Да видим кой какъв телефон има...

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Re: Да видим кой какъв телефон има...

Мнениеот Sir Tomaz » 23 12 2016, 22:57

И този има даш чардж и зарежда много бързо, ама те всичките с фаст чарджинг са така. Абе много са добри тези, евала им правя, наистина страхотни машинки пускат.
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот Anthony » 23 12 2016, 23:32

Sir Tomaz написа:Oт известно време с мега кретенията One+ 3

::huh:: 6GB RAM... телефона е зверски бърз, на бенчмарк с AnTuTu 6 сравнен с ужким най-бързия топ телефон в момента :o

OnePlus 3 141764
Samsung Galaxy S7 edge (SD) 132849

уникален екран, страхотен метален унибоди дизайн, батерия.. камера.. слайдер за сайлънт моуд и т.н.. много много добре е всичко според мен и мога да го препоръчам с 2 ръце.

iPhone 6s с 1GB RAM дава горе долу сходен резултат, iPhone 7 e около 190 000, а е с 2GB RAM. За мен това с паметта и хилядата ядра си е 100% маркетингова стратегия, реално за потребителя е без значение. Много по-важно е да си оптимизират софтуера, да си напишат читави драйвери и да си подобрят като цяло екосистемата, но за това се искат съвсем различни неща и се налага и поддръжка след това, докато памет и процесори струват стотинки :) А китайските телефони стават все по-хубави и по-евтини, тъй че никой не се вълнува дали ще получава ъпдейти след 2 години. Просто хвърля и купува нов. Инересно ми е как ще отговорят Епъл на тази огромна конкуренция. Самсунг са ясни, те имат всякакви модели, а и повечето производители са изцяло зависими от тях за голяма част от компонентите.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот Sir Tomaz » 24 12 2016, 01:06

Ако ще си говорим за маркетинг, точно обратното - айфона е много по-голяма част маркетинг, и то невероятно успешен, защото иначе как за доста по-стара и евтина технология плащаш 2-3 пъти повече от топ хардуера на конкуренцията.. невероятен маркетинг, наистина. Точно обратното, при този One (и при предишните, както и при други производители) нещата са доста по-честни, плащаш по-малко, а получаваш върха на сладоледа. Говорим за процесори, рам, видео, екрани (още няма айфон с амолед екран, колкото и да си хвалят "ретината" сиреч лсд-то, не е амолед, а резолюцията е на половина на флагманските модели на самсунг и сие, а и колкото и да твърдят, че ползвали такава матрица защото била вадила по-реални цветове отново се оказва маркетингова лъжа, защото преговорите им с ЛГ и самсунг за амоледи отдавна пропаднаха, пък и само който не ползвал амолед не се е съгласил, че няма място за сравнение) и т.н., аз също имам айфон, айпад и т.н. - супер са, но честно казано от последните версии на андроида нещата започват да изглеждат доста оптимизирани като софтуер, камерите на доста модели настигнаха, че и изпревариха епълската, защото до айфон 5 и 5ес нямаше кой да им бие камерата, а сега има доста андроиди, които вече просто си снимат по-добре. Наистина, айфона е хардуер и софтуер направени специално един за друг, но андроида дърпа много по-бързо и за няколко години изяде преднината на епъл благодарение на много по-големият брой производители, които бълват идеи, софтуер и хардуер, като разбира се се плагиятства двустранно. Честно казано, очаквам че айфона ще бъде сполетян от съдбата на нокиа, ако нещата продължават в същият дух, с мега "иновациите", които правят - открихме вибрацията, измислихем светкавицата... все неща дето ги има от години.
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот Anthony » 24 12 2016, 01:29

