Избор на мъжки дрес часовник

Ако се колебаете между няколко модела часовници или имате някакви изисквания, но не можете да си намерите подходящ часовник, попитайте тук

Избор на мъжки дрес часовник

Мнениеот martheen » 29 12 2016, 01:08

Здравейте, Колеги,
Ще да бъда сърдечно благодарен на всички, които намерят време да се включат и да дадат своето аргументирано предложение. Към момент, търся и имам нужда от подвизаващите се под "дрес" часовници, поради спецификата на стила ми на обличане. Желая да закупя втора употреба, по възможност от колега от форума, механичен (авомат) часовник с позлатен (18 карата) правоъгълен корпус (каса). Предпочитам да е винтидж. Ала не ще да откажа и нещо по-модерно. Желая да е тънък, касата да не бъде с квадратна, а с правоъгълен форма. По възможност праоъгълен, а не кръгъл механизъм. Ще си позволя да използвувам снимки от вече неактуалната обява на колегата hemingway, който ме спечели от всякъде с това, гдето е предлагал, ала е продал. И не на последно място от серията капризи, ще да е размерите да бъдат приблизителни до тези от снимките: 22 мм без коронката, 23 мм с коронката, 37 мм дължина от лъг до лъг, 16 мм разстояние между лъговете. Претенции от към марки нямам. Изисквания за каишка и стъкло също нямам. Нямам против да има козметични забележки, особено ако са изразени в леки кафеникави точки по лака на циферблата. Приемам всякакви предложения на ЛС. Също така, ако се сетите за сходен модел, моля, напишете марка и модел. Или линк за продажба.
Послепис: Качвам и една допълнителна снимка, на която формата на изобразения часовник, също ме впечатли.
Весели празници и щастлива Нова Година ::drinks::
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
martheen
Напредващ

Re: Избор на мъжки дрес часовник

Мнениеот Donko1100 » 29 12 2016, 14:21

Здравей, колега!
Да обърна внимание, че показания часовник за пример не е позлатен, а 18 к. масивно злато! До колкото ми е известно, швейцарските винтидж часовници са позлатени с 14 к., а руските с 22 к.
Поздравления от мен за вида и модела който си търсиш! И аз много харесвам с такава форма и си мечтая за Cartier Tank.
Весели празници!
Donko1100
Активен

Re: Избор на мъжки дрес часовник

Мнениеот cenzor » 29 12 2016, 17:52

Това на снимките, и с тези размери е дамски часовник.
Сигурен ли си, че искаш тaкъв?
Иначе - избор в ebay има богат : vintage rectangular watch. ::thumb::
Ковчежникът извади часовника си и отвори капачето. Беше от наскоро излезлите на мода джобни часовници със стрелки, които в момента показваха девет и четвърт. Той го разтръска. От мъничък люк под числото 12 се подаде миниатюрно духче и се сопна: "— Стига си ме друсал, шефе, въртя педалите колкото сили имам!"
Аватар
cenzor
МОДЕРАТОР

Назад към Избор на часовник