Мъже в кухнята (Готварски Рецепти)

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Re: Мъже в кухнята (Готварски Рецепти)

Мнениеот marksgp1 » 25 05 2017, 15:36

Баси темата набарах, особено както не съм обядвал :((
Аватар
marksgp1
Напредващ

Мнениеот phil05 » 02 06 2017, 13:46

Реших да се храня вече разделно, тоест отделно от жена ми :)). Това било вредно, онова било не знам какво...

За да ознаменувам решението, снощи си приготвих тава джигер ::thumb::, с много забележки и предстоящи подобрения, разбира се. Най малкото не успях да нарежа дроба на толкова тънки парчета. Този в Одрин примерно е като чипс.

Все пак рецептата: взима се телешки черен дроб и се нарязва на много тънки парчета. Може да се накисне предварително в мляко. Слага се подправка по желание, но без сол, сол после. Овалват се хубаво в брашно да покрие отвсякъде и се пускат за 30 -тина секунди в горещо олио, може в някаква решетка, че да се извади наведнаж. Слага се за малко на кухненска хартия и готово. Мазнината не трябва да е прекалено гореща. Това е.

Като вариант, ако на някой му се играе повече, може вместо само брашно, да се овалят в разбита смес от брашно и яйце, или белтък.

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот KDelchev » 04 06 2017, 17:08

phil05 написа:Реших да се храня вече разделно, тоест отделно от жена ми :)). Това било вредно, онова било не знам какво...

Тук ме разби братле, паднах от смях! Това с разделното хранене, си го крада, като идея, за пред жената ::drinks::
Аватар
KDelchev
Маниак

Мнениеот Дон Жуан » 02 08 2017, 22:14

phil05 написа:Реших да се храня вече разделно, тоест отделно от жена ми :)). Това било вредно, онова било не знам какво...

За да ознаменувам решението, снощи си приготвих тава джигер ::thumb::, с много забележки и предстоящи подобрения, разбира се. Най малкото не успях да нарежа дроба на толкова тънки парчета. Този в Одрин примерно е като чипс.

Все пак рецептата: взима се телешки черен дроб и се нарязва на много тънки парчета. Може да се накисне предварително в мляко. Слага се подправка по желание, но без сол, сол после. Овалват се хубаво в брашно да покрие отвсякъде и се пускат за 30 -тина секунди в горещо олио, може в някаква решетка, че да се извади наведнаж. Слага се за малко на кухненска хартия и готово. Мазнината не трябва да е прекалено гореща. Това е.

Като вариант, ако на някой му се играе повече, може вместо само брашно, да се овалят в разбита смес от брашно и яйце, или белтък.

Изображение

::yahoo:: ::drinks::
И за да не съм офф, пък и поради сдържаност към други теми и ФБ страници да взема да се изявя тук....
Показвам собствен вариант на рзделно хранене :))

Изображение

Изображение
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот Дон Жуан » 02 08 2017, 22:33

И нещо по-леко, че да не ме упрекват :))
Започвам с една приятна салатка....
Заготовката е от краставички от село ( все пак съм си селянче :) )

Изображение

Лимонът е нарязан по същия начин! Той е от лимоненото дръвче на комшийката....дето стои на площадката....
Октоподчетата ....... от консерва, разбира се.....консервите ги правихме в Гърция миналата година, че сега да сме на далавера :thumbup:
За маслините с аншоа се прекарах и ги купих....ама здраве да е! ::drinks::

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот Дон Жуан » 02 08 2017, 22:36

Забравих да кажа наздраве ::crap::

Изображение
::drinks::
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот phil05 » 04 08 2017, 22:00

Я каква покривка, също като моята разделната горе, само че зеленичка... :) ::thumb::. Аз вече карам без покривка.

Сега видях какво и липсва на моята разделната рецепта. Това побелялото вътре в чашата?

И аз си доведох от Гърция една хубавица, засега само на картинка :). Ако ще е разделно, да е разделно...

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Veselka » 11 08 2017, 20:06

Здравейте,
Въпреки заглавието на темата и мнението ми, че жена в кухнята не е интересно , надявам се че няма да имате нищо против една много лесна рецепта от мен. :)

Шоколадов сладолед от авокадо
Необходими продукти :
2 зрели плода авокадо
4 суп.лъж. мед
сока на 1/2 лимон
3 лъж. какао на прах
укасата е по желание ( в случая къпини )

В блендера постепенно , със спиране ( за да бъде изпуснат въздуха ), се смесват авокадото, меда, лимоновия сок и какаото. Получената смес поставете в кутия с капак или направо в малки чашки и приберете в камерата на хладилника.
Добре е да се яде в полу размразен вид. Преди да сервирате украсете по желание.

Изображение

Изображение

Добър апетит! ::angel::
:)
Аватар
Veselka
Активен

Мнениеот phil05 » 28 08 2017, 22:33

Разделно тава джигер вариант 2, омотан с разбит белтък с брашно, вместо само в брашно. Не стана хубав така, или аз нещо го обърках. Класиката само в брашно си е класика.