Съгласен съм, че маркетингът на Епъл се справя чудесно, все пак успяват да продават изключително скъп продукт в огромни обеми, да създават истерия в хората, опашки пред магазините и т.н. При андроида най-сериозния проблем е огромната фрагментация, но Гугъл се усетиха и пуснаха изцяло техен телефон - произведен от HTC, но разработен от Гугъл. Там по-скоро очаквам сериозната конкуренция на Епъл. А китайците слагат RAM, защото няма какво друго да предложат, което да грабне незапознатите. 6GB в телефон е абсурдно и със сигурност няма с какво да ги натовариш, ама хората с това сравняват - памет, ядра, честота на процесора. Ама що при тестовете iPhone с 2 ядра, ниска честота и 1GB RAM е по-бърз, това никой не се замисля. Доскоро така беше с камерите - мереха ги само по мегапиксели, а ти сам казваш, че камерите на епълските телефони превъзхождаха останалите. Колкото за амолед - за мен е въпрос на предпочитание. Аз не харесвам преекспонираните и фалшиви цветове. Имал съм 2-3 телефон с такъв екран. Само черното им ми харесваше повече. Не съм фенбой и защитник на Епъл, напротив. Просто гледам обективно на нещата, а пък това е част от професията ми. Доста устройства ми минават през ръцете. Радвам се, че вече има сериозна конкуренция, но ми се ще някой да удари сериозен шамар на Самсунг, защото монополизират пазара. Сега всички плащаме заради палещият им се телефон. Цените на памети и дискове скочиха драстично за да си покрият близо 18-те милиарда загуби. Нещо като КТБ, ама в глобален мащаб :)
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот Sir Tomaz » 24 12 2016, 13:42

Не ми допадат преекспонираните цветове дрън дрън.. ако епъл пуснат айфон с амолед, тогава всички "не фенбой-чета" ще скочат да възхваляват мегаекрана дето епъл са сътворили (който другите го имат от години), че и Стив Джобс ще стане да каже няколко думи за хипер иновацията.. Амоледа си е амолед, всеки пиксел консумира енергия и се осветява сам, ако имаш една буква или иконка на екрана, не хаби целият екран ток, а само толкова, колкото пиксели са активни, контраста е неограничен, ъгълът на виждане също, цветовете даже няма да сравняваме като възможности, а дали са естествени или вивид и т.н. зависи от софта, настройката и желанието на потребителя общо взето, в съвременните телефони с амолед го няма ефекта от първите галаксита, където наистина цветовете бяха прекалено наситени, сега са подобрили толкова нещата, че просто няма минуси, а само плюсове.

Друго си е да се купи айфон за 2-3 пъти повече пари с по-стар и доста по-евтин хардуер отколкото да дадеш по-малко пари и да вземеш нещо, което е върха на технологията и в хардуерно отношение е 10 пъти по-добро и съвременно. Причината е, че айос е по-лек, написан специално за хардуера им и съответно не изисква толкова, колкото андроида, който работи и на бавни телефони с параметрите на айфона, и на доста по-мощни, на 1000 различни хардуерни платформи. Но тенденцията е, че андроида почва да изпреварва и в това отношение, като резпонзивност, работа, усещане.

Реално погледнато аз ползвам айфон от 2007-ма година, и съм фен, и им се кефя, и признавам, че са много добри, но откакто Стив Джобс го няма нещата не са такива каквито бяха. В момента иновациите им са копие на неща, които има в андорида от доста време. Нека помислим - камерата им до преди време беше най-добрата, какво стана сега - има доста андориди с по-добра, пръстовият им отпечатък беше най-добрият, какво стана сега, има модели на андроид, които не отстъпват, че даже честно са по-добри, батериийте им караха повече, сега има андроиди, които карат повече, айфоните бяха по-надеждни, не се рестартираха, не забиваха, а сега айфона и айпада ги рестартирам по-често от андроидите... да не говорим, че ме задължават да ползвам адаптор за слушалки или безжичните им боклуци за маса пари, които няма как да се сравнят с босето или сонито, които имам и струват колкото айфона почти примерно, но определено има защо, мерси. Кабела.. всички решиха да ползват микро, сега и микро ц, не.. ние ще сме си с нашия.. на айпада ако искам филм да си кача... който ползва знае.. трябва да се конвертира, еле пък ако искаш субтитри, пък през айтюнса да се синхронизира, пък да питаш епъл може ли, удобно ли е, ебати разправията... на андроида го праскаш директно за минута, мяташ субтитрите и тръгва. Рекламите.. ми то стана като андроида, преди бяха по-малко наистина, но сега всичките приложения пускат нотификации, и праскат реклами.. пак казвам, че са хубави, аз ползвам и айфон и айпад, има неща, които за момента са по-добре, по-лесни са за ползване, по-интуитивни са, ама сега в новите версии на андроида вече и това може да се оспори, още повече, че има БГ меню на андроида, а епъл дори не знаят, че има България и ще сложат меню само ако продажбите тук са в определен мащаб, или след като направят превод на останалите с повече.. и т.н. и т.н..

