" Има ли добре направена реплика,която да ни заблуди?

Въпроси и мнения около Репликите на часовници

" Има ли добре направена реплика,която да ни заблуди?

Мнениеот ..... » 06 11 2009, 11:56

Let the battle begin :lol: ;)
Моята Колекция:
Seiko SKX779-Black Monster
Seiko 5 6319-5021
Seiko 5 7009-3130 A2
Seiko 5 7009-876A
Vintage Seiko Chronograph 6139-7002 JDM
Vintage Poljot Automatic 2616.2H 23 jewels
Vintage Poljot 2614 17 jewels
Vintage Gold Plated Poljot 2614.2H 17 jewels
Vintage Tissot Seastar Automatic 2481
Vintage Tissot Seastar Automatic ЕТА 2836-2
Swiss Army Classic Quartz Watch
Casio MTP-1240-2ADF
TCM Digital and Analog watch

Изображение
Изображение
Аватар
.....
Маниак

Re: " Има ли добре направена реплика,която да ни заблуди?

Мнениеот Edifice » 17 11 2009, 10:20

Доколкото съм запознат има реплики, които са много близки с оригинала и със съвсем просто око човек може да се заблуди.Те обаче са скъпички, тези за по 20лв на които боята им пада на втория ден, не искам и няма да ги коментирам.
Аватар
Edifice
Master User

Мнениеот bogdanb » 17 11 2009, 12:20

Phaeton написа:Доколкото съм запознат има реплики, които са много близки с оригинала и със съвсем просто око човек може да се заблуди.Те обаче са скъпички, тези за по 20лв на които боята им пада на втория ден, не искам и няма да ги коментирам.

Виждал ли си такава реплика, или само си слушал легендите? ;)
Все по-странни теми виждам във форума...
Аватар
bogdanb
Master User

Мнениеот Groot » 17 11 2009, 21:03

Аз също съм гледал в Интернет реплики за по 1000 долара, които обикновен часовникар нямам как да познае че са реплика, просто защото и като външен вид и като външен вид на механиката са прекалено близо до истинския.
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот bogdanb » 17 11 2009, 23:24

littleclown написа:Аз също съм гледал в Интернет реплики за по 1000 долара, които обикновен часовникар нямам как да познае че са реплика, просто защото и като външен вид и като външен вид на механиката са прекалено близо до истинския.

:lol: :lol: :lol: Това, което си гледал са снимки на оригинални часовници !
Аватар
bogdanb
Master User

Мнениеот Groot » 18 11 2009, 11:14

Не е такъв случая защото говоря за статия, която е посветена на репликите и техните видове. :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот bogdanb » 19 11 2009, 22:18

littleclown написа:Не е такъв случая защото говоря за статия, която е посветена на репликите и техните видове. :)

Това не аргумент. Нека се опитаме да направим една сериозна дискусия. Темата би трябало да е полезна за новодошлите... И така - аз мога да покажа статии за :
- снежния човек Йети, за Атлантида, за Случая Розуел, за извънземни, това доказва ли нещо? ;)
Аватар
bogdanb
Master User

Мнениеот billymilano » 19 11 2009, 22:27

вероятността да разпознаете реплика граничи с нула. все пак липсва ви познание по въроса, а то не се трупа с четене в интернет. хммм що използвам ви? и аз така...
Аватар
billymilano
Напредващ

Мнениеот bogdanb » 19 11 2009, 22:36

billymilano написа:вероятността да разпознаете реплика граничи с нула. все пак липсва ви познание по въроса, а то не се трупа с четене в интернет. хммм що използвам ви? и аз така...

Не те разбрах, би ли обяснил?
Аватар
bogdanb
Master User

Мнениеот billymilano » 19 11 2009, 23:09

ами ще ти обясня. показвам ти часовник и ти познаваш реплика ли е или не. вероятността да познаеш, ако не познаваш спецификата и традициите на производителя е нулев. разбира се не говоря за реплика от 30 кинта на радо
Аватар
billymilano
Напредващ

Мнениеот fivegood » 19 11 2009, 23:31

billymilano написа:вероятността да разпознаете реплика граничи с нула. все пак липсва ви познание по въроса, а то не се трупа с четене в интернет. хммм що използвам ви? и аз така...

