Компактен часовник за работа с таймер, датник

Ако се колебаете между няколко модела часовници или имате някакви изисквания, но не можете да си намерите подходящ часовник, попитайте тук

Компактен часовник за работа с таймер, датник

Мнениеот hakama » 02 07 2016, 17:12

От 10на години не нося часовник...
На първо време искам да си взема часовник за работата, където се налага да следя за процеси (време) и ще е добре да има таймер (дата и ден е ясно).
Ще се наложи да го нося на дясна ръка (десничар съм) и затова трябва да е лек, да не се върти (малка ми е китката) и да не пречи. Затова се насочих към електр. часовници.
Да е водоустойчив - може би с ориг. каишка е по-добре да остане, но мисля че ще се върти?! Може ли да се монтира нещо по-меко/прилепящо (което да може да се измива, понеже може да се замърсява в работата)- синт. кожа?

Най-компактния електронен за който се сещам е F91W-1
Изображение

Той е с хронометър - който няма да е от голяма полза, а алармата е компромис (чува ли се поне или дали индикира на екрана че е изтекла, за да го видя все пак?).
Ако имаше разновидност с таймер- нямаше да пускам изобщо тема. :((

Най-много ми харесват цената и габаритите:
Size of case / total weight
38.2 x 35.2 x 8.5mm / 22g
hakama
Напредващ

Re: Компактен часовник за работа с таймер, датник

Мнениеот TheRussian » 03 07 2016, 01:04

Има горям избор на евтини casio,които отговарят на изискванията.Каишките са меки и удобни.Проблеми с въртенето няма да има.Ако средата на работа не е дотам шумна че да уврежда слуха мисля,че и проблем с това да го чуеш няма да има.
Аватар
TheRussian
Активен

Мнениеот hakama » 03 07 2016, 13:33

Tук намерих само два модела

B640WB-1BVT
към 100лв (над предвиденото), но с минерално стъкло и класическа рамка, но металната верижка оскъпява...аз търся с неметална. Даунгрейда ще намали ли цената?

36лв Изображение
F201WA-1AV
С обикновено стъкло, по-висок, но евтин.
hakama
Напредващ

Мнениеот TheRussian » 04 07 2016, 00:50

Ето един интересен модел със "слънчева батерия":
http://casiostore.bg/casio-collection/c ... E%D1%82%3A

Като обобщение:
Това е най-евтиното с таймер и най-сходно с F91 като размери
http://casiostore.bg/majki-collection/c ... E=26MPRM89
но пък е малко гей.Щом си готов на малък компромис с размера,вземай F201 и си свиркай ::drinks::
Те хората са го измислили метал със стъкло и полимер с плексиглас.Кръстоските биха били нелепи.
Аватар
TheRussian
Активен

Мнениеот hakama » 09 07 2016, 11:08

TheRussian написа:
Като обобщение:
Това е най-евтиното с таймер и най-сходно с F91 като размери
http://casiostore.bg/majki-collection/c ... E=26MPRM89
но пък е малко гей.Щом си готов на малък компромис с размера,вземай F201 и си свиркай ::drinks::
Те хората са го измислили метал със стъкло и полимер с плексиглас.Кръстоските биха били нелепи.

Casio W-202-1AVEF, засега е фаворита - кое му е гейското :shh: Май е същата рамка като на F91!

B640WB-1BVT, обаче радва окото, но ми се ще да нося часовник с неметална верижка (имам такъв (Seiko 5) и не го нося отдавна). A e и с минерално стъкло.
Колко би струвала кожена от изк. кожа (да може да се мие) или гумена?
И оксидираната ще може ли да й се вземат едно 20лв?

- Къде в София могат да се видят тези модели?
hakama
Напредващ

Мнениеот TheRussian » 09 07 2016, 12:58

Четох тук във форума,че имало водоустойчиви кожени каишки,но не ги зная,а обикновените се вмирисват,разлагат и трудно съхнат.
Не бих дал 100 лв за такъв часовник,а верижката не е плътна стомана а пресована и извита и е куха.Трудно ще се продаде според мен.
В София доста магазини които продават касйо ги предлагат,но ги държат на склад.По витрините си държат само g shock pro trek beside и edifice и тези сивите кръстоски между полимер и метал около 70 лв
Аватар
TheRussian
Активен

Мнениеот hakama » 19 07 2016, 00:38

Видях го на живо - много малък е, по-скоро за детски минава. ( Casio W-202-1AVEF 38.2 x 35.2 )
Ще видя по-големия брат: 41х34мм, Casio-f-201wa-1ae
http://watchesbg.com/casio-f-201wa-1ae- ... name=f-201

Други предложения от този калибър с таймер?
201 е с 4 открити бутона, а 202 е с 3 и един скрит, което е неудобство.
hakama
Напредващ

Назад към Избор на часовник