Най-безпристрастно мога да кажа, че е много по-разумно човек да си купи нещо с топ хардуер и последен андроид на добра цена, отколкото айфон с посредствен хардуер (и съответно по-евтин, като печалбата им е много по-голяма естествено), а да не говорим, че отново маркетингът им е уникален, ако искаш по-качествен трябва да си вземеш модела с повече памет.. доста тестове има в нета, които показват черно на бяло разликата м/у моделите с различна памет и как примерно 256GB прехвърля филм за 5 минути, 32GB прехвърля същият за почти двойно.. е не, това не е маркетинг, или какво е. Ползвам айфон от 2007-ма година от първият ден буквално, след представянето в щатите, след това всяка година неизменно при излизането на нов модел аз го взимам.. като болен, като пристрастен.. обаче тука с последните модели вече почнаха да се подиграват с нас и човек като хване да ползва нещо друго, вижда, че реално не е въобще както едно време и разликата въбще не е толкова осезаема като работа, интуитивност и т.н., а като фунцкионалност, възможности и свобода андорида направо си е по-добре, и не на последно място.. справедливост и честност на производителите, за това, за което си даваш парите.
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот kokokoz » 24 12 2016, 13:55

много добре го написа пени!! :clap: :clap: :clap: :clap:
въпреки,че съм едва от 3 години със смартфон,то това го мисля и е мое мнение от години!
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот Anthony » 24 12 2016, 16:18

С много от нещата съм съгласен, с други не, но всеки си има право на мнение. Колкото за скоростта на трансфер - точно това съвсем не е маркетинг, а технологична особеност, точно както е при SSD. Колкото е по-голям обема, толкова по-висока е скоростта на запис. Това няма как да го сравниш с андроид телефоните, щото там май няма такива с повече от 32GB. Ако искаш повече, слагаш карта. Аз не съм се хвърлил на амбразурата да защитавам Епъл, ама не знам защо ти избягваш да коментираш факта, от който започна спорът, ако въобще спорим. Ти имаш телефон с най-добрия хардеур на света, с три пъти повече оперативна памет, а на посочения от теб тест дава с около 40% по-нисък резултат от клетия iPhone с мизерен и стар хардуер. Всичко, което исках да кажа е, че количеството памет, процесор, ядра и прочие, не правят автоматично устройството по-добро от друго, дори напротив. И тук говорим за чиста производителност, а не за безумните ограничения на Епъл, които няма кой да отрече. Аз телефоните си ги сменям доста често, а продавам, настройвам и конфигурирам десетки, от всякакви модели и марки, но приемам, че съм фенбой и излизам от спора. Всеки ползва каквото му харесва и му е по джоба. Не съм се и опитвал да натрапвам мнение или да убеждавам някой да си купи епълско устройство.

П.П.
За. iOS има чудесни плейъри, с които не ти се налага да конвертираш филми, субтитри и прочие. Просто ги качваш и гледаш, при това подредени в библиотека, с обложки, описание и т.н. Аз ползвам Infuse, може да го пробваш и ще се убедиш.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот stdenev » 24 12 2016, 16:29

За много неща Пени е прав, НО въпреки всичко, лично на мен (ползвал съм и тия и ония и третите и петите :) ) iPhone са ми по-удобни, радват ме повече, или казано по-нашенски, чисто субективно, кефят ме повече и това е. ::drinks::
Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Мнениеот ISDP » 24 12 2016, 20:03

