Съвет в избор на часовник 200-300$

Ако се колебаете между няколко модела часовници или имате някакви изисквания, но не можете да си намерите подходящ часовник, попитайте тук

Съвет в избор на часовник 200-300$

Мнениеот nikolae » 21 08 2016, 18:55

Здравейте,
Нов съм във форума и моля да ме извинете за евентуалните пропуски и грешки.

Желая да си закупя часовник (нов или запазен втора употреба) максимум 200-300$.
На 30 години съм, рядко ходя официално облечен, търся приличен часовник, който
да ползвам за всекидневие, вечер и т.н. Честно казано марки като Армани, Гучи,Версаче и други такива
въобще не ми допадат. Също така далече не желая да бъде тип огромен водомер.
Гледал съм из моловете разни часовници Тисо и други, но нещо не намирам моя.
Това, което добих като представа, е че искам часовник каишка тип пластмаса силикон и там
където каишката се свързва с часовника да няма разстояние (има такива, които са прилепнали, други зеят)
Мой приятел носи този и като цяло ми харесва
много. Каишката ми се иска да е различна, и копчетата отстрани.
Bulova като марка ми харесва, оригинален часовник, спонсор на Ман Юнайтед, надявам се за тези пари
да мога да си намеря оригинален часовник, но не държа да е точно Булова.
Ще дам няколко примера и ще помоля за вашето мнение и съвет.
Този, но пак бутоните отстрани нещо...
Този е с хубави копчета, но каишката и захвата не ми харесват.
Този също ми харесва, но без бутоните (левия хептен не ми харесва)

Надявам се сте добили представа какво търся (самият аз не съм сигурен), но да Ви помоля за мнение
и предложения като марка, модел. Честно казано не знам какво да гледам на един часовник, просто
ми се иска да бъде оригинален, да не изглежда евтин, нито много скъп. В Китай има Seamaster за по 100$
казват доста истински и хубави ментета, но не ми подхожда да нося часовник за 8-10к $.

Благодаря предварително !
nikolae
Новобранец

Re: Съвет в избор на часовник 200-300$

Мнениеот negat1ve » 22 08 2016, 20:42

Ако се държи толкова на златистите елементи (носи се в комбинация със златни бижута) оглеждаи се за нещо със стоманен корпус и златисти елементи по цифермбалата - покритията се амортизират с времето и трудно се възтановяват, ако въобще има подобна възможност. Примерно нещо такова:

CANDINO "QUATTRO" C4389/6
Изображение
http://watchesbg.com/ръчни/мъжки/candino-quattro-c4389-6

Също наличието на верига е за предпочитане - лесно се сменя веригата с кожа, обратното е доста по-сложно и свързано с повече. Примерно при по-читавите швейцарски брандове цената на оригинална верига за даден модел варира до 1/3 от цената на часовника.

Конкретно Кандино е бюджетен швейцарски бранд собственост на Фестина Груп. За разлика от бранда-майка слагат сапфир стъкла на по-голямата част от мъжките си колекции и ползват швейцарски механизми. Мен лично кварцовите хронографи не ми допадат като концепция и бих се чуствал щастлив с нещо по-семпло. Пример напосоки:

Candino C4585/2
Изображение
http://watchesbg.com/ръчни/мъжки/candino-c4585-2

Предложенията са оринтировачни, бранда предлага също доста по-бюджетни решения които изглеждат съвсем прилично и са повече от надежни.
Аватар
negat1ve
Маниак

Мнениеот nikolae » 23 08 2016, 09:02

Благодаря за предложенията. Честно казано и двете не ми допадат.
Особено с тази метална каишка. Не ми се купува часовник, който едва ли не
трябва веднага да преправям. За допълнителните уреди съм на същото мнение, но
не ми пречи и да ги има. Не държа да е златист, може и черен, сребристите много не ми харесват.

