Доколко точно върви часовникът ви? И това важно ли е за вас?

Всички въпроси и мнения, които имате и искате да споделите около часовниците.

Re: Доколко точно върви часовникът ви? И това важно ли е за

Мнениеот alllex » 04 01 2017, 22:09

Часовника е купуван началото на миналата година и се надявам още поне 2 год. да не му се налага да го пипат но...Чувствам се озадачен все още...Или по скоро това което показва секундната стрелка се доближава до невъзможното /поне за мен/
Когато имаш нужното и не му даваш
необходимото,оставаш с нищото и чак тогава
осъзнаваш същността на малкото,което е
трябвало да дадеш!!!!!
Аватар
alllex
Активен

Мнениеот Barking Dog » 04 01 2017, 23:05

Много зависи от ежедневния ритъм, колко време си в движение, дали си на бюро или навън, вечер дали го сваляш и как го оставяш... определено 1 сек. на седмица е постижение, което трябва да ти говори, че точна този часовник е за теб и твоя ритъм на живот. Имай предвид че лятно време ще се забави малко. ::drinks::
Barking Dog
Маниак

Мнениеот alllex » 04 01 2017, 23:14

Barking Dog написа:Много зависи от ежедневния ритъм, колко време си в движение, дали си на бюро или навън, вечер дали го сваляш и как го оставяш... определено 1 сек. на седмица е постижение, което трябва да ти говори, че точна този часовник е за теб и твоя ритъм на живот. Имай предвид че лятно време ще се забави малко. ::drinks::

Имах един любим Citizen Promaster който 7год. не го бях свалял освен за сверяване,този също откакто съм го взел не е свалян, а и май няма да го свалям... През деня е нон-стоп в активно движение,няма бюра,няма ризи... ::drinks::
Последна промяна alllex на 04 01 2017, 23:19, променена общо 1 път
трябвало да дадеш!!!!!
Аватар
alllex
Активен

Мнениеот Barking Dog » 04 01 2017, 23:17

ами значи си си намерил твоя часовник, със здраве да му се радваш.. ::drinks::
Barking Dog
Маниак

Мнениеот Torro » 05 01 2017, 12:11

Имам доста часовници, макар да не са от висок клас. Повечето са механични и от тях нямам нито един, който да дава невероятна точност. Всичките са в интервала 7-20сек. отклонение за денонощие. Имам и няколко кварца. От тях само 4бр. са с отклонение 1-3 сек./м., другите са с 15-20сек./м. Ама да Ви кажа, това не е проблем. Ежедневно сменям часовниците и проблем с точното време нямам. Механичните си ги сверявам преди да ги сложа, а кварцови са си прилично точни и не ме дразнят някакви си , да речем, 20сек. грешка от реалното време, пък и една минута да е. Със сигурност има моменти в живота или пък дейности, които да изискват максимално точно време, но в повечето случаи това изобщо не е необходимо. Не трябва да сме роби , да си слагаме някакви рамки и непрекъснато сами да си тровим живота, важното е да сме щастливи! Ако имам супер точен часовник, разбира се, ще се радвам, дори сигурно ще се гордея с придобивката, но никога не бих се вманиячил да търся задължително максимално точния ход. Ако часовникът не е точен и е извън, приемливите за мен граници от 20-30сек./д.н. при механичните или 20-25сек./м. при кварцовите ще потърся намесата на часовникар, защото това вече говори за някакъв проблем. През останалото време ще се любувам на съответния часовник.
Torro
Маниак

Мнениеот ivanovnov » 05 01 2017, 12:17

::up:: ::up:: ::up:: много точно казано :)
...go forward...
Аватар
ivanovnov
Маниак

Мнениеот alllex » 05 01 2017, 22:16

Torro написа:Имам доста часовници, макар да не са от висок клас. Повечето са механични и от тях нямам нито един, който да дава невероятна точност. Всичките са в интервала 7-20сек. отклонение за денонощие. Имам и няколко кварца. От тях само 4бр. са с отклонение 1-3 сек./м., другите са с 15-20сек./м. Ама да Ви кажа, това не е проблем. Ежедневно сменям часовниците и проблем с точното време нямам. Механичните си ги сверявам преди да ги сложа, а кварцови са си прилично точни и не ме дразнят някакви си , да речем, 20сек. грешка от реалното време, пък и една минута да е. Със сигурност има моменти в живота или пък дейности, които да изискват максимално точно време, но в повечето случаи това изобщо не е необходимо. Не трябва да сме роби , да си слагаме някакви рамки и непрекъснато сами да си тровим живота, важното е да сме щастливи! Ако имам супер точен часовник, разбира се, ще се радвам, дори сигурно ще се гордея с придобивката, но никога не бих се вманиячил да търся задължително максимално точния ход. Ако часовникът не е точен и е извън, приемливите за мен граници от 20-30сек./д.н. при механичните или 20-25сек./м. при кварцовите ще потърся намесата на часовникар, защото това вече говори за някакъв проблем. През останалото време ще се любувам на съответния часовник.