Sir Tomaz написа:Не ми допадат преекспонираните цветове дрън дрън.. ако епъл пуснат айфон с амолед, тогава всички "не фенбой-чета" ще скочат да възхваляват мегаекрана дето епъл са сътворили (който другите го имат от години), че и Стив Джобс ще стане да каже няколко думи за хипер иновацията.. Амоледа си е амолед, всеки пиксел консумира енергия и се осветява сам, ако имаш една буква или иконка на екрана, не хаби целият екран ток, а само толкова, колкото пиксели са активни, контраста е неограничен, ъгълът на виждане също, цветовете даже няма да сравняваме като възможности, а дали са естествени или вивид и т.н. зависи от софта, настройката и желанието на потребителя общо взето, в съвременните телефони с амолед го няма ефекта от първите галаксита, където наистина цветовете бяха прекалено наситени, сега са подобрили толкова нещата, че просто няма минуси, а само плюсове.

Друго си е да се купи айфон за 2-3 пъти повече пари с по-стар и доста по-евтин хардуер отколкото да дадеш по-малко пари и да вземеш нещо, което е върха на технологията и в хардуерно отношение е 10 пъти по-добро и съвременно. Причината е, че айос е по-лек, написан специално за хардуера им и съответно не изисква толкова, колкото андроида, който работи и на бавни телефони с параметрите на айфона, и на доста по-мощни, на 1000 различни хардуерни платформи. Но тенденцията е, че андроида почва да изпреварва и в това отношение, като резпонзивност, работа, усещане.

Реално погледнато аз ползвам айфон от 2007-ма година, и съм фен, и им се кефя, и признавам, че са много добри, но откакто Стив Джобс го няма нещата не са такива каквито бяха. В момента иновациите им са копие на неща, които има в андорида от доста време. Нека помислим - камерата им до преди време беше най-добрата, какво стана сега - има доста андориди с по-добра, пръстовият им отпечатък беше най-добрият, какво стана сега, има модели на андроид, които не отстъпват, че даже честно са по-добри, батериийте им караха повече, сега има андроиди, които карат повече, айфоните бяха по-надеждни, не се рестартираха, не забиваха, а сега айфона и айпада ги рестартирам по-често от андроидите... да не говорим, че ме задължават да ползвам адаптор за слушалки или безжичните им боклуци за маса пари, които няма как да се сравнят с босето или сонито, които имам и струват колкото айфона почти примерно, но определено има защо, мерси. Кабела.. всички решиха да ползват микро, сега и микро ц, не.. ние ще сме си с нашия.. на айпада ако искам филм да си кача... който ползва знае.. трябва да се конвертира, еле пък ако искаш субтитри, пък през айтюнса да се синхронизира, пък да питаш епъл може ли, удобно ли е, ебати разправията... на андроида го праскаш директно за минута, мяташ субтитрите и тръгва. Рекламите.. ми то стана като андроида, преди бяха по-малко наистина, но сега всичките приложения пускат нотификации, и праскат реклами.. пак казвам, че са хубави, аз ползвам и айфон и айпад, има неща, които за момента са по-добре, по-лесни са за ползване, по-интуитивни са, ама сега в новите версии на андроида вече и това може да се оспори, ......

Еиййй това е... напълно съм съгласен.

Искам само да вметна че за съжаление и самсунг и хтц и други започнаха да пускат топ моделите си на много високи цени, а вадят "топ" модели през седмица и това мен много ме дразни.

Безпорни са предимствата на ейпал.... и все пак за мен те са бизнес телефони и не си заслужават парите ако ще си рефрешваш фейса

......
Приярно изкарване на светлия празник на всички :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
ISDP
Активен

Мнениеот dtmf » 24 12 2016, 22:37

Преди нямаше професионални монитори с OLED дисплей, понеже имат къс живот на пиксела, и предават нереално цветовете.
Технологиите се развиват и може би вече има, или не?
Аватар
dtmf
Маниак

Мнениеот Anthony » 24 12 2016, 23:17

Няма, а и май няма и да има. То дори телевизори се отказаха да правят. Май само LG все още имат OLED модел.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот Sir Tomaz » 24 12 2016, 23:56