Какво Ви е мнението за марката Булова ?
nikolae
Новобранец

Мнениеот Toshiro » 23 08 2016, 09:36

В момента не е кой знае какво марката. Имат моделни линии със собствени високочестотни кварцове с плавно движение на секундната стрелка, които са ми интересни. Значителен брой хора в този форум обаче не биха си купили показаните от теб часовници. В момента, в който платиш някой от тях, ще загуби огромна част от стойността си. Нулев интерес, ако решиш да го продадеш или размениш за разнообразие. Предполагам, че вътре са с Миота, което означава, че ще са безпроблемни. Щом това ти харесва, а друго не, няма какво да се чудиш.
И за да не звучи кофти поста ми, едно предложение от мен, отговарящо на изброените от теб изисквания
http://casioshop.bg/EQS-500C-1A1
Toshiro
Маниак

Мнениеот mitadoc » 23 08 2016, 09:44

Seiko,Orient,Citizen,не се занимавай с глупости.
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот ivanwilder » 23 08 2016, 10:23

Според мен това с недолюбването на Bulova е както преувеличено така и неоправдано. До сега съм имал един часовник от тази марка и мога да кажа, че по нищо не отстъпва на изброените алтернативи в този ценови клас (Seiko, Citizen, Candino и т.н.). Даже май като погледнеш обективно дава повече. И за препродаването не съм съгласен - продадох го за същите пари, за които го бях купил. Става въпрос за Bulova Sea King UHF.

Сега чакам да пристигне още една Bulova, която също вярвам, че си струва повече от някое безлично Candino.
ivanwilder
Почитател

Мнениеот Toshiro » 23 08 2016, 10:28

Колега, цитираният от теб един модел няма нищо общо с показаните от питащия ::drinks::
Toshiro
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 23 08 2016, 11:16

Toshiro написа:В момента не е кой знае какво марката. Имат моделни линии със собствени високочестотни кварцове с плавно движение на секундната стрелка, които са ми интересни. Значителен брой хора в този форум обаче не биха си купили показаните от теб часовници. В момента, в който платиш някой от тях, ще загуби огромна част от стойността си. Нулев интерес, ако решиш да го продадеш или размениш за разнообразие. Предполагам, че вътре са с Миота, което означава, че ще са безпроблемни. Щом това ти харесва, а друго не, няма какво да се чудиш.
И за да не звучи кофти поста ми, едно предложение от мен, отговарящо на изброените от теб изисквания
http://casioshop.bg/EQS-500C-1A1

Колега, часовникът, който си посочил е точно толкова продаваем и особен, колкото и другите изредени в темата до момента. Ако си купувах часовници воден единствено от факта дали ще се одобрят във форума или ще се продадат на старо след време на 10-мата евентуални купувачи, то половината часовници, които имам нямаше да ги взема. Оставете човека да се спре на нещо без да маргинализирате всичко, като всеки път :) направо предлагайте дежурните Сеико, Ориент и Ситизен и готово, то май впрочем вече някой по-горе ги е предложил ;) то по съвършено от Сеико 5 няма, не случайно и моделът така се казва :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот Toshiro » 23 08 2016, 11:50

Така е, колега, съгласен съм с Вас, но както е написал Николае: "Това, което добих като представа, е че искам часовник каишка тип пластмаса силикон и там където каишката се свързва с часовника да няма разстояние...Ще дам няколко примера и ще помоля за вашето мнение и съвет....Надявам се сте добили представа какво търся (самият аз не съм сигурен), но да Ви помоля за мнение и предложения като марка, модел. Честно казано не знам какво да гледам на един часовник, просто ми се иска да бъде оригинален, да не изглежда евтин, нито много скъп....За допълнителните уреди съм на същото мнение, но не ми пречи и да ги има. Не държа да е златист, може и черен, сребристите много не ми харесват. Какво Ви е мнението за марката Булова ?", си мисля, че моят отговор е съвсем коректен и по темата. Принципно не бих си купил дори и моето предложение :) и както съм написал, е най-добре да се пазарува по вкус в случая. Ако още нещо не е ясно, ще обясня.
Toshiro
Маниак

Мнениеот nikolae » 23 08 2016, 11:56

Това Casio EQS-500C-1A1 ми се вижда някак си по-грубо и може би малко по-спортно
не знам точно как да се изразя.
Това с препродаването на часовника никога не ми е било критерии, нито за кола,
нито за телефон за нищо. Взимам нещо, което да ми харесва, да го ползвам с кеф
пък след време каквото дойде. Просто исках вашето мнение за булова като марка,
качество, изработка, лайфстайл дори. Не съм заплюл за тази марка, но като дизайн
може би този най-много
ми допада и ми се иска нещо подобно. Може и да не е златен, така или иначе не нося злато.
Понеже сте по-запознати, ще се радвам ако ми посочите близки до него модел (дизайн, цена,
както казах може и втора употреба)
Благодаря още веднъж !
nikolae
Новобранец

