Избор на Panerai

Ако се колебаете между няколко модела часовници или имате някакви изисквания, но не можете да си намерите подходящ часовник, попитайте тук

Избор на Panerai

Мнениеот kps57 » 14 11 2017, 11:29

Моля съвет са избор на Panerai - модел,механизъм и инвестиция разбира се.Благодаря предварително.Мов 0899 109805 Константин
kps57
Напредващ

Re: Избор на Panerai

Мнениеот Kuonyy » 14 11 2017, 11:34

Panerai не може да бъде инвестиция. Цените на вторичния пазар са на половина. В такъв случай си избираш и си купуваш. Аз бих избрал Парнис - същия финиш, форма. А за останалите пари бих - Rolex, Audemars Piguet и подобни.

Offtopic: покажи
Дал си си телефона в очакване някой да ти се обади за да ти дава съвети ли? :lol:
Аватар
Kuonyy
Маниак

Мнениеот ostap » 14 11 2017, 11:49

Kuonyy написа:Panerai не може да бъде инвестиция. Цените на вторичния пазар са на половина.

Offtopic: покажи
Дал си си телефона в очакване някой да ти се обади за да ти дава съвети ли? :lol:

Тук не съм съгласен. Въпреки че непрекъснато увеличават годишното производство и въвеждат нови модели, Панерай си остава много ликвиден на вторичния пазар. В 24 хроно базовите модели на ета започват от 2800 - 3000 евро - и това за 10-15 годишни часовници, които като нови се продаваха от 3000 евро в магазина.
Изображение
Аватар
ostap
Маниак

Мнениеот Vesire » 14 11 2017, 12:05

КАКВО по-добро от един винтидж Панерай, вземи си една ета 6497
и парчета от тук.
http://www.vintagewatchparts.co.uk/store/en/
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот ostap » 14 11 2017, 13:47

При избора на модел най-важно е теб какво те радва. Исторически погледнато, най-автентични са моделите Радиомир, Радиомир 1940 и Луминор, който се появява чак края на 50-те години. Така наречения "исторически" корпус Луминор 1950 - е измислица: компилация от "1940" и скобата на Луминор. А представения наскоро Луминор Дуе е съвсем комичен с тъничкия си анорексичен корпус и ръкоблудската си водозащита от 30 метра !!!. Имай предвид че марката е известна с натрапчивия си маркетинг, благодарение на който са докарали годишното производство до към 70 000 бр. и са наплодили към 60-70 модела. Което в моите очи разводнява марката и я доближава до фешъна. Малко здрав консерватизъм в стил Ролекс би бил уместен. ::cool::
За мен най подходящи са базовите модели с ръчно навиване и 8 дни резерв като 560,561,562,563 и 4 и т.н. До сега съм имал само луминори: 164 и хронографа 250. Никакви забалежки.
::drinks::
Изображение
Аватар
ostap
Маниак

Мнениеот senna » 14 11 2017, 20:54

ostap написа: Малко здрав консерватизъм в стил Ролекс би бил уместен. ::cool::

::thumb:: ::thumb::
Преекспонираха нещата, меко казано! Дано се усетят навреме.
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот alexandrov » 14 11 2017, 21:57

kps57 написа:Моля съвет са избор на Panerai - модел,механизъм и инвестиция разбира се.Благодаря предварително.Мов 0899 109805 Константин

Абе има и други големи часовници: u-boat, tw steel...

ПП: и сега ще се обидят собствениците на панераи, ама няма по-смешно нещо в света на часовниците от историята на Panerai :)
Аватар
alexandrov
Маниак

Мнениеот senna » 14 11 2017, 22:25

Не съм им фен, нито пък техен модел е сред желанията ми. Но, трябва да сме обективни. Не бива да се подценява с лека ръка марка, която е в състояние да се справя успешно с предизвикателството да произвежда собствени калибри, при това на едно доста високо ниво.

http://www.horologue.com/tag/panerai/
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот ostap » 14 11 2017, 22:52

alexandrov написа:... ама няма по-смешно нещо в света на часовниците от историята на Panerai :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

http://paneraiworld.blogspot.bg/2007/07 ... nerai.html

https://watchengines.files.wordpress.co ... meline.jpg
Изображение
Аватар
ostap
Маниак

Мнениеот cenzor » 14 11 2017, 22:54

Какво сте прописали в темата, че и картинки поствате...? :wtf:
Човекът е оставил телефон, да му се обадите и да му обясните там.. за инвестициите. :-D
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот phil05 » 14 11 2017, 23:04

alexandrov написа:
kps57 написа:Моля съвет са избор на Panerai - модел,механизъм и инвестиция разбира се.Благодаря предварително.Мов 0899 109805 Константин

Абе има и други големи часовници: u-boat, tw steel...

ПП: и сега ще се обидят собствениците на панераи, ама няма по-смешно нещо в света на часовниците от историята на Panerai :)

Историята на Панерай е много истинска, свързана не на ужким с морето и марината и най малкото защото е стара и не непременно швейцарска :). Може би до един момент, в доста по - ново време, но те всички са така :wink:.