Защо си мисля че си в грешка,ако се опитаме да развием логика си мисля че ще те оборя /а и не само аз/ Ако си платил 10 000лв.+ за дадена машина ще изискваш всичко да е повече от перфектно и да задоволява максимално нуждите ти както откъм дизайн така и откъм работа на механизма но ако си с CASIO за 26лв. с две години гаранция ти самия знаеш за себе си че нямаш право да имаш претенции по отношение на механизма и се задоволяваш със 5/20сек. на месец. В същия ред на мисли бай Миле от съседния вход всяка събота хваща децата да бутат старото Жигули докато запали да направи кръгче на квартала но някой който си е купил последната S класа едва ли би се задоволил със вниманието на всички деца от околията...Най-малкото би го било срам.
трябвало да дадеш!!!!!
Аватар
alllex
Активен

Мнениеот Toshiro » 05 01 2017, 22:21

Предполагам, че при ултра хай енд марките техническото представяне може да бъде по-слабо в сравнение с Ролекс или Омега, но никой няма да им се разсърди за това. От както се сдобих с часовници, които могат да вървят точно, предпочитам да го правят ::drinks::
Toshiro
Маниак

Мнениеот Anthony » 05 01 2017, 23:02

Не вярвам някоя от големите марки да гарантира точност извън тази на COSC сертификата, пък било и за часовници по 1 милион. Там се ценят съвсем други качества.
Аватар
Anthony
Маниак

Мнениеот Torro » 06 01 2017, 00:10

Всеки изхожда от своята си гледна точка. Да, моите часовници не са скъпи, но не са и от най-евтините. Не съм ги купувал безразборно, а съм ги подбирал по моите вкусове, желания и възможности. По-евтините часовници предполагат по-евтини материали,по-обикновени механизми, по-нисък имидж и т.н., но и с тях могат да се постигнат добри резултати от точност, ако човек се "заиграе". Все пак,манията не е здравословно състояние. Тук повечето имаме мания към часовниците, но някои колеги се вманиачават по-надълбоко и почват да изпитват постоянно недоволство от даден часовник - защо тук има прашинка, как може да има някакво надраскване по закопчалката и ужас - часовникът изостава с 5сек/д.н., та това е недопустимо и т.н.. Тук мога да твърдя, че вече удоволствието от часовника се е превърнало в робство. Разбира се, всеки човек е различен и аз тези колеги не ги обвинявам в нищо, но те сами се натоварват и предполагам им тежи. Дори чак се чудя на някои членове на форума. Имат часовник, да речем с механизъм Сеико 7009, или 7s26 , или пък Цитизен/Мийота 8200, а може и Ориент 469 и почват с въпросите - часовникът ми избързва/изостава с 10сек/д.н., какво му е счупено, на кой часовникар да го занеса и т.н . Та това са чудесни показатели, какво искате от тези механизми хора? Относно скъпите марки е нормално да искаш нещата да са пропорционални на вложените финанси и часовникът да е абсолютно точен. Да , ама не! Тези часовници по-принцип са с отлични механизми, върховно качество и висок имидж. Имиджът е най-скъпото нещо в тази цена, не точността.Говорим за точност, но в колко моменти в живота може да се възползвате от тази точност? Вижте имиджът, стилът, усещането, което дават скъпите часовници е нещо друго. Те не са просто времеизмерватели, те са статус и за това и струват толкова много. Който и да Ви срещне ще забележи този статус и повярвайте, единици са тези, които ще се заинтересуват дали часовникът работи с абсолютна точност. Хората сме различни и с нищо не обвинявам колегите, които са се вманиачили в такава дълбока степен. Просто казвам, радвайте се на това, което имате, било то за 100лв. или за 10000лв., че дори и повече! И не се косете, животът е кратък, но за сметка на това достатъчно коварен, че да си го усложняваме сами. Гледайте си часовниците и се наслаждавайте!
Torro
Маниак

Мнениеот Liani » 06 01 2017, 00:38

За мен колкото е по-точен часовника, толкова по-голямо удоволствие ми носи. Не мога да приема за нормално, един часовник да дава разлика 20 секунди на ден. Не искам да сверявам през ден. Ясно е, че няма как да е толкова точен като кварца, но повече от 7-8 секунди на ден става досадно. Не мисля, че е голям проблем да се докара до към 3-5 секунди на ден.
Що се отнася до драскотини, касата е лесна, полираш и си готов, но стъкло надрано, грозна гледка. Смяната на стъкло не винаги може да бъде успешна, за да получим резултат като оригиналния.
Дали е скъп или евтин часовника, всички знаем, че няма чак толкова голямо значение за точността. Има скъпи движения които не са чак толкова точни, както и евтини, които дават доста добри резултати.
Та аз съм почти от тези за които Torro споменава. Иначе какво ще кажат за часовника ми, никога не ме е вълнувало. Важното е аз да изпитвам удоволствието от него.
И да, радвам се на всеки часовник като малко дете на играчка, независимо дали е 500 или 2000лв. Тръпката е жестока, но тук всички познаваме това усещане. :)
Аватар
Liani
Активен

Мнениеот otof » 06 01 2017, 08:36

Колко точно върви часовника е въпрос на настройка, :)
Повечето от масовите механизми, могат да покажат учудващо добри резултати
Колко дълго ще се запази тази настройка,обаче, зависи от механизма
А скъпите са скъпи, за да има какво да желаем,докато носим евтини
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот phil05 » 06 01 2017, 12:52

Айдее...пак се стигна до това :). Пак крайности :) Само скъпи, желание, статуси, без да се спомене и грам и хубаво направени. Само имиджи, стил и статуси, абе накратко гъзария...

