Предложете подобен модел

Ако се колебаете между няколко модела часовници или имате някакви изисквания, но не можете да си намерите подходящ часовник, попитайте тук

Предложете подобен модел

Мнениеот UlysseNardin » 12 08 2016, 08:42

Здравейте,

Току-що се присъединих, много ми харесва форума - мисля да изчета всички теми от манията ми към часовниците и от любопитство.

Та моят въпрос е, от няколко дена ми е влязъл под кожата NH35A-5651137 (Vostok Europe Gaz 14 Limousine) stainless steel варианта, но не искам да дам толкова пари за часовник (мога да си го позволя), защото много ще ме е яд ако го счупя/загубя/ми бъде откраднат.

Изображение

Имате ли някакви предложения за подобни като модел - чист, обикновен дизайн наподобяващ този? Ценови диапазон 1лв-200лв, може и 2ра ръка.

Благодаря предварително.
UlysseNardin
Новобранец

Re: Предложете подобен модел

Мнениеот ivanovnov » 12 08 2016, 08:43

Здравей, ако не държиш да е автоматик, погледни Фестина и Кандино, ще намериш твоя модел за тази цена, качеството също е на ниво :)

Успех с избора
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот UlysseNardin » 12 08 2016, 21:51

ivanovnov написа:Здравей, ако не държиш да е автоматик, погледни Фестина и Кандино, ще намериш твоя модел за тази цена, качеството също е на ниво :)

Успех с избора

Благодаря за отговора, погледнах ги, няма за под 200лв или поне аз не намирам. Може би нещо от старите модели?
UlysseNardin
Новобранец

Мнениеот Orack » 12 08 2016, 21:59

Ето едно Candino за 190 лв
https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00L5F ... ref=plSrch
Аватар
Orack
Почитател

Мнениеот cenzor » 12 08 2016, 22:01

Вземи едно Casio Duro ::drinks::
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Мнениеот UlysseNardin » 13 08 2016, 07:08

Orack написа:Ето едно Candino за 190 лв
https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00L5F ... ref=plSrch

В момента имам Casio MTP 1183 и този Candino не ми допада, но благодаря за предложението.

cenzor написа:Вземи едно Casio Duro ::drinks::

Не харесвам арабските числа. Или римски или както на сегашния ми:

Изображение

Някой може ли да намери сега ли е излязъл този NH35A-5651137? Колекцията трябва да е отскоро, защото я няма втора ръка
UlysseNardin
Новобранец

Мнениеот Vesire » 13 08 2016, 08:04

Восток Европа не са особено популярни, та да е и пълно с втора ръка. За неб също предлагат завишени цени.
Само за инфо NH35A - e автоматичен механизъм на сейко.
Можеш да погледнеш и руските востоци амфибия примерно.

https://i.ytimg.com/vi/p4WbXD_y9bY/maxresdefault.jpg
http://zenitarc.valuehost.ru/090916a

Аз ти препоръчвам да видиш и тази сравнително нова марка Barbos
имат швейцарски кварцове и японски механични в диапазона 160-360 лв зависи от модела,разгледай форума има колеге предлагащи на атрактивни цени.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот astrokid__ » 13 08 2016, 19:20

Изненадан съм ,че някой не го е предложил още - за тези пари погледни Ориент мако (колегата otof често пуска такива в свободните търгове) ,другия модел който си струва Сейко Монстър и мини монстъра. Това са часовници който ще държат и цена ,в случай ,че ти омръзне и решиш да го продадеш. В общи линий следи търговския център тук ,много често има добри предложения!
Поздрави ,Деян
astrokid__
Напредващ

Мнениеот UlysseNardin » 13 08 2016, 20:31

Vesire написа:Восток Европа не са особено популярни, та да е и пълно с втора ръка. За неб също предлагат завишени цени.
Само за инфо NH35A - e автоматичен механизъм на сейко.
Можеш да погледнеш и руските востоци амфибия примерно.

Аз ти препоръчвам да видиш и тази сравнително нова марка Barbos
имат швейцарски кварцове и японски механични в диапазона 160-360 лв зависи от модела,разгледай форума има колеге предлагащи на атрактивни цени.

Благодаря за информацията, и аз забелязах, че не са много популярни. А имам и подозрения, че тази серия/модели са излезли скоро. Казах, че имам финансовата възможност да си го позволя в брой, но не искам, защото след размисли не отива на социалното ми положение и бих се чувствал като "на свинче - звънче" както се казва.

Ще разгледам Barbos, имат ли модел, който да ми допада визуално, благодаря.

astrokid__ написа:Изненадан съм ,че някой не го е предложил още - за тези пари погледни Ориент мако (колегата otof често пуска такива в свободните търгове) ,другия модел който си струва Сейко Монстър и мини монстъра. Това са часовници който ще държат и цена ,в случай ,че ти омръзне и решиш да го продадеш. В общи линий следи търговския център тук ,много често има добри предложения!
Поздрави ,Деян

Благодаря, много добре - ще разгледам още сега какво се продава тук. За съжаление визуално Seiko Monster/mini не ми допадат.

Може да се прежаля и да си взема хронограф (не ги харесвам, защото ми изглеждат твърде спортни)
UlysseNardin
Новобранец

Назад към Избор на часовник