Вероятността да познаваш компетентността на членовете на този форум граничи с нула. Все пак липсва ти познание по въпроса, а то не се трупа с четене в интернет. Хмм що използвам ти? :roll:
Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Мнениеот billymilano » 20 11 2009, 20:16

вероятността да ме изненадате е абсолютно равна на НУЛА. Може би само аватарът ти ме изненада малко :D
Аватар
billymilano
Напредващ

Мнениеот bogdanb » 20 11 2009, 23:19

billymilano написа:ами ще ти обясня. показвам ти часовник и ти познаваш реплика ли е или не. вероятността да познаеш, ако не познаваш спецификата и традициите на производителя е нулев. разбира се не говоря за реплика от 30 кинта на радо

Не е уместно да даваш оценки за хора, които не познаваш.
Най-малкото е неучитиво. Не твърдя, че съм специалист, но подобни изказвания не са приятни.

Останах с впечатлението, че това е форум в който сме се събрали хора обединени от общата страст - интересът към часовниците. Събрали сме се да обменим опит и информация, да бъдем полезни един на друг, а не да се правим на умни и велики, и да се джафкаме. Предлагам да забравим недоразумениетом, а ти @bilimilano, бъди така добър да разкажеш повече.
Аватар
bogdanb
Master User

Мнениеот ..... » 20 11 2009, 23:50

bogdanb написа:
Не е уместно да даваш оценки за хора, които не познаваш.
Най-малкото е неучитиво. Не твърдя, че съм специалист, но подобни изказвания не са приятни.

Останах с впечатлението, че това е форум в който сме се събрали хора обединени от общата страст - интересът към часовниците. Събрали сме се да обменим опит и информация, да бъдем полезни един на друг, а не да се правим на умни и велики, и да се джафкаме. Предлагам да забравим недоразумениетом, а ти @bilimilano, бъди така добър да разкажеш повече.

Съгласен съм с теб ;) Нека всички се придържаме към добрия тон ;)
Моята Колекция:
Seiko SKX779-Black Monster
Seiko 5 6319-5021
Seiko 5 7009-3130 A2
Seiko 5 7009-876A
Vintage Seiko Chronograph 6139-7002 JDM
Vintage Poljot Automatic 2616.2H 23 jewels
Vintage Poljot 2614 17 jewels
Vintage Gold Plated Poljot 2614.2H 17 jewels
Vintage Tissot Seastar Automatic 2481
Vintage Tissot Seastar Automatic ЕТА 2836-2
Swiss Army Classic Quartz Watch
Casio MTP-1240-2ADF
TCM Digital and Analog watch

Изображение
Изображение
Аватар
.....
Маниак

Мнениеот Groot » 21 11 2009, 10:07

Живи и здрави.
Ще се опитам да намеря статията за класифициране на репликите по групи. Всяка група си имаше характерни черти. Просто на най-скъпата група характерното беше, че само много добър специалист в областта може да познае, че е менте. Тази група беше таргетирана да се продава наистина като фалшификат - да отидеш и да кажеш "Ето този часовник струва 25000 евро, а аз ще ти го продам за 1000 евро". След това ти спокойно да отидеш в Интернет да разглеждат колкото си искаш. После да го покажеш на някой приятел който разбира от часовници и той да не познае, че е фалшив. После да го занесеш на часовникар и той да не хване разликата и накрая да си го купиш.

