REPLICA SHOT OF THE DAY... :))

Въпроси и мнения около Репликите на часовници

Re: REPLICA SHOT OF THE DAY... :))

Мнениеот nibaru » 10 10 2017, 19:58

И ето, без да искам попаднах и в този раздел:

Изображение

Часовникът трябваше да е REC P51-04 - една малка фирма, стартирала като проект в kickstarter. Една от сериите им часовници е с циферблати от ламарината на стари FORD Mustang коли от 1966 година. На всеки часовник има табелка на циферблата със VIN номера на колата, от която е направен. Механизма вътре - Miyota 9130 с power reserve индикатор.... абе хареса ми, особено идеята на индикатора за резерв, както и идеята да прилича на километраж. А точно модела P51-04 е само 250 бройки - всички те направени от ЕДНА кола - и всички трябва да имат еднакъв VIN номер на циферблата. Е да, ама не - часовникът, който купих е със различен номер от този, в сайта на производителя. Това е единствената разлика с оригинала, както и вероятно един тон разлика в червеният цвят на надписа Limited. Всичко друго е като при оригиналният часовниk. За мое голямо съжаление, все пак е реплика. Купен от eBay за сериозна сума (все пак бяха приложени снимките на оригиналният часовник). Утре ще направя опит да го връщам - дано продавача да не се покрие. От моя страна е направено всичко необходимо - eBay, PayPal ....... но да видим. Дано този неуспешен опит да се сдобия с REC часовник да завърши без особени финансови щети. Дори от самата фирма REC Watches изявиха желание да им го изпратя - да го разгледат. Толкова е сериозна репликата.(Според мен вероятно е произведен в същата фабрика, която прави и часовниците на REC)
Оригиналният VIN номер е 6F07C290059 - и при проверка в интернет наистина си излиза Ford Mustang 1966.
За мое съжаление - VIN 6F07C290106 , който е поставен на моя часовник , не е валиден, или поне не е от същият Ford Mustang.
Вчера бях умен, затова исках да променя света.
Днес съм мъдър, затова променям себе си.
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот galliano » 15 10 2017, 15:28

nibaru, има ли развитие по въпроса с Мустанга?
Пръв между равни...
Аватар
galliano
Маниак

Мнениеот nibaru » 15 10 2017, 16:22

galliano написа:nibaru, има ли развитие по въпроса с Мустанга?
Върнах го към продавача - с DHL Express, като убедих PayPal да ми преведат сумата за куриерската услуга (щото аз не отказвам покупката, а че е реплика). Иначе от PayPal дадоха адрес за връщане, но без телефон и име на получателя - от Security reasons - пет пъти им обяснявам, че няма как да изпратя нещо с куриер без име на получател (и телефон при DHL) ама те не та не. На всичко отгоре и адреса се различава от този, от който е изпратен. Абе мазало. Намерих името върху кашона, написах адреса, който PayPal ми дадоха. Пратката сега не могат да я доставят поради непълен или грешен адрес. Нямам никаква вина - пак звънях на PayPal - да го подсетят да си потърси пратката иначе ще ми я върнат. Сега чакам - я часовника, я парите, я и двете. Иначе часовникът, ако не беше този гаф с Limited Edition - че всички бройки са от една кола само направени - нямаше да позная, че е реплика. И снимките, които изпратих на REC - доста се учудиха и наистина ме навиваха да им пратя часовника при тях. Продължавам да си мисля, че оригиналните им часовници се правят някъде из Китай и този, който получих си е от фабриката - май са решили да си произведат допълнително количество. Вътре си е Miyota 9130, Оригинална кутия, гаранционни карти, микрофибър на кърпичка брандирана REC....

Sent from my Mobile
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 15 10 2017, 18:42

Ники, това звучи като някакъв филм. Няма да се учудя, ако се окаже, че REC са врътнали нещо допълнително и затова дават зор да си го вземат. Дано се наредят нещата и да си вземеш оригинална бройка от тази серия. Проектът е чудесен като замисъл и дано моите размисли са само фантазии и параноя.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот nibaru » 15 10 2017, 19:01

Ето част от комуникацията с тях:
(Да вметна само - все пак съм пратил снимки с добро качество - каквито често пускам и тук)

Dear Nikolay,

Thank you for your images and mail.

From your images it is difficult to spot the faults that might confirm it is a fake. However, two critical issues clearly confirms it is a counterfeit watch;

1. VIN Number

REC Watches did the entire production of the P51-04 Limited Edition from one single VIN Number; 6F07C290059. The VIN Number on the front and engraved on case back on your watch clearly states another.

We have double checked with our production facility and we did not at any time make a mistake on this subject. We have necessary documentation.

2. Colors

Front dial states Limited Editions just below hands. The color is clearly off from the approved color. If this was a genuine watch it would have been spotted during QC at our production, warehouse or shipping department. It would never have made it pass 3 QC’s.

I hope above provides sufficient evidence for you and please do not hesitate to contact me if you have any request for back up or support. Feel free to mentioned us, me and the company in your complaint.

Best,
Thomas

P.S. Would you be interested in sending the watch to us once all is finalised?

И още един e-mail (първият):

Dear Nikolay,

Thank you for your mail.

I am truly sorry to inform you, that there is a high risk that the P51-04 Limited Edition watch you bought is a counterfeit watch. You spotted correctly the easiest way to fin out, the VIN numbers not matching. We produced 250 pieces from one VIN only. makes no sense to offer an limited edition if it is not from one vehicle.