Откъде я изровихте тая стара тема, има и други такива де... :)

Освен че са скъпи, статуси и тем подобни, са и по добре направени. И едното и другото е вярно. А колко е скъпо това, не знам. Знае този, който може да го постигне. И лудите, дето дават такива пари. Не само за стил и статус. Примерно един Йегер, или Ролекс, като механизъм, като точност и изобщо изработка, майсторство, идея, дизайн. Ейй, толкова ли е зор да им се признае това, не знам, та трябва да се стига всеки път до приказката за гроздето...

Един по обикновен масов механизъм може да си поиграе майстора и да го направи да върви като Йегер, там и по позиции може да се позанимава, зависи после колко ще изтрае така. А един Йегер може и сам да си излезе стабилен по позиции след профилактика и сглобяване, няма да му трябва после толкова регулиране и настройка. И после може да държи по дълго време така. Зависи и от носене, отношение...Такива работи, майсторите ще кажат.
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Toshiro » 06 01 2017, 13:19

Разцъквах си някъде /май беше абогтууоч или уюс/ и това, което запомних е, че някаква машина Патек изоставала по представяне спрямо Пиге, Ролекс и още няколко изброени, но била страхотна иначе като всичко друго и затова го написах горния си пост.
Toshiro
Маниак

Мнениеот otof » 06 01 2017, 13:39

Е,колко ще изостава,да не изостава повече от едно Orient-че :))
Изображение
Аватар
otof
Маниак

Мнениеот phil05 » 06 01 2017, 14:29

Толкова горе-долу, не повече. Нали вътре същата работа, там баланс, спирала и колела :) А може и повече да изостава, нали е само за престиж, кой ти гледа какво е вътре и колко изостава. ;) ::drinks::
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Torro » 10 01 2017, 00:09

Изобщо не игнорирам или отричам възможностите на скъпите и качествени механизми. Напротив, колкото е по-уникален и по-качествен един механизъм толкова повече буди у мен възхищение. С написаното само показвам, че за мен точността е важна, но "абсолютната точност" не е най-важното нещо в живота. Иначе колкото по-точен, толкова по-добре, ама както се случи. :))
Torro
Маниак

Мнениеот phil05 » 10 01 2017, 00:39

Разбира се ::thumb::. За друго ставаше въпрос, че някои ги наричат само "скъпи" и ни дума, че са и хубави. Не е коректно и е супер крайно да се слагат пак в един кюп Патек и Ориент, масови и "скъпи", всички един дол дренки, ама едните само скъпи. Нали сме форум за часовници бре, не за цени и маркетинг...И не става въпрос непременно да ги купуваме, скъпите. Какво пречи да си говорим за хубавото, вместо все да ги пооплюем. Все има някаква разлика, освен в цената. И там е цялата работа и интересното, в разликите, не в приликите ;). А който мисли, че разликите са лесни и евтини, да седне да ги направи и да ги продава по евтино, ако може.

Разбира се са безумно и вероятно неоправдано скъпи, един ръчен часовник да струва колкото нова семейна кола или жилище, но какво пречи да видим интересното и хубавото в тях? И дали са например точни. Така сме слепи за всичко това и им търсим само кусурите.

А ако става въпрос и за вековно майсторство и изкуство, където го има разбира се, тогава въпроса с цената му става доста по различен. ::drinks::
Последна промяна phil05 на 10 01 2017, 01:33, променена общо 1 път
Аватар
phil05
Маниак

Мнениеот Toshiro » 10 01 2017, 01:33

phil05 написа: И там е цялата работа и интересното, в разликите, не в приликите ;). А който мисли, че разликите са лесни и евтини, да седне да ги направи и да ги продава по евтино, ако може ::drinks::

:clap:
Toshiro
Маниак

Мнениеот Detson » 10 01 2017, 21:04

По темата - не ми се е налагало часовника да ми е невероятно точен.Всички часовници които съм купувал ,са по външен вид и да ме радва,така да го кажем.После дали работи точно,ами 15-20сек на ден/около 2-3 мин на седмица за мен са си много добре/.Харесвам механични ,имал съм 2 с кварц-единия съществува още.От известно време не нося часовник и така.Радвайте се на живота.
Я да видим ,туй що все още работи.
Аватар
Detson
Напредващ

ПредишнаСледваща

Назад към Други теми за часовници