Да видим кой какъв телефон има...

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Re: Да видим кой какъв телефон има...

Мнениеот dtmf » 26 12 2016, 02:25

Sir Tomaz написа:Колкото до опита аз години наред се занимавам професионално с телефони

Май те помня от други форуми, от времето когато още нямаше айфон и умни телефони, а най умното преносимо нещо беше Palm и Pocket PC ::up:: Даже май беше един от първите които показаха снимки от цветна камера за телефон, която се закачаше като допълнителен аксесоар към Sonyericsson T68.
Аватар
dtmf
Маниак

Мнениеот cenzor » 26 12 2016, 10:19

^ clubs.dir.bg . Имахме и тема със снимки от мобилни телефони. :lol:
Edit: Публикувайте тук своите снимки с мобилни телефони, от преди .. 13 години. :wtf: :-D
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот kokokoz » 26 12 2016, 12:02

лично за мен това което пени и антони изписаха е супер полезно и определено те вкарва по-навътре в материята!! :clap: :clap: :clap: :clap:
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот sportura » 26 12 2016, 13:06

kokokoz написа:лично за мен това което пени и антони изписаха е супер полезно и определено те вкарва по-навътре в материята!! :clap: :clap: :clap: :clap:

Точно!!! Все едно нещо ме "човърка" да го препрочитам.
ИзображениеИзображениеИзображение
АДВОКАТСКИ УСЛУГИ
Продавам теми по БЕЛ и История
Аватар
sportura
Маниак

Мнениеот phil05 » 07 01 2017, 22:01

Привет, едно питане за батерия на iphone. В случая 6-тица на две години. И го вардя да не го ъпдейтвам, че правел проблеми с батерия, консумация и показания, примерно с ios 10. Ама ето го от една седмица - по никое време low battery и горе 7 %. Не съм го рестартирал да видя какво ще покаже. Но като му включа зарядното, веднага скача на някакво нормално показание, примерно около 50 %. Като го изключа и то веднага - стои си толкова, после по някое време - хайде пак Low и 7%, не знам след колко време, не го гледам постоянно какво показва.

Май не е от ъпдейта, ами си правят номера след 2 години. Някой има ли опит с това? Не знам, има ли оправия, или си трябва нова батерия, или телефон? Не искам да ме остави някъде без батерия.

Майтап, ако трябва да го ъпдейтна, че да се оправи :)) противно на шумотевицата в нета.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 07 01 2017, 22:08

До колкото си спомням имаше някакъв проблем с батериите на iPhone 6. Иди на сайта на apple имаше някъде там да провериш дали твоя телефон е засегнат. Мисля, че поправката е безплатна в център на apple.
https://www.apple.com/support/iphone6s- ... dshutdown/
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот Sir Tomaz » 07 01 2017, 22:23

За 6s e това с батерията и проверката в сайта им.

Вальо чист ресет му направи ерейз ал дейта енд сетингс (без рестор след това тествай, задължително), ако е имало проблем в софтуера ще се махне, ако остане значи е "хардуерно".
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 07 01 2017, 22:26

Sir Tomaz написа:За 6s e това с батерията и проверката в сайта им.

Вальо чист ресет му направи ерейз ал дейта енд сетингс (без рестор след това тествай, задължително), ако е имало проблем в софтуера ще се махне, ако остане значи е "хардуерно".

да, сега прочетох, че е за 6s. Ама нищо не пречи да си пусне номера там, току виж излезе нещо.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Да видим кой какъв телефон има...

Мнениеот Anthony » 07 01 2017, 22:39

Вальо, няма оправия за сега. Смяна на батерията ще ти помогне. Пробвай първо на Sir Tomaz съвета, като след това задължително му направи 2-3 цикъла за калибрация на батерията. Разреждаш я до нула и после зареждаш до откат, така няколко пъти. При някои потребители помога, при други не. Ако искаш мога да те пратя в доверен сервиз да ти сменят батерията за 1 час или го носиш в Криейтив център за замяна с оригинална.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот Sir Tomaz » 07 01 2017, 22:47

DrFrancky написа:
Sir Tomaz написа:За 6s e това с батерията и проверката в сайта им.

да, сега прочетох, че е за 6s. Ама нищо не пречи да си пусне номера там, току виж излезе нещо.

Няма как да излезе, те са въвели там само определени партиди 6s, за които знаят, че са засегнати от проблема.

