Поредното питане за оригинал или реплика :)

Въпроси и мнения около Репликите на часовници

Поредното питане за оригинал или реплика :)

Мнениеот vinse » 22 08 2014, 12:29

Здравейте,
докато си търсех часовник попаднах и на няколко базарски обяви със значително занижена цена (в сравнение с тази от магазина) на баш моделите, които си харесвам, та ще ми е любопитно дали можете да ми кажете часовниците оригинал ли са или реплика :)

обява 1
обява 2 (доста калпави снимки :wtf: )
обява 3
vinse
Новобранец

Re: Поредното питане за оригинал или реплика :)

Мнениеот Force » 22 08 2014, 19:20

Здравей Колега. Понеже и аз наскоро се интересувах от тези модели, след направеното проучване установих, че на 100% часовниците от първата и третата обява са реплики. Продавачите им са амбулантни търговци, а самите часовници са със неизвестен произход. Ако направиш пробна поръчка на някой техен продукт, поискай да ти сложат опция за преглед и ще разбереш за какво говоря. Другия вариант е да ги помолиш да изпратят продукта до офиса на официалния представител за България. Предполагам и двамата ще откажат...

Малко по-сложно е в обявата с калпавите снимки, понеже самия търговец е и собственик на онлайн магазина thetime.bg и се предполага, че не би се осмелил да продава реплики измежду оригиналите и да се надява, че ще минава между капките. Но от друга страна повечето му продукти са наистина на доста занижени цени, дори и в сравнение с чуждестранните магазини и това ме навежда на мисълта, че може да имa нещо гнило... Все пак сме в България, не забравяй..!

Давам пример и с друг негов продукт в сравнение с чуждестранен магазин:

http://thetime.bg/1/33/2235.html

http://www.amazon.com/Emporio-Armani-AR ... 63-5095062
Force
Напредващ

Мнениеот vinse » 22 08 2014, 22:01

Те всички изпращат с опция за тест преди покупка ама от това полза няма при положение, че дори и пред мен да е часовника не мога да позная дали е реплика :)

Иначе за втората обява и аз видях, че е магазин в Пловдив, даже видях 2-3 теми в този форум относно магазина, за нещастие нямаше полезни мнения освен обсъждане на високите цени, които държи въпросният магазин, но пък в случая си говориме за обсолютно обратното - подозрително ниски цени :)
vinse
Новобранец

Мнениеот Torro » 22 08 2014, 22:42

Не познавам добре този модел на Тисо, но първата и третата обяви са на едни и същ продавач. При първата обява има снимка на часовника , обвит в целофан и ясно се виждат китайски иероглифи над щампата "Сапфир" на предпазния найлон на предното стъкло. В този ред на мисли може би първата и третата обяви са на реплики, макар и вероятно по-качествени, щом са с кутии и книжки. Втората обява пък е с много ниска цена, което също е съмнително.
По мое мнение не си купувай този часовник от тези обяви.
Torro
Маниак

Мнениеот stelian123 » 22 08 2014, 23:05

Специално този модел ама в никакъв случай не го копувай от друго място освен от официален магазин - на място. Залято е с негови ментета. И другия момент - при такива търговци в прецаквалника, дори на снимките да е оригинала, не се знае какво реално ще получиш. Имало е куриозни случай :))
Casio JC-30
Casio G-Shock AWG-M100B-1AER
Citizen NY0040E
stelian123
Активен

Мнениеот vinse » 22 08 2014, 23:17

Благодаря на Torro и на stelian123, явно си е най-сигурно от официалният вносител на марката, та ще го имам в предвид като тръгна да купувам :)
vinse
Новобранец

Мнениеот winnerkn » 25 08 2014, 16:21

Ето какво отговори търговеца от първата обява:

"Да, възможно е, правили сме го в Джулиани, но ако искате да го отворите ще трябва вече да сте платили на куриера, защото няма как да го вземете да го отворите и ако решите да го върнете с вече развалена оригинална херметизация. Всички разходи са за Ваша сметка."

Демек ако искаш да го видиш, трябва да си го купиш....
Orient ETAC-000B
Citizen Eco-Drive Diver's 200m
Seiko 5 7009
Casio Edifice WR100
winnerkn
Напредващ

Мнениеот tard fella » 25 08 2014, 17:11

бях си харесал един часовник от тоя търговец ( пак тисо но друг модел ) втората обява ,но цената наистина е много ниска никъде в нета не го намерих на тая цена а той все от някъде го е вземал нали .. това не ми вдъхна доверие и се отказах .. тисо е най фалшифицираната марка понеже не изобилстват от детайл и лесно се репликират ..
Аватар
tard fella
Активен

Мнениеот stelian123 » 25 08 2014, 17:57

Ако все пак се навиеш на такава поръчка - нека да е до ателие и го плащаш след потвърждение за автентичност. Ако продавача е коректен - няма да има нищо против, ако не ... сещаш се къде е кучето.
Casio JC-30
Casio G-Shock AWG-M100B-1AER
Citizen NY0040E
stelian123
Активен

Мнениеот Force » 25 08 2014, 23:43

Колегите са прави, че е най-добре часовника да бъде изпратен до ателие или по-добре директно при официален представител. Проблема е, че ако се уговорите с продавача да заплатите часовника и ако не отговаря на условията да го върнете, той най-вероятно след като заплатите наложения платеж ще се скатае и няма да Ви върне нищо, понеже отдавна ще сте осъзнали, че са ви прецакали с реплика.

