Голф

Други хобита, които ви вълнуват и искате да споделите с останалите

Голф

Мнениеот DrFrancky » 09 12 2016, 00:50

Гледам разни хобита тука та реших да се пробвам да питам - има ли голфъри тук ? Някой от вас да е запален по голфа и да играе ? Аз съм начинаещ в този спорт, то кой ли не е.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Re: Голф

Мнениеот stepona555 » 09 12 2016, 01:32

От три год се настройвам да почна , живея до голф училище , наблизо още няколко игрища.
Засега теория и трупане на сакове пръчки колички и съвети от стари голфъри .
В тоя ред на мисли кое е първото и основно изискване за голфъра , аз го открих по трудния начин
Поздрави и Бира
stepona555
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 09 12 2016, 01:42

stepona555 написа:От три год се настройвам да почна , живея до голф училище , наблизо още няколко игрища.
Засега теория и трупане на сакове пръчки колички и съвети от стари голфъри .
В тоя ред на мисли кое е първото и основно изискване за голфъра , аз го открих по трудния начин
Поздрави и Бира

Ми зависи какво разбираш под това. За мен най-трудното беше да почна да седя на рейнджа а не на грийна :-) Търпението. Много пъти ми е идвало да си увъртя клъбовете на възел и да си замина. Практика на рейнджа му е майката. И много свободно време.

Противно на мнението в България, че голфа е скъпо занимание ще кажа, че е доста евтин спорт. Проблема му е че за да почне човек да играе се изисква много свободно време. А за да почне да задобрява трябва да спи на рейнджа.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот stepona555 » 09 12 2016, 12:39

Преди година отидох в ресторанта на голф клуба срещу нас да видя обстановката и ако ми хареса да резервирам маса за вечеря , имахме семеен празник .Още не бях успял да си поръчам една бира докато разгледам менюто и дойде келнера а после и още един и ме помолиха да си оправя облеклото за да могат да ме обслужат или да напусна.Оказа се че съм с хубава тениска , но без якичка .Единствения път в еспана когато не съм успял да пия бира някъде за 15 год е този.Огледах се подробно да намеря поне един без яка , ама не , имаше доста по опърпани от мен старци англичани , но всички по дрес кода.
Вечерта си сложих риза и си изкарахме чудесно.
А за да се учиш сам тук има и безплатни , плащаш символична сума за едно сакче с топки и това е .
В момента е силния сезон тук 18 гр леко облачно идеално време, навсякъде прелитат топки.

И разбира се голф часовник с ГПС и карти на игрищата по света, като го пуснеш вади списък на най близките , избираш твоето , избираш номер и веднага ти отчита дистанция до начало на грийна до края и до хола, после мери колко метра ти е бил първия удар , играчка
Гармин S1
Изображение
stepona555
Маниак

Мнениеот DrFrancky » 09 12 2016, 13:41

Да, дрескода е много важен. Панталон и блуза с яка. Без къси панталонки, може с такива под коляното. В някои игрища клъбхауса е само за мембъри и други не се допускат.
Аз използвам моя iphone , има едно приложение "game golf" , показва ти карта на игрището , мери дистанции и можеш да си записваш с кой клъб си ударил. Пази и скоринг карта. Много е удобно.
Ако ще започваш да играеш си вземи и една джаджа zepp - http://www.zepp.com/en-us/golf/
Супер полезна е, слага се на китката , закача се за ръкавицата и ти мери и показва темпото и плейна по който ти минава удара. Има и видео уроци. Можеш да си снимаш суинга и да го анализираш. Супер полезно.
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот ivan_dz » 09 12 2016, 19:26

Много приятен спорт свързан основно с разходка на чист въздух и приятна компания. Оставете тия джаджи и се забавлявайте.
Колегата е прав за рейнджа, много време и удари отиват там докато човек изгради приличен суинг. Искам само да добавя и колко е важно да се вземат поне 20тина урока с подходящ учител, иначе може да загубите интерес още преди да излезете на игрището.
Аватар
ivan_dz
Напредващ

Мнениеот stdenev » 09 12 2016, 19:34

Преди години си бях взел Nintendo Wii и го носех в офиса да играем голф. :)
Не съм играл в реални условия, но това ми се видя доста приятно и реално.
Може би става за тренировки, не знам. ::drinks::

Fine quality is remembered long after the pain of spending money!!!
Аватар
stdenev
МОДЕРАТОР

Голф

Мнениеот ivan_dz » 09 12 2016, 19:45

Веднъж съм пробвал на wii -то на един приятел, дори не се доближава :) друго е на живо.
А и много хубави снимки стават на грийна... :)
Последна промяна ivan_dz на 09 12 2016, 23:51, променена общо 1 път
Аватар
ivan_dz
Напредващ

Мнениеот DrFrancky » 09 12 2016, 21:02

ivan_dz написа:Много приятен спорт свързан основно с разходка на чист въздух и приятна компания. Оставете тия джаджи и се забавлявайте.
Колегата е прав за рейнджа, много време и удари отиват там докато човек изгради приличен суинг. Искам само да добавя и колко е важно да се вземат поне 20тина урока с подходящ учител, иначе може да загубите интерес още преди да излезете на игрището.

Уроците са задължителни. Иначе рискувате да затвърдите грешките и после няма избиване.
Всяко членство ви предоставя няколко безплатни урока, задължително се ползват. След това си вземате пакет уроци и си ги ползвате когато искате.

stdenev написа:Преди години си бях взел Nintendo Wii и го носех в офиса да играем голф.
Не съм играл в реални условия, но това ми се видя доста приятно и реално.

Няма ама абсолютно нищо общо. Ти поне си от София, ще те заведа някой ден да пробваш.
На това Wii уцелваш топката винаги, ще видиш какъв зор е да пратиш топчето на 10 метра по права линия, да не говорим за 150-200 :-)
Аватар
DrFrancky
Маниак

Мнениеот stepona555 » 11 12 2016, 04:20

Изображение

Изображение
stepona555
Маниак

Назад към Други хобита