Squale 50atm 1521/A или Steinhart ocean titanium 500

Ако се колебаете между няколко модела часовници или имате някакви изисквания, но не можете да си намерите подходящ часовник, попитайте тук

Re: Squale 50atm 1521/A или Steinhart ocean titanium 500

Мнениеот hemingway » 06 11 2016, 00:52

Squale, сериозна фирма, сериозна история, сериозни часовници!
Пичове, вземете прочетете малко и тогава се изказвайте:

https://www.hodinkee.com/articles/blood ... -of-squale
Аватар
hemingway
Маниак

Мнениеот mitadoc » 06 11 2016, 00:59

hemingway написа:Squale, сериозна фирма, сериозна история, сериозни часовници!

Аз казах нещо подобно,изсмяха ми се :)
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот kokokoz » 06 11 2016, 01:16

mitadoc написа:

никой не ти се е изсмял!въпрос на мироглед! :) ::drinks::
иначе чак пък сериозна...................просто типичните раздувки и разкрасени истории,които присъстват във всеки един бранд!кои с покритие,кои с по малко :)
Аватар
kokokoz
Маниак

Мнениеот mitadoc » 06 11 2016, 01:39

kokokoz написа:
mitadoc написа:

никой не ти се е изсмял!въпрос на мироглед! :) ::drinks::
иначе чак пък сериозна...................просто типичните раздувки и разкрасени истории,които присъстват във всеки един бранд!кои с покритие,кои с по малко :)

Драматизирах бе,Пепи :lol: :lol: :lol:
Daydreamer
Аватар
mitadoc
МОДЕРАТОР

Мнениеот trk2 » 06 11 2016, 04:07

Стейнхарт е по-сериозната марка. По-напред са в развитието и цената им удря Скале-то в земята. Единствено малко несериозно ми излежда 500 м със стъклено дъно.
Скале-то има по-ретро излъчване и си струва, ако човек го харесва. Интересното същото така е, че техния корпус е по-тънък, въпреки че механизма им е по-дебел. Същото така прави впечатление силно извитите лъгове, което ме кара да мисля че Скале-то е по- удобния часовник.
Колкото до историята, това са приказки за непораснали деца. Скале-то има толкова общо със старото Скале, колкото ЦСКА София със старото ЦСКА :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
trk2
МОДЕРАТОР

Мнениеот DoctorPhill » 06 11 2016, 09:03

Четете бре,когато хората са плували със Squale , малкия Щайни е бил в забавачката. Докса ,Брейл,Филип ,Лип и Сие сега не са фешън, но са фирми със славна история .Щайнхарт са добре направени хомиджи ,на добра цена.Хубави , но без грам традиция .Корпуса на Squale е von Buren, ползва го и Докса ,Зино,Бланпан и т.н.Дават 300 м , без корона на винт ,просто 101 са по-хубави от 50 АТМ.
Приказките са важни ,Ролекси разни и муунуотчи също разчитат на тях.
May the bridges I burn light the way .
Аватар
DoctorPhill
Почитател

Мнениеот senna » 06 11 2016, 11:02

Никой не отрича историята на италианският diver Squale, просто тук става въпрос за сравнение с плюсове и минуси между два конкретни модела в конкретното им изпълнение, като движения, материали и параметри. То и Augusta MV има история, че и на дизайн го докараха пак италианците, ама не кара и това си е. :) Пак да кажа, че не съм виждал и слагал на ръка нито един от двата. Гледам клипчета в тубата само и си разсъждавам на глас по техническите им параметри, защото визуално си е въпрос на лични предпочитания и е много субективно.
Trk2 обръща внимание на два интересни детайла... извитите лъгове и дебелината на корпусите. Според мен извивката има смисъл само ако е извито и дъното (капака). При плоско дъно, при това с рязко скосен конус на капака по-скоро ще е недостатък, освен ако не е върху неопрен, а и ми е интересно как ще застане на верига, защото на гума Steinhart стои пак добре. По-дебелият корпус на хомиджа изглежда е обяснението за комбинацията 500 м водоустоичивост и прозрачно дъно. :) Иначе ми харесва обработката на стоманата при Squale, скосените и фасетирани ръбове.

По останалите точки, използвани материали, движение и "цена", Steinhart ocean titanium 500 отнася Squale 50 atmos, като измръзнало цигане вълнена фланела. ::drinks::
”Никой не е толкова безинтересен колкото един човек без интереси.”
Аватар
senna
Маниак

Мнениеот kokokoz » 06 11 2016, 11:20

DoctorPhill написа:Четете бре,когато хората са плували със Squale , малкия Щайни е бил в забавачката. Докса ,Брейл,Филип ,Лип и Сие сега не са фешън, но са фирми със славна история .Щайнхарт са добре направени хомиджи ,на добра цена.Хубави , но без грам традиция .Корпуса на Squale е von Buren, ползва го и Докса ,Зино,Бланпан и т.н.Дават 300 м , без корона на винт ,просто 101 са по-хубави от 50 АТМ.
Приказките са важни ,Ролекси разни и муунуотчи също разчитат на тях.

тогава щайнито дори и не е бил в проекция............. :))
никой не оспорва това,че са създадени преди има няма 70 години! но това,че от тогава ползват нещо вече измислено,доказано и наложило се не им създава техни собствени традиции!поне за мен това не е критерий! :)
а ако не се лъжа! в този времеви период зодиак са тези които реално са си тествали часовниците на дълбочини 250-1000 метра!
сега реално скуалето е в крайните места в класациите на микробрандовете по съотношение качество,цена и популярност!поне аз си мисля,че цената им най вече е тази която ги праща в края на опашката!
иначе и на мен като визия са ми на сърце повече от щайнито,което има нещо скучно и стерилно в него!
но според собственият ми обективизъм бих избрал щайнито! ::drinks::
Последна промяна kokokoz на 06 11 2016, 19:28, променена общо 1 път
Аватар
kokokoz
Маниак

Предишна

Назад към Избор на часовник