Offtopic: покажи
А и неговата 6-ца е на около 2 години, както е написал, т.е. и да има нещо няма да сменят или пипат нищо гаранционно или по акция, все пак за епъл говорим. Като се договаряха гаранционните условия тук в Бг, те твърдяха, че ако има проблем апарата до 3 месеца щял да си покаже, дадоха 1 година гаранция, след което оператора си поема другата, защото изискването по закон е тук е 2 години, ако някой не го устройва да бяга, те имат кой да им продава телефоните и не те идват да те карат, ами ти ходиш да им се молиш.. до къде води този техен зомбиращ маркетинг, просто евала. След първата година гаранцията им тук в БГ си е малко тегавиня, т.н. не може да се ремонтират "ужким" гаранционно, а само се подменят със слап бройки, които са нови и рефърбишед, обаче като мине една година и като не ги сменя епъл, а оператора, или търговеца, който е задължен по закон да даде 2 г. гаранция ела гледай как не се ремонтират и как се сменят :wink: :)) ... Ама като наркотици са техните продукти, човек може да ги спре временно, ама не може да ги откаже напълно, а най-пристрастените чакат с дни на опашки и спят пред магазините без ядене, душ и нормални условия, само и само първи да се докопат до последният модел, просто гениален продукт, който сам се продава.

Вальо, както ти написа Антъни ако не стане след това нищо и ти пада бързо смени я, не е скъпо. А ако ти държи поне 1 ден не я пипай спроред мен, ако пада за по-малко от ден или 2-3 пъти на ден, вече.. кофти и си е дразнещо, ама 1-2 дни ако ти кара пей си и тва е.
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот Anthony » 07 01 2017, 23:34

Понякога сменят и телефони извън списъкът, но трбва да се отиде в Apple store
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот phil05 » 07 01 2017, 23:50

Мерси много, сега ще го оставя няколко дни и ще го поглеждам по често, да видя кога му хрумва да отива на 7 % и после хард ресета както каза Пени, ако не става - както посъветва Тони.

Ей го сега, преди 3 часа беше пак на 7%, само му включих зареждащото и го извадих, отиде на 51%, но си стои още така. Разкарах всичко отворено, освен сафарито и телефона, да го видя колко ще кара и какво ще показва, докато спре.

Изкарва си повече от един ден, не е изключвал, само дето ги показва няколко пъти вече тези 7% и Low battery, но си кара и така, докато го включа някъде ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 09 01 2017, 01:05

От вчера от както отиде от 7 на 51 %, горе пише как, без никакво зареждане, досега си кара нормално. С малко интернет и 10-тина разговора, все пак е неделя, само един дълъг но по фейстайма и сега е на 30%. Ще го заредя и от утре ще го зяпам по внимателно да видя кога и защо пада, дали е съвсем без причина.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот BorisDimitrov » 09 01 2017, 09:53

phil05 написа:От вчера от както отиде от 7 на 51 %, горе пише как, без никакво зареждане, досега си кара нормално. С малко интернет и 10-тина разговора, все пак е неделя, само един дълъг но по фейстайма и сега е на 30%. Ще го заредя и от утре ще го зяпам по внимателно да видя кога и защо пада, дали е съвсем без причина.

Батерията ти е за смяна колега , на жената стария телефон беше така , както показваше 50% , изведнъж падаше на 10% , след това се качваше на 30 % . Батерията струваше около 30 лв , сега няма проблеми с телефона , понеже го ползва мой познат и имам наблюдения
Аватар
BorisDimitrov
Активен

Мнениеот phil05 » 09 01 2017, 19:36

Ми батерия ще е. Сутринта зареден 100%, малко говорене стана 98% - и в колата на студа, минус колко градуса беше на седалката до мен. След 500 м посягам да се обадя - гледам пак червено,15 % ли беше, Low... Изключих го, включих го - 42 % :lol: Пъхнах си го под гъ..., крака де на седалката на топло, после цял ден досега разговори - сега 31 %. При това положение да не му правя хард ресет, ерейз ал, после рестор, да не се разправям да рискувам нещо, май по добре да му сложа първо нова батерия и ако пак прави номера, тогава? Това е положението, ще звъня утре на Тони ::drinks:: Ама си кара и така.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот phil05 » 05 02 2017, 23:33

Щях да забравя - батерията си беше заминала, смениха я за 10 минути в един супер сервиз, където ме прати Anthony ::thumb:: и най накрая се видях у батерия :)
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот cenzor » 05 02 2017, 23:54

:-D Я и мен да ме пратите в този сервиз, че имам да оправям iPad 3 със счупено стъкло ? ::thumb::
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот DrFrancky » 06 02 2017, 00:30

cenzor написа::-D Я и мен да ме пратите в този сервиз, че имам да оправям iPad 3 със счупено стъкло ? ::thumb::

Като заговорихме за стъкло и телефони... имам един телефон Lamborghini на който му счупих стъклото, има ли кой да го направи ?
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот phil05 » 06 02 2017, 00:33

То Тони да го сложи, ама предполагам няма нищо против и аз ::drinks::

Даже няма нужда да ходиш, имат си куриерска услуга.

http://alekserviz.com/
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот petarstoil » 06 02 2017, 13:20

Като фен на "чайнетата" :)) от известно време съм с "Xiaomi Mi-5" /глобалния стейбъл/. Да не му е уроки засега се държи меко казано добре.
Аватар
petarstoil
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Други хобита