Реплика или Оригинал-кое да изберем?

Въпроси и мнения около Репликите на часовници

Re: Реплика или Оригинал-кое да изберем?

Мнениеот mitadoc » 25 10 2011, 22:09

Поуспокойте се,няма нужда от отрицателни емоции.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот ivannikolov83 » 25 10 2011, 22:12

И понеже добрия тон е вече история искам да кажа нещо на monopola.
Причината да поддържам спора малко по ожесточено от нормалното не е позицията ти по въпроса за репликите и оригиналите. Това кой какво ще си купува си е негова работа и ако има последствия ще си ги понесе сам.
Това което ме подразни беше начина по който от позицията на юрист започна да обясняваш неща от който си нямаш и понятие и стигна до там че предложи услугите си на консултант срещу заплащане. Един ден някой случаен човек който има нужда от съвет наистина ще седне в офиса ти и ще ти плати за консултация а ти ще му наговориш същите неща който наговори тук. Не знам дали съзнаваш колко сериозни проблеми можеш да навлечеш на някого като му кажеш че може свободно да внася определена марка без да знаеш дали това е така или не.
P.S. Ти си юрист. Никога не започвай изречение с "А на бас че няма да ти направят нищо ако..." когато говориш за нещо от твоята сфера.
ivannikolov83
Активен

Мнениеот ivannikolov83 » 25 10 2011, 22:12

mitadoc написа:Поуспокойте се,няма нужда от отрицателни емоции.

Късно..... :)
ivannikolov83
Активен

Мнениеот monopola » 25 10 2011, 22:24

не се притеснявай. разрешавам ти да говориш каквото искаш, забрави за тона, кажи си ги нещата......
Разбира се не съм прав, не е против закона производството, търговията, ползването на реплики, хич не е.....
В закона няма вратички и никой не можа да го нарушава, абсолютно е така.....
кво разбирам аз верно, ако имах акъл щях ли да си губя времето с теб.
жив и здрав и хиляди реплики да ти минат през ръцете
моите часовници за продажба: viewtopic.php?f=80&t=12857

Коментари от сделки с мен: viewtopic.php?f=56&t=12046
monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот ivannikolov83 » 25 10 2011, 22:48

Не съм живял 100 години но колкото съм живял за мен ти си първият човек с висше образование, който пише на жаргон.
P.S. Искам да поздравя plamen03 за пророческите умения. Явно някой хора виждат нещата по-отдалеч. :thumbup:
ivannikolov83
Активен

Мнениеот trk2 » 25 10 2011, 23:53

monopola написа:не се притеснявай. разрешавам ти да говориш каквото искаш, забрави за тона, кажи си ги нещата......

“Иване, кажи си !” е култова реплика от близкото минало :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот ivannikolov83 » 26 10 2011, 00:01

trk2 написа:
monopola написа:не се притеснявай. разрешавам ти да говориш каквото искаш, забрави за тона, кажи си ги нещата......

“Иване, кажи си !” е култова реплика от близкото минало :lol:

Три правила си имам в този живот.
1. Никога не удряй жена!
2. Никога не пий бутилка бира след бутилка водка!
3. Ако юрист ти каже "Кажи си" - започвай да говориш!
::drinks::
Не помня какво направи адаша! За моята преклонна възраст е нормално да не помня добре но все пак... :)
ivannikolov83
Активен

Мнениеот Junghans » 26 10 2011, 00:23

Колеги,
стига с тази глупост. Винаги ще има хора които ще си изберат реплика пред оригинал - просто има такива вранки, обичат да са накичени като коледни елхи, а и коледа наближава. Всеки път, виждайки реплики по ръцете на разни такива "пичове" се сещам за една поговорка "като на свинче звънче", само дето тук звънчето е простичко изработено тенеке... Ноо... това обикновено са добри хора, някога много положителни и дори с готовност ще ти помогнат да избуташ колата си от пряспа сняг, примерно...Един има право да съди и това е началника, както каза Бойко днес :) Бих искал тези хора да не натрапват мнението си, поне не в този форум, направете си форум за реплики и там ги издигайте в култ. Както Светослав Витков беше се изказал за гей обществото, че не би се дразнил ако не си навират задниците....така и някой колеги тук... Нека не забравяме, че има и хубави теми като водоустойчивост, сапфир, минерално или плексиглас...нови модели.....
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch
ИзображениеИзображениеhttp://junghanswatches.bg
Аватар
Junghans
Master User

Мнениеот trk2 » 26 10 2011, 09:42

ivannikolov83 написа:3. Ако юрист ти каже "Кажи си" - започвай да говориш!
::drinks::
Не помня какво направи адаша! За моята преклонна възраст е нормално да не помня добре но все пак... :)

Нищо не каза твоя адаш, той не е като теб и не послуша юриста- президента Стоянов. Затова синята идея умря и днес просташките реплики на Светльо Витков се харесват повече.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот bgreplica » 26 10 2011, 11:46

plamen03 написа:
bgreplica написа:
plamen03 написа:Ok,изказа мнение сега е момента да поспреш да пишеш.