И всички са доволни защото ти до края на живота си си мислиш, че е оригинален, а пича който ти го е продал е някакви пари на плюс и знае, че няма как да го хванат, защото репликата е добра.
Това исках да кажа, че съм чел, но не мога да намеря статията. Не твърдя, че е истина - просто нещо което съм видял в Нета :).
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот fivegood » 22 11 2009, 10:53

billymilano написа:вероятността да ме изненадате е абсолютно равна на НУЛА. Може би само аватарът ти ме изненада малко :D

Предполагам ти удари джакпота, след като си толкова добър във вероятностите. Честито! :lol: Това не е форума на Дядо Коледа, за да ценим, кой колко изненадва другите. Темата тръгна по-посока на компетенциите, та да попитам как успяваш да прецениш толкова точно хора от няколко поста, който дори не познаваш и дори да лепнеш квалификации?
И понеже обобщи за остналите, а пък ние не го можем ще помоля, а и смятам че е редно да си дадеш и оценката за себе си. Това за теб предполагам е най-лесно - все пак се познаваш най-добре. :D
Последна промяна fivegood на 22 11 2009, 16:04, променена общо 1 път
Аватар
fivegood
МОДЕРАТОР

Мнениеот Groot » 22 11 2009, 11:54

За да не става тази тема още по-гореща (да не започнете съвсем да се псувате един вид :P) ето една тема, която да изчисти като цяло кой колко разбира:
viewtopic.php?f=4&t=231

Не ми се иска да стават караници по принцип относно кой е по-голям разбирач, защото и всъщност няма и толкова голямо значение, пък и няма мерило. Тук сме за да си говорим а понякога да си помагаме с акъл ако има необходимост.

Забавлявайте се :).
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот Groot » 24 11 2009, 16:34

Само да кажа, че вече имате достъп до тази тема както и до цялата секция Общи теми за часовници :)
Аватар
Groot
Маниак

Мнениеот seikobg » 07 12 2009, 12:39

значи да се разберем китайско lie е фалшиво две мнения няма има две държави с традиции в производството на часовници това са ръся и 6веизаря
в далечното минало англия те създават корабните хронометри и подобряват навигацията не го оспорвам но света се залива от производство на часовници главно от ръся и 6веизаря в щатите направиха експиримент кой е подходящия часовник за американската армия от всичко съществуващо издържа руския командирскии автомат
от плюс5о до минус шо градуса при зверски режим на проверка само той не спря спонсорираха завода в москва и сега всичко отива за износ в щатите то се отнася за швейцарските часовници те са малки бижута но са негни презизни за хора които работят в банки стават :Д скъпи сложни за ремонт не всеки може да си го позволи но вечни неща няма един ден спира и трябва сервиз тогава започва проблема
ами дали ще попаднеш и на майстор ?
за пръв път разглобих сейко 69 година бях в казармата после усвоих механизма и обявих война на всички армензи
те се имат за величия но са въздух под налягане
нямам нищо против тях но бранша са най големите далаверагии имам много приятели армензи
га жалост един свесен няма
все баланса оста скъсана все една част много дифизитна такива глупости за да ти вземе парите имам супер инструментариум значи не съм бил в българия мой приятел на които съм правил часовника отива не където трябва арменец сменил балансова ос на сейко вземам инструмента и една ос за руски часовник и отиваме в сервуиза казвам му ама има и хора смени сега тази ос на балансанемога а сменил на сейкото оста ташак
сега в бургас има серия от магазини за часовници и сервиз юг прадставител на тисот ташази тисот такиваса закупиха по центъра магазини и помещения и сега са силни ама няма никoй китайски боклузи лошо че продава на жени на оригинали има и баламурници които се хващат часовникарството е есенцията елита на механиката и истинския часовникар е човек преди всичко човек с чистоплътна душевност не лъже не краде уважава клиентититеси съветваги имат му доверие а това несе постига за 1 годиняа и българия си има своят елит но това са честни труженици които несе натрапват не парадират за жалост не ги виждам в този сайт имаше за какво да си поговорим и да споделимимам колекция от стари часовници каквото са ми подарявали благодарни клиенти реставрирал сам машинки те са много осакатени но ги запуснах в действие и си тиктакат в стъкленици научете ме как се качват фотографии за да ви покажа интересни неща аде стига толкова с поздрав сейкото новак......
seikobg
Новобранец

Мнениеот Groot » 07 12 2009, 12:49

Колега второ предупреждение за кирилицата - моля те редактирай си поста ако искаш да остане.
Аватар
Groot
Маниак

Следваща

Назад към Реплики на часовници