::drinks:: ::drinks:: ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 19 09 2014, 00:04

monopola написа:...
това с този мотор ме разби, никога не бих предположил че не е рисувано ::huh::

И аз никога нямаше да се сетя, ако не ми бяха казали - е как иначе, като отвсякъде 3D...

Стана ми интересно - до скоро беше обратното: Леле, верно? Не е снимка, а 3Д? А сега се чудим, че не било 3Д, а снимка ;) .

То май това е било идеята на Кавазакито - че може и с фотография. Доколкото знам, е свободна работа и Selfpromotion на студиото или там агенцията. Все ми се струва, че така е по естествено.

Ето още една такава, само фотография и обработка. Ако е интересно де, малко ми е неудобно - аз нямам нищо общо, все едно с чужда пита...

Доколкото разбрах, в случая течност е по лесно да се снима, отколкото 3Д. Или cgi както напоследък :).

Изображение

В случая - за течността - сложили са помпа, после вентили с регулиране на времето, които пък включват камерата и светкавиците когато трябва - бе кеф...снимане...снимане...После кофи, парцали... :)

Това беше за мотора:

Изображение

Изображение

А това - някакви проби за обувката.

Изображение

Изображение

Иначе 3Д - супер, но според мене по добре само когато има защо, примерно когато не съществува такъв мотив, или обект и когато не можеш да го снимаш. Ама какъв денонощен труд е - с не знам колко ядрен процесор, памет и дискове... виждал съм го :(

Брат му е по 3Д - то - ето няколко негови на някакви теми и клиенти. Но после има и фото обработка, фотошоп и ги работят заедно. Е, по света и из нета има какви ли не други и страховити чудеса.

Изобщо така са се сляло и омешало дигитално всичко, че вече...

Но все пак горе тези фотографските има нещо снимано на живо, ужким по - истинско излъчване :) ::drinks::

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот taipan » 19 09 2014, 09:16

фил, и начо каменов е правил подобни експерименти и не само той.
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот phil05 » 19 09 2014, 09:34

taipan, кой казва, че са открили топлата вода, ставаше въпрос, че не е 3Д как са го правили и това лично ме кефи, че снимат, а не всичко 3Д.

Иначе познавам лично Начо Каменов, неговия филмов Хаселблад е от години при момчето, познават се и те и снимаше с камерата доста допреди година две.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот taipan » 19 09 2014, 09:47

phil05 написа:taipan, кой казва, че са открили топлата вода, ставаше въпрос, че не е 3Д как са го правили и това лично ме кефи, че снимат, а не всичко 3Д.

Иначе познавам лично Начо Каменов, неговия филмов Хаселблад е от години при момчето, познават се и те и снимаше с камерата доста допреди година две.

казах просто ако не знаеш и да разгледаш негови работи. готини са, даже имаше една дето за мен беше направил :-)
Аватар
taipan
Маниак

Мнениеот phil05 » 19 09 2014, 11:19

::thumb:: много хубави неща прави и на мене много ми харесва
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот ObZerver » 21 09 2014, 18:00

Мисля, че пред очите ни се случва нещо като мини-революция в компактната фотография.
Даже се надявам да е така!

Панасоник обявиха смартфон с голям сензор - Panasonic Lumix DMC-CM1
Изображение

::huh::

Цената е височка (900 евро), но след година време дано е по-достъпна. :roll:
...все по-рядко пиша във форума. Но пък все още често чета.

http://www.flickr.com/photos/plamenvelev/collections/72157628042857674/
Аватар
ObZerver
Master User

Мнениеот Lamer » 22 09 2014, 20:02

Сега гледах темата на нова телевизия. Ставаше въпрос за рекламата на България по света. От похарчените 12 милиона не са се намерили няколко хиляди за читав български фотограф, който да преспи няколко дни в Пирин, Рила, Родопите и Стара планина, за да направи хубави снимки. Не са се намерили и няколко хиляди за читав видеооператор, който на заснеме клипове. Няколко хиляди и за този, който ще ги монтира. по мои сметки, цялата работа няма да надхвърли петцифрена сума/не претендирам да съм експерт във фотографски и видео сметки и постобработка, но все пак бивол-мезе, не бива/. Вместо това, президентът приветства нацията със снимки от Интернет и по-конкретно , от Колорадо :crazy: Кои хора похарчиха 12 000 000 лв. и за какво точно? Много ми е любопитно?
Аватар
Lamer
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Други хобита