А голямата чиния е само за ги дразня околните, то това се поднася в малка чинийка и не е за сметка на качеството. Но пък бирата е автентична. В крайна сметка разделените започнаха да се увъртат наоколо и се почна, какво правиш пак сега, я да опитам.... :)

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Detson » 30 08 2017, 19:50

Яицата и брашното са по отделно. Разбиваш яицата с малко оцет/буквално 2-3капки/,потапяш дробчетата и се овалват в брашното. Тази процедура може два пъти да я направиш. В брашното може да се сложи и щипка две сода бикарбонат,бухва панировката леко. Ако наресваш и черен пипер може леко да се поръси брашното. Успех следващия път. :)
Я да видим ,туй що все още работи.
Аватар
Detson
Напредващ

Мнениеот phil05 » 30 08 2017, 20:08

Идеята беше тази панировка да е малко по- гъста, да хване коричка, затова с малко брашно. Първо ги овалях хубаво само в брашно, после реших да не ги слагам едно по едно в панировката, а да ги объркам всички наведнаж. Домързя ме :) И първото брашно се смъкна, разбира се и всичко стана на каша. Отгоре на всичко обърках и температурата на олиото, че ги правих на газ и накрая станаха твърди като хокейни шайби :))
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот otof » 12 11 2017, 22:49

Позабравихме я тази хубава тема :)
Една идея за рибена чорба,с уточнението че кулинарната фантазия е според наличноста :)
Лука на едро,морковчето на кубчета,една зелена пиперка,заедно с нарязаните дръжки на целината в сгорещеното олио, да се опознаят.
Преди това рибката/морски кефал,и някое друго попче,в случая/e полусварена,и обезкостена.
Заедно с рибения бульон,малко ориз,и един картоф на много ситно,колкото да замъти чорбата.
Към края,когато ориза е почти сварен,сложих и някоя мида,ей тъй,за разкош,
Зеленото са листа от целина/кервиз/селъри
Ако остане за втория ден,става още по-вкусна
::drinks:: ::drinks::
Изображение
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот Detson » 17 12 2017, 22:39

Ами харесвам си бургерите.Купих някаква кайма телешко-агнешка,кашкавал чедар,маруля,доматчета,горчица Олинеза,майонеза френска и хлебчета.Каймата я овкусих с малко черен пипер,няколко капки балсамов оцет и това е.Оформих 6 кюфтета и ги пекох на тиган до почти загаряне на бавен огън.Като ги обръщах, малко преди вадене, слагах чедъра и веднага в долната половина на хлебчето,намазано с мойонезата леко,резен домат,маруля и няколко капки горчица.Захлупвам с другата половина и воала.Нямаше биричка ,а с Пепси кола,една чаша само,че е вредна. :-D Ами на мен ми беше сладко. :-D
Изображение Изображение
Аватар
Detson
Напредващ

Мнениеот Detson » 24 12 2017, 18:48

Извинявайте не ми се обяснява.Ризото с гъби и зеленчуци.

Изображение
Аватар
Detson
Напредващ

Мнениеот Дон Жуан » 06 01 2018, 10:37

След цяла седмица на мезета, пържоли и пр. две простички неща от мен :)
Снимките са на бързо и с телефона, но ще компенсирам с думи.....Първото е топла зимна салата със запържен лук ( една голяма глава кромид ), половин парче домашен суджук, т.е. с повече свинско и полуизсушен и накрая една консерва червен боб, но добре измит и изцеден ;)
За второто : 500гр. хубаво телешко шкембе, половин пакетче краве масло и няколко скилидки чесън.....Шкембето става за около 45 минути в тенджера под налягане, подправено с 2-3 листа дафинов лист, няколко зърна бахар и черен пипер и щипка индийско орехче. След това се нарязва на едро и заедно с чесънчето и кравето масло за няколко минути в тиганчетооооо.............За разкош накрая се поръсва с малко червен пипер ( може и смес от сладък и лют ), сол и черно пиперче на вкус.

Изображение

Изображение

Простичко и нашенско :thumbup: като изключим червеният боб, но той е по-скоро за фасон.....иначе и бял си става добре ;)
::drinks::
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот ceramosi5 » 06 01 2018, 19:15

Нека хапнем пица.Един от любимите видове за мен- "Четири сирена" върху камък. Едно от най-важните изисквания, които трябва да спазим е видовете сирена- твърдо, меко, ароматно и синьо.С песто Дженовезе вкуса ще е още по-добър.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
ceramosi5
Маниак

Мнениеот alex_slav » 06 01 2018, 19:51

Добре звучи, нарочно ли е препечена леко?
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот alex_slav » 06 01 2018, 19:55

Аз правих скоро също пици. Тестото си го правя също аз, домати, гъби, риган, 2 Мин преди вадене слагам моцарела, като се извади рикота и хамон по желание.
Изображение
Изображение
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот ceramosi5 » 06 01 2018, 20:32

Много апетитно изглежда и твоята пица.Тестото също аз си го правя и обичам да е леко препечена. Пека на максимална фурна , като всичко е сложено от самото начало. ::drinks::
Аватар
ceramosi5
Маниак

Мнениеот otof » 10 01 2018, 17:30

От мен една бърза салата
Изображение
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Предишна