Избор между TISSOT SEA-TOUCH и TISSOT T-TOUCH EXPERT SOLAR

Ако се колебаете между няколко модела часовници или имате някакви изисквания, но не можете да си намерите подходящ часовник, попитайте тук

Избор между TISSOT SEA-TOUCH и TISSOT T-TOUCH EXPERT SOLAR

Мнениеот jimmitoo » 06 10 2016, 16:22

Здравейте колеги. Дойде време и аз да си закупя часовник :) . Доста модели минаха през избора ми... до около 1600 лв. Най-накрая се спрях на тези 2 модела, а именно:

Tissot T-Touch Expert Solar и Tissot Sea Touch.

http://www.tissotwatches.com/products/t ... 05100.html

http://www.tissotwatches.com/products/t ... 05100.html

Не мога да преценя кой от двата модела да взема и ще помоля за помощ.
Tissot Extert Solar го видях на живо и като цяло ми допадна... да не е от най-малките, но мисля че добре ми стой на ръката часовник с такъв размер, така че размера не е от значение в случая. Повече ме притеснява здравината и работата на въпросните тъч часовници. Безела на Expert Solar също ме притеснява, относно покритието му - изложено е на постоянен контакт с дрехи и други външни фактори (не ми се иска след време да започне да се лющи, но мисля че това ще се случи). И двата часовника са горе-долу на една цена в родните магазини, а и ще имат отстъпка.
Expert Solar е нов модел и тъч функциите са по-бързи от Sea Star-a (по моя преценка). Ако не се лъжа Sea Star e някъде около 2010г. Не можах да намеря информация за здравината на тъч-а и работата и точността на сензорите им.
Като цяло Sea Star-a ми допада повече повече, а и подсветката е доста впечатляваща.
Някой имал ли е наблюдение върху въпросните часовници. Ще съм Ви благодарен да ме насочите в избора ми.

ПП. Все още не съм изключил напълно и варианта Certina DS Action Chronograph Quartz
http://www.certina.com/de/watch/ds--act ... 4171104100
Изображение

Изображение
Последна промяна jimmitoo на 06 10 2016, 17:10, променена общо 1 път
jimmitoo
Новобранец

Re: Избор между TISSOT SEA-TOUCH и TISSOT T-TOUCH EXPERT SOL

Мнениеот evin » 06 10 2016, 17:09

Според мен Tissot за над 1000 лева е изхвърляне. Марката в цял свят е по-скоро бюджетна и не знам защо има такъв сериозен статус в България.

Виж също какво предлагат и Victorinox/Swiss Army, Alfex и Hamilton за твоя бюджет
Тези марки са по-честни към клиента и предлагат по-висок клас механизми за парите си спрямо Tissot, напр.

Не ти помагам много, за което съжалявам
Alfex Lucendro 5567 / Valjoux 7750 (25j)
Meistersinger Neo 1Z / ETA 2824-2 (25j)
Poljot de Luxe / 1МЧЗ 2209 (23j)
Victorinox Swiss Army Cavalry 24308 / ETA Quartz (7j)
Аватар
evin
Маниак

Мнениеот gata05 » 06 10 2016, 17:13

Аз лично не бих похарчил 1600лв. за Тисо,при това кварц.Това,което ти линквам по-долу,е в пъти по- добро според мен.След като платиш ДДС-то,пак си в бюджета:
http://www.jomashop.com/certina-watch-c ... 81-00.html
Аватар
gata05
Маниак

Мнениеот jimmitoo » 06 10 2016, 17:48

gata05 написа:Аз лично не бих похарчил 1600лв. за Тисо,при това кварц.Това,което ти линквам по-долу,е в пъти по- добро според мен.След като платиш ДДС-то,пак си в бюджета:
http://www.jomashop.com/certina-watch-c ... 81-00.html

Това е модел на който също съм хвърлил око ... и то отдавна ;) . Красив часовник с добри коментари за него. Ще ми излезе 1425лв.
Но не знам дали ми се занимава с профилактики и тем подобни. Като цяло и това е вариант.
Благодаря за мнението колега!
jimmitoo
Новобранец

Мнениеот jimmitoo » 06 10 2016, 17:58

evin написа:Според мен Tissot за над 1000 лева е изхвърляне. Марката в цял свят е по-скоро бюджетна и не знам защо има такъв сериозен статус в България.