Thomas Dusinius Kronevald / CSO
tdk@recwatches.com / (+45) 2825 8907
REC Watches ApS
Skudehavnsvej 1, Stack II, 2.th
2150 Nordhavn, Denmark
http://www.recwatches.com
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот Barking Dog » 15 10 2017, 20:19

Хъмм, доста професионална и открита комуникация от тяхна страна. Остава варианта, който ти спомена в началото, някой в поднебесната империя се опитва да заработи на техен гръб.
Barking Dog
Маниак

Мнениеот cenzor » 15 10 2017, 20:40

От този ъгъл, само бръшването на циферблата е много хомогенно, за разлика от снимките на този, който очакваше.
Другото изглежда добре. Накрая ще се окаже, че е някой цифер, който не е минал QA и вместо да го изхвърлят - са го преизползвали (китайците, де). ::drinks::
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот nibaru » 15 10 2017, 21:03

И циферблата фронтално погледнат си е като на оригинала - нооо без грам ръжда или следи, че е ламарина от 1966 година и вероятно наистина е една идея по-гладък от оригиналния (но няма как да сравня). То като кажа оригинален - не разбирайте, че е с детайлите на Луи Моане - на този часовник ми хареса идеята, не очаквам някакво съвършенство в изработката.
Да свърши сагата, ще пусна повечко снимки.

Sent from my Mobile
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот phil05 » 15 10 2017, 21:14

Затова си поръчвайте със стомана от Калашници, няма грешка :). Вместо с ламарина от Форд Мустанг.

https://www.ablogtowatch.com/fonderie-4 ... ak-47-gun/
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот cenzor » 15 10 2017, 21:22

phil05 написа:Затова си поръчвайте със стомана от Калашници, няма грешка :). Вместо с ламарина от Форд Мустанг.

The Inversion Principle by is bang banging its way into reality soon, at the price of $350,000 each. fonderie47.com

::crap::
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 15 10 2017, 21:53

А, това ми е убягнало ::angel::. Ми това е положението, това е АК 47, иначе ламарина от Форд Мустанг :) Интересен проект, отиваш в Конго и Бурунди, където има 55 000 събрани калашника за разрушаване, разрушаваш ги, прибираш ги и почваш да правиш нещо по- интересно и смислено с тая стомана, няма да я фърлиме на вторични суровини я. Имаш си наготово известна марка 47, слагаш си цена, ако е висока, да се пробва някой друг да прави часовник от калашник на по ниска цена и т.н.

Ето как се прави за начало, нататък не знам

Изображение
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Sisq0 » 16 10 2017, 09:19

В този ред на мисли, идея за нов Startup - часовници от цигани.
Went for a walk this morning and stopped to have a coffee down by the beach.
Lady walked up and said, "So, I see a nice watch but no wedding ring."
I said, "You see a nice watch, because there's no wedding ring."
Аватар
Sisq0
Активен

Мнениеот galliano » 16 10 2017, 23:45

Имах веднъж подобни разправии с посредничеството на пей пал, много неприятно. Дано все пак ,както повечето случаи ти като купувач излезеш удовлетворен ::up::
Стискаме палци и в крайна сметка, ако не ти е минало желанието да те снабдят с оригинала ::drinks::
Пръв между равни...
Аватар
galliano
Маниак

Мнениеот monopola » 19 10 2017, 16:55

Ники, предполагам си го купил на търг в ибеи, отскоро е пълно с такива часовници, ментета са :) Възползват се от успеха на проекта в кикстартър някакви китайци, вероятно самата фабрика, която им ги е правила. Продават се на 1/5 или 1/4 от цената, ама са си ментаци, да знаете ::drinks::
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот nibaru » 19 10 2017, 18:47

monopola написа:Ники, предполагам си го купил на търг в ибеи, отскоро е пълно с такива часовници, ментета са :) Възползват се от успеха на проекта в кикстартър някакви китайци, вероятно самата фабрика, която им ги е правила. Продават се на 1/5 или 1/4 от цената, ама са си ментаци, да знаете ::drinks::
Наско, така е. За други марки - като Seven Friday знам отдавна, но специално лимитирания REC не го бях срещал. И цената си беше сериозна - 650 долара, което си е 1/3 от официалната. Утре часовникът ще се върне при мен - продавача не го взе. От там на сетне ще чакам PayPal да ми върне и парите. Вероятно ще си имам и часовник, и пари. Загуба - куриера за връщане до мен (DHL).
Времето ще покаже.

Sent from my Mobile
Аватар
nibaru
Маниак

Мнениеот Дон Жуан » 19 10 2017, 22:08

Ники, пожелавам ти да излезеш максимално сух от тази ситуация! И живот и здраве да се сдобиеш с мечтания екземпляр!!! ::drinks::
Моята скромна колекцийка : viewtopic.php?f=12&t=20141
Аватар
Дон Жуан
Маниак

Мнениеот trk2 » 20 10 2017, 00:28

phil05 написа:Затова си поръчвайте със стомана от Калашници, няма грешка :). Вместо с ламарина от Форд Мустанг.

Сержант ти помниш ли си ВИН номера на калашника :lol:
Ники, часовника е супер, но ако може да го вземеш на 1/4 от цената бъди твърд до края с връщането на този екземпляр.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Предишна

Назад към Реплики на часовници