Кой си ти, че ще определяш кой и кога да пише в интернет форум?

Повдига ми се само да ти прочета ника,а не ли пък да ти отговоря.

Като са ни хванали че сме изтърсили глупост, изместваме темата. Гениално ::thumb::
bgreplica
Напредващ

Мнениеот bgreplica » 26 10 2011, 12:43

Junghans написа:Колеги,
стига с тази глупост. Винаги ще има хора които ще си изберат реплика пред оригинал - просто има такива вранки, обичат да са накичени като коледни елхи, а и коледа наближава. Всеки път, виждайки реплики по ръцете на разни такива "пичове" се сещам за една поговорка "като на свинче звънче", само дето тук звънчето е простичко изработено тенеке... Бих искал тези хора да не натрапват мнението си, поне не в този форум, направете си форум за реплики и там ги издигайте в култ. Както Светослав Витков беше се изказал за гей обществото, че не би се дразнил ако не си навират задниците....така и някой колеги тук... Нека не забравяме, че има и хубави теми като водоустойчивост, сапфир, минерално или плексиглас...нови модели.....

Абсурдно е да се критикуват хора, че коментират реплики... в раздел "Реплики"!
Самият факт, че темата е толкова активна, показва че хора и от двата отбора се интересуват от репликите, независимо дали ги приемат или отричат. Ако репликите не заслужаваха внимание, неприемащите ги изобщо нямаше да влизат в раздел "Реплики". Представете си че имаше раздел "Стенни часовници с кукувица" - никой нямаше да влиза там.

Никой от нас не натрапва мнението си, нито издига репликите в култ. В тоя форум като че ли повечето хора не могат, или не искат, да направят разлика между изказване и натрапване на мнение. Някой да е казал "Продайте си оригинала и носете реплики, защото те са по-добри"? Дайте да уточним веднъж завинаги - никоя реплика не е по-добра от оригинала per se. Ние просто сравняваме качество-цена на едното и другото. И... избираме не това, което избирате вие. Нищо повече. И ако това ни прави свинчета със звънчета, вас прави свинчета с 20 пъти по-скъпи звънчета, което не е много умно. Нека не си говорим глупости - ние всички носим часовници не за да ни показват точно време, а най-вече от суета.

Нарушаваме добрия тон само когато някой си позволи да ни квалифицира като свинчета със звънчета, хора от ниска прослойка, необразовани и пр. Съдейки по правописа на хора, които критикуват репликите тук, не виждам смисъл изобщо да им отговарям. Какво да отговоря на човек (юрист), който нарушава закона използвайки нелицензиран софтуер и сваляйки нелегално филми от нета, който, като няма какво да каже, ми казва: "Вие нарушавате закона"..!? - "Сериозно?"

Като има "хубави теми като водоустойчивост, сапфир" и пр., защо швейцарската трупа се намира в раздел "Реплики"?
bgreplica
Напредващ

Мнениеот ivannikolov83 » 26 10 2011, 12:56

Junghans написа:Нека не забравяме, че има и хубави теми като водоустойчивост, сапфир, минерално или плексиглас...нови модели.....

Честно казано според мен това е една от малкото разумни мисли от доста време :)
Имам идея в този дух която според мен ще поразведри малко обстановката и до някъде ще даде, ако не отговор, то поне отправна точка да търсим такъв.
Предполагам че си има набор от характеристики по които се сравняват часовници - материал, точност непромокаем до и други. Ако се побликуват снимки на наши часовници, въпросните характеристики и малко допълнителна информация(от кога го носим, имал ли е сериозни ремонти, колко струва ...) мисля че донякъде ще отпадне субективността. Смятам че би било полезно както за старите така и за нови участници във форума.
ivannikolov83
Активен

Мнениеот monopola » 26 10 2011, 13:35

на двамата репликари да им споделя изказване на един приятел:

"Не спори с глупаци. Ще те свалят на тяхното ниво и ще те бият с опит."

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот ivannikolov83 » 26 10 2011, 13:41

monopola написа:на двамата репликари да им споделя изказване на един приятел:

Приятел от университета ли ти е? ::up::
ivannikolov83
Активен

Мнениеот miroman » 26 10 2011, 15:23

monopola написа:на двамата репликари да им споделя изказване на един приятел:

Тук вече наистина загубихме добрия тон...