Те и нокиа 1616 бяха бързи с тяхната си операционна система, ама дали ще подкара андроид.. това за паметта не е вярно, скороста зависи от самата памет каква е и как е направена, по бързата е по-скъпа просто, не от това колко гигабайта е. А и не е до пари, защото аз имам и айфон, както и много хора, които имат телефони с аднроид и айфони. Също така за спора, ако прегледаш мненията, аз просто написах 2-3 думи за модела без да правя сравнения, аналогии и т.н., това ти го започна защото реши, че айфона е застрашен, а всъщност е най-доброто на света. Това колко телефони са ти минали през ръцете, колко сменяш и колко продаваш не може да е довод за това, че айфона е много добър, пък камо ли да ме впечатли, въпреки моя скромен опит и знания в областа. Моя айфон си почива, пиша си на клавиятура дето има и цифри и букви едновременно, ама все пак всеки сам си преценява, що да е лесно, като може да е сложно. Честно казано за момента и мен айфоните ме кефят повече, и т.н., но не е далече времето, когато андроида ще бъде много добре оптимизиран и ще стане чисто и просто по-доброто. Няма как 1 да бие технологично и с иновации 1001.. просто имаха преднина, която се топи бързо и който не го вижда е сляп.
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 25 12 2016, 00:23

Пак сравнявате баби и жаби. Android и iOS не са две различни операционни системи а две различни идеологии, два коренно различни подхода. Едната залага на масовост, другата на затворена екосистема. В единият случай имаш затворен хардуер и затворена OS , срещу OS която върви на различни хардуери. Две несравними и коренно различни неща. Този "спор" на идеологиите се води от години, Микрософт срещу Епъл (отново) и победител няма. Няма защото не могат да се сравняват. Двете идеологии привличат различни хора по тип хора към себе си. Всяка OS им предлага това което търсят, за тях това е най-доброто и няма как обективно да се сравнят. Ако идеологията беше една то тогава можете да сравнявате два подхода към нея, но различни идеологии няма как да се сравняват. Windows Mobile и Android могат да се сравняват примерно. iOS и Symbian, Blackberry OS и Palm OS примерно могат да се сравняват. В случая Windows Mobile при отворените OS губи за момента а при затворените iOS е спечелил отдавна. Ако забелязвате пазара, вече няма други затворени OS останали. Или поне със значително присъствие.
За мен телефона е специализиран хардуер и предпочитам затворена OS. Компютъра е за общо ползване и там предпочитам отворена система. За това използвам iPhone за телефон и Microsoft Windows на компютъра. Бях фен на Блекбери, пишех софтуер за тях, но за съжаление iOS ги уби.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот Anthony » 25 12 2016, 00:34

Това с нокиа е ужасно нелепо сравнение. Телефонът е съвкупност от софтуер и хардуер, а не само едното. За какво му е на айфона на подкарва андроид, при положение че си има чудесна и стабилна операционна система? Поне доскоро, де, защото напоследък наистина имат доста издънки. Това за паметта бих искал да ми го покажеш с някакви доказателства, защото аз лично мога да ти дам колкото искаш такива защита на моята теза. Ще подмина откровеното заяждане за застрашения айфон. Нито съм акционер в епъл, нито съм имал за цел да го защитавам. Ти така и не отговори на въпроса защо твоя е с 40% по-бавен на теста, при положение, че има най-добрия хардуер? Това беше и единствената ми теза - че няма значение харудера, ако софтуерът и драйверите не са ти на неговото ниво. И че цената на продукта може да е по-висока именно заради това, а не заради ядрата, паметта или дисплея. Не съм се и опитвал да те впечатлявам с нищо, а всъщност досега те мислих за широкоскроен човек, който не търси дребнаво заяждане. Явно скормният ти опит и познания в областта не ти пречат да игнорираш някой със сериозен такъв, че и да се държиш подигравателно с него, но това си е твоя работа всъщност. Аз, например, не бих спорил с теб за часовници, защото знам, че ме превъзхождаш като опит и познания многократно. Наистина не смятам да си развалям празника с подобни безсмилени спорове, а и се отклонихме от идеята на темата. Наздраве на всички и само хубави моменти и усмивки да има.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот Sir Tomaz » 25 12 2016, 11:20

Колега сравнението с нокиа е такова каквото е и с айфона, защото са различни концепции, както написа и колегата франки, просто е безсмислено да правим сравненията, които ти започна. За паметта просто прочети и виж, елементарен пример 16GB cruiser extreme струва доста повече от 32 или 128гб нормални памети с 15 пъти по-ниска скорост. Нещо не се разбрахме не се заяждам, просто пиша какво ми е мнението, извинявай, не си ме разбрал.