Радомир е патентован още през 1916 г., още преди Перник :)) ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот dimoyanushev » 15 11 2017, 00:58

[quote="Kuonyy"]Panerai не може да бъде инвестиция. Цените на вторичния пазар са на половина. В такъв случай си избираш и си купуваш. Аз бих избрал Парнис - същия финиш, форма. А за останалите пари бих - Rolex, Audemars Piguet и подобни.

Колега вярно че темата не струва, но все пак трябва да заставате зад думите си. Твърденията са ви не основателни, посочете някой модел с 50% отстъпка (ще съм задължен)
Дали държат цена? Ами по мое виждане са сред марките в топ 10, да не са Ролекс но добре се справят.
Само не разбрах, наистина ли сравнявате с Парнис финиша на часовника или е шега ? :) Не съм имал Парнис но съм имал няколко Панераиа. Ако Парнис са толкова добри значи и Ролексите са им добри. Продавам всичко и минавам на ПАРНИС :) ::drinks::
https://www.ablogtowatch.com/panerai-ra ... ent-hands/
dimoyanushev
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 15 11 2017, 09:17

Във форума има колеги, които като чуят, че някой ще си купува Панераи, все едно ще им взимат от джобните :) :) :) Две от твърденията в тази тема са смехотворни меко казано, искрено се надявам, мненията Ви да се базират на реален досег с въпросните часовници. В смисъл има ли сте Парнис и Панераи сравнили сте ги и сте взели решение, че Парниса е със същото ниво и и сте си продали Панерая. Аз също бих се поинтересувал къде има отстъпка с 50% + за Панераи, много бих се радвал да взема един :) :) :) А що се отнася до историята на Панераи, дали е смешна или не, не знам, но поне е истинска. А не като на повечето "знайни и незнайни" марки от типа...преди много, много години, далече, далече в Алпите Гюнтер направил неповторимия часовник в мазето, между гьоновете с мляко от кравите :) :) :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот mitadoc » 15 11 2017, 12:49

Изображение
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот Torro » 15 11 2017, 15:24

Фен съм на Панераи и дори на два пъти съм имал възможност да държа в ръцете си оригинали и да ги разглеждам обстойно. Заради тази фенщина , съпътствана с ограничени финанси, имам много техни хомиджи.Да, хомиджите са с прилична визия, китайците са усъвършенствали производството на касите и продуктите им са на добро ниво. Но водоустойчивостта на тези копия и отвътре нещата са абсолютно на друго много по-ниско ниво. Та оригиналът си е оригинал. Часовник с история, собствен стил , високи параметри и качествени собствени механизми, заслужава адмирации. Няма как да подминем това. Въпросът дали си заслужава като инвестиция или не, всеки сам да прецени за себе си. Ролекс запазва по-добре стойността си, но има и култови Панераи, които сега струват малко богатство. Ако имах пари бих си взел и то бих заложил на моделите, които са по-близо до историческото минало на марката.
Torro
Маниак

Мнениеот ostap » 15 11 2017, 18:12

Torro написа:... но има и култови Панераи, които сега струват малко богатство. Ако имах пари бих си взел и то бих заложил на моделите, които са по-близо до историческото минало на марката.

::angry:: ::crap:: Ето заради такива несъзнателни граждани, които не съблюдават стриктно военната тайна сме се докарали до цени за пре Вандом моделите от 90-те, от 20 000 да 60 000 евра!!! Даже за никому ненужния Маренострум
обаждат 12 - 14 000 евра. :crazy:

Пъ. Съ.
Автора на темата ни запали тука чивиите, и си би камшика. Алоууу, колега жив ли си? Да не си инвестирал в един кашон Парниси, вместо да си вземеш Панерай? Нема да ги слушаш теа.... ::drinks::
Изображение
Аватар
ostap
Маниак

Мнениеот kps57 » 15 11 2017, 18:37

Напротив.Чета коментарите но не мога да се включа защото сам все още незапознат достатъчно с Panerai и да бъда полезен.Но и това ще се случи.Не очаквах че ще има такава активност.Но нали затова е този форум.Виждате колко са противоречиви мненията.Така че темата си струва.Търся часовник и трябва да го намеря с ваша помощ.Ако не Panerai може да бъде Rolex или някой друг ... ?? Благодаря предварително колеги Ostap,Torro,Cezor,Dimo .....
kps57
Напредващ

Мнениеот dimoyanushev » 15 11 2017, 23:26

Понеже моделите са много избора не е лесен. Аз всеки път се вайкам с часове и не мога да реша кой е правилния за мен. Трябва да си прецениш какво искаш в часовника и тогава да вземеш решение. Последно се спрях на 312 защото: каса 44мм. 1950 с протектор типично за марката,предпочитам старата каса но няма комбинацията със сандвич циферблат, автоматик , дата, прозрачен заден капак. А бе избора е труден но за това пък комбинации много :)
dimoyanushev
Маниак

Мнениеот cenzor » 15 11 2017, 23:31

Между Панерай и Ролекс (които обмисляш) , разликата е огромна.
Най-малкото в размерите и визията - там където свършва Rolex (42mm), почват Panerai.

Прецени по китката си дали едното или другото е по-подходящо.
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 15 11 2017, 23:56

ТАГ Хоер и Зенит са светлинни години пред Панераи и Ролекс
https://www.jomashop.com/tag-heuer-watc ... c6377.html
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Следваща

Назад към Избор на часовник