Но нека погледнем от другата гледна точка - продавате скъп часовник и точно в този момент имате спешна нужда от пари и затова сте го пуснали на необичайно ниска цена. Понеже часовника е чисто нов, а клиента иска да го отворят при часовникар, бихте ли се съгласили, като имате в предвид, че много вероятно ще се появят драскотинки по задния капак и херметизацията ще е под въпрос?

А да не спомена варианта, който ми се случи на мен, когато заведох едно Армани за оглед при часовникар и часовникаря като почна да спори, че механизма трябвало да бъде швейцарско ЕТА, а не японско Мийота, понеже досега два пъти бил отварял Армани-та и всички били с ЕТА. Иди му обясни, че фабрично часовника има Мийота и не е някаква реплика... та в последствие клиента се отказа от покупка и на всичкото отгоре се появиха белези от отварянето и се наложи да продам часовника като втора употреба с -30% отстъпка от първоначалната цена...
Force
Напредващ

Мнениеот alex_slav » 26 08 2014, 09:24

Всичко идва от лакомията на хората. Аз разбирам някой да продава един часовник много изгодно, изпаднал от някъде, но да се продават часовницИ от един и същи човек, на половин цена, при това нови, вече би трябвало да ви говори нещо. Ама нали всеки иска да удари голямата далавера..
Аватар
alex_slav
Маниак

Мнениеот grobokop8 » 26 08 2014, 21:51

90% от Тисото и Арманито в продавалник идва от тук:
http://www.aliexpress.com/store/group/T ... 95073.html
grobokop8
Напредващ

Мнениеот Force » 01 09 2014, 19:23

Понеже имаше съмнения за автентичността на продуктите в онлайн магазин thetime.bg, вижте какво открих днес: https://www.youtube.com/watch?v=_aVmdIBWKhg пускате видеото с HD качество и точно на 16-тата секунда давате пауза. Вижда се книжката с инструкции за употреба, заедно със сертификата. Забележете, че върху сертификата пише CiorCio Armani с некачествен шрифт, вместо GiorGio Armani. Откога Армани почнаха да изписват името на марката си грешно върху документите??? Май отново сме налице със "байганьовска" търговия - между оригиналите да пробутаме и няколко ментета, че да спечелим по нещичко... Нямам думи!
Force
Напредващ

Мнениеот thetimebg » 21 09 2014, 23:12

Force написа:Понеже имаше съмнения за автентичността на продуктите в онлайн магазин thetime.bg, вижте какво открих днес: https://www.youtube.com/watch?v=_aVmdIBWKhg пускате видеото с HD качество и точно на 16-тата секунда давате пауза. Вижда се книжката с инструкции за употреба, заедно със сертификата. Забележете, че върху сертификата пише CiorCio Armani с некачествен шрифт, вместо GiorGio Armani. Откога Армани почнаха да изписват името на марката си грешно върху документите??? Май отново сме налице със "байганьовска" търговия - между оригиналите да пробутаме и няколко ментета, че да спечелим по нещичко... Нямам думи!

първо научи какво е сертификат, къде е произведен часовника и какво пиши на сертификата!
thetimebg
Новобранец

Мнениеот Force » 23 09 2014, 01:06

Е добре де, като си толкова коректен продавач, защо не ми обясниш ти? На клипа ясно че вижда, че отгоре пише " CERTIFICATO DI AUDENTICITA - което в превод от италиански означава сертификат за автентичност. Както съм писал и преди, ясно се вижда, че пише CiorCio Armani с некачествен шрифт, вместо GiorGio Armani. Аз знам къде се произвежда модел, но не съм сигурен конкретно за часовника от видеото дали е произведен във фабрика на Армани или в някой гараж в работническите квартали на ХонгКонг...

Ето и няколко снапшота от самото видео:

Изображение

Изображение
Force
Напредващ

Мнениеот dtmf » 23 09 2014, 02:01

На мен това от снимката ми прилича на "CIDRCID AROLANI" вместо това което трябва да изглежда. :-)
Първия път не го видях толкова ясно.
Аватар
dtmf
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 23 09 2014, 10:33

Може да се окаже, че всичко си е съвсем нормално, за съжаление часовниците Армани са на качествено ниво като часовниците Акрибос XXIV, да не кажа и по-лошо качество. Виждал съм 5 различни модела, ами нищо особено за много пари спрямо това, което предлагат, ама нали има фенове да си дават кинтите така е. За същите пари може да си вземеш много по качествен часовник от сериозна марка, но всичко е въпрос на вкус и желание.
Качеството на отпечатване на сертификата допълнително потвърждава мнението ми :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот Force » 23 09 2014, 11:00

Просто не разбирам колеги, защо се правите на шутове и не искате да вярвате на факти. Изобщо някога виждали ли сте оригинална марка с некачествени продукти, и то не да кажем Q&Q, а Армани, дето правят милиони долари оборот да си позволят такъв гаф? В това видео човека сравнява два часовника https://www.youtube.com/watch?v=OQCI24XKdhc и показва ясно разликите и между сертификатите на оригинала и репликата...
Force
Напредващ

Мнениеот Force » 23 09 2014, 11:09

Снимки от същото видео, предполагам сами ще разберете кой сертификат е оригинален и кой не и съответно вече сами да си направите изводите...

Изображение

Изображение
Force
Напредващ

Мнениеот Force » 23 09 2014, 11:14

И най-лошото е, че репликата не е само една... За съжаление така се изключва варианта за оправданието на продавача, че може случаайно да са му доставили реплика. Ето и още един пример: https://www.youtube.com/watch?v=DUwpUw8KwkM

Изображение

Хайде приятен ден Колеги и внимавайте много с покупките!
Force
Напредващ

Следваща

Назад към Реплики на часовници