Колкото до опита аз години наред се занимавам професионално с телефони, отначалото в други фирми, след това десетина години в мтел, ходил съм по света на срещи с епъл, хтц, нокиа и прочее, като започнеш от серизи, софтуерна и хардуерна подръжка мога откровено да ти кажа от всички тези години скромен опит, че на мен лично епъл са ми най-противни откъм идеология, мога да изпиша дисертация по темата, но няма смисъл. Въпросният андроид, за който стана въпрос за мен лично е едно много добро телефонче със страхотна изработка и убийствен хардуер, вери снапи както казват американците, работи на пушка, съпоставям го като удоволствие при работа почти като с айфона, същото мога да кажа и за Р9 на хуавей, разкошни машинки. За мен темата беше дискусия, която приемам просто не на сериозно, а по скоро да си коментираме нещата, но явно ще се стигне до обидени и засегнати, като се пише така се получава, извинявам се ако съм те засегнал, не е било умишлено. ЧЕСТИТА КОЛЕДА от мен, здраве, щастие и светлина! Весели Празници!
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот Anthony » 25 12 2016, 11:56

За паметта продължаваш да бъркаш, защото не става въпрос за оперативна памет, а за сторидж. Епъл ползват такъв, който е подобен на SSD, а там един от основните фактори за по-висока скорост е точно обема. 32GB SSD може да е пъти по-бавно от 256GB. За останалото съм съгласен, аз мразя Епъл за политиката им към потребителите, които те смятат за овце и им казват от какво имат и от какво нямат нужда. И аз като теб ползвам айфон от 2007, но минах на андроид след 4S, тъй като от Купертино упорито отказваха да направят телефон с по- голям екран, а аз имах нужда точно ог това, тъй като и работя на него. Чак като пуснаха 6 Plus ме спечелиха пак за клиент. Не може да отрека, че са постигнали една почти перфектна екосистема между операционна система, хардуер и приложения, както и отличен къстъмър съпорт, поне за държавите, в които има Епъл стор. Затова се подразних, че ме смяташ за фенбой, който сляпо ги защитава. Никога не бих го направил. Тезата ми е, че китайците разчитат на маркетингови трикове като 6GB RAM, за да печелят клиенти. Надали ползваш фотошоп на телефон, та да имаш нужда от тях :) Разбирам ги, защото те няма какво друго да предложат. Ти казваш, че Епъл са сами срещу 1001 производители, но и това не е точно така. Епъл се борят срещу Самсунг и Гугъл, като Гугъл са реалната им конкуренция, а тях ги мразя почти колкото Епъл заради отвратителната им политика за събиране на информация от потребителите, която информация използват за да правят милиарди, предоставяйки ти уж безплатни услуги. Само си представи ако утре Гугъл реши да врътне кранчето и андроид да стане ексклузивна ОС само за техните телефони? Всички китайски производители ще приключат в миг, тъй като реално ползват готов продукт безплатно, за който само трябва да напишат драйвери за хардуера си и да му направят евентуално някакъв лаунчър, но могат и да си ползват чист ванила андроид. Ама разбира се, че цената тогава ще им е по-ниска, тъй като и инвестицията им в тази област е нищожна. Повечето потребители не си дават сметка за това, нямат идея колко скъпа е софтуерната разработка и последващата я поддръжка, а сравняват само на база цифри - честота, ядра, памет, без дори да имат идея за какво са им тези неща, как работят и какви ползи им носят. Аз много се радвам, че има все по-голяма конкуренция, тъй като това е добре за всички нас, но ми се иска да стане по-истинска такава, защото сега големите играчи са всъщност трима. Много харесвам продуктите на HTC, но те бяха на път да загинат, обаче се появи Гугъл и ги спаси, възлагайки им да произвеждат Pixel. И това пак е късмет за тях, защото първоначално трябваше да ги правят Huiwei, но не се разбраха относно брандирането. Както и да е, надявам се да останем без лоши чувства, явно наистина писмената форма на общуване не води до разбирателство :) Честито Рождество и дано новата година ни донесе много нови поводи за радост.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот acronym » 25 12 2016, 12:11

