Съвет за Casio Pro Trek PRG-240T-7ER ?

Ако се колебаете между няколко модела часовници или имате някакви изисквания, но не можете да си намерите подходящ часовник, попитайте тук

Re: Съвет за Casio Pro Trek PRG-240T-7ER ?

Мнениеот makaron » 03 01 2017, 17:36

И докато още ми е прясно, прясно - да споделя нещо от личен опит:

Аз съм мегагиганачинаещ в часовникарството и по-конкретно, в подръжката.
Но както описах и преди, този часовник ми беше такава мечта, че докато бях
по Коледа извън цивилизацията, реших, че няма да мога да утрая и ще си регулирам
сам верижката, така че да е по моята ръка и ще го нося още от момента на Коледата.

Речено-сторено. Нямам опит с титан-верижки на Касио, но затова имам опит с кламер
и с мултитул. И хоп, с известна доза натиск, звената бяха отделени и скъсени до харесания
от мен размер.

Да, ама не.

Оказа се, че вътрешните отвори на звената имат една особеност - една вътрешна мини-втулка,
която като я няма, кара пиновете да изпадат, оттам звената да се самоосвобождават и всичко това води
до известна доза напрежение в притежателят на такъв часовник.

Изображение

Изображение

Пояснявам - тази вътрешна мини-втулка е само единична и се намира по посока на стрелкичката,
която сочи посоката на разглабяне на сегмента. Ако я загубите - голяма греда. Пинът остава свободен
и движението на китката го изважда постепенно извън звеното и накрая часовникът пада.

Изображение

Всичкото това описвам, ако има и други начинаещи монтажници като мен, да се знае и да не повтарят моята грешка.

Извод: ползвайте подходящи инструменти, подхождайте с внимание и ще си спестите доста тревоги
Изображение

п.с. възможно е да съм използвал неточни понятия, приемам всякакви забележки, корекции и редакции.

Поздрави,
Аватар
makaron
Напредващ

Re: Съвет за Casio Pro Trek PRG-240T-7ER ?

Мнениеот westbam84 » 18 03 2017, 19:45

Здравейте, наскоро и аз се сдобих с prg240t , все още го разучава. Имам въпрос -някой има ли идея този модел дали се сверява автоматично? И някакви съвети за настройване на сензорите.
westbam84
Новобранец

Предишна

Назад към Избор на часовник