Виж също какво предлагат и Victorinox/Swiss Army, Alfex и Hamilton за твоя бюджет
Тези марки са по-честни към клиента и предлагат по-висок клас механизми за парите си спрямо Tissot, напр.

Не ти помагам много, за което съжалявам

На Victorinox ми хареса циферблата и подсветката . Но в този ценови диапазон - quartz Ronda и силиконова каишка :cry:
jimmitoo
Новобранец

Мнениеот sony » 06 10 2016, 18:10

На мен също автоматът на Certina ми е любим модел. За тези пари, ако се решиш втора ръка, може да вземеш автоматичен и на по-голяма марка.
viewtopic.php?f=9&t=30500
sony
Маниак

Мнениеот jimmitoo » 06 10 2016, 18:17

sony написа:На мен също автоматът на Certina ми е любим модел. За тези пари, ако се решиш втора ръка, може да вземеш автоматичен и на по-голяма марка.
http://www.strelki.info/viewtopic.php?f=9&t=30500

това мисля че мога да го взема на 1800, 1 година след профилактика, нооо съм много объркан вече :))

Изображение
jimmitoo
Новобранец

Мнениеот sony » 06 10 2016, 18:24

Такъв часовник винаги може да продадеш след време и да си върнеш по-голямата част от парите, докато на нов часовник цената пада драстично, след като напусне магазина.
sony
Маниак

Мнениеот stepona555 » 06 10 2016, 18:53

Двата в първия пост са доста различни , единия за гмуркане , другия за планина.
Ако няма да го ползваш в море и гори , солара е предимство.Аз имам от половин година по стария модел , титан със сапфир , въпреки че е черен няма олющено засега , естествено не за 1000+ лева .
Помисли си какво очакваш от него , барометъра и компаса са добри , показва кога ще се развали времето, другото е стандартно, тъча е без проблеми .
А предложенията за механичен автомат , ако питаш за кварцов с компас и др . не ги разбрах , някое Касио с подобни функции може също .
stepona555
Маниак

Мнениеот sony » 06 10 2016, 19:09

stepona555 написа:А предложенията за механичен автомат , ако питаш за кварцов с компас и др . не ги разбрах , някое Касио с подобни функции може също .

jimmitoo написа:ПП. Все още не съм изключил напълно и варианта Certina DS Action Chronograph Quartz
http://www.certina.com/de/watch/ds--act ... 4171104100

Третият вариант, който обмисля, е стандартен кварцов хронограф без компас или други допълнителни функции, а във форума винаги се предлагат автоматични варианти, когато някой пита за кварц над 1000 лв.
sony
Маниак

Мнениеот jimmitoo » 06 10 2016, 20:22

stepona555 написа:Двата в първия пост са доста различни , единия за гмуркане , другия за планина.
Ако няма да го ползваш в море и гори , солара е предимство.Аз имам от половин година по стария модел , титан със сапфир , въпреки че е черен няма олющено засега , естествено не за 1000+ лева .
Помисли си какво очакваш от него , барометъра и компаса са добри , показва кога ще се развали времето, другото е стандартно, тъча е без проблеми .
А предложенията за механичен автомат , ако питаш за кварцов с компас и др . не ги разбрах , някое Касио с подобни функции може също .

Благодаря за коментара!
Като цяло съм се насочил към кварц, но нека да видим какви мнения, ще напишат колегите за въпросните модели.
Избора е труден, най-малкото когато няма къде в Стара Загора да се видят такъв клас часовници.
Поиграх си малко с Експерт солар титан и ми допадна както споменах по-горе. Sea Touch ми харесва повече, но на живо не знам какво ще е усещането.
Да съберем малко инфо от опита на колегите с въпросните модели, след което ще си правя заключение. А и се надявам да помогнем и на други съфорумници при избор :)
Относно Casio имам едно на ум за Casio G-Shock Gulfmaster GWN-Q1000, но като че ли е ''леко'' грубичък за представата ми за всекидневен спортно елегантен часовник и затова не го споменах в темата. Иначе ми се струва доста надеждна и функционална машина, което е + за мен.
Изображение
jimmitoo
Новобранец