Като сме почнали с "мъдростите", нека ти кажа и аз една, която ми помага в много случаи:

"Господи, дай ми сили да променя това, което мога; търпение да приема това, което не мога да променя; и най-вече мъдрост, за да ги различа."

На спорещите в тази тема не им достига третата част...
------- Моите турбийони -------
Constantin Durmont Tourbillon | Exactano Tourbillon | WUS 2012 Tourbillon Project
-----------
Вечният календар е направен, за да може един път на 4 години да глеждаме как датата се сменя от 28-ми на 29-ти. Репетирът е направен, за да може изобщо да не поглеждаме часовника. А турбийонът е направен, за да го гледаме непрекъснато.
Аватар
miroman
Master User

Мнениеот Bartek » 26 10 2011, 15:30

monopola написа:Аз например никога не съм виждал или чувал за глобен за неправилно пресичане пешеходец, но в закона си го пише и е нарушение.

Внимавай какво си пожелаваш, защото ще гледаш като накъкан. Това, че някой хора не са заядливи и са човечни, не значи, че не прилагат правилно закона.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

Мнениеот Junghans » 26 10 2011, 16:24

ivannikolov83 написа:
Junghans написа:Нека не забравяме, че има и хубави теми като водоустойчивост, сапфир, минерално или плексиглас...нови модели.....

Честно казано според мен това е една от малкото разумни мисли от доста време :)
Имам идея в този дух която според мен ще поразведри малко обстановката и до някъде ще даде, ако не отговор, то поне отправна точка да търсим такъв.
Предполагам че си има набор от характеристики по които се сравняват часовници - материал, точност непромокаем до и други. Ако се побликуват снимки на наши часовници, въпросните характеристики и малко допълнителна информация(от кога го носим, имал ли е сериозни ремонти, колко струва ...) мисля че донякъде ще отпадне субективността. Смятам че би било полезно както за старите така и за нови участници във форума.

Благодаря за разбирането, такива теми може би са по удачни. Ясно е, има реплики - има публика. Няма нищо лошо. Просто хората като мен избрали часовника като хоби, не го приемат като аксесоар а като изкуство в което са вложени много, много открития, традиции, иновации, майсторлък..... и не на последно място любов. Вече една реплика може би е повече аксесоар, но е и кражба от нашето любимо изкуство, обаче света е такъв и ние тук няма да го променим. Така че колеги нека носим каквото ни харесва и нека всички сме здрави ::drinks::
The brand Junghans is synonymous with high quality standards at the best value. JUNGHANS was, is, and will be THE future German watch brand.
Junghans - The German Watch
ИзображениеИзображениеhttp://junghanswatches.bg
Аватар
Junghans
Master User

Мнениеот monopola » 26 10 2011, 16:36

Bartek написа:
monopola написа:Аз например никога не съм виждал или чувал за глобен за неправилно пресичане пешеходец, но в закона си го пише и е нарушение.

Внимавай какво си пожелаваш, защото ще гледаш като накъкан. Това, че някой хора не са заядливи и са човечни, не значи, че не прилагат правилно закона.

не те разбрах. Нямам идея че трябва да се глобяват пешеходците, а именно че това не се прави, явно защото полицаите считат че е дребно нарушение. Въпреки че е много опасно за пешеходците а и за водачите. не дай си боже да блъсна човек някога или аз да го отнеса .....

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот monopola » 26 10 2011, 16:38

"Господи, дай ми сили да променя това, което мога; търпение да приема това, което не мога да променя; и най-вече мъдрост, за да ги различа."

На спорещите в тази тема не им достига третата част...[/quote]

много си прав....
развявам бялото знаме аз, отказвам се от писането тук. Въпреки че пак няма да издържа по някое време сигурно :) но мир да има ::drinks::

monopola
МОДЕРАТОР

Мнениеот Bartek » 26 10 2011, 17:11

monopola написа:
Bartek написа:

не те разбрах. Нямам идея че трябва да се глобяват пешеходците, а именно че това не се прави, явно защото полицаите считат че е дребно нарушение. Въпреки че е много опасно за пешеходците а и за водачите. не дай си боже да блъсна човек някога или аз да го отнеса .....

Това, че Ти не си виждал, не значи, че не се прави. Юрист човек си, не говори по инерция.
"Детството е последният ти шанс за щастие. След това знаеш твърде много."
Аватар
Bartek
Маниак

ПредишнаСледваща

Назад към Реплики на часовници