Весела Коледа на всички! Бъдете здрави. :)

Само да вметна нещо.
Не всеки има желание да сменя телефона си всяка година.
Аз например като свикна с един и си наредя нещата които ползвам и с които работя, докато ми върши работа не мисля за смяна.
При производителите на Андроид телефони - ъпдейти максимум година. След това започват едни мъки с къстъм фърмуери, или трябва да се купува нов апарат. (Изключвам Нексус)
Пример, телефона на сина ми е на около 4 години, естесвено поддръжка от Сони няма отдавна, къстъми също. Същевремено, тате искам това приложение, тате искам тази игра ... еми не може татевото трябва по-нова версия на ОС.
Но телефона като за 10 годишен хлапак е перфектен, защо да го сменям?
Единия телефон на жена ми е подобна картинка, другия обаче 5s който също е почти на 4 години, си получи десятката и работи без грешка.

Точно това насилствено побутване да си взимаш всяка година нов апарат не ми допада.
Аватар
acronym
Маниак

Мнениеот Sir Tomaz » 25 12 2016, 13:01

Ами за паметта, точно сторидж говорех, SanDisk Extreme визирах, но и в нета има доста изписано по въпроса защо епъл го правят, както и защо самсунг сложиха най-бързата памет, когато пуснаха Galaxy S6. Няма да споря, има изписано достатъчно по въпроса.

Когато дойде първият прототип на Самсунг Galaxy, реакциите бяха, че е прекалено и безсмислено overpowered, защото хардуерно не отстъпваше на тогавашните средностатистически компютри, но се оказа, че не е, защото само след няколко ревизии на ОС се оказа, че иска още. Гогато в Австрия видях за пръв път прототип на iPhone 4 (до тогава всички знаехме iPhone 3G и 3Gs) направо не вярвахме на нещата, които бяха направили, наистина от него тръгна металната лайсна, тънкият профил и големият боди-скрийн рейшио, които бяха отново гейм-чейнджър и промениха смартфоните, както направи и първият айфон, работеше много бързо въпреки бета версията на операционната система и всички цъкахме и обмисляхме варианти (българската група :)) ) как да "изгубим" тестовите устройства и даже питахме колко ще трябва да платим ако това се случи... толкова много ни впечатли.

Какво се оказа... след време, самсунг галакси приемаше ъпдейти до новите версии на андроида и работеше без проблем, години наред и се оказа един от най-безпроблемните телефони за времето си, докато когато излезе 4s, след това 5, iPhone 4 едвам дишаше с новите ъпдейти и изнемогваше, а 3GS беше направо спрял, като беше станал един от най-бавните телефони. Та май пойнт из, че сега може и да е много 6GB RAM, но не се знае след 1 година.. на всички е ясна идеята на епъл, че забавянето на по-старите устройства е част от стратегията им, за да принудят потребителя в края на краищата да хване да си купи новият мега модел, който догодина отново ще получи някакви недъзи при излизането на следващата версия и ще е отново желателно да се премине нагоре, по-догодина вече наложително.