Мнениеот ivanovnov » 23 08 2016, 12:01

Toshiro написа:Така е, колега, съгласен съм с Вас, но както е написал Николае: "Това, което добих като представа, е че искам часовник каишка тип пластмаса силикон и там където каишката се свързва с часовника да няма разстояние...Ще дам няколко примера и ще помоля за вашето мнение и съвет....Надявам се сте добили представа какво търся (самият аз не съм сигурен), но да Ви помоля за мнение и предложения като марка, модел. Честно казано не знам какво да гледам на един часовник, просто ми се иска да бъде оригинален, да не изглежда евтин, нито много скъп....За допълнителните уреди съм на същото мнение, но не ми пречи и да ги има. Не държа да е златист, може и черен, сребристите много не ми харесват. Какво Ви е мнението за марката Булова ?", си мисля, че моят отговор е съвсем коректен и по темата. Принципно не бих си купил дори и моето предложение :) и както съм написал, е най-добре да се пазарува по вкус в случая. Ако още нещо не е ясно, ще обясня.

::drinks:: ::drinks:: ::drinks:: не съм го казал с лошо

иначе колега @nikolae, ако търсиш компактни размери, това не е твоя часовник, 44 мм. без бутоните и коронката, доста обемист ще бъде имай го предвид :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот nikolae » 25 08 2016, 16:12

Единият съм го слагал на ръката и ми хареса как стои.
Все пак ще Ви помоля и за други модели, които се сещате, гледам, гледам не намирам подобни.
Не и в този бюджет.
nikolae
Новобранец

Мнениеот Toshiro » 25 08 2016, 16:39

Дизайнът, който си си харесал е вдъхновен от една по-стара Булова
Изображение
и към днешна дата за този бюджет не знам какво подобно би могло да се купи.
Toshiro
Маниак

Мнениеот negat1ve » 28 08 2016, 16:22

Чесно казано, не разбрах с какво цитираните по-горе хронографи Булова с минерални стъкла и японски кварцове превъзхождат Кандино с базовите швейцарски движения и сапфир кристал стъкла. Лично мнение, както и да е...

Към автора с риск да се повторя - при часовниците покритията не са вечни и с времето се амортизират. Драскат се, поизтриват се в областта на ръбовете и т.н. Позлатата чат-пат може да се освежи и пооправи чрез златни бани, черните доста по-трудно. Комбинация от двете вече едва ли... поне не и за часовник в този ценови клас. Според мен не е особенно удачно за часовник за ежедневно ползване.

Най-удачно маи е да се поиграе малко с филтрите на някои по-голям сайт за часовници. Напосоки без да се спазва особенно бюджета и като се изключат най-долните китайци и реплики:
Festina F16840/1
Изображение
lotus l18193-3
Изображение
JACQUES LEMANS "Miami" 1-1820E
Изображение
JAGUAR J691/1
Изображение
TISSOT T048.417.27.057.06
Изображение
CERTINA C023.710.37.051.00
Изображение
SEIKO SPC106
Изображение
и т.н.

Лично мнение цели поне някакъв по-часовникарски бранд и малко по-рафинирана визия.
Аватар
negat1ve
Маниак

Мнениеот Seikosha » 28 08 2016, 18:46

Тези по-горните трябва да са рода, барем първи брат'чеди :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "
Seikosha
Маниак

Мнениеот nikolae » 31 08 2016, 09:03

Благодаря за мненията и съветите. Явно Буловата си ме влече най-много.
От посочените Jaguar така ми грабва окото, но той по-скъпичък.
Освен успях да го взема на хубава цена - 200$ с доставка и го поръчах.
Оставам с убеждението, че си купувам истински часовник, който ми харесва, за доста добра сума.
Надявам се да не пускам тема в друг раздел за него (от типа проблем с...) :-)))
Благодаря още веднъж.
nikolae
Новобранец

Назад към Избор на часовник