Мнениеот asito » 07 10 2016, 01:52

Бая груб е според мен. Имах такъв
Изображение
и го продадох, защото седеше огромен на ръката ми. Е китката ми е тънка, но и часовника е водомер :)
На мен sea tuch-а повече ми харесва визуално.
Аватар
asito
Активен

Мнениеот Scandinavian » 07 10 2016, 07:45

Като ти се дават торба пари за кварц, виж този, мисля, че Брайтлинг ползват подобен механизъм, ако не е същия. http://www.remco.bg/%D1%87%D0%B0%D1%81% ... xls-mt/48/
"Човек с часовник знае колко е часът, човек с два часовника, никога не е сигурен......"
Certina DS Podium Square - ETA 2824-2
Hamilton Jazzmaster Maestro - H21 caliber, valjoux 7750 base
ORIENT Mako caliber 46943 Made in Japan - The Forum Watch 15/27
Victorinox Dive Master 500 - ЕТА 2892 А2
Scandinavian
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 07 10 2016, 09:10

Ако тръгнем в посока Касио, за мен лично най-любим модел е EQW-A1200 :) http://arch.casio-intl.com/wat/sp/opera ... index.html, страхотен механизъм и спортен дизайн
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот Vesire » 07 10 2016, 11:35

Между двата аз бих избрал T-Touch, изглежда по-добре според мен. Sea-Touch-а нещо тоя бзел ако е алумин е заминал за отрицтелно време и много шарен нещо. Ще се ползва ли по някакво по-специално предназначение ?
Аватар
Vesire
Маниак

Мнениеот jimmitoo » 07 10 2016, 16:16

Ще се ползва ли по някакво по-специално предназначение ?
Не няма да се ползва за по-специално предназначение. Компас, термометър и т.н. са добра екстра при нужда, но няма да ги ползвам ежедневно както се казва, а и не знам до каква степен са точни. Колеги във форума пишат, че не са много надеждни, а и на някой имат проблеми със сензора след време (което ме навежда на мисълта да разширя избора и с автоматични). Държа да е с добра водоустойчивост, пак при нужда - нищо не се знае все пак. Като цяло не мисля да го дера по пясъка на плажа, по вероятно е да влезна в басейн с него.
jimmitoo
Новобранец

Мнениеот jimmitoo » 07 10 2016, 16:21

Scandinavian написа:Като ти се дават торба пари за кварц, виж този, мисля, че Брайтлинг ползват подобен механизъм, ако не е същия. http://www.remco.bg/%D1%87%D0%B0%D1%81% ... xls-mt/48/

Първоначално бях на вълна
Doxa - Automatic D127
Изображение
CERTINA DS Action Diver

Изображение
Tissot - Seastar Automatic

Изображение
Не знам и аз защо реших да мина на кварц. Всички казват че за 1500 кварц няма да купят, така че започнах да се замислям и за такъв вариант. Явно избора няма да е лесен :) , но затова сме тук да намерим правилното решение.
Определено дайвърските модели ми допадат повече визуално.
Часовник не съм носил от бала, а това беше миналия век :lol: и нямам личен поглед освен едногодишно четене по форума и безброй видео ревюта.
jimmitoo
Новобранец

Мнениеот ivanovnov » 07 10 2016, 16:26

от личен опит моя съвет е да си вземеш какво ти е на сърце, няма значение кой колко би дал за кварц или за механика, спрял си се на красиви часовници, избери този който ще те кефи да го носиш всеки ден :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот stepona555 » 07 10 2016, 17:14

Колегите които казват , че кварц за 1000 лева е много , имат предвид голямото обезценяване на моделите втора ръка , сравнени с механичните, евентуално може да си намерите почти нов на половин цена , от друга страна ако купите нов след 1 година трудно се взема добра цена.
Ако ще си го носите и дадена визия ви харесва , никой няма да дойде да ви хване ръката и да гледа с лупа какъв механизъм има вътре, кварца си има предимства при носене , автомата като тръгнеш да го продаваш
stepona555
Маниак

Мнениеот Torro » 07 10 2016, 19:05

Защо толкова бързо подминахте Омегата втора ръка?
Torro
Маниак

Следваща

Назад към Избор на часовник