А многото "безсмислена" рам означава, че телефона е много по-разтоварен, да и 3GB ще са достатъчни, и два, но тогава софтуера прави повече операции да чисти и да я пълни, като премахва неща, които вече са отворени и готови за работа, при повечето рам имаш повече неща готови за работа и софтуера натоварва по-рядко и по-малко процесора да се занива с тези неща. Освен това, при ъпдейти няма да има проблем, недостатък на хардуер и т.н., и не на последно място ЗАЩО НЕ?! Като може, технологията позволява, пък и да покажеш на хората какво реално можеш да получиш срещу по-малко пари! Аз съм ЗА! Предпочитам максималният хардуер за минимално пари, и при този (както и при други модели/марки) получаваш точно това. Пак казвам, усторйствата на епъл са страхотни, но там плащаш двойно за по-малко, по-стар и по-евтин хардуер, има доста изписано колко струва айфона като хардуер, и колко струват някои устройства с андорид, които са доста по-евтини. Разликите са огромни, за пример само екрана на S7 Edge е по-скъп от всичко дето е сложено в седмицата... съответно и печалбите за епъл са много по-големи, логично. Защо да плащаш за нещо, което знаеш, че след година, ще е вече неактуално, освен това има хора, на които им е кеф просто да си вземат най-мощното, най-новото като технология, не задължително, защото няма да го сменят скоро, или защото се притесняват дали ще се качват ъпдейтите без проблем, а просто за кефа да имаш някаква е такава кретения. Но защо не помислим и за тези, на които пък не им се сменя телефона през 12 месеца, те също ще могат да ползват такава машина години наред без проблем, защото този хардуер ще е адекватен и след 1-2-3, та така. Общо взето за мен лично най-любим модел на епъл ми е 6-цата, чисто и просто заради липсата на force-touch.. е немога да свикна, иска да копирам нещо да го препратя, карам/в движение съм, бързам, искам да задържа, копирам-пейстна... НЕЕЕЕЕЕ настиснал съм по-силно и ми излизат други тъпотии.. искам да напиша нещо без да сменям клавиятурата 16 пъти, за да включа цифри.. после пак на букви.. после пак на цифри.. мхммммм страшно удобно. iPhone 6 за мен е най-красив и приятен като дизайн, има копче, има жак за слушалки, има читава камера и като размер ми е удобен, няма форстъч, просто перфектният айфон, за мен поне. А андроидчетата си ме кефят и от време на време се разнообразявам с тях, въпросният наистина е страхотен и го споделих ей тъй, нали такава е темата, може да е полезно на някой, не съм правил аналогии и сравнения, за и против, само няколко думи за телефона. Но все пак, след като има дискусия, не ми пречи да напиша мнението си по-подробно, нали, все пак само голи твърдения не са факти, а е факт, че този телефон е много добър, страхотна камера, работи като светкавица, батерията държи без проблем, има перфектен дизайн, убийствен екран (за който мога да твърдя, че е по-хубав от на айфона със сигурност) и т.н., има страхотен хардуер, и на всичкото отгоре е на доста добра цена, е какво му е, общо взето даже ми харесва повече от S7 Edge, който също си купих и също мога да кажа, че е много добър, както и Р9, Р9 плюс пак на хуавей, който е убийствен и т.н., пак без да правя съпоставки с айфони и т.н., без да твърдя, че са по-хубави или по-лоши, без да карам някой да си сменя телефона и т.н., нали да не се влиза в излишни спорове отново. Според мен просто андроидите стават все по-добри и стигнаха момент, в който аз лично мога да ги ползвам, без да ми липсва айфона, което до скоро беше почти невъзможно.
Изображение
Аватар
Sir Tomaz
Маниак

Мнениеот Pfote2 » 25 12 2016, 21:35

Изчетох горното и съм напълно съгласен. Сега съм с един ONEPLUS 3, който държах в резерва.
Защото следващият Huawei (P9) ми даде грешка на картата, а на картата и няма нищо. Първият Хуавей с грешка на картата беше един Mate 7, който продавачът ми смени с нов и който даде също грешка на картата. Така че три Хуавея - и трите с грешки на картата, с три различни карти, разбира се.
Затова сега съм с ONEPLUS 3, макар камерата му да е доста по-слаба от тази на Р9. И за в бъдеше това ще ми е критерият. Само вътрешна памет поне 128 и RAM - 6 GB.
---
Някой имал ли е такива проблеми с Хуавей?
Pfote2
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 25 12 2016, 21:41

На Пепеляшка iPhon-а в 12 часа става на Huawei :-)
Аватар
DrFrancky
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Други хобита